Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271186 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #990 Dátum: 2014. November 18. - 08:00:43 »

Jól van na, nem kell mindjárt kiabálni:-)
Az excelt példának mondtam, mert nem ismerem a méregdrága szoftvereket, amelyekben valószínűleg épúgy van keresőfunkció. Vagy nincs? Hajrá Borzgróf, írjál hozzá:-)

Bár nem én szólíttattam meg, de had válaszoljak röviden.

Általában és rendes helyen nem egy táblázatkezelőt használnak ilyen feladatra, erre az adatbáziskezelők valók. Pont ilyesmire találták ki őket, és nagyon egyszerűen használhatók, nagyon nagy állományokat lehet kezelni velük, minden létező lekérdezési és kereséséi funkcióval.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #991 Dátum: 2014. November 18. - 08:02:58 »

Jól van na, nem kell mindjárt kiabálni:-)
Az excelt példának mondtam, mert nem ismerem a méregdrága szoftvereket, amelyekben valószínűleg épúgy van keresőfunkció. Vagy nincs? Hajrá Borzgróf, írjál hozzá:-)
Tudnék rá embert hozni ne félj  Kacsint
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #992 Dátum: 2014. November 18. - 08:14:10 »

Bár nem én szólíttattam meg, de had válaszoljak röviden.

Általában és rendes helyen nem egy táblázatkezelőt használnak ilyen feladatra, erre az adatbáziskezelők valók. Pont ilyesmire találták ki őket, és nagyon egyszerűen használhatók, nagyon nagy állományokat lehet kezelni velük, minden létező lekérdezési és kereséséi funkcióval.


Itten vagyon az igazság. Ellenben mivel az excel minednütt ott van, sokszor a sok hozzáértő azzal old meg mindent, amivel egy baj van: bizonyos méret és idő után egyszerűen nem képes az igényekkel megbírkózni, magyarán bedől, mert nem arra való.

Érdekes ilyen szempontból a Google története: mikor megkapták az első nagy pénzt, az volt a feltétele, hogy fel kell venniük egy profi menedzsert, aki vezetett már nagy céget. A csóka első harca az volt a két alapítóval, míg átverte rajtuk, hogy vegyenek egy igazi vállalatirányítási rendszert, mert ő már tudta, hogy ha egyszer elkezdenek nőni, a házilag tákolt megoldás amit addig nagy sikerrel használtak be fog dőlni, és magával rántja majd a céget.

Sokan nem értik mi kerül annyiba a profi szoftvereken, de amikor csak a vas amin fut millió dolláros nagyságrendű, higgyétek el, a szoftver se olcsó ami ki tudja hajtani. Ez nem az a része az informatikának, amit az átlag felhasználó lát, de ha pl ki kell fizetni a fizetését többszázezer alkalmazottnak minden hónapban vagy héten, helyi törvényeknek megfelelően, ahhoz elég gyorsan kell tologatni nagyon sok kis golyót azokon a rudacskákon.......
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #993 Dátum: 2014. November 18. - 08:41:09 »

Itten vagyon az igazság. Ellenben mivel az excel minednütt ott van, sokszor a sok hozzáértő azzal old meg mindent, amivel egy baj van: bizonyos méret és idő után egyszerűen nem képes az igényekkel megbírkózni, magyarán bedől, mert nem arra való.

Csak egy mondat, mert kapunk egy-két taslit az off miatt.

Szóval láttam én még C64-re írt vállalatirányítási rendszert....
Meg alkatrészenként Ausztriából becsempészett COCOM listás számítógépeket. 

Csak szólok, hogy elévült!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #994 Dátum: 2014. November 19. - 00:41:27 »

Itten vagyon az igazság. Ellenben mivel az excel minednütt ott van, sokszor a sok hozzáértő azzal old meg mindent, amivel egy baj van: bizonyos méret és idő után egyszerűen nem képes az igényekkel megbírkózni, magyarán bedől, mert nem arra való.

Érdekes ilyen szempontból a Google története: mikor megkapták az első nagy pénzt, az volt a feltétele, hogy fel kell venniük egy profi menedzsert, aki vezetett már nagy céget. A csóka első harca az volt a két alapítóval, míg átverte rajtuk, hogy vegyenek egy igazi vállalatirányítási rendszert, mert ő már tudta, hogy ha egyszer elkezdenek nőni, a házilag tákolt megoldás amit addig nagy sikerrel használtak be fog dőlni, és magával rántja majd a céget.

Sokan nem értik mi kerül annyiba a profi szoftvereken, de amikor csak a vas amin fut millió dolláros nagyságrendű, higgyétek el, a szoftver se olcsó ami ki tudja hajtani. Ez nem az a része az informatikának, amit az átlag felhasználó lát, de ha pl ki kell fizetni a fizetését többszázezer alkalmazottnak minden hónapban vagy héten, helyi törvényeknek megfelelően, ahhoz elég gyorsan kell tologatni nagyon sok kis golyót azokon a rudacskákon.......

Hát igen, éppen a HR modul a legdrágább, azért nem veszik meg jellemzően. Occsób egy interfacen keresztül a bizonyított sufnituning kisbétés rendszer ( annak minden veszélyével együtt)  Persze van olyan magyar nagyvállalat ( csak 37 ezer bérszámfejtést csinálnak havonta  Röhög), mely csak azt vette meg a gyönyörűséges Walldorfi csodából....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #995 Dátum: 2014. November 19. - 07:54:11 »

Bár nem én szólíttattam meg, de had válaszoljak röviden.

Általában és rendes helyen nem egy táblázatkezelőt használnak ilyen feladatra, erre az adatbáziskezelők valók. Pont ilyesmire találták ki őket, és nagyon egyszerűen használhatók, nagyon nagy állományokat lehet kezelni velük, minden létező lekérdezési és kereséséi funkcióval.


És tényleg. Mintha ezzel kapcsolatban valami házifeladatfélét is csináltam volna valamikor....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #996 Dátum: 2014. November 19. - 18:50:02 »

Sziasztok! Egyezkedünk egy izs 58 típusú puskára, amely nem automata biztosítós. Ez mennyire hátrány? 16-os kaliberű, 1976-os évjáratú. Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #997 Dátum: 2014. November 19. - 19:10:14 »

Sziasztok! Egyezkedünk egy izs 58 típusú puskára, amely nem automata biztosítós. Ez mennyire hátrány? 16-os kaliberű, 1976-os évjáratú. Köszönöm szépen!  Emelem
Szerintem ha így szokod meg, akkor nem hátrány. Jobban kell rá figyelni, hogy mindig biztosítva legyen. Szerintem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #998 Dátum: 2014. November 19. - 19:23:23 »

Köszönöm dobbasszus!
Tovább göngyölítve a szálat, van fateromnak egy ugyan ilyen izs 58, de az automata biztosítós. Fegyvermester meg tudja azt oldani, hogy átrakja a biztosítót abba a puskába, ami nem automata?  Wave
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #999 Dátum: 2014. November 19. - 20:13:33 »

Köszönöm dobbasszus!
Tovább göngyölítve a szálat, van fateromnak egy ugyan ilyen izs 58, de az automata biztosítós. Fegyvermester meg tudja azt oldani, hogy átrakja a biztosítót abba a puskába, ami nem automata?  Wave
No ezt én nem tudom, de majd valaki boztos tudja.
Ha tippelni kéne, azt mondanám igen. Mert nem gomdolom, hogy két külön fegyvert csináltak volna, csak az egyikből kihagytak valamit(a helye megvan), amiben meg benne van, az már extra, feláras.
Vagy nem, de az biztos:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1000 Dátum: 2014. November 19. - 22:02:57 »

Köszönöm dobbasszus!
Tovább göngyölítve a szálat, van fateromnak egy ugyan ilyen izs 58, de az automata biztosítós. Fegyvermester meg tudja azt oldani, hogy átrakja a biztosítót abba a puskába, ami nem automata?  Wave

Meg hát,,,  Ördög
Csak minek? Többe kerülne a csere mint a fegyver...
Én is azt javaslom, hogy így kell megszoknod és nem lesz gond.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1001 Dátum: 2014. November 19. - 23:05:07 »

Köszönöm dobbasszus!
Tovább göngyölítve a szálat, van fateromnak egy ugyan ilyen izs 58, de az automata biztosítós. Fegyvermester meg tudja azt oldani, hogy átrakja a biztosítót abba a puskába, ami nem automata?  Wave

Akkor miért nem kéred el azt tőle??
 Vállat von
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1002 Dátum: 2014. November 19. - 23:12:47 »

Akkor miért nem kéred el azt tőle??
 Vállat von
Mert az már nem sokáig lesz meg.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1003 Dátum: 2014. November 20. - 07:49:22 »

Meg hát,,,  Ördög
Csak minek? Többe kerülne a csere mint a fegyver...
Én is azt javaslom, hogy így kell megszoknod és nem lesz gond.

 Emelem
Gondolod nagy, drága meló lenne? Nem tudom milyenek ezek belül, csak gondoltam 1-2 alkatrészt kell egyikből a másikba átrakni. Akkor ezek szerint tévedtem?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1004 Dátum: 2014. November 20. - 08:29:25 »

Gondolod nagy, drága meló lenne? Nem tudom milyenek ezek belül, csak gondoltam 1-2 alkatrészt kell egyikből a másikba átrakni. Akkor ezek szerint tévedtem?

Szerintem nem tévedtél, csak abban, hogy kár az egyikből a másikba átrakni.  Nem egy nagy ördöngösség megcsinálni, hogy felhúzáskor elzárjon, és nem kerülhet túl sokba sem.
Én biztosan felhívnék egy-két fegyvermestert és rákérdeznék!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: