Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271426 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #660 Dátum: 2012. November 11. - 16:34:23 »

Sziasztok! Egyik ismerősöm szeretne az alábbi linken látható sörétes puskát vásárolni. Használ valaki közületek ilyet, ha igen, milyenek a tapasztalatok?

http://imzcorp.com/en/company/38.html

Előre is köszönöm!  Emelem

Nincs semmi gond vele, akár a többi Izszsel. Viszont a kompenzátor miatt nagyon hangos. Fülvédő használata felettébb ajánlott, ezzel aztán be is szűkül hol is célszerű használni: lőtéren.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #661 Dátum: 2012. November 11. - 16:43:12 »

Nincs semmi gond vele, akár a többi Izszsel. Viszont a kompenzátor miatt nagyon hangos. Fülvédő használata felettébb ajánlott, ezzel aztán be is szűkül hol is célszerű használni: lőtéren.

Köszönöm! Én egyébként ennek az árán biztos egy használt Merkelt vennék, de azt hiszem szentségtörés ilyet mondani az orosz sörétesek topikban. Mosolyog
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #662 Dátum: 2012. November 11. - 16:49:14 »

Köszönöm! Én egyébként ennek az árán biztos egy használt Merkelt vennék, de azt hiszem szentségtörés ilyet mondani az orosz sörétesek topikban. Mosolyog

Na jó, de ez egy sporting verzió, gondolom az ismerősöd e célból venné. Persze vadászni is lehet vele, csak anyázni fog  a mellette álló.  Woest
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #663 Dátum: 2012. November 11. - 18:59:09 »

Sziasztok! Egyik ismerősöm szeretne az alábbi linken látható sörétes puskát vásárolni. Használ valaki közületek ilyet, ha igen, milyenek a tapasztalatok?

http://imzcorp.com/en/company/38.html

Előre is köszönöm!  Emelem

Szia!

Az egyik barátomnak van. Főleg lőtéren használja és nem túl régen (kb. 2-3 éve) vette újonnan. Már érzem, hogy kottyan. Az én (egyik) Merkelem legalább 30 éves sokezer lövéssel és nem kottyan mai napig sem.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #664 Dátum: 2012. November 11. - 20:49:01 »

Na jó, de ez egy sporting verzió, gondolom az ismerősöd e célból venné. Persze vadászni is lehet vele, csak anyázni fog  a mellette álló.  Woest

Az egyik vadásztársamnak van ilyen puskája. Neki semmi gondja nem volt vele eddig.
Bár, ha ezzel jött vadászni, nem pedig a duplacsövűvel, akkor én nagy ívben elkerültem... Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #665 Dátum: 2012. November 13. - 07:18:25 »

Üdv!
Tegnap beköltözött a szekrénybe az új jövevény. Egy 1949-es Izs 16/70, Greener-záras, oldallemezes dupla képében. A csőkampó mellett 16,0 és 16,8 beütéssel.
A fegyvernek vannak apróbb esztétikai hibái, de kotyogást nem tudtam előcsalogatni belőle, pedig látszik rajta,hogy volt használva rendesen. Persze erre is számítottam.

Büki
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #666 Dátum: 2012. November 14. - 12:27:48 »

Egy kis érdekesség Mosolyog (ilyenben még nem láttam)

BAIKAL 153 CAMO

http://www.wertgarner.at/ws/frontend/partner/PartnerShop.php?arId=Baikal153

Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #667 Dátum: 2012. November 14. - 18:08:35 »

Egy kis érdekesség Mosolyog (ilyenben még nem láttam)

BAIKAL 153 CAMO

http://www.wertgarner.at/ws/frontend/partner/PartnerShop.php?arId=Baikal153



Nekem speciel tetszik ez a fajta terepszín. Kicsit usás, de mindegy... Mosolyog


Dani
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #668 Dátum: 2012. November 14. - 19:52:15 »

Üdv!
Tegnap beköltözött a szekrénybe az új jövevény.
Vivát!!  Igen
Akkor legközelebb már nem csak nyúl fog rajtad lógni hajtáskor? Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #669 Dátum: 2012. November 14. - 20:30:27 »

Jó sok év tapasztalatából csak jókat tudok mondani az IZS  fegyverekre. Volt egy pár, és csak kényszerből váltam meg tőlük. Az első fegyverem egy 16 -os belga volt, aztán 74-be vettem a 16 bajkal bockot amit nyúztam 15 évig. Össze kellet szokjunk mert erősen szűkített csövei voltak, de utána nagyon jó páros lettünk. Most van egy 12-es FAIR meg egy 16-os külső kakasos Tula dupla. Vadásztam 12-es kruppal, saint-etiennel, sajnos ferlachi-val nem Rííí. Mondanom se kel, a kedvenc a Tula. Ez is jó szűk, könnyű és nagyon kézreálló.
Kezdőknek, a két billentyűst ajánlanám, főleg vadászatra. Meg hát, a sok gyakorlat, azt többet ér mint a márka.  Emelem 
Naplózva

Üdv Chris
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #670 Dátum: 2012. November 16. - 21:47:23 »

Vivát!!  Igen
Akkor legközelebb már nem csak nyúl fog rajtad lógni hajtáskor? Ördög

Szia Csaba!
Így igaz.
Sajnos  legközelebb csak a december elsejei társas vadászaton tudunk vele bemutatkozni. Remélem nem csak lógni fog rajtam  Vadász

Büki
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #671 Dátum: 2012. November 18. - 22:03:58 »

Üdv!
Íme az új sörétesem. Szerintem egy elég ritka példány. 1949-es gyártmányú Izs.
Sajnos a tust cserélni kell, és egy kis csinosítás is ráfér.
Úgy tűnik elég jól fekszik, bár eddig csak szárazon gyakoroltam vele.
A szórását is csak a jövő héten tudom megnézni.
A csőkampó mellett 16,0 és 16,8 beütések vannak.
Büki
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2012. November 18. - 22:21:22 »

Nagyon tetszik. Remélem nekem is lehet egyszer egy ilyen. Mosolyog
Használd egészséggel.

 Emelem


Üdv;
Dani

Üdv!
Íme az új sörétesem. Szerintem egy elég ritka példány. 1949-es gyártmányú Izs.
Sajnos a tust cserélni kell, és egy kis csinosítás is ráfér.
Úgy tűnik elég jól fekszik, bár eddig csak szárazon gyakoroltam vele.
A szórását is csak a jövő héten tudom megnézni.
A csőkampó mellett 16,0 és 16,8 beütések vannak.
Büki

Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #673 Dátum: 2012. November 19. - 20:52:38 »

Hát igen, az oroszok is tudnak gyártani több generációs puskákat. Használd egészséggel Pezsgő
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #674 Dátum: 2012. November 22. - 14:26:20 »

   Gratula az új puskához Büki!
 Az a helyzet, hogy kifogtad a volt SZU-ban csak álomfegyverként emlegetett puskák egyikét. Ugyanis ez nem orosz puska, hanem német gépeken, Krupp acélból, német khm "vendégmunkások" által Izsevszkben gyártott fegyver! Egy öreg barátom, akivel az egyik orosz fórumon ismerkedtem meg, 30 évig dolgozott az IzsMeh-nek mint főmérnök árulta el hogy a II. világháborút követően a Merkel cég teljes gépállományát elszállították az Urál lábához. A gépekkel együtt ment jópár a szakember is. (gondolom önként, az Internacionálét dalolva). Izsevszkben ma is mutogatják pl azt a házat amelyikben néhány hónapig nem más lakott mint Herr Smeisseir. E mellett pedig 1957-ig a fegyverek csövét a Németországból jóvátételként érkező krupp-acélból és nem a standart A50 fegyveracélból készítették. Ez a módi az 50-es évek végéig dívott. Így készült még például az Izs 54-esek első 750 mm-es csővel szerelt változata is. Ha megnézed látható, hogy a puskád csöveiről hiányzik a töltényűr végét jelző kis fonott minta. Oroszul ezeket a csöveket "celnotjánutöe"-nek nevezik mert nem a mai modern besajtolós eljárással rögzítették őket a zárszerkezethez. Egy szó mint száz: van egy Oroszországban született merkeled. Arra viszont figyelj, hogy az ilyen puskák (valószínűleg az acél miatt) igen könnyen rozsdásodnak és a csövük belülről még nem krómozott, tehát érdemes tisztán tartani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: