Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 270767 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1200 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 19:34:48 »

Üdv Hucul!

Köszönöm a választ. Annyival árnyaltabb lett a kép, hogy ma megjelent a hirdetések között egy izs-58 vagy 54?? , egy lapátcsövü. Ezekhez képeszt a TOZ-66 jobb-e?

Cyrano

A körtét az almával akarod hasonlítani. A kakasos fegyverek ugyanis teljesen mások mint a "hammerles"-ek (felém így titulálják a belsőskakasosokat). Ha tetszenek a "lapát" puskák akkor ebből a felhozatalból kezdő sörétlövőnek egy jó állapotú Izs-54 a nyerő. Nekem legalábbis az egyik nagy kedvencem, én azt venném meg. Kakasos fegyvert meg szerintem akkor vegyél ha sokat vadászol lesen és egyénileg cserkelve-bokrászva. Ha jól értettem te Vejnemöjnen földjén rontod a tajga a levegőjét, hát ott biztos lehet nyírfajdra, siketfajdra meg sokféle vizimadárra vadászni. Erre piszok jó vállasztás egy Toz-66. Ha meg társasvadászatokra tervezel sörétest, oda inkább valami "modernebbet" vegyél. Ja még annyit ha az az 54-es 75 cm-s csövekkel készült, tiszták a csövek, és a színes edzés megmaratt a zárszerkezeten ne gondolkozz sokat hanem vedd meg. Ezek ugyanis még a háború után elkonfiskált német gépeken készültek, amiken önként és dalolva német fegyverművesek dolgoztak Izsevszkben. EMaga a fegyver is egy az egyben a német sauer 8 mintájára készült.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1201 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 19:55:11 »

"amiken önként és dalolva német fegyverművesek dolgoztak Izsevszkben."     Röhög Röhög Röhög
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1202 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:18:13 »

A körtét az almával akarod hasonlítani. A kakasos fegyverek ugyanis teljesen mások mint a "hammerles"-ek (felém így titulálják a belsőskakasosokat). Ha tetszenek a "lapát" puskák akkor ebből a felhozatalból kezdő sörétlövőnek egy jó állapotú Izs-54 a nyerő. Nekem legalábbis az egyik nagy kedvencem, én azt venném meg. Kakasos fegyvert meg szerintem akkor vegyél ha sokat vadászol lesen és egyénileg cserkelve-bokrászva. Ha jól értettem te Vejnemöjnen földjén rontod a tajga a levegőjét, hát ott biztos lehet nyírfajdra, siketfajdra meg sokféle vizimadárra vadászni. Erre piszok jó vállasztás egy Toz-66. Ha meg társasvadászatokra tervezel sörétest, oda inkább valami "modernebbet" vegyél. Ja még annyit ha az az 54-es 75 cm-s csövekkel készült, tiszták a csövek, és a színes edzés megmaratt a zárszerkezeten ne gondolkozz sokat hanem vedd meg. Ezek ugyanis még a háború után elkonfiskált német gépeken készültek, amiken önként és dalolva német fegyverművesek dolgoztak Izsevszkben. EMaga a fegyver is egy az egyben a német sauer 8 mintájára készült.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1203 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:41:11 »

Udv Hucul!

Köszönöm a választ. Errefelé természetesen a területtöl függöen eltérö lehetöségek vannak. Jelenleg vizivadra csak nagyon korlátozottan van lehetöségem vadászni, a sörétest leginkább rókára, nyestkutyára és nyúlra tudnám használni. Itt, ahol én lakom  olyan otthoni, igazi hajtást nem szerveznek apróvadra, csak jávorra.
Nyúlra összejönnek hárman-négyen plusz 1-2 kutya. Hajtók nincsenek, a kutya hajtja önnálóan a puskásra a nyulat.

Segitene valaki, hogyan lehet képet beszúrni?

Üdv

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1204 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:44:00 »

Amugy értem a körtés- almás hasonlatot, csak arra lettem volna kiváncsi, hogy a TOZ-66-nak vagy az Izs-54/58-nak jobb-e a csöve vagy melyiknek esetleg strapapirobb, erösebb a zárszerkezete....

Mégegyszer köszönöm.

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1205 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:46:27 »

Modernebbnek van egy  FN Auto 5   ......... Patron
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1206 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:51:00 »

..................

Segitene valaki, hogyan lehet képet beszúrni?

Üdv

Cyrano

Szervusz! Emelem

Itt a segítség a képfeltöltéshez! http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1207 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 20:52:48 »

Modernebbnek van egy  FN Auto 5   ......... Patron

Nekem is van egy ilyen modern FN Auto 5 !  Ha jól emléxek, 3 év múlva lesz 100 éves! Mosolyog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1208 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 16:43:37 »

Attila !

Köszi!

V.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1209 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 18:18:17 »

Udv!

Valamiert nem tudom a válasz funkciót használni, mindig új üzenetet kell nyitnom.

Valaki leirná nekem, hogyan kell alaposan megvizsgálni a sörétes csövét, igazából még nem volt a kezemben csödudoros puska, nem tudom, hogy néz ki. Egyáltalán mitöl lesz csödudoros ?
Sok brenneke? Acélsörét?

Hucul!

èrtem, hogy a külsö kakasos fegyver más világ, úgy értettem a kérdést, hogy melyik csöve jobb ?

Cyrano

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1210 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 18:21:46 »

Udv!

Valamiert nem tudom a válasz funkciót használni, mindig új üzenetet kell nyitnom.


Használd az Idézet gombot. A két quote között lesz az idézett szöveg, azt szerkesztheted, ha akarod. Az alsó quote kapcsos zárójele után írhatod a hozzászólásod, és az lesz válasz az idézett szövegre.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1211 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 20:10:06 »

Udv!

Valamiert nem tudom a válasz funkciót használni, mindig új üzenetet kell nyitnom.

Valaki leirná nekem, hogyan kell alaposan megvizsgálni a sörétes csövét, igazából még nem volt a kezemben csödudoros puska, nem tudom, hogy néz ki. Egyáltalán mitöl lesz csödudoros ?
Sok brenneke? Acélsörét?

Hucul!

èrtem, hogy a külsö kakasos fegyver más világ, úgy értettem a kérdést, hogy melyik csöve jobb ?

Cyrano



Az álltalad felsorolt fegyverek közzül ha az eszemre hallgatok a szétszedőkaros Toz-34-et venném, ha szívemre akkor az Izs-54-et. A zárolástól meg nem kell félni, az orosz puskák alaposan tulbiztosítottak és ha az Finnországban nem töltenek újra sörétes patront akkor valószínűleg nem kotyogósodnak ki. Ha vásárolsz a köv módon járj el:
Végy egy a fegyver kaliberének megfelelő sörétes hüvelyt. Vágd le a peremezés gyűrődését és üssd ki belőlle a kapszlit. Helyezd a töltényűrbe, fordisd a fény felé majd a csőtorkolat felőll sasolj bele a csőbe. Egyenletes, koncentrikus köröket fogsz látni, ha valamelyik kör oválisan torzul ott bibi van. Ezzel a módszerrel a legtöbb deformációt ki lehet szűrni. Csődudort meg legtöbbször az okoz, hogy egy kis hó vagy egyébb szir-szar kerül a csőbe és úgy szalad ki a lövés. Kivőlről is érdemes finoman letapogatni a fegyvercsövet , bár ha a csődudor vagy horpadás tapintható akkor már régen rossz.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1212 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 20:18:29 »

Ja a csövekről. Az orosz puskák minden sörétméretet jól hordanak, sokkal robosztusabbak (cserébe jó orrnehezek) mint az európai gyártmányok és keménykróm borításuak a furatok. Szóval tisztességes használat és rendszeres olajozás mellett elnyűhetetlenek. Amit te felsoroltál ahhoz viszont durva sörét (4-4,5 mm-s) dukál amit "régi" 75 cm-s csővel készült Izs-54-ek páratlanul jól hordanak.
 A kotyogást meg úgy tudod leellenőrizni, hogy leveszed az előagyat és rázod csavargatod a fegyvert. A tengelyt amin a csövek lebillennek meg a z elenpárját viszont jül meg kell nézni, letapogatni, mert ha ezeket megkalapálják egy kicsit időlegesen elmőlik a fegóyver kotyogása.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1213 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 20:35:05 »

Idézet
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1214 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 20:37:25 »


[/quote]
Használd az Idézet gombot. A két quote között lesz az idézett szöveg, azt szerkesztheted, ha akarod. Az alsó quote kapcsos zárójele után írhatod a hozzászólásod, és az lesz válasz az idézett szövegre.

Köszi. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: