Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271395 alkalommal)
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Október 07. - 09:43:28 »


Üdv!Náluk régebben kapható volt ,de már nem ,csak maradt ott pár exkluzív (faragott tus ,ezüst berakás) darab ,ami most akcióba kb. 400000 Ft. Meglepődött
Esetleg más ötlet?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 07. - 09:55:05 írta Sakac » Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #826 Dátum: 2013. November 21. - 10:19:33 »

Üdv mindenkinek
Mintha régebben kerestek volna többen izs27-hez cserecsokkot. Most találtam a vadászaprón:
http://www.vadaszapro.net/reszletek/189568/choke
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #827 Dátum: 2013. November 21. - 18:30:10 »

Sziasztok!
 Tegnap hideg barnítóval lekezeltük az öreg izs 58-at, mert kicsit megkopott... nem hittem , hogy ilyen jó lesz!(még nem csináltam ilyet ) Majdnem elvittem fegyvermesterhez de így olcsón megúsztam 3000 a 20000 helyett... Mondjuk nem tudom, hogy meddig tart az öröm de most örülök.( így jobban megérte )     Ördög Ördög    Kacsint
 
Gondoltam megosztom veletek hátha valakit érdekel...
üdv D.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #828 Dátum: 2013. November 22. - 10:17:10 »

Sziasztok!
 Tegnap hideg barnítóval lekezeltük az öreg izs 58-at, mert kicsit megkopott... nem hittem , hogy ilyen jó lesz!(még nem csináltam ilyet ) Majdnem elvittem fegyvermesterhez de így olcsón megúsztam 3000 a 20000 helyett... Mondjuk nem tudom, hogy meddig tart az öröm de most örülök.( így jobban megérte )     Ördög Ördög    Kacsint
 
Gondoltam megosztom veletek hátha valakit érdekel...
üdv D.

 Emelem
 Igen  Taps
Leirtatnád a céltopikban (felületkezelés), hogy milyen anyaggal dolgoztál, hogyan készítetted elő stb. ...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
hunter200
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #829 Dátum: 2013. November 29. - 14:31:23 »

Van egy IZS-43 EM lapát csövő sörétesem! Valahogy ki lehet kapcsolni az ejektorát??? Aki tudja kérem segítsen!!! Köszönöm
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #830 Dátum: 2014. Január 05. - 09:43:44 »

Üdv vadásztársak!
Keresek megvételre Izs 27-re gyári fekete gumiagytalpat amibe bele van írva , hogy Baikal.Csak ez a fajta érdekel ,ha valakinek lenne és már nincsen rá szüksége én szívesen megvenném!Email címem :Tozmen@citromail.hu
Üdv!
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #831 Dátum: 2014. Január 15. - 15:17:22 »

Szia!
Jómagam 2009-ben ruháztam be egy új Izs 27 EM-1C bockra. 2012-ig nyűttem, addig kiment belőle pár ezer lövés (a java lőtéren). 2010-ben pofára is ejtettem szegényt, valahol itt meg is emlékeztem róla.
Akinek eladtam, mind a mai napig nagy megelégedéssel használja. Ő sem kíméli, mégis problémamentes a szerkezet.
A fentebb, általad említett problémákkal nem találkoztam. Sem az egyidejű elsülés problémájáról, sem az ejektoréról. (Az ejektor feleslegessége is megérne egy misét.) Az más kérdés, hogy vétel után azonnal olajozni kell, mert vagy olyan száraz, mint a sivatag, vagy bele van dermedve a ruszki zsír... A súlycsökkenést is városi legendának tartom, semmivel nem könnyebb, mint a régebbiek.
Az egyetlen igazán kifogásolható része szerintem a sorrendváltó, ami gyakorlatilag használhatatlan.
Persze én is hallottam, hogy tartósság szempontjából nyomába sem ér a régebbi típusoknak, sőt feltétel nélkül el is fogadom.
Láttam magam is elvált csősínt "új" 27-esen, de abban volt addigra legalább 30.000 lövés. Meg "régit" is széthullani kb. ugyanannyival. Szóval ez sem igazán mérvadó.
Szerintem...
 Emelem



Sziasztok!
Hozzászólnék, ha megengeditek.
Van egy IZS-27 EM-1C típusú, 12/70(!) kaliberű bockom. 5 évig elégedetten használtam, gond nélkül. Szépen összeszoktunk, mint a házastársak.  Röhög
Általában Nike extra lőszert, később Saga lőszert használok hozzá, de néha-néha JK-8-as-t is. Egyszer JK-8-ast töltöttem be mindkét csőbe, elsütöttem, és rúgott, mint a ló, mert elsült mindkét cső.  Vállat von
Aztán ez megismétlődött.  Fejvakarás
Töltöttem be "normál" lőszert (Saga) ezzel nem csinálta. Taps
 Aztán nem használtam 1050 baros lőszert. De egyszer előfordult sima Saga lőszerrel is.
 Patron Aztán kipróbáltam újra, és újra elsütötte mindkét csövet. Rííí
Elvittem a szervizbe. Szétszedték, kiszedték belőle a mocskot, orosz zsírt, befújták WD-40-nel. A "szerelő" elmondása szerint Trehány módon volt kidolgozva valami kakastartó(??) lemez, vagy mi a fene. Ebből kicsúszott a nem tudom mi, amikor az első lövés elment, ezért sült el mindkettő.
Megoldás: reszelővel sarkosra formálta.  Kalapal
Próba: gerlézés CSAK 1050 baros lőszerrel. Azóta is tökéletesen működik.  Taps
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #832 Dátum: 2014. Január 25. - 11:18:42 »

Üdv mindenkinek!
Nemrégiben vettem egy Izs-27 em 12/76-os sörétest újonnan ,olyan gondom van vele ,hogy a gyári agyazása nem igazán áll kézre.
Egyrészt szerintem rövid másrészt ,ha célzom vele nagyon kicsavarja a jobb csuklómat amivel az agy nyakát fogom ,ha kapásból akarok lőni nem mindig ugyan oda veszem föl a fegyvert igazítani kell egy kicsit.
Másik érdekesség lőtéren sokat lőttem vele papírra , jobbra és fölé teszi a sörétrajt .úgy hogy telibe célzom a lap közepét.
Lőttem vele breneckét is 50 méterre majd 20 cm-mel fölé és jobbra rakta ,gondolom ez is az agyazás hibája.
Kérdésem ,hogy járt-e már így valaki és hogyan lehet orvosolni a problémát?Élég lehet ezt az agyat átalakítani ,vagy faragtassak inkább újat?
Sokáig spóroltam a fegyverre ,hogy meg tudjam venni ,minél költség hatékonyabb megoldásra lenne szükségem ,mert sajnos nem igazán vet fel a pénz!  Mosolyog
Például néztem Kettner ,Bettinsoli fegyvereket azok nagyon kézre állnak ,használtan tudtam is volna kb. ennyiért venni Kettner Championt ,de arra sok a panasz itt a fórumon is ,úgyhogy maradt az új Izs.Lehetne kezes fegyvert "faragni" belőle?Ki csinál ilyet és kb. mennyiért?
Még annyi ,hogy nem vagyok olyan rossz sörétlövő volt már Toz bokkom az jó volt csak én bolond eladtam.
Megköszöném ha kapnék pár tippet ,ötletet erre az agyazás problémára.
Üdv a vadásznak! Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #833 Dátum: 2014. Január 25. - 13:09:51 »

Megpróbálnék először egy garanciális reklamációval visszatérni a boltba, hátha sikerül kicsikarni egy cserét, mert valószínűleg rosszul vannak illesztve a csövek a csősínhez. Sajnos az IZS már nem a régi...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #834 Dátum: 2014. Január 25. - 16:31:11 »

Megpróbálnék először egy garanciális reklamációval visszatérni a boltba, hátha sikerül kicsikarni egy cserét, mert valószínűleg rosszul vannak illesztve a csövek a csősínhez. Sajnos az IZS már nem a régi...

 Emelem

..én meg azt nem értem, mi  a francnak egy új zsiguli, mikor van picit régebbi.., tökéletesen működő merci is..  Vigyorog ..







Szinte fillérekért..   Táncol ..     Emelem
 
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #835 Dátum: 2014. Január 25. - 22:46:00 »

Akkor kérek számlaszámot és holnap utalom a húsz fillért... Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #836 Dátum: 2014. Január 27. - 12:02:38 »

..én meg azt nem értem, mi  a francnak egy új zsiguli, mikor van picit régebbi.., tökéletesen működő merci is..  Vigyorog ..







Szinte fillérekért..   Táncol ..     Emelem
 
Mennyi fillért kérnek érte ,de hogy egyszerűbb legyen mondhatod forintban is. Mosolyog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2014. Január 27. - 12:48:53 »

Mennyi fillért kérnek érte ,de hogy egyszerűbb legyen mondhatod forintban is. Mosolyog

79 Uniós pénz..,  DE, hogy egyszerűbb legyen..,  szorozd be 300ft-al.  Kacsint ..  Ördög ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #838 Dátum: 2014. Január 27. - 15:02:22 »

Üdv mindenkinek!
Nemrégiben vettem egy Izs-27 em 12/76-os sörétest újonnan ,olyan gondom van vele ,hogy a gyári agyazása nem igazán áll kézre.
............
Másik érdekesség lőtéren sokat lőttem vele papírra , jobbra és fölé teszi a sörétrajt .úgy hogy telibe célzom a lap közepét.
Lőttem vele breneckét is 50 méterre majd 20 cm-mel fölé és jobbra rakta ,gondolom ez is az agyazás hibája.
Kérdésem ,hogy járt-e már így valaki és hogyan lehet orvosolni a problémát?Élég lehet ezt az agyat átalakítani ,vagy faragtassak inkább újat?
Sokáig spóroltam a fegyverre ,hogy meg tudjam venni ,minél költség hatékonyabb megoldásra lenne szükségem ,mert sajnos nem igazán vet fel a pénz!  Mosolyog
........
Megköszöném ha kapnék pár tippet ,ötletet erre az agyazás problémára.


Mivel nem érkezett költséghatékony válasz a problémádra..,  majd én segítek Neked.  Vigyorog ..


1.  A helyedben, készíttetnék egy magasabb célgömböt egy esztergályossal, és reszelnék picit a baloldalából is..

Amennyiben igényesebb vagy, akkor még, excenteresre is forgácsoltatnám..  Angyal ..



2.  Amennyiben ez problémát jelent.., add el sürgősen, és vegyél helyette, egy idősebb "mercit".   Wave


Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #839 Dátum: 2014. Január 27. - 16:54:07 »

Szervusztok!
Hasonló problémám van a sörétesemmel csak eddig nem mertem megkérdezni azt hittem béna vagyok. Na a helyzet az hogy 40-50m-ről a normál lőlapot ami felénk 50x50cm nem találom el vele. Viszont ha a jobb fölső csücskét célzom olyan tizest lövök vele mint a pinty. Próbáltam már 6 féle brenekkét lőni egyfélét hord jól szinte egybeszakad a két lövés mégpedig a Melior kIller sluggal.
Ezzel a problémával mit lehetne kezdeni ? Esztergályos CNC-s 2 is van a családban.

A fegyver: IZS 58 MAE 12/70

Üdv: tornay  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: