Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 270756 alkalommal)
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #900 Dátum: 2014. április 26. - 22:35:28 »

Köszönöm a válaszokat. Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #901 Dátum: 2014. április 27. - 16:28:43 »

  Izs -58-hoz. Ezt a fegyvert automatikus biztosítóval (jele egy A betű a típusjelölésnél) és a nélkül is gyártották. Nyitásnál-zárásnál az én 16-osomnak (1971-ben gyártották keletnémet piacra, a sasos német próbajel is benne van) is mozdul a biztosítója, de nem törődök vele. Ha el van zárva akkor úgy marad, ha kibiztosítva töltöm újra akkor úgy marad. Szerintem egy kacsázásnál amikor lényeges a gyorstüzelés még hasznos is lehet a manuális, nem automatikus biztosító. Tény viszont, hogy meg kell szokni. A biztosító különben jól tart, véletlen lövés még nem hagyta el a csövét (hogy jó percben kopogjam le) és igen a brekekét kivállóan hordja. Mindemellett szerintem az egyik legjobb "megfizethető" kategóriájú bokrászó fegyver, mert nem nehéz, jó a súlyelosztása, tartós és egész jól hordja a tizes sörétet. Jópár fácánt és kacsát lőttem vele, (meg vagy kéttucat hamvasvarjút-szarkát-kóbormacskát-kutyát-rókát (kettőt) miegyebet) noha alig egy éve használom. Az MP-153 néha nagyon meg szokott sértődni, mert a tavalyi szezonban tán háromszor vettem ki a páncélból.
Naplózva
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #902 Dátum: 2014. április 27. - 22:28:54 »

  Izs -58-hoz. Ezt a fegyvert automatikus biztosítóval (jele egy A betű a típusjelölésnél) és a nélkül is gyártották. Nyitásnál-zárásnál az én 16-osomnak (1971-ben gyártották keletnémet piacra, a sasos német próbajel is benne van) is mozdul a biztosítója, de nem törődök vele. Ha el van zárva akkor úgy marad, ha kibiztosítva töltöm újra akkor úgy marad. Szerintem egy kacsázásnál amikor lényeges a gyorstüzelés még hasznos is lehet a manuális, nem automatikus biztosító. Tény viszont, hogy meg kell szokni. A biztosító különben jól tart, véletlen lövés még nem hagyta el a csövét (hogy jó percben kopogjam le) és igen a brekekét kivállóan hordja. Mindemellett szerintem az egyik legjobb "megfizethető" kategóriájú bokrászó fegyver, mert nem nehéz, jó a súlyelosztása, tartós és egész jól hordja a tizes sörétet. Jópár fácánt és kacsát lőttem vele, (meg vagy kéttucat hamvasvarjút-szarkát-kóbormacskát-kutyát-rókát (kettőt) miegyebet) noha alig egy éve használom. Az MP-153 néha nagyon meg szokott sértődni, mert a tavalyi szezonban tán háromszor vettem ki a páncélból.
Köszönöm, akkor lehetséges hogy ez se automata biztosítós. Emelem
Naplózva
B.Bálint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #903 Dátum: 2014. április 28. - 16:26:14 »

Üdv mindenkinek!
A napokban készülök megvenni első sörétes vadász fegyveremet egy használt 12-es IZS bock személyében.
Legutóbb amikor a boltban jártam észre vettem hogy oldal irányban mozog az elsütő billentyű. A kérdésem az lenne, hogy milyen hibára utalhat ez a jelenség illetve mennyire befolyásolja a használhatóságot?
A fegyver 2000-es évjáratú,két elsütő billentyűs és fix szűkítésű.

Előre is köszönöm.  Emelem 
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #904 Dátum: 2014. április 28. - 16:46:35 »

Üdv Mindenkinek!

Az előzőekkel kapcsolatosan az alábbiakat kell hozzátennem: Általában a sport célra készített fegyverek biztosítása ilyen, mint amiről beszéltetek. (skeet, trap)  Nekem is van, (Merkel trap) teljesen azonos a biztosítása az Általatok elmondottal,  AZAZ automatikusan NEM biztosít, és mindig ott marad a tolóka, ahol épen hagytam. Ez nem akadályozza a fegyver töltését, vagy ürítését.....

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #905 Dátum: 2014. április 28. - 22:27:41 »

Szép estét Uraim!  Emelem

Kérem nézzetek hülyének, de a mai napon megtapiztam egy Izs 27-e Sporting sörétest, és a Jóistenért sem jöttem rá, hogy mi a frásznak van kifurkodva a csöve? Meg is lepődtem, mikor oldalról nézve átláttam a lukakon...  Szerintem csak annyi hangja van hogy a diszkrét durranást hatalmas detonációvá alakítsa...Ezen kívül jó ez még valamire?

Válaszaitokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #906 Dátum: 2014. április 28. - 22:41:54 »

Szép estét Uraim!  Emelem

Kérem nézzetek hülyének, de a mai napon megtapiztam egy Izs 27-e Sporting sörétest, és a Jóistenért sem jöttem rá, hogy mi a frásznak van kifurkodva a csöve? Meg is lepődtem, mikor oldalról nézve átláttam a lukakon...  Szerintem csak annyi hangja van hogy a diszkrét durranást hatalmas detonációvá alakítsa...Ezen kívül jó ez még valamire?

Válaszaitokat előre is köszönöm!  Wave

Természetesen jó valamire!
Elősegíti a középfülgyulladást, gyorsítja a halláskárosodást. Ezenkívül rengeteg új "barátot" szerezhetsz vele társasvadászaton,
akik majd csupán azért nem akarnak melletted menni, hogy teret adjanak neked.  Vigyorog
Szerintem nem véletlenül nem terjedt el az úgymond nagynevű gyártók körében.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #907 Dátum: 2014. április 29. - 06:32:42 »

....észre vettem hogy oldal irányban mozog az elsütő billentyű. A kérdésem az lenne, hogy milyen hibára utalhat.....
Orosz puskánál ez arra utal, hogy működni fog -48 és +65 fokban is  Vigyorog
Eddig 3 ruszki sörétvetőhöz fűztek gyengéd szálak, mindegyiken úgy lődörögtek a ravaszok, mint bíró seggében a lóf@sz, de múkodott mindegyik rendesen. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
B.Bálint
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #908 Dátum: 2014. április 29. - 08:41:29 »

Köszönöm a gyors választ. Sokat segített.  Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #909 Dátum: 2014. április 29. - 21:35:09 »

Természetesen jó valamire!
Elősegíti a középfülgyulladást, gyorsítja a halláskárosodást. Ezenkívül rengeteg új "barátot" szerezhetsz vele társasvadászaton,
akik majd csupán azért nem akarnak melletted menni, hogy teret adjanak neked.  Vigyorog
Szerintem nem véletlenül nem terjedt el az úgymond nagynevű gyártók körében.

Én is ezekre gondoltam  Ördög

Amúgy a lőtéren sem látom sok értelmét. Lehet sokan azt hiszik, ha nagyobbat durran akkor messzebbre is repül a serét.  :Mosolyog

Ez amúgy energiaveszteséget nem okoz? Mert szerintem rengetek gáz távozik a lukakon idő előtt...
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #910 Dátum: 2014. április 29. - 21:46:36 »



Ez amúgy energiaveszteséget nem okoz? Mert szerintem rengetek gáz távozik a lukakon idő előtt...

Szerintem nem lehet jelentős.
Mivel a lőporgázok mindig a fojtás (sörétkosár) után helyezkednek el a csőben.
Ha ezek a furatok szabaddá válnak a gázok számára, a kosár már majdnem elhagyja a csövet.

Persze vannak itt a belballisztikához értők, és várjuk meg hátha elmagyarázzák jobban.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #911 Dátum: 2014. április 30. - 10:24:32 »

Szerintem nem lehet jelentős.
Mivel a lőporgázok mindig a fojtás (sörétkosár) után helyezkednek el a csőben.
Ha ezek a furatok szabaddá válnak a gázok számára, a kosár már majdnem elhagyja a csövet.

Persze vannak itt a belballisztikához értők, és várjuk meg hátha elmagyarázzák jobban.


Korábban már futottunk egy kört ebben a témában, amikor a gyökér, megélhetési médiatényezők, Obama elnök kezében lévő sport fegyvert fikázták tudatlanul. A jelenséget ott is ezek a furatok okozták amelyek azóta elterjedőben vannak a sörétes sportfegyverek körében. Ez egyrészt hasznos, másrészt inkább a speciális sportfegyverek majmolása, amire a hétköznapi gyakorlatban nagy szükség nem mutatkozik. A furatok kialakítása sokféle, de a feladatuk ill. a vélt feladatuk hasonló. Legelső a "recoil" a visszarúgás csökkentése. Ez részben indokolt a naponta több száz lövést leadó sportolók esetében. A furatok elhelyezése sokszor aszimetrikus, és lehet hogy csak egyik oldalra esik és sokszor az alsó cső furatai nem olyan mértékűek mint a felsőé. A további ok, ami miatt a lőporgázokat oldalra kivezetik az a második lövés leadásának zavartalansága ill az ismétléskor ne legyen zavaró az első lövés lőporfüstje. Vannak további vélt okai is de az nem fontos. Esetleg nem kimondottan a szórásképre is hatással lehet, erre abból lehet következtetni, hogy a furatokat még a chok előtt alakították, pedig ha csak az előzőek miatt tették volna akkor a cső végén is megoldhatták volna ezt a problémát.
Véleményem szerint, nagyjából, jegyzőkönyv stílusban ennyi. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #912 Dátum: 2014. április 30. - 11:09:00 »

A szórás kép ( szórás egyenletessége) a sörétes fegyvereknél mindig elsődleges szempont szerintem, és én egyenrangú szempontnak tartom a szűkítés mértékével. Addig, amíg a szűkítés viszonylag könnyen szabályozható, ezzel szemben a szóráskép vagy fedés csak nehezen, mivel függ a csőtől és a használt lőszertől is. A gyárak időről időre élőállnak valami újítással, ez utóbbi befolyásolására. Korábban  úgy vélték, hogy a fojtás befolyásolja a sörétraj egyenletes eloszlását ezért olyan furatot alakítottak ki amelynél a fojtás lefékezték még a chok furat előtt, hogy az ne zavarja a kialakuló sörétraj egyenletességét (Tula chok) hogy ez mennyire működött a filc fojtások idejében, azt csak vélelmezni lehet. Az itt tárgyalt furatok is valami hasonló megfontolásból születhettek elvileg, csak  itt a nyomást csökkentik chok előtt, hogy kevesebb deformálódott és szélsörét képződjön a furaton való áthaladáskor.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
termesz89
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #913 Dátum: 2014. Július 23. - 10:16:58 »

Üdvözlet a fórumozóknak!
Érdeklődnék , hogy valakinek nincs-e véletlenül egy feleslegessé vált 12-es orosz csodája, amelytől megválna. Szóba jöhet dupla puska, illetve Bock elrendezésű is. Azért érdeklődnék mivel a vadászboltosok, ha van is új árán akarják eladni ezeket a puskákat.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #914 Dátum: 2014. Július 23. - 10:35:49 »

Üdvözlet a fórumozóknak!
Érdeklődnék , hogy valakinek nincs-e véletlenül egy feleslegessé vált 12-es orosz csodája, amelytől megválna. Szóba jöhet dupla puska, illetve Bock elrendezésű is. Azért érdeklődnék mivel a vadászboltosok, ha van is új árán akarják eladni ezeket a puskákat.

Vadászapró tele van velük. 50.000 Huf-ért már simán kapsz teljesen jó IZS 58-ast.

 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: