Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210709 alkalommal)
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #315 Dátum: 2009. Május 04. - 18:58:55 »

Egy kedves fórumtársunktól kaptam 30 fácántojást, amik már részben kotlós alatt, részben keltetőgépben vannak. Kíváncsian várom a fejleményeket és a csibéket!
Utólag is köszönöm a tojásokat és a házhoz szállítást is! Wave

Tiszta szívből reméljük, hogy a kedves fórumtárs hozzájárulhatott a jövő évi komolyabb terveidhez. Ha mégsem, akkor majd legfeljebb lesz egy-két olvasnivaló a Receptgyűjteményben...  Bion vagy alapot adott a ladánybenei fácánkerthez.
Mindenesetre vigyázz a tacsira!
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #316 Dátum: 2009. Május 04. - 21:19:00 »

Tiszta szívből reméljük, hogy a kedves fórumtárs hozzájárulhatott a jövő évi komolyabb terveidhez. Ha mégsem, akkor majd legfeljebb lesz egy-két olvasnivaló a Receptgyűjteményben...  Bion vagy alapot adott a ladánybenei fácánkerthez.
Mindenesetre vigyázz a tacsira!

Muszáj voltam elverni miután elmentetek, mert nem hallotta meg, hogy nem mehet ki az utcára. Azt meg pláne nem, hogy be kell jönnie onnét. Ne félj, utána egyből megjavult a hallása Nyihi

Reméljük, hogy a fácánoskert jön össze a tojásokból és nem egy sült Bion Ha minden jól megy, akkor a nyáron megcsinálom a kifutókat is nekik. Ja, és ahogy elmentetek, észrevettem, hogy megérkezett az első fogoly tojás is Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #317 Dátum: 2009. Május 06. - 15:11:45 »

Napok óta töröm a buksim valamin (még mielőtt kiszökne Nyihi). Hallottatok már olyanról, hogy fogoly keltetése kotlóssal? Próbálta azt valaki? Mika tapasztalatok, ha igen?

Az apropója a dolognak, hogy van két kisjapánom, amik elkotlottak, és ezek mind méretben, mind vadságban (az erdőben keltette ki az anyjuk és ott is nőttek fel) hajaznak a fogolyra, ráadásul gondos kotlók... mi a véleményetek róla?
Ha valaki hallott már ilyenről, akkor mondja már el a véleményét, mert így a fogolycsibék szabadon rohangálhatnának hangyatojás után, nem kellene azt nekem összeszedni Nyihi

Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #318 Dátum: 2009. Május 06. - 16:59:14 »

Szia Girgesz!
Olvasd el Studinka László Minden nap vadásznap c. könyvéből a "Kedves vadunk:a fogoly". fejezetet. Azonkívül, hogy olvasmányos, és sokat lehet belőle tanulni, a kotlóssal való fogolykeltetésről is szó van benne.  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. Május 06. - 20:33:03 »

Napok óta töröm a buksim valamin (még mielőtt kiszökne Nyihi). Hallottatok már olyanról, hogy fogoly keltetése kotlóssal? Próbálta azt valaki? Mika tapasztalatok, ha igen?

Az apropója a dolognak, hogy van két kisjapánom, amik elkotlottak, és ezek mind méretben, mind vadságban (az erdőben keltette ki az anyjuk és ott is nőttek fel) hajaznak a fogolyra, ráadásul gondos kotlók... mi a véleményetek róla?
Ha valaki hallott már ilyenről, akkor mondja már el a véleményét, mert így a fogolycsibék szabadon rohangálhatnának hangyatojás után, nem kellene azt nekem összeszedni Nyihi

Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #320 Dátum: 2009. Május 06. - 20:39:39 »

Valamit összekevert a gép.Elküldte mielőtt irtam volna.Na mindegy.

Nyugodtan tedd a fogolytojásokat a japán alá.Ugyan úgy mint a fácánt.Mi is raktunk alá mentett tojást./mig volt felénk fogoly/Rendesen felneveli őket.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #321 Dátum: 2009. Május 15. - 08:07:39 »

Tegnap meglámpáztam a keltetőgépben lévő fácántojásokat: 30-ból 24 mutatta magát szemesnek. Kíváncsi leszek, hogy mennyi fog kikelni a végén.

A fogolypáromtól már 4 tojás van, de nem kapkodják el a dolgot. 2-3naponta tojik a tyúk egyet. Ha így folytatja,jó ha június közepére összejön egy kotlósnyi tojás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #322 Dátum: 2009. Május 21. - 10:29:28 »

Elsősorban a tapasztaltabb vadászoktól, vadgazdáktól kérnék egy kis elméleti segítséget.

Nemsokára kelnek a fácáncsibéim, majd kb. egy hónap múlva a foglyok. A csibékkel nincs is gondom, de a növendékekkel, majd a felnőtt állatokkal kapcsolatban pár kérdés homályos maradt.

Lehet-e együtt tartani a növendék és a felnőtt fácánokat a foglyokkal egy olyan területen, ami viszonylag nagy méretű és több búvóhely is kialakításra kerül?

A kifutó egy szőlős helyén lesz kialakítva és arra gondoltam, hogy nem vágom ki a tőkéket, hanem egy megfelelő támrendszer segítségével gúla alakban 1,5m magasan felfuttatom a szőlőt, ami alá be tudnak bújni a madarak. Jó lehet-e ez?

A szőlő mellé szeretnék még cirkot is vetni, ami szintén búvóhelyként szolgálna -erre egy kb. 5*5m-es terület áll rendelkezésre. Elég-e egy ekkora rész? Lucernából egy szintén kb. ekkora részt fogok elvetni.

Milyen évelő növényt kedvel még a fogoly, ami közé szeret bebújni? A kifutót 2,5-3m magasan akarom hálóval lefedni, szóval ennél ne növekedjen magasabbra.

Milyen mélyre kaparnak ezek a madarak?-már csak azért, hogy alulról milyen mélyre ássam le a hálót, hogy ne tudjanak kiszökni a kifutóból, vagy ne tudják kifürdőzni a földet a kerítés alól.

Most kb.ennyi lenne a kérdésem, mert lassan nekifogok a röpde megépítéséhezés nem szeretnék később nagy átalakítást végezni.   
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #323 Dátum: 2009. Május 21. - 13:39:18 »

Szia Gergő!
Ha lehet ne tarts különböző korú madarakat együtt.A nagyobb fácán könnyen rászokik a kiscsibére.Egy ütéssel csipi ki az agyát. :'(
A szőllő jó lesz búvóhelynek,mert azt legalább nem eszi ki.Minden egyebet a gyökeréig kiirt.Mi tettünk ki olyan csalános részre fácánt,hogy nem lehetett benne elmenni.Két hónap mulva olyan volt mintha disznók jártak volna ott.Még a gyökerét is kikaparták.
Ha nincs a kerités mellett semmi ami után kaparjon akkor nem kell leásni a keritést.Leásni azért kell,hogy ne menjen be semmi.Ha meg középre teszel homokot és fahamut akkor nem fognak a kerités tövébe fürdeni.
Hát a ciroknak és a lucernának nem sok jövőt jósolok.Ahogy bújik ki,azzal a lendülettel fogják kienni. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #324 Dátum: 2009. Május 21. - 13:40:50 »

Persze 5-6 hetes csibét és felnőtt fácánt már lehet együtt tartani.Az már el tud menekülni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #325 Dátum: 2009. Május 21. - 14:16:42 »

Persze 5-6 hetes csibét és felnőtt fácánt már lehet együtt tartani.Az már el tud menekülni.

A kérdés a fogolyra és a fácánra szólt, hogy lehet-e őket együtt tartani.

Akkor cirkot vetek, lucernát nem. Valami zöldet mégiscsak egyenek... Mi a helyzet mondjuk a szederrel?-a nemesített típus erőteljes növekedésű, sűrű bokrot adó és 2m-es magasságot érel. És talán még bogyó is terem rajta, mert sem ezt, sem a szőlőt nem permetezném.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #326 Dátum: 2009. Május 21. - 14:29:15 »

A kérdés a fogolyra és a fácánra szólt, hogy lehet-e őket együtt tartani.

Akkor cirkot vetek, lucernát nem. Valami zöldet mégiscsak egyenek... Mi a helyzet mondjuk a szederrel?-a nemesített típus erőteljes növekedésű, sűrű bokrot adó és 2m-es magasságot érel. És talán még bogyó is terem rajta, mert sem ezt, sem a szőlőt nem permetezném.
Nem tudom,mert még nem tartottam együtt őket.De szerintem nem jó ötlet,mert a fácánkakas elég agressziv és nem csak dürgéskor.
A szeder biztos jó lenne,de frissen ültetve meg fogják enni.A fácán rengeteg zöldet meg tud enni.Mikor kiengedtük őket a kifutóba,töredékére esett vissza a tápfogyasztás.Mikor elfogyott a zöld,kocsiszám hordtu nekik a lucernát,akác gallyakat,csalánt.Többet kaszáltam,mint a tehenes gazdák. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #327 Dátum: 2009. Május 21. - 14:43:25 »

A csalán nagyon jó a kannibalizmus ellen is!!!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #328 Dátum: 2009. Május 21. - 14:56:34 »

Nem tudom,mert még nem tartottam együtt őket.De szerintem nem jó ötlet,mert a fácánkakas elég agressziv és nem csak dürgéskor.
A szeder biztos jó lenne,de frissen ültetve meg fogják enni.A fácán rengeteg zöldet meg tud enni.Mikor kiengedtük őket a kifutóba,töredékére esett vissza a tápfogyasztás.Mikor elfogyott a zöld,kocsiszám hordtu nekik a lucernát,akác gallyakat,csalánt.Többet kaszáltam,mint a tehenes gazdák. Bion

A szeder már ott van, csak rendbe kell szednem egy kicsit.
Ha ennyi zöldet esznek, lehet érdemes zöldtakarmányt vetnem nekik, hogy azzal játszanak és ne egymást egyék.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #329 Dátum: 2009. Május 21. - 14:58:48 »

A csalán nagyon jó a kannibalizmus ellen is!!!!!

Bizony!-meg a Jolovit ésa Laktiferm is, amit úgyis kell otthon tartanom a fürjek miatt.

Mit tudtok a gyöngytyúk és a fácán kapcsolatáról?(Egyiket keltetni a másikkal, neveltetni, együtt tartani stb.) A gyöngyös is elég vad madár, lehet érdemes azzal is kísérleteznem.

(Mennyi kutatási témám lenne, ha lenne elég anyagi erőforrásom hozzá!!! Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: