Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271363 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1275 Dátum: 2018. December 09. - 12:37:00 »

Én azért jót fácánoztam a drillinggel   -  amíg el nem adtam . Szerintem a golyós csövet megtölteni - egyáltalán golyós lőszert vinni a társas apróvadazásra tilos . ( ha erre gondolsz ? )
Na most a nagyvad társas vadászaton sem csak golyóssal veszünk részt . Ezt azok tudják legfőképpen akik úgy szocializálódtak a vadászatba hogy először hajtók voltak puska nélkül - majd lehetett egy sörétes és nagy örömmel puskás hajtók voltak a vaddisznóhajtáson .   Emelem
Biztosan leírtam már a véleményemet, sörétesnek a nagyvad hajtásokon nincs helye, mert rendkívül veszélyes, csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra. Fizetős hajtásokon egyébként is bosszantó, hogy a hajtásban meglövöldözött vad ezerrel ugrik átt előtted a nyiladékon. Én speckó szívesen vennék egy, kifejezetten hajtásokra kifejlesztett, nagyon könnyen expandáló lövedéket, aminek a használatát kötelezővé tenném.
A szocializálódásról csak annyit, nekem vadásszá válni nem volt nehéz az családi hagyomány, puskához jutni, az igen.
Voltam én tanácselnök, párttikár, Tsz elnök, rendőrkapitány, tüzoltó parancsnok, patikus, stb... csicskása, akik ezt az utat nem járták be és a társaságok kétharmadát ők alkották.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1276 Dátum: 2018. December 09. - 13:06:41 »

Biztosan leírtam már a véleményemet, sörétesnek a nagyvad hajtásokon nincs helye, mert rendkívül veszélyes, csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra. Fizetős hajtásokon egyébként is bosszantó, hogy a hajtásban meglövöldözött vad ezerrel ugrik átt előtted a nyiladékon. Én speckó szívesen vennék egy, kifejezetten hajtásokra kifejlesztett, nagyon könnyen expandáló lövedéket, aminek a használatát kötelezővé tenném.
A szocializálódásról csak annyit, nekem vadásszá válni nem volt nehéz az családi hagyomány, puskához jutni, az igen.
Voltam én tanácselnök, párttikár, Tsz elnök, rendőrkapitány, tüzoltó parancsnok, patikus, stb... csicskása, akik ezt az utat nem járták be és a társaságok kétharmadát ők alkották.
 Emelem

Ahol úgy gondolod hogy lehúztak vagy nem jól szervezték a fizetős hajtást oda nem kell többet elmenni .  Már volt róla szó de ha van egy társaságban két hivatásos aki a szakszemélyzet akkor ha gond van  a hajtásban ( elég ha csak egy az elállók által megsebzett kant fognak a kutyák és azok közül fekszik ki néhány ) mire odaér és segítséget tud nyújtani már késő . Persze van melegebb pite is a hajtás sűrűjében ahol ember kerülhet bajba . A jogszabály is előírja hogy megfelelő számú vadászt KELL az ilyen esetek miatt a hajtásban elhelyezni . Ez kb minden 3.-4. hajtót jelenti fegyverrel . Hogy ők is lőnek ??? Főleg saját társaság saját vadászatán .  Vállat von  Ők is akarnak desznyót lőni !  Van olyan hely ( társaság és terep ) ahol a lőtt disznók 60-70 % az teszi ki amit a hajtóvonalban lőnek . Az meg már elég érdekes hogy a sokkal könnyebb nagyobb sebességgel repülő golyós lövedék miért biztonságosabb az ágak között mint a gyöngygolyó ?  Vállat von  Ezzel nem azt mondom hogy a gyöngygolyó totál biztonságos de ..... . Akkor még ki se tárgyaltuk hogy hány nagy kaliberű golyós alkalmas a sűrűbe és hány gyöngygolyó nem - mert olyan is van . Az utolsó mondatot sajnos nem tudom magamra venni mert amikor a tanácselnökök , párttitkárok vadásztak csak hajtó voltam . Mikor meg a földtulajdonosok és a gazdagok vadásznak én is vadászok és nem tartozok a milliárdosok közé (sajnos ) - sőt súlyosbító körülményként rendőr se vagyok már több mint tíz éve .  Ördög                S.Peti
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1277 Dátum: 2018. December 09. - 14:42:50 »

Ahol úgy gondolod hogy lehúztak vagy nem jól szervezték a fizetős hajtást oda nem kell többet elmenni .  Már volt róla szó de ha van egy társaságban két hivatásos aki a szakszemélyzet akkor ha gond van  a hajtásban ( elég ha csak egy az elállók által megsebzett kant fognak a kutyák és azok közül fekszik ki néhány ) mire odaér és segítséget tud nyújtani már késő . Persze van melegebb pite is a hajtás sűrűjében ahol ember kerülhet bajba . A jogszabály is előírja hogy megfelelő számú vadászt KELL az ilyen esetek miatt a hajtásban elhelyezni . Ez kb minden 3.-4. hajtót jelenti fegyverrel . Hogy ők is lőnek ??? Főleg saját társaság saját vadászatán .  Vállat von  Ők is akarnak desznyót lőni !  Van olyan hely ( társaság és terep ) ahol a lőtt disznók 60-70 % az teszi ki amit a hajtóvonalban lőnek . Az meg már elég érdekes hogy a sokkal könnyebb nagyobb sebességgel repülő golyós lövedék miért biztonságosabb az ágak között mint a gyöngygolyó ?  Vállat von  Ezzel nem azt mondom hogy a gyöngygolyó totál biztonságos de ..... . Akkor még ki se tárgyaltuk hogy hány nagy kaliberű golyós alkalmas a sűrűbe és hány gyöngygolyó nem - mert olyan is van . Az utolsó mondatot sajnos nem tudom magamra venni mert amikor a tanácselnökök , párttitkárok vadásztak csak hajtó voltam . Mikor meg a földtulajdonosok és a gazdagok vadásznak én is vadászok és nem tartozok a milliárdosok közé (sajnos ) - sőt súlyosbító körülményként rendőr se vagyok már több mint tíz éve .  Ördög                S.Peti
Stefi!
Gondolom, hogy egy 800m/s al megküldött, az első miliméteres ágon ezer darabra szétesö és egy 36g-os 5-600 méterig jobbra-balra pattogó lövedék közötti különbséget nem kell részleteznem.
Szinte minden másban egyetértünk, max a törvényi hivatkozás érdekelne, hogy 3-4 hajtóként kell egy puskás, mert akkor én törvényt sértek!
A személyeskedés meg távol álltőlem (néhány eset kivételével).
Talán csak annyi, hogy te akkor és most is vadászhatsz, én meg akkor nem.
Én meg akkor nem!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1278 Dátum: 2018. December 09. - 16:30:37 »

Stefi!
Gondolom, hogy egy 800m/s al megküldött, az első miliméteres ágon ezer darabra szétesö és egy 36g-os 5-600 méterig jobbra-balra pattogó lövedék közötti különbséget nem kell részleteznem.
Szinte minden másban egyetértünk, max a törvényi hivatkozás érdekelne, hogy 3-4 hajtóként kell egy puskás, mert akkor én törvényt sértek!
A személyeskedés meg távol álltőlem (néhány eset kivételével).
Talán csak annyi, hogy te akkor és most is vadászhatsz, én meg akkor nem.
Én meg akkor nem!
 Emelem

Az a baj hogy nem megy az szét minden esetben ,( Hajósi baleset )  mint ahogy a 36 grammos is ritkán repül 500-600 métert . Mindegyikkel vigyázni kell . A jogszabályi hivatkozást a fórumban is megtalálod  Fejvakarás gondolom én  , mert be volt idézve ha jól emlékszem gáloscsbus által . Melyik topikba ? Passz !
Személyemről annyit 1998.szept 17. óta vadászom de már gyerekként is nagy örömmel mentem nyúlhálózásra is ott ahol most  évek óta nem lőhetnek nyulat .  Tehát akkor azokkal ( mármint funkcionáriusokkal ) nem vadásztam csak hajtó voltam , szerencsére  ott ahol a tagok 90 % -a kolhozparaszt = derék becsületes munkásember volt .  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1279 Dátum: 2018. December 09. - 16:37:42 »


Szinte minden másban egyetértünk, max a törvényi hivatkozás érdekelne, hogy 3-4 hajtóként kell egy puskás, mert akkor én törvényt sértek!


Lásd kivel van dolgod !  Ördög

Vhr. 73.§
(3) Hajtásnál a hajtók közé megfelelő gyakorlattal és  ...

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1280 Dátum: 2018. December 09. - 16:49:09 »

Lásd kivel van dolgod !  Ördög

Vhr. 73.§
(3) Hajtásnál a hajtók közé megfelelő gyakorlattal és  ...

 Emelem

Nem könnyű megtalálni a világegyetem legjobb és legáttekinthetőbb salátatörvényében de íme .

(3) Hajtásnál a hajtók közé megfelelő gyakorlattal és terepismerettel rendelkező hivatásos vagy sportvadászokat kell beosztani.

(4) Sebzett, beszorított vagy lefogott nagyvadat a hajtónak nem szabad megközelítenie. Ha a vadászat során a vad támadása miatt valakit veszély fenyeget, a szomszéd vadász köteles haladéktalanul segítségére sietni.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1281 Dátum: 2018. December 09. - 17:34:09 »

Nem könnyű megtalálni a világegyetem legjobb és legáttekinthetőbb salátatörvényében de íme .

(3) Hajtásnál a hajtók közé megfelelő gyakorlattal és terepismerettel rendelkező hivatásos vagy sportvadászokat kell beosztani.

(4) Sebzett, beszorított vagy lefogott nagyvadat a hajtónak nem szabad megközelítenie. Ha a vadászat során a vad támadása miatt valakit veszély fenyeget, a szomszéd vadász köteles haladéktalanul segítségére sietni.

Akkor én is csak idézem magamat!
"csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra"
Szó sincs arról hogy a hajtásban kötelezően puskának kéne lennie.
Szakszemélyzet meg az akit az adott hajttásra a vezetőség kinevez.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1282 Dátum: 2018. December 09. - 17:52:38 »

Akkor én is csak idézem magamat!
"csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra"
Szó sincs arról hogy a hajtásban kötelezően puskának kéne lennie.
Szakszemélyzet meg az akit az adott hajttásra a vezetőség kinevez.


Akkor hogyan tud segíteni a SZOMSZÉD vadász ?  Bicskával ? Az lehet a szomszéd hajtónál is .  Ördög  A számtan azt adja hogy két hajtó után kell egy puskás akkor szomszéd . A 200 méterre lévő szárnyvezető vagy hajtásvezető - ( mert csak ilyet ismer a jogszabály aki nem hajtó és a hajtásban van ) mire odaér sok baj lehet . De úgy csináljátok ahogy akarjátok . Tőlem 22-250 el is mehettek a hajtásba mert az biztos szétfrőccsen valahol valamikor . Érdekes módon azért nagyon sok helyen meg a golyóst tiltják a hajtósorban . ( szerintem indokolatlanul mert találni olyan golyóst kalibert lövedéket ami oda megfelel )  De érdekel hogy Te hogyan értelmezed a beidézett két pontot ?    Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1283 Dátum: 2018. December 09. - 18:13:13 »

Akkor hogyan tud segíteni a SZOMSZÉD vadász ?  Bicskával ? Az lehet a szomszéd hajtónál is .  Ördög  A számtan azt adja hogy két hajtó után kell egy puskás akkor szomszéd . A 200 méterre lévő szárnyvezető vagy hajtásvezető - ( mert csak ilyet ismer a jogszabály aki nem hajtó és a hajtásban van ) mire odaér sok baj lehet . De úgy csináljátok ahogy akarjátok . Tőlem 22-250 el is mehettek a hajtásba mert az biztos szétfrőccsen valahol valamikor . Érdekes módon azért nagyon sok helyen meg a golyóst tiltják a hajtósorban . ( szerintem indokolatlanul mert találni olyan golyóst kalibert lövedéket ami oda megfelel )  De érdekel hogy Te hogyan értelmezed a beidézett két pontot ?    Emelem
Stefi!
Ahol te vegy a hajtás lebonyolításáért felelő ott úgy vezényeled le ahogy te akarod.
Ahol meg én, ott úgy ahogy én akarom.
Leírtam a véleményemet, ennyi!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1284 Dátum: 2018. December 09. - 18:36:22 »

Stefi!
Ahol te vegy a hajtás lebonyolításáért felelő ott úgy vezényeled le ahogy te akarod.
Ahol meg én, ott úgy ahogy én akarom.
Leírtam a véleményemet, ennyi!
 Emelem

Gézám  Te kérted hogy hol vannak ezek a dolgok leírva .  A VTV és a Vhr  jogszabály . Te illetve Ti is hozhattok szabályokat (házi szabály,alapszabály stb.)  de a jogszabályi hierarchia alapján csak olyat ami nem sérti a magasabb rendű jogszabályokat . Azok meg ezt írják elő . Ettől függetlenül le lehet vezetni a hajtást úgy is ahogy Te gondolod csak akkor van bökkenő ha sérülés van (ne legyen ) és vizsgálják a szabályok betartását . Ha azok nincsenek megtartva akkor " Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés" a BTK tényállás és mivel az 100% megáll a polgári jogi igénynél már csak az összegszerűségen lehet vita de a sérült vagy képviselői eleve nyerték a pert . Persze ha nem történik semmi vagy nem ellenőrzik akkor mehet minden tovább ahogy gondoljátok . Emelem

(Ugye itt a fórumon nem azt kell reklámozni hogy hogyan ne tartsuk be a szabályokat . Ráadásul ezekbe még van ésszerűség is . Legalább is én életszerűnek és logikusnak tartom .  Pedig azokat a szabályokat is be kell tartani amivel nem is értünk egyet .) Rííí
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1285 Dátum: 2018. December 09. - 19:06:44 »

Gézám  Te kérted hogy hol vannak ezek a dolgok leírva .  A VTV és a Vhr  jogszabály . Te illetve Ti is hozhattok szabályokat (házi szabály,alapszabály stb.)  de a jogszabályi hierarchia alapján csak olyat ami nem sérti a magasabb rendű jogszabályokat . Azok meg ezt írják elő . Ettől függetlenül le lehet vezetni a hajtást úgy is ahogy Te gondolod csak akkor van bökkenő ha sérülés van (ne legyen ) és vizsgálják a szabályok betartását . Ha azok nincsenek megtartva akkor " Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés" a BTK tényállás és mivel az 100% megáll a polgári jogi igénynél már csak az összegszerűségen lehet vita de a sérült vagy képviselői eleve nyerték a pert . Persze ha nem történik semmi vagy nem ellenőrzik akkor mehet minden tovább ahogy gondoljátok . Emelem

(Ugye itt a fórumon nem azt kell reklámozni hogy hogyan ne tartsuk be a szabályokat . Ráadásul ezekbe még van ésszerűség is . Legalább is én életszerűnek és logikusnak tartom .  Pedig azokat a szabályokat is be kell tartani amivel nem is értünk egyet .) Rííí
Pista!
Nem tudlak értelmezni!
Ezért ujra beidézem "csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra". FÜGGETLENÜL ETTŐL NINCS TÖRVÉNYI ELŐÍRÁS, HOGY A HAJTÓSORBAN PUSKÁNAK KÉNE LENNI.
Továbbmegyek, nálam 7mm-nél kisebb kalibert se lehet használni hajtásban.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1286 Dátum: 2018. December 09. - 19:24:16 »

Pista!
Nem tudlak értelmezni!
Ezért ujra beidézem "csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra". FÜGGETLENÜL ETTŐL NINCS TÖRVÉNYI ELŐÍRÁS, HOGY A HAJTÓSORBAN PUSKÁNAK KÉNE LENNI.
Továbbmegyek, nálam 7mm-nél kisebb kalibert se lehet használni hajtásban.
 Emelem
A hajtósorban hány fő a szakszemélyzet és hány fő a hajtó ?  Az már a Te dolgod hogy nem engeded lőni a disznót a hajtósorban , de hogy hány puskást teszel be azt a jogszabály írja elő . Akár milyen nagybetűvel írod akkor is van előírás .
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1287 Dátum: 2018. December 09. - 19:54:37 »

A hajtósorban hány fő a szakszemélyzet és hány fő a hajtó ?  Az már a Te dolgod hogy nem engeded lőni a disznót a hajtósorban , de hogy hány puskást teszel be azt a jogszabály írja elő . Akár milyen nagybetűvel írod akkor is van előírás .

Egyet középre, egyet-egyet a szárnyakra.
A törvény érdekelne ami előírja hogy nekik puskásoknak kéne lenni?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1288 Dátum: 2018. December 09. - 20:36:12 »

Egyet középre, egyet-egyet a szárnyakra.
A törvény érdekelne ami előírja hogy nekik puskásoknak kéne lenni?


Ne hülyéskedj Géza hogyan tud a "szomszéd vadász " haladéktalanul segíteni . SZOMSZÉD kell legyen és VADÁSZ kell legyen(hivatásos vagy sport)  és SEGÍTENIE kell HALADÉKTALANuL  !
De úgy csinálod ahogy akarod !  Kicsit értetlenül állok ez előtt ! Először  nem tudtad hogy ilyen szabály egyáltalán van . Előbányásztam neked a szabályt - most el kezded szőrszálhasogatni - értelmetlenné tenni pedig szerintem egyértelmű . Úgy jössz nekem mintha én lennék az oka hogy ilyen van .  Értelmezd benne a szavakat . Segítettem kiemeltem . Gondolom tisztában vagy a szomszéd a vadász a segítés és a haladéktalanul értelmével .  Igazítsd el és képezd ki a vadászaidat a vaddisznók elleni közelharcra ha azt akarod hogy puska nélkül is tudjanak valamit segíteni . Vélhetőleg nem szülést kell levezetniük bent a sűrűben .  Röhög    Én befejeztem - köszönöm !   
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1289 Dátum: 2018. December 09. - 21:01:09 »

Vannak itt a Fórumon vadászok, akik néhány vagy néhány száz hajtást levezényeltek. Kíváncsi lennék az ő véleményükre is. Már csak azért is, hogy ne keljen hülyén meghalnom?
 OOO
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: