Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 270759 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1185 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 14:12:53 »

Tisztelt Vadásztársak,

meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség az IZS 43 - 54 és 58-as duplapuskák között?
Ill. milyen típusú orosz duplapuskák vannak még? Gondolom Tula TOZ-nak is van (volt) saját modellje.

Előre is köszönöm!  Emelem

Hát kamerád, tudsz kérdezni! Nos elsősorban a legfontosabb szerkezeti különbség, hogy az 58-asnak van felső zárolása a 43-asnak meg nincs. A 43-asnál kitaláltak egy olyan úri huncutságot hogy mindkét billentyű – jaj majdnem ravaszt írtam – süti mindkét csövet. Ez úgy néz ki, hogy első billentyű elsőre jobb cső, másodjára bal cső és értelemszerűen fordítva a hátsónál. Ilyet az 58-as nem tud. Az 54-es legfontosabb ismérve hogy első példányai laprugós elsütővel és a német puskákhoz hasonlóan egybekészült csövekkel (ha leírom azt hogy nyemuftovánnöe sztvolö, itt rögtön muffok és egyéb csövek kezdenek majd röpködni) A lényeg hogy ezeken nincs az a kis fonadék-minta a töltényűr végénél, lakatolása pedig háromszoros, felül csodaszép greener záral, alul purdey rámával. Érdekeség, hogy az 54-et csak 12 cal-ban gyártották, volt viszont egy puska az IZS-57-ami szerkezetileg megegyezett az 54-el de csak 16-os kaliberben és 750 mm-s csövekkel készült.
A Toz-nak volt egy nagyon klassz belsőkakasos duplája. Toz-25 néven futott, kizárólag szép angol aggyal, hármas reteszeléssel meg iszonyúan szűk csövekkel készült. Csak 16-osban gyártották és az elsütő-szerkezet oldalán volt két kis fa lapocska az agyazáshoz illesztve, amelyeket le lehetett venni a szerkezet tisztításához olajozásához. Amúgy marha drága volt, majd kétszer annyiba került mint egy 16-os IZS-58-as.
Mellesleg ha olyan orosz puskát szeretnél amiért vadászaton  elkezdenek "kegyelmes párttitkár elvtársnak" titulálni, szerezz egy 54-est vagy egy Toz-25-öt, mert ezek igazi "presztizspuskák" voltak a maguk idejében.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1186 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 14:51:02 »

....... A 43-asnál kitaláltak egy olyan úri huncutságot hogy mindkét billentyű – jaj majdnem ravaszt írtam – süti mindkét csövet. Ez úgy néz ki, hogy első billentyű elsőre jobb cső, másodjára bal cső és értelemszerűen fordítva a hátsónál. .....

Ezt nem tudtam, de szvsz hatalmas ötlet. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #1187 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:51:32 »

Ezt nem tudtam, de szvsz hatalmas ötlet. Mosolyog


Nekem 43E-m van. Annak sajnos nem tanították meg ezt a funkciót.  Mosolyog
Naplózva

Renkecz Rafael
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #1188 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 07:48:26 »

Nekem 43E-m van. Annak sajnos nem tanították meg ezt a funkciót.  Mosolyog

Az enyémnek sem... Lehet el kéne küldeni szoftverfrissítésre... Ördög
Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1189 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 22:23:36 »

Nekem 43E-m van. Annak sajnos nem tanították meg ezt a funkciót.  Mosolyog

Az ejektort ki tudod kapcsolni? Ha igen miként?
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1190 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 10:56:19 »

Az ejektort ki tudod kapcsolni? Ha igen miként?

Elvileg az ejektorrugó csavarját kell lazítani és akkor nem veti ki, csak kitolja. Nekem is 43-E-m van, bár én nem ...sztattam a csavarokat, jó nekem ejektorral.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1191 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 11:02:31 »

Hát kamerád, tudsz kérdezni! Nos elsősorban a legfontosabb szerkezeti különbség, hogy az 58-asnak van felső zárolása a 43-asnak meg nincs. A 43-asnál kitaláltak egy olyan úri huncutságot hogy mindkét billentyű – jaj majdnem ravaszt írtam – süti mindkét csövet. Ez úgy néz ki, hogy első billentyű elsőre jobb cső, másodjára bal cső és értelemszerűen fordítva a hátsónál. Ilyet az 58-as nem tud. Az 54-es legfontosabb ismérve hogy első példányai laprugós elsütővel és a német puskákhoz hasonlóan egybekészült csövekkel (ha leírom azt hogy nyemuftovánnöe sztvolö, itt rögtön muffok és egyéb csövek kezdenek majd röpködni) A lényeg hogy ezeken nincs az a kis fonadék-minta a töltényűr végénél, lakatolása pedig háromszoros, felül csodaszép greener záral, alul purdey rámával. Érdekeség, hogy az 54-et csak 12 cal-ban gyártották, volt viszont egy puska az IZS-57-ami szerkezetileg megegyezett az 54-el de csak 16-os kaliberben és 750 mm-s csövekkel készült.
A Toz-nak volt egy nagyon klassz belsőkakasos duplája. Toz-25 néven futott, kizárólag szép angol aggyal, hármas reteszeléssel meg iszonyúan szűk csövekkel készült. Csak 16-osban gyártották és az elsütő-szerkezet oldalán volt két kis fa lapocska az agyazáshoz illesztve, amelyeket le lehetett venni a szerkezet tisztításához olajozásához. Amúgy marha drága volt, majd kétszer annyiba került mint egy 16-os IZS-58-as.
Mellesleg ha olyan orosz puskát szeretnél amiért vadászaton  elkezdenek "kegyelmes párttitkár elvtársnak" titulálni, szerezz egy 54-est vagy egy Toz-25-öt, mert ezek igazi "presztizspuskák" voltak a maguk idejében.

Köszönöm a kimerítő választ!  Emelem
Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1192 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 20:48:10 »

Elvileg az ejektorrugó csavarját kell lazítani és akkor nem veti ki, csak kitolja. Nekem is 43-E-m van, bár én nem ...sztattam a csavarokat, jó nekem ejektorral.  Emelem

Esetleg valakinek konkrétan sikerült már IZH 43-E duplán az ejektort kikapcsolni?

Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1193 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 17:51:21 »

Elvileg az ejektorrugó csavarját kell lazítani és akkor nem veti ki, csak kitolja. Nekem is 43-E-m van, bár én nem ...sztattam a csavarokat, jó nekem ejektorral.  Emelem

Kedves Nagysas!

Elnézést, hogy udvariatlanul elmulasztottam megköszönni, hogy válaszra méltattál!
Több helyről próbáltam infót szerezni, de nem találtam kétséget kizáró választ. Sajnos a "bumáska" nem ír semmit erről (ahogy a Bocknál sem, de ott biztos a kikapcsolás lehetősége).

Így továbbra is várom, hogy valakinek konkrétan sikerült már-e már  IZH 43-E duplán az ejektort kikapcsolni?
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1194 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 18:19:15 »

Udv!

Hucul kollégától kérdezném. TOZ vásárlás elött. Melyiket tartod jobbnak a fentiek közül, úgymint tartósság, csövek szórása szempontjából?
1, TOZ-66 külsökakasos
2, TOZ-34 az a fajta, amelyiknek van egy külön szétszedökarja
3, TOZ-34, amelyiket a ravaszok( bocsi, de nekem ravasz és kész) elhúzásával lehet szétszedni

200 km körzetemben mindhárom eladó......Képet nem sikerült beszúrnom valamiért....

Köszönettel

Cyrano
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1195 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 22:47:37 »

Udv!

Hucul kollégától kérdezném. TOZ vásárlás elött. Melyiket tartod jobbnak a fentiek közül, úgymint tartósság, csövek szórása szempontjából?
1, TOZ-66 külsökakasos
2, TOZ-34 az a fajta, amelyiknek van egy külön szétszedökarja
3, TOZ-34, amelyiket a ravaszok( bocsi, de nekem ravasz és kész) elhúzásával lehet szétszedni

200 km körzetemben mindhárom eladó......Képet nem sikerült beszúrnom valamiért....

Köszönettel

Cyrano

Szia  Emelem

Jó hogy idetaláltál végre!  Igen
De akkor most sipirc a "Vadászat külföldön" topikba néminemű finn jávorvadászatocskákat ecsetelni.  Türelmetlenül Figyelmes olvasás  Vigyorog

- Ja, bocsi, mint tudod sörétesben nem vagyok járatos.  Kacsint

 Wave


(Viktor barátom már évek óta Finnországban él és vadászik.)

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1196 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 09:04:25 »

Udv!

Hucul kollégától kérdezném. TOZ vásárlás elött. Melyiket tartod jobbnak a fentiek közül, úgymint tartósság, csövek szórása szempontjából?
1, TOZ-66 külsökakasos
2, TOZ-34 az a fajta, amelyiknek van egy külön szétszedökarja
3, TOZ-34, amelyiket a ravaszok( bocsi, de nekem ravasz és kész) elhúzásával lehet szétszedni

200 km körzetemben mindhárom eladó......Képet nem sikerült beszúrnom valamiért....

Köszönettel

Cyrano

Három puska, de két teljesen külön világ amiről írsz. A Toz-66 mint mondod külsőkakasos a 34-esek meg bockok. Ha szereted a rusztikus, régimódi vasakat, jól kezedreáll a horizontális elrendezésű csőpár és biztonsággal tudsz kezelni egy külsőkakasos fegyvert, akkor a Toz-66 nagyon jó vállasztás. Ez a puska az MC-9(k) külsőkakasos trapplövő versenyfegyver leszármazottja. Egyszerű, elnyűhetetlen a közép-ázsiai 50 foktól és homokviharoktól a magas észak -50 fokjáig és hóviharokig mindent kibir. Sokak szerint a legjobb sorozatgyártott orosz kakasos sörétes. Érdekessége, hogy egyes szériáin úgy van kialakítva a kakas, hogy nyitott fegyvernél is le lehet engedni, nem akadályozza a zárkulcs. Ez meglehetősen jó gyógyszer a vétlen sülés ellen.
 A "flazskovöj" vagyis szétszedő karos Toz-34 már egy másik nóta. Sokkal könnyebb, elegánsabbb. Zárolása nincs olyan tartós mint az Izs-27-é, és hajlamos a rugótörésre is de cserébe "tulacsövekkel" van szerelve. Ezekről azt érdemes tudni, hogy hiába van a 34-eken chok-1/2chok jelölés, valüjában sokkal erősebbek a szűkítések. A szétszedőkar nélküli Toz-34 meg jó puska csak hallottam már olyat, hogy nagy hóban a halinacsizmája orrára támasztota a kollega a csövek száját és úgy akarta szétkapni. Csak elfeledte, hogy a csövek töltve vannak és lelőte a nagylábujját.
Összeségében azt mondom azt vedd amelyik jobban kézreáll, jobb műszaki állapotban van. Vizivadra, elállónak, brenneckét lövöldözni a Toz-66, Hajtásba meg a Toz-34 a jóvállasztás. Ja, a 34 is jül hordja breneckét, de én a felső csövet nem rongálnám vele.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1197 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 15:53:12 »

Szia Anti!

Jó, majd összeszedem magam és irok a másik topikba is.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1198 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 15:55:25 »

Üdv Hucul!

Köszönöm a választ. Annyival árnyaltabb lett a kép, hogy ma megjelent a hirdetések között egy izs-58 vagy 54?? , egy lapátcsövü. Ezekhez képeszt a TOZ-66 jobb-e?

Cyrano
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1199 Dátum: 2017. Szeptember 20. - 16:53:50 »

Szia Anti!

Jó, majd összeszedem magam és irok a másik topikba is.

Szia Viktor!  Emelem

 Igen  Táncol
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: