Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271377 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Június 27. - 20:05:26 »

 Kedves ThomasDenke!
Már vártam, hogy valami szuperexluzív mordályról lesz szó, de csalódtam, és téged is ki kell ábrándítsalak. Nem tudom miért nincs fenn a tipusmegjelölés. (Gyanítom az okok ott keresendőek ahol az Erdőjáró esetében). Szerintem viszont a fegyver a zárolás és a lakatszerkezet + agyazás összeadásának alapján, valamint az, hogy az oldallemezek és a csapszeg amin a csövek lebillennek nem csavarral rögzített (bocsénat ha a "stift" kifejezést rosszul magyarítottam) egyszerű Izs-58. Abból is a korai 60-as évekből származó modell (később nem U-alakú, hanem ovális volt a fa + fém határa valamint csavarokat használtak "stift" helyett). Mindez ne keserítsen el. Az Izs-58 kiválló fegyver volt! Klasszisokkal jobb mint utódja az Izs-43. Nagy kár, hogy alul a "purdé-reteszelésnél" ott a vakrozsda. Gondolom a puska megszolgálta a magáét (a jobbos ütőszeg környékén elég rendes beégések vannak). Amennyiben jók a csövek és nem lötyög, a gazdája használja egésséggel.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Június 27. - 20:12:47 »

Kedves ThomasDenke!
Már vártam, hogy valami szuperexluzív mordályról lesz szó, de csalódtam, és téged is ki kell ábrándítsalak. Nem tudom miért nincs fenn a tipusmegjelölés. (Gyanítom az okok ott keresendőek ahol az Erdőjáró esetében). Szerintem viszont a fegyver a zárolás és a lakatszerkezet + agyazás összeadásának alapján, valamint az, hogy az oldallemezek és a csapszeg amin a csövek lebillennek nem csavarral rögzített (bocsénat ha a "stift" kifejezést rosszul magyarítottam) egyszerű Izs-58. Abból is a korai 60-as évekből származó modell (később nem U-alakú, hanem ovális volt a fa + fém határa valamint csavarokat használtak "stift" helyett). Mindez ne keserítsen el. Az Izs-58 kiválló fegyver volt! Klasszisokkal jobb mint utódja az Izs-43. Nagy kár, hogy alul a "purdé-reteszelésnél" ott a vakrozsda. Gondolom a puska megszolgálta a magáét (a jobbos ütőszeg környékén elég rendes beégések vannak). Amennyiben jók a csövek és nem lötyög, a gazdája használja egésséggel.
Kedves Mr.! Az IZS-26-ról mi lenne a vélemény? Velem egyidős,12/70 kaliberű dupla.Itthon nem sokat látok belőle.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Június 27. - 20:39:58 »

Jó puska az Izs-26. Az izs-54 utódjának, presztízspuskának szánták, de aztán rájöttek, hogy aránytalanul sokba kerül az előállítása és elkezdték 12-esben is gyártani az Izs-58-at. Ennek ellenére nekem "nem jön be". Ellopták belőlle azt a szép greener zárat ami olyan karakteresé tette az 54-est, de a súlya az bezzeg megvan. A "rzsávöj lakk" nevezetű felelületkezelés nem időtálló a lakatszerkezeten, a krómozott ütőszegházakat az A15 acél miatt alkalmazták, mert az haragban volt a zseveló kapszli gázaival. Mindent összevetve, jól megcsinált, értelmesen átgondolt szerkezetű duplapuska, minőségien összerakva (akkoriban könnyen megütötte bokáját aki egy fegyvergyárban selejtet produkált). Összehasonlíthatatlanul jobb mint a 80-as, 90-es, 2000-es évek "vedd meg, használd három évig és dobd el" szovjet-orosz fegverei.
Naplózva
ThomasDenke
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


élményvadász


« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Június 27. - 20:41:56 »

Sajnálom hogy csalódást okozott ez a kis dióverő! Én pedig hála égnek nem keseredek el, az miatt hogy a fegyver nem egy különleges példány.
Nem ez számít szerintem, amúgy a képeken tényleg kicsit viseltesnek tűnik, de a valóságban nem így mutat. Patent kis puska, nem kotyog, nem lötyög, sőt úgy cuppanik össze, csövei tökéletesek. Igazából a gazdája sem fog kiábrándulni ez miatt mert csak egy mezei 58-as! Mosolyog Főleg mert komoly összegért jutott hozzá, ami 15.000 HUF-t jelent. Mosolyog Mégegyszer köszönöm a diagnózist Hucul!
                                                                                              
                                                                                                                 Köszönettel: ThomasDenke
Naplózva

Hiszen nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - az áhítat." Gr. Széchenyi Zsigmond
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Június 27. - 21:25:04 »

Jó puska az Izs-26. Az izs-54 utódjának, presztízspuskának szánták, de aztán rájöttek, hogy aránytalanul sokba kerül az előállítása és elkezdték 12-esben is gyártani az Izs-58-at. Ennek ellenére nekem "nem jön be". Ellopták belőlle azt a szép greener zárat ami olyan karakteresé tette az 54-est, de a súlya az bezzeg megvan. A "rzsávöj lakk" nevezetű felelületkezelés nem időtálló a lakatszerkezeten, a krómozott ütőszegházakat az A15 acél miatt alkalmazták, mert az haragban volt a zseveló kapszli gázaival. Mindent összevetve, jól megcsinált, értelmesen átgondolt szerkezetű duplapuska, minőségien összerakva (akkoriban könnyen megütötte bokáját aki egy fegyvergyárban selejtet produkált). Összehasonlíthatatlanul jobb mint a 80-as, 90-es, 2000-es évek "vedd meg, használd három évig és dobd el" szovjet-orosz fegverei.
Köszönöm hozzáértő válaszodat,akkor megtartom,marad a szekrényben...végülis annak az évi 1-2 szalonkának,2-3 nyúlnak,3-4 kakasnak teljesen mindegy,mivel küldöm rá a 10-es sörétet...Egyébként szeretem is,utóbbi időben disznóhajtásra is ezt hordom,pláne amikor hajtásvezető/felvezető vagyok. 
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Június 28. - 10:12:37 »

Az mindíg érdekelt engem, hogy hol lehet venni 15ezer forintért Izs duplát?
Ha valaki tudja a választ, esetleg van eladó ilyen fegyvere, rögtön megveszem!  Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Június 28. - 10:21:22 »

Az mindíg érdekelt engem, hogy hol lehet venni 15ezer forintért Izs duplát?
Ha valaki tudja a választ, esetleg van eladó ilyen fegyvere, rögtön megveszem!  Emelem

Kis szerencsével  Kacsint alkatrészként meghirdetve, gyári zsírzózott állapotban.
Picivel olcsóbban és  nem eladó. Bocs. Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #787 Dátum: 2013. Június 28. - 10:40:11 »

Jó puska az Izs-26. Az izs-54 utódjának, presztízspuskának szánták, de aztán rájöttek, hogy aránytalanul sokba kerül az előállítása és elkezdték 12-esben is gyártani az Izs-58-at. Ennek ellenére nekem "nem jön be". Ellopták belőlle azt a szép greener zárat ami olyan karakteresé tette az 54-est, de a súlya az bezzeg megvan. A "rzsávöj lakk" nevezetű felelületkezelés nem időtálló a lakatszerkezeten, a krómozott ütőszegházakat az A15 acél miatt alkalmazták, mert az haragban volt a zseveló kapszli gázaival. Mindent összevetve, jól megcsinált, értelmesen átgondolt szerkezetű duplapuska, minőségien összerakva (akkoriban könnyen megütötte bokáját aki egy fegyvergyárban selejtet produkált). Összehasonlíthatatlanul jobb mint a 80-as, 90-es, 2000-es évek "vedd meg, használd három évig és dobd el" szovjet-orosz fegverei.

Hát nem tudom mi számít nehéznek, de az IJ 26-osom 3,1kg, míg az IJ 27E-1C 3,2kg a mérlegen, holott tapintásra könnyebbnek tűnik a duplánál. Egyébként szerintem egy 12-es puska ne legyen könnyebb 3kg-nál, mert rugdosni fog...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #788 Dátum: 2013. Június 29. - 10:24:33 »

 Igazad van ami a súlyt illeti. Viszont ne felejsd el, hogy hozzátok az "export" változat ment (gondolom ejektoros a fegyver). Azt egy kicsit elegánsabbra, pofásabbra vették. Szerintem az agyazásnál alkalmazott fa meg a forma miatt. Különben meg súly ide, súly oda sokkal jobban "fekszik" mint egy modern Izs-43-as. Ja, elküldtem, privátba, hogy hogyan derítsük ki az évjáratot az Izs-26-nál
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #789 Dátum: 2013. Június 29. - 11:27:12 »

Köszönöm!
Nem ejektoros. Hüvelykitolós.
Az évjárat sem stimmel...
A gyári szám egy orosz D betűvel kezdődik, ami ugye nincs a listán, persze ezt a jó magyar hatóság A betűnek tüntette fel a papírokon...Persze ránézésre: Д  Vigyorog

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Június 29. - 11:30:49 »

Igazad van ami a súlyt illeti. Viszont ne felejsd el, hogy hozzátok az "export" változat ment (gondolom ejektoros a fegyver). Azt egy kicsit elegánsabbra, pofásabbra vették. Szerintem az agyazásnál alkalmazott fa meg a forma miatt. Különben meg súly ide, súly oda sokkal jobban "fekszik" mint egy modern Izs-43-as. Ja, elküldtem, privátba, hogy hogyan derítsük ki az évjáratot az Izs-26-nál
Nekem is elküldenéd? Köszönöm!
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Június 29. - 13:49:17 »

 A nem ejektorosban volt a megoldás. A betű biztos "A" lessz mert külföldre latinbetűs jelőlést használtak (zárójelben csak a biztonság kedvéért adtam meg a ciril-kódokat) az év pedig minden valószínúség szerint az Úr 1974-ik esztendeje. Ne csodálkozz rajta, hogy ciril D-re hasonlít.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Június 30. - 09:29:22 »

Tony,kösz! Valami nálam sem stimmel.Ugyanis az én fe.számom X-szel kezdődik.Az meg nincs benne a listában. Vállat von
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Június 30. - 15:38:17 »

 Dehogynincs! Az az X valójában ciri H és az év Izs-26 esetén (szintén nem ejektoros változatban) 1972. Tony, ha megkaptad a táblázatot légy szíves tedd fel a köz javára, hogy mások is kibogarászhassák orosz fegyverük gyártási évét. Köszönettel: a Hucul.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Június 30. - 15:50:54 »

« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 30. - 18:41:32 írta Sakac » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: