Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271432 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #630 Dátum: 2012. Október 17. - 21:01:57 »

Nem arról volt szó,hogy még csak most fogod megvenni???

Nono emberek. Nincs itt semmi svindli.  Kacsint
Igaz pár hete vizsgáztam és egy puskára már megalkudtam, de koronglőtérre viszont 1,5 éve járok. Idén tavasztól 2-3 hetente biztosan kint vagyok, de akadt olyan is, hogy 2x 1 héten.

Ott nyüstölök egy lőtéri 27-est, amit mások is igen nagy szeretettel forgatnak. Szóval innen a "nagy tapasztalat".  Wave
Többször volt alkalmam látni, hogy közel milliós árú fegyverek elakadnak, nem sülnek el. Ilyet az agyonkopott IZS-ek sose tettek.  Ördög


Üdv;
Dani
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #631 Dátum: 2012. Október 18. - 05:57:57 »

Nono emberek. Nincs itt semmi svindli.  Kacsint
Igaz pár hete vizsgáztam és egy puskára már megalkudtam, de koronglőtérre viszont 1,5 éve járok. Idén tavasztól 2-3 hetente biztosan kint vagyok, de akadt olyan is, hogy 2x 1 héten.

Ott nyüstölök egy lőtéri 27-est, amit mások is igen nagy szeretettel forgatnak. Szóval innen a "nagy tapasztalat".  Wave
Többször volt alkalmam látni, hogy közel milliós árú fegyverek elakadnak, nem sülnek el. Ilyet az agyonkopott IZS-ek sose tettek.  Ördög


Üdv;
Dani

Túl vannak misztifikálva az IZS-ek. Azért dícsérik sokan mert erre telik és akkor már a "sajátját" kell ajnározni. (hangsúlyozom nekem is orosz vasaim vannak) Össze se lehet hasonlítani őket egy precízebb igényesebb gyártmánnyal. Volt Berettam így tudom miről beszélek. Egy nevesebb gyártó dupla vagy bock fegyvere sokszorta kényelmesebb, konfortoabb kézreállóbb egyáltalán minden téren jobb mint az orosz és nem is kell veszett árú puskákra gondolni. Az orosz az amit nem féltük de csak nagy kompromisszumokkal lehet használni. Addíg ez fel sem tűnik amíg nem veszünk kézbe egy igényes jól megépített puskát. Ezektől elvonatkoztatva én szeretem használni őket, főleg az MP 153-mat
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #632 Dátum: 2012. Október 18. - 07:42:11 »

Túl vannak misztifikálva az IZS-ek. Azért dícsérik sokan mert erre telik és akkor már a "sajátját" kell ajnározni. (hangsúlyozom nekem is orosz vasaim vannak) Össze se lehet hasonlítani őket egy precízebb igényesebb gyártmánnyal. Volt Berettam így tudom miről beszélek. Egy nevesebb gyártó dupla vagy bock fegyvere sokszorta kényelmesebb, konfortoabb kézreállóbb egyáltalán minden téren jobb mint az orosz és nem is kell veszett árú puskákra gondolni. Az orosz az amit nem féltük de csak nagy kompromisszumokkal lehet használni. Addíg ez fel sem tűnik amíg nem veszünk kézbe egy igényes jól megépített puskát. Ezektől elvonatkoztatva én szeretem használni őket, főleg az MP 153-mat

Nekem is volt a kezemben minőségi puska. Pár hétre rá 2.000 €-ért adták tovább. Azt hiszem az almát hasonlítjuk a körtével. Nem azért mert teljesen másról van szó, hanem arról, hogy az IZS-ek széleskörben megfizethetőek, míg a Beratta, Browning, Remington, Benelli, Perazzi söréteseket használtan is sokkal magasabb áron kapsz, mint egy vadiúj IZS-t.

Megmondom őszintén volt a kezemben Browning Synergie, de lőni nem akartam vele, pont azért, mert féltem attól, hogy többet nem érzem ugyan annak a öreg 27-eseket.

Szerintem ezért a nagy tisztelet az orosz puskák iránt.



Üdv;
Dani
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #633 Dátum: 2012. Október 18. - 15:45:29 »

Hát már megvettem 150ért az egyelsütős 3chokkost újonnan. Ennyit megért. Az van, hogy voltam én dúvad hajtáson Imrehegyen, ott aztán olyan sűrgeseken kellett átmenni hogy csak úgy rotyogott a lapátom oldala (az is izs). Tavaly karácsonykor egyébként a Berettánál volt akció a Silver P. on re olyan 400körül ellehetett volna hozni. Majd ha beválik ez a cső elrendezés akkor majd lehet tovább lépek valami nevesebb készítményhez.  Majd ha lesz egy kis időm ma vagy holnap este kiviszem kacsázni.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #634 Dátum: 2012. Október 19. - 12:53:29 »

Túl vannak misztifikálva az IZS-ek. Azért dícsérik sokan mert erre telik és akkor már a "sajátját" kell ajnározni. (hangsúlyozom nekem is orosz vasaim vannak) Össze se lehet hasonlítani őket egy precízebb igényesebb gyártmánnyal. Volt Berettam így tudom miről beszélek. Egy nevesebb gyártó dupla vagy bock fegyvere sokszorta kényelmesebb, konfortoabb kézreállóbb egyáltalán minden téren jobb mint az orosz és nem is kell veszett árú puskákra gondolni. Az orosz az amit nem féltük de csak nagy kompromisszumokkal lehet használni. Addíg ez fel sem tűnik amíg nem veszünk kézbe egy igényes jól megépített puskát. Ezektől elvonatkoztatva én szeretem használni őket, főleg az MP 153-mat



Ez egy nagy süket duma! Nekem is Izs-ek vannak, de nem azért, mert nem tellett volna másra, hanem azért, mert mert abszolút használható,
igénytelen puska. Az, hogy még olcsó is, az csak hab a tortán. Nincs itt semmi sem túl misztifikálva, az sem véletlen, hogy a vadászok
nagy többsége ezt használja. A válasz egyszerű: mert jó és kész!
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #635 Dátum: 2012. Október 19. - 15:13:15 »



Ez egy nagy süket duma! Nekem is Izs-ek vannak, de nem azért, mert nem tellett volna másra, hanem azért, mert mert abszolút használható,
igénytelen puska. Az, hogy még olcsó is, az csak hab a tortán. Nincs itt semmi sem túl misztifikálva, az sem véletlen, hogy a vadászok
nagy többsége ezt használja. A válasz egyszerű: mert jó és kész!

Csak egy apró észrevétel, nem süketelni és nem dumálni szoktam kolléga. Beszélni és véleményt nyílvánítani annál inkább és másik vadásztársam beszédét és véleményét szívesen meghallgatom. Az hogy neked megfelel, a te igényeidet maximálisan kielégíti egy IZS rendben van, de a jó fegyvertől akkor is messzi van. Az igaz hogy igénytelen és ez főleg a régi 20-30 éves puskákra igaz. az új IZS -ek élettartalma és strapabírása sehol sincs már, sokkal de sokkal silányabbak.
Naplózva
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #636 Dátum: 2012. Október 19. - 20:24:36 »

Én ma kipróbáltam nem tudom, hogy miért silány!? Amire nekem kell arra jó lesz, ez a puska VADÁSZATra való és nem pályára. De szerintem ott is megállja a helyét. Ennyi pénzért meg amennyibe kerül egy beretta árából 4db izst kapok. Hát akkor meg nincs miről beszélni. Valószínű azért van mindenkinek izs e mert jó áron van ebből adódik, hogy nem féltik annyira és lehet vele lőni és ez a lényeg!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #637 Dátum: 2012. Október 19. - 21:02:39 »

Ahogyan olvasgatom az orosz fegyverekről szóló "vitát", beugrik egy epizód, úgy 5 évvel ezelőttről:
Helyszín Tókaj-lőtér, a hivatásos vadászok országos lőversenyének állomása.
B. Gábor kollégám, mint az akkor még csak 2x-es bajnok Gyulaj csapatának friss tagja, a "gödörben" lévő pályán lőtte a korongvadász rottéját.
Kezében a 16-os, fix szűkítésű, apróvad-vadászatokon edzett Izs bockja................amivel éppen porrá verte az összes akkori "nagymenőt".
Volt abban valami helyzetkomikum is, ahogyan nőtt a pálya mellett a tömeg.
Mert futótűzként terjedt a híre, hogy itt valami olyasmi történik, aminek talán nem is szabadna megtörténnie.
A nemzeti színű, külföldi bajnokságokat megjárt lőmellények és sok-sok százezres fegyverek bűvkörében olyan volt az az Izs, mint ha a szilvásváradi ménesbe bekötöttek volna egy lila milkatehenet.
Lehet, hogy a parádéslovak a sztárok, de mindenki a furcsa színű, böszme legelőgépet bámulná Vigyorog
Persze ehhez nagyon kellett Gabi is, aki akkor talán az én kakasos Tulámmal is porig alázott volna bárkit Ördög
Világbéke Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #638 Dátum: 2012. Október 19. - 21:06:39 »

Ahogyan olvasgatom az orosz fegyverekről szóló "vitát", beugrik egy epizód, úgy 5 évvel ezelőttről:
Helyszín Tókaj-lőtér, a hivatásos vadászok országos lőversenyének állomása.
B. Gábor kollégám, mint az akkor még csak 2x-es bajnok Gyulaj csapatának friss tagja, a "gödörben" lévő pályán lőtte a korongvadász rottéját.
Kezében a 16-os, fix szűkítésű, apróvad-vadászatokon edzett Izs bockja................amivel éppen porrá verte az összes akkori "nagymenőt".
Volt abban valami helyzetkomikum is, ahogyan nőtt a pálya mellett a tömeg.
Mert futótűzként terjedt a híre, hogy itt valami olyasmi történik, aminek talán nem is szabadna megtörténnie.
A nemzeti színű, külföldi bajnokságokat megjárt lőmellények és sok-sok százezres fegyverek bűvkörében olyan volt az az Izs, mint ha a szilvásváradi ménesbe bekötöttek volna egy lila milkatehenet.
Lehet, hogy a parádéslovak a sztárok, de mindenki a furcsa színű, böszme legelőgépet bámulná Vigyorog
Persze ehhez nagyon kellett Gabi is, aki akkor talán az én kakasos Tulámmal is porig alázott volna bárkit Ördög
Világbéke Angyal
 Wave

Az tény hogy a puska fara számít  Kacsint Egy ilyen tehetséges ember megfelelő háttérrel és támogatással (felszereléssel) sokra vihetné. 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2012. Október 19. - 21:15:54 »

Nem kéne össze hasonlítani a tenisz pályát a penisz tájával! Mert van ugye a minden sarkon polcról kapható puska, meg van az, amit CSAK rendelni lehet, mert személyre szabják!
Természetesen a felhasználók 99%-a nem tud mit kezdeni az utóbbival, de az az 1% megérdemli azt!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #640 Dátum: 2012. Október 19. - 21:36:11 »

Az tény hogy a puska fara számít  Kacsint Egy ilyen tehetséges ember megfelelő háttérrel és támogatással (felszereléssel) sokra vihetné. 
Szerinted egy mezei hivatásos eljut egy ilyen helyre?!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #641 Dátum: 2012. Október 19. - 21:47:23 »

Így igaz, ha megteheted, menj el Ferlachba, tölts el néhány napot valamelyik műhelyben, és OLYAN puskát csinálnak HOZZÁD, hogy hét nyelven beszél, de a pesti lakás és a vidéki családi kúria árát is ott kell hagynod, Ám ha megteheted megéri hidd el. Az PUSKA lesz, a részed és örök...
A magyar vadász nem szánja rá az IDŐT a fegyvervásárlásra, mert azért a sorozatban készült fegyverek agyazása sem egyforma és ha persze a Jó magyar kereskedő partner lenne, lehetne válogatni azért kézre állóbbat, na de miből is?
Bemegyek a vadászboltba, s ha van is mondjuk abból amit keresek raktáron, ugye? legfeljebb ha kettő, de néznek is rám bután ha meg akarom mindegyiket fognyi, mer aztmeg minek, ha h...e ez, mikó effórma???
Ha meg nincs, hát aggyá előleget oszt rendelünk... Há hogy-hogy mennyit? EGGYET!
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #642 Dátum: 2012. Október 19. - 21:49:03 »

 Táncol  Vadász  Táncol
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #643 Dátum: 2012. Október 20. - 08:40:44 »

Csak egy apró észrevétel, nem süketelni és nem dumálni szoktam kolléga. Beszélni és véleményt nyílvánítani annál inkább

Túl vannak misztifikálva az IZS-ek. Azért dícsérik sokan mert erre telik és akkor már a "sajátját" kell ajnározni.



Ha te ebben a stílusban szoktál véleményt nyílvánítani, akkor ne lepődj meg azon, ha az ellenvélemény
is hasonló hangnemű kolléga !
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #644 Dátum: 2012. Október 20. - 13:43:59 »



Ha te ebben a stílusban szoktál véleményt nyílvánítani, akkor ne lepődj meg azon, ha az ellenvélemény
is hasonló hangnemű kolléga !

Elnézést, de nem értem hogy miért nem volt megfelelő a hangnemem. Nem személyeskedtem és nem bántó modortalan stílusban írtam. Ha mégis ez jött le, megkövetlek benneteket és töredelmesen elnézéseteket kérem. Nem áll szándékomban senkit bántani,megbántani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: