Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271361 alkalommal)
istike77
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1350 Dátum: 2021. November 02. - 19:09:31 »

Na ezt még nem figyeltem meg.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1351 Dátum: 2021. November 02. - 19:59:21 »

Na ezt még nem figyeltem meg.

A choke-on általában van egy STEEL felirat, ha alkalmas acél söréthez, azt is érdemes megnézni. Ezen kívül kellene rajta lennie egy LEAD feliratnak is, hogy ólomnál az a choke milyen szűkítésnek felel meg. A szűkítés erősségétől függ, hogy azzal max. milyen átmérőjű acélsörét lőhető ki, az se mindegy. A liliom beütés jelzi, hogy acél söréthez alkalmas-e a cső, vagy annak a papírokon rajta kell lennie. Hogy ennél az orosz puskánál ez, hogy van dokumentálva, azt nem tudom, de pl. a Browning puskáknál minden pontosan meg van adva. Meg kell kérdezni a forgalmazót, hátha tudják. Remélhetőleg tudtam segíteni.
 Emelem
 
Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1352 Dátum: 2021. November 02. - 21:52:39 »

Köszi a válaszokat!
Úgy gondolom golyónál maradok a cilindernél.
Mi az a Liliomjel?


https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0600031.gkm
5. számú próbajel
« Utoljára szerkesztve: 2021. November 03. - 04:56:17 írta Horrido » Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1353 Dátum: 2021. November 02. - 21:56:26 »

A choke-on általában van egy STEEL felirat, ha alkalmas acél söréthez, azt is érdemes megnézni. Ezen kívül kellene rajta lennie egy LEAD feliratnak is, hogy ólomnál az a choke milyen szűkítésnek felel meg. A szűkítés erősségétől függ, hogy azzal max. milyen átmérőjű acélsörét lőhető ki, az se mindegy. A liliom beütés jelzi, hogy acél söréthez alkalmas-e a cső, vagy annak a papírokon rajta kell lennie. Hogy ennél az orosz puskánál ez, hogy van dokumentálva, azt nem tudom, de pl. a Browning puskáknál minden pontosan meg van adva. Meg kell kérdezni a forgalmazót, hátha tudják. Remélhetőleg tudtam segíteni.
 Emelem
 

Jogos, rajta is va choke-jaimon a STEEL felirat.
« Utoljára szerkesztve: 2021. November 03. - 04:55:59 írta Horrido » Naplózva
istike77
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1354 Dátum: 2021. November 03. - 04:40:29 »

Nagyon köszönöm, sokat tudtatok segíteni!
A chok-on valóban van a felirat. A puska papírjait átnézem, meg a puskát is ha hazaérek. A puskát egy éve vettem újonnan, így a papírjait előszedem. Vásárláskor nem is kérdeztem rá az acél sörétre. Ha hazaértem átnézem a dolgokat tüzetesebben, mivel jön a sörétek szezonja is!
Naplózva
istike77
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1355 Dátum: 2021. November 03. - 04:43:44 »

A régi 12/70-es lőszereket még ezzel el lehet szórni. Az még szintén orosz műszerhez lettek véve, a rettenetes egycsővűhöz... Mosolyog
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1356 Dátum: 2021. November 03. - 08:37:40 »

Nagyon köszönöm, sokat tudtatok segíteni!
A chok-on valóban van a felirat. A puska papírjait átnézem, meg a puskát is ha hazaérek. A puskát egy éve vettem újonnan, így a papírjait előszedem. Vásárláskor nem is kérdeztem rá az acél sörétre. Ha hazaértem átnézem a dolgokat tüzetesebben, mivel jön a sörétek szezonja is!


A Google keresőbe írd be a "Bourbon-liliom"-ot. Ezt a beütő jelet, vagy jelölést kell keresni a csövön, vagy a papírokon.
Négyszögletes keretben ez a nemzetközi jelzése az acél sörétre való alkalmasságnak.
 Emelem
 
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1357 Dátum: 2021. November 03. - 10:01:23 »

Az is lehet, hogy kör alakú a keretben van, de a liliom jelölés a lényeg.
 Emelem
Naplózva
istike77
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1358 Dátum: 2021. November 03. - 18:09:57 »

Üdv!

Megnéztem, benne van a liliom a csövekben. A szűkítők felirata M lead alatta F steel. A másik C lead, és alatta IC steel. A csövekből nem szedtem ki, de az egyiken 4 db bemarás van a másikon 3 db, úgy mint az M lead F steel feliratún. A C IC feliratún nincs bemarás semmi. Tudom a lead az ólom, a steel acél. A két felirat egy chok-on mért van? nem találtam rá magyarázatot. Gondolom az ólom jelölése felel meg a táblázatban feltüntetett szűkítés méretnek M 1/2 C 00 ( cilinder )
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1359 Dátum: 2021. November 03. - 19:20:48 »

Üdv!

Megnéztem, benne van a liliom a csövekben. A szűkítők felirata M lead alatta F steel. A másik C lead, és alatta IC steel. A csövekből nem szedtem ki, de az egyiken 4 db bemarás van a másikon 3 db, úgy mint az M lead F steel feliratún. A C IC feliratún nincs bemarás semmi. Tudom a lead az ólom, a steel acél. A két felirat egy chok-on mért van? nem találtam rá magyarázatot. Gondolom az ólom jelölése felel meg a táblázatban feltüntetett szűkítés méretnek M 1/2 C 00 ( cilinder )
A szűkítést nem lehet minden határ nélkül növelni a csőrobbanás veszélye nélkül. Meg van határozva a maximális értéke, ahol (szerintem) A C a cilindert, M a médiumot, F a full-t jelenti.
Miután az ólom és az acél, igen csak különböző anyag, az egyik puha és könnyen deformálódik a másik meg nem nagyon ezért más értéket kell megadni a két anyagra.
Ezek szerin a te puskádnál ami ólomnál csak közepes, acélnál már elérte a maximumot.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1360 Dátum: 2021. November 03. - 19:35:33 »

Üdv!

Megnéztem, benne van a liliom a csövekben. A szűkítők felirata M lead alatta F steel. A másik C lead, és alatta IC steel. A csövekből nem szedtem ki, de az egyiken 4 db bemarás van a másikon 3 db, úgy mint az M lead F steel feliratún. A C IC feliratún nincs bemarás semmi. Tudom a lead az ólom, a steel acél. A két felirat egy chok-on mért van? nem találtam rá magyarázatot. Gondolom az ólom jelölése felel meg a táblázatban feltüntetett szűkítés méretnek M 1/2 C 00 ( cilinder )

A táblázatban szerepelnie kell, hogy hány bemarásnak milyen choke felel meg ólom és acél sörétnél. Ezt a jelölést közel egyformán használják a gyártók. Úgy néz ki ennél az orosz puskánál, hogy M 1/2 (Modified) szűkítésig használhatóak a choke-ok acél söréthez, mert itt eléri az acél sörétnél az F 1/1 (Full) szűkítést. A C (Cylinder) és az IC 1/4 (Improved Cylinder) is használható. Az IM 3/4 (Improved Modified) szűkítés valószínű, hogy már nem használható, és az F 1/1 (Full) se használható acél söréthez. Meg kell kérdezni a forgalmazót, ha a táblázat nem elég egyértelmű, nehogy probléma legyen belőle.
Addig is nyugodtan lehet használni az ólom sörétet, ott semmilyen korlátozás nincs.
 Emelem
Naplózva
istike77
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #1361 Dátum: 2021. November 04. - 04:04:38 »

Biztos, hogy így van ahogy írtad. Köszönöm!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1362 Dátum: 2021. November 04. - 08:19:24 »

Adjon Isten!

Van még kosár nélkülim is. Még csere chok-os puskával nem lőttem effélét. A feles még mehet, vagy csak a cilinder?

Cilinder. És én még csak nem is kísérleteznék a kisebbel, mert minek is! Hátha mégis szétnyílik?...

Van a bátor vadász, meg van az öreg vadász. De bátor öreg vadász nagyon kevés van.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1363 Dátum: 2021. November 04. - 18:41:31 »

Nem az oroszhoz tartozik, de gyakorlatban használom Benelli super 90 94 -ben ujonant véve magyar honban.
Cillinder steel shot ok- cl-xxxxx
negyed steel shot ok-ic-xxxx
fél steel shot ok-m-xxx
három negyed no steel shot-im-xx
full no steel shot-f-x
hogy mitől nyílik vagy se? szeretnék annyi millliót amit a háromnegyedből ellőttem acélt, vagy chopppert !!!!!
lehet hogy nem kell ennnyire parázni???
merkel full-ból is sokat lőttem brennekét, acélt, de senki ne vegye ezt bíztatásnak.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1364 Dátum: 2021. November 04. - 18:54:41 »

Nem az oroszhoz tartozik, de gyakorlatban használom Benelli super 90 94 -ben ujonant véve magyar honban.
Cillinder steel shot ok- cl-xxxxx
negyed steel shot ok-ic-xxxx
fél steel shot ok-m-xxx
három negyed no steel shot-im-xx
full no steel shot-f-x
hogy mitől nyílik vagy se? szeretnék annyi millliót amit a háromnegyedből ellőttem acélt, vagy chopppert !!!!!
lehet hogy nem kell ennnyire parázni???
merkel full-ból is sokat lőttem brennekét, acélt, de senki ne vegye ezt bíztatásnak.
ja a ténnyel most sembesültem, mert kicsavartam a szűkítést!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: