Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210711 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #345 Dátum: 2009. Május 22. - 09:28:49 »

Nem pulyka tojást adtak Neked?Az is olyan szeplős. Bion Bion
Kb. a japántyúknak van akkora tojása, mint a fácánnak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #346 Dátum: 2009. Május 22. - 09:44:47 »

A hagyományos tyúktojás minimum 3szor akkora, mint a fácántojás, ergo a csibe is minimum ennyiszer nagyobb lesz Bion
Eddig gyöngyiről beszéltünk.Persze a házi csibe sokkal nagyobb.A fácán és a gyöngyi tojás ugyan akkora.Talán picit nagyobb a gyöngyi,de nem számottevőleg.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #347 Dátum: 2009. Május 22. - 10:02:30 »

Eddig gyöngyiről beszéltünk.Persze a házi csibe sokkal nagyobb.A fácán és a gyöngyi tojás ugyan akkora.Talán picit nagyobb a gyöngyi,de nem számottevőleg.

"Én próbáltam együtt nevelni gyöngyit és sima csibét, de a gyöngyik mindig elverték a csibéket az ételtől. Igaz, felnőttek, de nem lettek olyan szépek, egészségesek, mintha mindig akkor tudtak volna enni, amikor akartak volna."

Erre írtam, hogy a sima csibék sokkal nagyobbak, csak lomhábbak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #348 Dátum: 2009. Május 22. - 10:04:30 »

A fácánok eszik az akác levelet?-mert a kialakítandó helyük mellett egy lilaakácos húzódik, ami igen agresszíven terjed gyökérről.Eddig baltával, csákánnyal és csisókával védekeztünk ellene, de ha a fácán lecsipkedné a hajtásokat, az jobb lenne. Bion

Mennyi idősen lehet elhagyni a csibékre a fűtést? Mikor a testük már betollasodott,de a fejük még pihés vagy amikor teljesen tollasak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #349 Dátum: 2009. Május 22. - 10:22:54 »

Hát a lila akácot nem tudom,de szerintem igen.

Az első 2-3 napban 36 C' kell neki.És a csibe magasságában nem két méteren. :nyesUtána lehet csökkenteni a hőfokot,de naponta csak egy-két fokot.A legjobb,ha műanya alatt neveled.és a csibék oda ülnek pihenni ahol jól érzik magukat.A huzatra nagyon vigyázz.Az veszélyesebb mint a hideg.A legjobb ha leteszel a földre egy gyertyát és a láng megmutatja.A leg kisebb huzatra is a összebújnak a csibék egy rakásra.Akkor összeizzadnak és ott van vége.De,ha hideg van akkor is összebújnak.Meg néha csak úgy is,amikor okuk sincs.Na ilyenkor kell széthajtani egy söprűvel.Nem akarlak elkeseriteni,de az első 4-5 nap 24 órás felügyeletet igényel.Persze 4-5000-ről beszélek,de kis számba se lehet nagy különbség.Csak a kár összege kisebb. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2009. Május 22. - 10:40:14 »

Hát a lila akácot nem tudom,de szerintem igen.

Az első 2-3 napban 36 C' kell neki.És a csibe magasságában nem két méteren. :nyesUtána lehet csökkenteni a hőfokot,de naponta csak egy-két fokot.A legjobb,ha műanya alatt neveled.és a csibék oda ülnek pihenni ahol jól érzik magukat.A huzatra nagyon vigyázz.Az veszélyesebb mint a hideg.A legjobb ha leteszel a földre egy gyertyát és a láng megmutatja.A leg kisebb huzatra is a összebújnak a csibék egy rakásra.Akkor összeizzadnak és ott van vége.De,ha hideg van akkor is összebújnak.Meg néha csak úgy is,amikor okuk sincs.Na ilyenkor kell széthajtani egy söprűvel.Nem akarlak elkeseriteni,de az első 4-5 nap 24 órás felügyeletet igényel.Persze 4-5000-ről beszélek,de kis számba se lehet nagy különbség.Csak a kár összege kisebb. Bion
Akkor úgy viselkednek, mint a napos fürjek.  Utóbbiaknál kupacolásnak hívják a jelenséget, és a legkönnyebben úgy lehet ellene védekezni, hogy rács-szerűen telepakolod a helyüket virágcserepekkel vagy valamilyen kupakokkal úgy, hogy ne tudjanak egymásra mászni, de a kupakok között mindenhova el tudjanak jutni. 
Az első fürjkeltetésemből 100 csibéből kb. 60 pusztult el kupacolás miatt, mire adták ezt a tanácsot. Azóta semmi gondom a hülye szokásukkal Bion Úgy látszik, a fácánoknál is be kell majd vezetni. Amúgy a fürjnevelőmbe fognak majd kerülni, mert az a legideálisabb nekik a meglévő felszereléseim közül.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #351 Dátum: 2009. Május 22. - 11:38:04 »

Szia Gergő !

Én fácánt sosem neveltem, ezért csak a lucerna-cirok témához szólok röviden.
Zöld tömeget lucernával tudsz produkálni. Jó, errefelé mások a csapadék viszonyok, de nekem eddig csak a lucerna tudott olyan sarjadást produkálni vadföldön, amit nem győzött a vad lelegelni. Kukorica kerítés nélkül sosem érte meg a címerhányást. A cirok élete első  hónapjában a kukoricához hasonlóan elég lassú növekedésű, szerintem erőteljes legelésnél semmi nem lesz belőle. Én ebbe már csak akkor engedném bele, összezárt és takar.
A lucerna mellett szól annak magas fehérje tartalma, valamint aránylag nagy rovarállománya is.
Annyit hallottam még a hozzáértőktől, hogy a mészre kell nagyon odafigyelni, a többszöri tollváltás kalciumigénye nagyon magas.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #352 Dátum: 2009. Május 22. - 11:48:04 »

Szia Gergő !

Én fácánt sosem neveltem, ezért csak a lucerna-cirok témához szólok röviden.
Zöld tömeget lucernával tudsz produkálni. Jó, errefelé mások a csapadék viszonyok, de nekem eddig csak a lucerna tudott olyan sarjadást produkálni vadföldön, amit nem győzött a vad lelegelni. Kukorica kerítés nélkül sosem érte meg a címerhányást. A cirok élete első  hónapjában a kukoricához hasonlóan elég lassú növekedésű, szerintem erőteljes legelésnél semmi nem lesz belőle. Én ebbe már csak akkor engedném bele, összezárt és takar.
A lucerna mellett szól annak magas fehérje tartalma, valamint aránylag nagy rovarállománya is.
Annyit hallottam még a hozzáértőktől, hogy a mészre kell nagyon odafigyelni, a többszöri tollváltás kalciumigénye nagyon magas.

Hát, felénk a csapadék elég gyenge, de öntözési lehetőségeim vannak. A lucerna viszonylag jó mészfelvevő növény és felénk egy ásványi anyag van a vason kívül,amit nagy mennyiségben tartalmaz a talaj, ez pedig a Ca+.

A cirkot elkerítve nevelném 1-2 hónapig és majd csak aug. környékén lennének ráengedve a madarak, a lucerna pedig csak jövőre aktuális, mert idén vetem.

Összességében véve, nem tudom mi fog kisülni a terveimből, de azt tervezem, hogy mindent feljegyzek és majd évek múlva(ha még leszek és nem megy el a kedvem az egésztől) feldolgozom az adataim.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #353 Dátum: 2009. Május 22. - 12:18:26 »

Nagyon jó még a kaszálógépek tetején összegyűlt "szemét".A 80%-a rovar.Azt belesöpröd egy vödörbe és beadod a kisfácánoknak.Többet ér bármelyik tápnál.Kevés fácánnál ez megoldható.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #354 Dátum: 2009. Május 22. - 12:25:54 »

Nagyon jó még a kaszálógépek tetején összegyűlt "szemét".A 80%-a rovar.Azt belesöpröd egy vödörbe és beadod a kisfácánoknak.Többet ér bármelyik tápnál.Kevés fácánnál ez megoldható.
Ez jó ötlet.Köszönöm!
Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #355 Dátum: 2009. Május 22. - 12:55:44 »

Ez jó ötlet.Köszönöm!
Wave

Jó ám bezony...
Látom Karcsi nem most kezdte a szakmát.... Emelem

A lucernát szerintem nem szabad elvetni, mármint az ötletet mert, a fácának és fogolynak nagyon jó táplálék forrás, és emelett még szeret is benne pittyegni, és jó élőhely...
A cirok meg elgondolásod szerint, (mikor már megerősődött engeded bele őket) szintén jó prittyegő hely. (prittyegő=bogarazó-bújkáló kölök madárnak való) még nagyapámtől örököltem, abból az időből mikor még 3-4e db fácánt nevelte...
De szerinte bármilyen apró magos növény jó prittyegő helybnek, ami takar és bogarat is ad... pl köles-somkóró stb. csak legyen homok fürdeni, tetvészkedni, abból meg szerintem nálad nem lesz hiány, de ha kell expórtálok Bion Bion Bion
Még egy dolog, ami biztosan tudsz már: sóder-marosi homok
Ja és a víz friss legyen, de ez sem kell mondanom....

 Wave
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #356 Dátum: 2009. Május 22. - 13:48:12 »

Jó ám bezony...
Látom Karcsi nem most kezdte a szakmát.... Emelem

A lucernát szerintem nem szabad elvetni, mármint az ötletet mert, a fácának és fogolynak nagyon jó táplálék forrás, és emelett még szeret is benne pittyegni, és jó élőhely...
A cirok meg elgondolásod szerint, (mikor már megerősődött engeded bele őket) szintén jó prittyegő hely. (prittyegő=bogarazó-bújkáló kölök madárnak való) még nagyapámtől örököltem, abból az időből mikor még 3-4e db fácánt nevelte...
De szerinte bármilyen apró magos növény jó prittyegő helybnek, ami takar és bogarat is ad... pl köles-somkóró stb. csak legyen homok fürdeni, tetvészkedni, abból meg szerintem nálad nem lesz hiány, de ha kell expórtálok Bion Bion Bion
Még egy dolog, ami biztosan tudsz már: sóder-marosi homok
Ja és a víz friss legyen, de ez sem kell mondanom....

 Wave

Etető-itató megoldott, marosi homokot nem, de sóder bármilyen mennyiségben tudok nekik adni(még egy pár évig tart a felújítás a háznál, így aztán mindig lesz egy kis fölös sóder a madaraknak Bion)
Aprómagvas növényből is lesz elég, mert a szőlő, aminek a helyén lesznek évek óta nem művelve, így már most nyakig érő libatop van benne Meglepődött Persze ezt szeretném megszüntetni, de vannak egész jó növénykeverékek, amikből jövőre már tudok vetni. OOO

Homok nem kell, nekünk is van bőven exportra Nyihi  
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #357 Dátum: 2009. Május 27. - 21:06:08 »

Elkezdtek kelni a fácáncsibék. eddig 6 kelt ki, de még 10 tojás van megpattanva, 10 tojás viszont nem mutat semmit-se megtörve nincs, se kopogtatás nem hallatszik belőlük. azokkal nem tudom mi lesz. De az eddigi tapasztalataim alapján ezekből is kelhet csibe, csak egy kicsit lustálkodnak még Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #358 Dátum: 2009. Május 27. - 21:17:47 »

Ezt a csibe önetetőt még tavaly tette fel Taki a netre!.
A legügyesebb csibeetető amit ismerek! Nincs pocsékolás, belepiszkítás stb, és egyszerű elkészíteni! Igen

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #359 Dátum: 2009. Május 28. - 11:20:20 »

Ezt a csibe önetetőt még tavaly tette fel Taki a netre!.
A legügyesebb csibeetető amit ismerek! Nincs pocsékolás, belepiszkítás stb, és egyszerű elkészíteni! Igen


Hogyan működik?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: