Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271386 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #840 Dátum: 2014. Január 27. - 16:59:15 »


1.  A helyedben, készíttetnék egy magasabb célgömböt egy esztergályossal, és reszelnék picit a baloldalából is..

Amennyiben igényesebb vagy, akkor még, excenteresre is forgácsoltatnám..  Angyal ..


Már bocsánat, de ezt a tanácsot úgy kell elfelejteni, ahogy van! Humornak elmegy...  OOO
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #841 Dátum: 2014. Január 27. - 17:06:09 »

Már bocsánat, de ezt a tanácsot úgy kell elfelejteni, ahogy van! Humornak elmegy...  OOO

Semmi baj.             Ha Te mondod, szerintem fogadjuk el.

Azért egy indokot írhatnál.., hátha tanulunk Tőled.   Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #842 Dátum: 2014. Január 27. - 17:13:14 »

Ha visszaemlékszel, még privátot is váltottunk róla kb. 1 éve, lehet, kicsit több.  Figyelmes olvasás      Ördög Akkor a pirosan fénylő célgömbökről beszéltünk.

Én akkor is és most is azt mondom, hogy a sörétlövésben a puska fekvése számít, és az érzés. Nem célozgatni kell, célgömböt nézni, hanem a tökéletesen fekvő puskához a vad helyzetét viszonyítani a lövés előtt. Sokszor egy szempillantásnyi idő alatt...
Ha a célgömböt nézed, elvonja a figyelmed a vadról. Nem kell nézegetni, tudni kell, hogy oda mutat, ahova nézel! És oda is lő!!!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #843 Dátum: 2014. Január 27. - 17:28:49 »

Ha visszaemlékszel, még privátot is váltottunk róla kb. 1 éve, lehet, kicsit több.  Figyelmes olvasás      Ördög Akkor a pirosan fénylő célgömbökről beszéltünk.

Én akkor is és most is azt mondom, hogy a sörétlövésben a puska fekvése számít, és az érzés. Nem célozgatni kell, célgömböt nézni, hanem a tökéletesen fekvő puskához a vad helyzetét viszonyítani a lövés előtt. Sokszor egy szempillantásnyi idő alatt...
Ha a célgömböt nézed, elvonja a figyelmed a vadról. Nem kell nézegetni, tudni kell, hogy oda mutat, ahova nézel! És oda is lő!!!


   Péter!

A figyelmes olvasás..   Ördög ..    Emlékezetem szerint, az előzőekben.., golyólövésről is szó volt.
(De javítsatok ki nyugodtan, amennyiben tévedtem.)

Mert ugye, ott nemárt célozni..    Vagy Te, a szórón álló disznóra is kapáslövést adsz le?  Vállat von ..
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #844 Dátum: 2014. Január 27. - 17:32:32 »

Már bocsánat, de ezt a tanácsot úgy kell elfelejteni, ahogy van! Humornak elmegy...  OOO
Ne haragudj Cheyenne,de én tényleg azt hittem,hogy viccelsz. Vállat von Annak idején a vizsgán a vizsgázós sörétesről eltűnt a célgömb...pont amikor én kerültem sorra...aztán el is csesztem az első lövéseket,de amikor megszoktam,hogy nincs mit figyelni,-s azóta elhiszem,hogy nem is kell-valahogy csak összejött dolog. Nem vagyok egy Lumnitzer, de...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #845 Dátum: 2014. Január 27. - 17:41:40 »

Ne haragudj Cheyenne,de én tényleg azt hittem,hogy viccelsz. Vállat von Annak idején a vizsgán a vizsgázós sörétesről eltűnt a célgömb...pont amikor én kerültem sorra...aztán el is csesztem az első lövéseket,de amikor megszoktam,hogy nincs mit figyelni,-s azóta elhiszem,hogy nem is kell-valahogy csak összejött dolog. Nem vagyok egy Lumnitzer, de...

Miért haragudnék Bátya!

Az írásod alapján.., a célgömböt, csak dísznek teszik rá azok a hüle fegyverkovácsok?!..  Mosolyog ..
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #846 Dátum: 2014. Január 27. - 17:42:59 »

   Péter!

A figyelmes olvasás..   Ördög ..    Emlékezetem szerint, az előzőekben.., golyólövésről is szó volt.
(De javítsatok ki nyugodtan, amennyiben tévedtem.)

Mert ugye, ott nemárt célozni..    Vagy Te, a szórón álló disznóra is kapáslövést adsz le?  Vállat von ..

"lőtéren sokat lőttem vele papírra , jobbra és fölé teszi a sörétrajt .úgy hogy telibe célzom a lap közepét."

Tény, hogy golyólövésről is szó volt, de gondolom, egy sörétest javarészt apróvad-vadászathoz használnak...

Én szórón semmilyen lövést nem adok le, mert nem vadászom szórón... Vigyorog De ha vadásznék, nem sörétest vinnék oda...  Ördög

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #847 Dátum: 2014. Január 27. - 17:48:13 »

"lőtéren sokat lőttem vele papírra , jobbra és fölé teszi a sörétrajt .úgy hogy telibe célzom a lap közepét."

Tény, hogy golyólövésről is szó volt, de gondolom, egy sörétest javarészt apróvad-vadászathoz használnak...

Én szórón semmilyen lövést nem adok le, mert nem vadászom szórón... Vigyorog De ha vadásznék, nem sörétest vinnék oda...  Ördög



Arra viszont nem gondoltál, hogy talán más, igen is használ..
Nem mindenkinek telik, okullárés tápcsövespuskára...........  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #848 Dátum: 2014. Január 27. - 17:53:41 »

Arra viszont nem gondoltál, hogy talán más, igen is használ..
Nem mindenkinek telik, okullárés tápcsövespuskára...........  Emelem

Tudom. Első 9 évben én is csak sörétessel vadásztam... Utána csaknem 10 évig kölcsön golyóssal, mert nekem sem tellett rá... :Mosolyog

De írja a srác, hogy nem rossz sörétlövő ő, és a Toz bockkal meg volt elégedve. Eladta, helyette vette az Izs-t. Gondolom, sörétlövésre... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #849 Dátum: 2014. Január 27. - 18:05:50 »

Tudom. Első 9 évben én is csak sörétessel vadásztam... Utána csaknem 10 évig kölcsön golyóssal, mert nekem sem tellett rá... :Mosolyog

De írja a srác, hogy nem rossz sörétlövő ő, és a Toz bockkal meg volt elégedve. Eladta, helyette vette az Izs-t. Gondolom, sörétlövésre... Kacsint

Igen általában sörétlövésre használtam ,de néha pár brenecke is  kiment belőle ,nagyon pontosan vitte a Toz-34!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #850 Dátum: 2014. Január 27. - 18:12:51 »

Igen általában sörétlövésre használtam ,de néha pár brenecke is  kiment belőle ,nagyon pontosan vitte a Toz-34!

Nekem még megvan a Toz. Tényleg pontosan viszi a golyót!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #851 Dátum: 2014. Január 27. - 19:36:08 »

Miért haragudnék Bátya!

Az írásod alapján.., a célgömböt, csak dísznek teszik rá azok a hüle fegyverkovácsok?!..  Mosolyog ..
Nem dísz. Viszont mint fentebb írtam,saját tapasztalat,hogy sörétlövéshez nem /feltétlen/ szükséges.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #852 Dátum: 2014. Január 27. - 20:29:51 »

Nem dísz. Viszont mint fentebb írtam,saját tapasztalat,hogy sörétlövéshez nem /feltétlen/ szükséges.

No!  Akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba..

A tömegeddel tisztában vagyok nagyvonalakban..  Vigyorog ..
Írhatnál valamit, a magasságodról is..  Ördög ..

Csak hogy tisztábban lássak.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #853 Dátum: 2014. Január 27. - 20:51:27 »

Első körben nem ártana egy provizórikus célgömböt tenni a csősín agyazás felőli végére is...  Kacsint Aztán ha a két gömb nem akar találkozni, akkor lehet keresni a hibát.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #854 Dátum: 2014. Január 27. - 20:54:11 »

ELSŐ A GARANCIA!
Mert garantálom, hogy fúrás - faragás után már NINCS ...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: