Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271339 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 15. - 15:28:48 »

Igen. Csakhogy:

1) próbálj egy mozdulattal megbízhatóan távcsövet cserélni a ruszkin,

2) keresd meg rajta a fesztelenítőt,

3) állítsd be a sütést,

4) próbáld megvenni - a golyóst - normális peremes lőszerhez,

5) vegyél hozzá cserecsövet,

6) add el normális áron..... folytassam?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 15. - 15:31:16 »

Viszont a vadásziasság nem puskafüggő negatív irányban sem, az, hogy valaki orosz sörétessel vadászik, még nem garantálja azt, hogy jó vadász. Ha már a Blasernél tartunk: két megbecsült fórumtársunk is Blasert használ, szeretnék én olyan jó vadász lenni, mint Ők.

Ebben teljesen igazad van, viszont az olyan embert, aki nem száll ki a Passatból egy Zastavával, nem sokra becsülöm.

Az olyat magam se'.
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 15. - 15:31:51 »


Ebben teljesen igazad van, viszont az olyan embert, aki nem száll ki a Passatból egy Zastavával, nem sokra becsülöm.
[/quote]

Ráadásul milyen puskát vesz, ha lecseréli a Passatot egy G Mercire? OOO
Naplózva

Renkecz Rafael
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 15. - 15:34:11 »


Ebben teljesen igazad van, viszont az olyan embert, aki nem száll ki a Passatból egy Zastavával, nem sokra becsülöm.

Ráadásul milyen puskát vesz, ha lecseréli a Passatot egy G Mercire? OOO
[/quote]

Én sem becsülöm sokra, nem is tartjuk vele a kapcsolatot, mert más felfogásban él és nem is akar változni.
Mindig talál magának más ismerőst, de idővel mindenki elfordúl tőle.
De ne OFF-oljunk tovább.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 15. - 15:40:31 »

Miért kell távcsövet cserélni?-nem hiszem, hogy szükségem lesz ilyn gyors cserékre.
Fesztelenítő vagy van rajutk, vagy szereltethető rájuk.
A FÉG-emen az elsütést minden segédeszköz nélkül be tudom állítani egy kis csavarral.
A 7,62*54R jó peremes lőszer-szintén a nyugat-imádat áldozata. Itthon mindenre használható és legalább 20féle lőszer/lőszertípus közül lehet választani.
Cserecső-az valóban necces,de állítólag megoldható Mosolyog
És nem hiszem,hogy el szeretném adni valaha is.
 Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 15. - 15:53:23 »

"Miért kell távcsövet cserélni?-nem hiszem, hogy szükségem lesz ilyn gyors cserékre."

Mondjuk ha hajtásba akarsz menni, akkor le akarod szedni a 8x56-ost és felbiggyesztesz rá egy hajtáscsövet. Ezek - valljuk be - egyelőre nem a Te igényeid, viszont ha oda jut az ember, akkor ezek igen hasznos opciók.

"Fesztelenítő vagy van rajutk, vagy szereltethető rájuk."

Tévedsz. Fesztelenítő egyetlen orosz fegyveren nincs, nem is szereltthető beléjük. Ha igen, az egyedi munka, abban biztos lehetsz, hogy olyan költségekkel, amelyek keményen meghaladják a fegyver árát.

"A FÉG-emen az elsütést minden segédeszköz nélkül be tudom állítani egy kis csavarral."

Azon igen. Keresd meg ezt a csavart az IZS-18-ason léci.

"A 7,62*54R jó peremes lőszer-szintén a nyugat-imádat áldozata. Itthon mindenre használható és legalább 20féle lőszer/lőszertípus közül lehet választani."

Ez így van, emlékeim szerint én is igyekeztem a vásárláskor a 7,62-es iránti kétségeidet eloszlatni. De nem is erről van szó. Két cső az annyi, mint két puska, ha valakinek van pl. egy anatómiai agyazása, az hadd használjon hozzá más csövet is, akár gyakorlásra, akár másra. Én ezt tenném ha lenne pénzem rá.

Helyes ha nem akarod eladni az első golyósodat. De ettől még senki nem lesz rossz vadász aki Blasert vesz.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 15. - 16:00:04 »

"Miért kell távcsövet cserélni?-nem hiszem, hogy szükségem lesz ilyn gyors cserékre."

Mondjuk ha hajtásba akarsz menni, akkor le akarod szedni a 8x56-ost és felbiggyesztesz rá egy hajtáscsövet. Ezek - valljuk be - egyelőre nem a Te igényeid, viszont ha oda jut az ember, akkor ezek igen hasznos opciók.

"Fesztelenítő vagy van rajutk, vagy szereltethető rájuk."

Tévedsz. Fesztelenítő egyetlen orosz fegyveren nincs, nem is szereltthető beléjük. Ha igen, az egyedi munka, abban biztos lehetsz, hogy olyan költségekkel, amelyek keményen meghaladják a fegyver árát.

"A FÉG-emen az elsütést minden segédeszköz nélkül be tudom állítani egy kis csavarral."

Azon igen. Keresd meg ezt a csavart az IZS-18-ason léci.

"A 7,62*54R jó peremes lőszer-szintén a nyugat-imádat áldozata. Itthon mindenre használható és legalább 20féle lőszer/lőszertípus közül lehet választani."

Ez így van, emlékeim szerint én is igyekeztem a vásárláskor a 7,62-es iránti kétségeidet eloszlatni. De nem is erről van szó. Két cső az annyi, mint két puska, ha valakinek van pl. egy anatómiai agyazása, az hadd használjon hozzá más csövet is, akár gyakorlásra, akár másra. Én ezt tenném ha lenne pénzem rá.

Helyes ha nem akarod eladni az első golyósodat. De ettől még senki nem lesz rossz vadász aki Blasert vesz.


Te Viktor!
Ne akarj már mindenáron meggyőzni arról,ami köztudott. Mindenki elismeri a nyugati fegyverek kiválóságát. Csak méltánytalannak tartjuk azt a magatartást, ami sok puskásnál megjelenik: azt hsizik,hogy a fegyverzetük érétkével ők jobb vadászok lesznek,pedig ez nem így van. És szerintem a szegény, de igaz Vadásszal azonosítják sokan a megbízható, de egyszerű orosz puskákat. Mint az orosz tankok:ezek megbízhatóan működtek a zord körülmények között is, a németek meg kiröhögték az egyszerűségükért őket. Aztán lásd mi lett a vége. Az én Toz-om még soha nem fagyott be, pedig kapott már havas esőt, havat, és mínuszokat lesen is, hajtásban is. Ellenben láttam én már (nem tudom jól írom-e) Rizottót befagyni...
Szóval ha lesz pénzem,nem mondom, hogy nem vennék nyugati puskát. De nekem elsősorban az ár/érték arány számít, nem pedig az ár.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 15. - 16:15:13 »

Minden általánosítás káros. Aki a vadásziasság keretein belül vásárol fegyvert, annak a vadász voltát csak a tettei alapján lehet megítélni. A "blázeresezéstől" ugyanúgy nem lesz valaki jobb vadász, mint egy Blasertől. Legfeljebb ráerősít a sztereotípiákra, amelyek egy része sokszor az irígységből ered.

"És szerintem a szegény, de igaz Vadásszal azonosítják sokan a megbízható, de egyszerű orosz puskákat." Ezek ugyanolyan -  a tévedés lehetőségét igen nagy eséllyel magukban hordó - sztereotípiák, mint a "blázeresbunkó"-zás.

Nem hinném, hogy valaki csak pusztán a fegyvere által lehet jobb vagy rosszabb vadász - és itt magamat is revidiálom. Jó lenne valakit a kvalitásai alapján megítélni, azt hiszem Lord Ripont sem tekinthetjük rosszabb vadásznak, mert csak Holland & Holland fegyvert volt hajlandó használni. Ceaucescut ugyanezért viszont már elítélhetjük.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 15. - 16:19:44 »

Na igen. Nem a fegyver tesz bár kit is olyanná, amilyen, hanem önmaga.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 15. - 16:26:34 »

 Igen
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 15. - 17:05:01 »

Azt hittem, hogy ez az 'Orosz sörétesek' topic...
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 15. - 17:45:16 »

Azt hittem, hogy ez az 'Orosz sörétesek' topic...
akartam is mondani, hogy mingyá' kimoderálom a moderátort... Kalapal
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 15. - 19:04:54 »

Sziasztok!

Szerintem nem szabad összehasonlítást tenni az IZS 18 –, és más un. ismétlő puskák között.
Egyrészt, az ár eleve meghatároz egy minőséget, (elsütés, tus minőség, ismétlés...) másrészt, teljesen más fajta használatot igényel(bár ez lehet csak az én véleményem)  az egyik, és a másik.
Szerencsémre, van Izs-18-am is, és ismétlő fegyverem is. Ha egyéni vadászatra megyek, és lesre akarok kiülni, az IZS - t viszem, mert van időm kivárni a megfelelő és biztos (?) lövés lehetőségét, és talán kisebb szükség van ismétlésre. (Bár, szerintem egy kis gyakorlással, igen gyorsan lehet újratölteni)
Ha egy vaddisznóhajtásra, vagy cserkelni megyek, ahol eleve nagyobb szükségem lehet a gyors ismétlésre, csak is az ismétlőt viszem.
Természetesen én is el tudom képzelni, hogy minden vadászati formához, minden vadfajra különböző kaliberű, csőhosszúságú stb. fegyvert használjak, de sajnos nem bírom anyagilag! Szomorú

 Wave
Most vettem csak észre, Ti a sörétesekről beszéltek, én meg a golyósról! Fej a falba
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 19:48:56 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 15. - 21:02:19 »

 Okos Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 16. - 07:32:33 »

Üdv

Anti haveromnak van egy 223 as izzs-18-a
A sütése tényleg nem valami fényes, de a csöve első osztályú.
100m en lőttünk vele 5 lövésből 15 mm es szórást (ballistic tippel)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: