Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271313 alkalommal)
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1215 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 20:40:28 »

Ja a csövekről. Az orosz puskák minden sörétméretet jól hordanak, sokkal robosztusabbak (cserébe jó orrnehezek) mint az európai gyártmányok és keménykróm borításuak a furatok. Szóval tisztességes használat és rendszeres olajozás mellett elnyűhetetlenek. Amit te felsoroltál ahhoz viszont durva sörét (4-4,5 mm-s) dukál amit "régi" 75 cm-s csővel készült Izs-54-ek páratlanul jól hordanak.
 A kotyogást meg úgy tudod leellenőrizni, hogy leveszed az előagyat és rázod csavargatod a fegyvert. A tengelyt amin a csövek lebillennek meg a z elenpárját viszont jül meg kell nézni, letapogatni, mert ha ezeket megkalapálják egy kicsit időlegesen elmőlik a fegóyver kotyogása.

Hát, nem lesz könnyü választani, ha sikerül, teszek fel képet.
Köszönöm  a segitséget. Legjobban a TOZ-66 tetszik, de majd meglátjuk, melyik áll legjobban kézre. Még pár hét, mire megjön az engedély.

Cyrano
Naplózva
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1216 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 20:46:29 »

Kedves Nagysas!

Elnézést, hogy udvariatlanul elmulasztottam megköszönni, hogy válaszra méltattál!
Több helyről próbáltam infót szerezni, de nem találtam kétséget kizáró választ. Sajnos a "bumáska" nem ír semmit erről (ahogy a Bocknál sem, de ott biztos a kikapcsolás lehetősége).

Így továbbra is várom, hogy valakinek konkrétan sikerült már-e már  IZH 43-E duplán az ejektort kikapcsolni?

Sikerült megfejtenem a feladványt: az MP 43-asokon nem lehet kikapcsolni az ejektort. Azaz egy lehetőség van: az előagyban lévő ejektor vezérlő himbák kiszerelése. Nem nagy munka, csavarhúzó, megfelelő méret csapkiütő kell hozzá és nem át egy asztal.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1217 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 11:04:05 »

Sikerült megfejtenem a feladványt: az MP 43-asokon nem lehet kikapcsolni az ejektort. Azaz egy lehetőség van: az előagyban lévő ejektor vezérlő himbák kiszerelése. Nem nagy munka, csavarhúzó, megfelelő méret csapkiütő kell hozzá és nem át egy asztal.

Nem elég ha az ejektorrugót kiveszed?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #1218 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 18:23:27 »

Nem elég ha az ejektorrugót kiveszed?
Akkor valóban nem vetné ki, de ahogy én látom, a hüvelykitolás sem működne, körömmel kellene kipiszkálni.
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1219 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 20:45:19 »

Az álltalad felsorolt fegyverek közzül ha az eszemre hallgatok a szétszedőkaros Toz-34-et venném, ha szívemre akkor az Izs-54-et. A zárolástól meg nem kell félni, az orosz puskák alaposan tulbiztosítottak és ha az Finnországban nem töltenek újra sörétes patront akkor valószínűleg nem kotyogósodnak ki. Ha vásárolsz a köv módon járj el:
Végy egy a fegyver kaliberének megfelelő sörétes hüvelyt. Vágd le a peremezés gyűrődését és üssd ki belőlle a kapszlit. Helyezd a töltényűrbe, fordisd a fény felé majd a csőtorkolat felőll sasolj bele a csőbe. Egyenletes, koncentrikus köröket fogsz látni, ha valamelyik kör oválisan torzul ott bibi van. Ezzel a módszerrel a legtöbb deformációt ki lehet szűrni. Csődudort meg legtöbbször az okoz, hogy egy kis hó vagy egyébb szir-szar kerül a csőbe és úgy szalad ki a lövés. Kivőlről is érdemes finoman letapogatni a fegyvercsövet , bár ha a csődudor vagy horpadás tapintható akkor már régen rossz.


Üdv Hucul!

Jelenleg kettö TOZ-66 -ból választhatok. Az egyiknek a kakasa szabályos ivelt, a másiknak nem tudom jobban leirni, olyan szögletes, cikk-cakk alakú, majdnem olyan , mint a gyerekrajzokon a villám. Ez utóbbi 3/4-1/1 szükitésü. Ezek szerint töbféle változat is létezik a TOZ-66 -ból? Többféle formájú kakassal készitették? Vagy esetleg a tulaj sufnituningolt? Bár ezt tagadja.....

üdv

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1220 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 20:47:03 »

töbféle, vagyis többféle
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1221 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 16:27:18 »

 
Ja a csövekről. Az orosz puskák minden sörétméretet jól hordanak, sokkal robosztusabbak (cserébe jó orrnehezek) mint az európai gyártmányok és keménykróm borításuak a furatok. Szóval tisztességes használat és rendszeres olajozás mellett elnyűhetetlenek. Amit te felsoroltál ahhoz viszont durva sörét (4-4,5 mm-s) dukál amit "régi" 75 cm-s csővel készült Izs-54-ek páratlanul jól hordanak.
 A kotyogást meg úgy tudod leellenőrizni, hogy leveszed az előagyat és rázod csavargatod a fegyvert. A tengelyt amin a csövek lebillennek meg a z elenpárját viszont jül meg kell nézni, letapogatni, mert ha ezeket megkalapálják egy kicsit időlegesen elmőlik a fegóyver kotyogása.


ÚDv Hucul!

Ez TOZ-54, nem TOZ-66. A kakas alakján kivül van más különbség a kettö között?

Cyrano
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1222 Dátum: 2017. Szeptember 30. - 21:10:30 »

Üdv!

Ennyit sikerült megtudnom. TOZ-66 általában 1/2+1/2 szükitésekkel készült. A TOZ-54 3/4+1/1 szükitéssel, szélesebb elöaggyal, pofadékos tussal, szögletes kakassal. A TOZ-54-t a 70-es évek végén gyártották, a TOZ-66 a korábbi  modell. 
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #1223 Dátum: 2017. Október 04. - 15:20:27 »

Udv Hucul!

Mi a különbség az izs-26 és az izs-56 között. èn nem vettem észre semmi különbséget, csak annyit, hogy az izs-26-ért kétszer annyit kérnek. Tényleg jobb is?


Udv

Cyrano
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1224 Dátum: 2017. November 06. - 12:41:19 »

 Emelem

A TOZ-34, amit emlékként őrzök Ugrósdy Peti után. MeCry

Gondoltam ezt megörökítem magán a puskán is:





Még a vizsga és a beíratás előtt javíttatni kellett a zárolását, kotyogott rendesen. Most már műszakilag teljesen rendben van.
Időnként majd megsétáltatom.

- A vizsgálatkor a szűkítésére 0,8/0,8 -at írtak. Ez lehetséges? (Nem emlékszem Szegény Peti erre vonatkozó megjegyzésére.)




Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1225 Dátum: 2017. November 06. - 13:50:35 »

Emelem

A TOZ-34, amit emlékként őrzök Ugrósdy Peti után. MeCry

Gondoltam ezt megörökítem magán a puskán is:





Még a vizsga és a beíratás előtt javíttatni kellett a zárolását, kotyogott rendesen. Most már műszakilag teljesen rendben van.
Időnként majd megsétáltatom.

- A vizsgálatkor a szűkítésére 0,8/0,8 -at írtak. Ez lehetséges? (Nem emlékszem Szegény Peti erre vonatkozó megjegyzésére.)






Nekem van egy 16-osom. Azt írták bele, hogy 1/1, nem golyóra...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1226 Dátum: 2017. November 06. - 20:20:42 »

Anti, elismerésem  Igen
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1227 Dátum: 2017. November 06. - 20:22:38 »

Emelem

A TOZ-34, amit emlékként őrzök Ugrósdy Peti után. MeCry

Gondoltam ezt megörökítem magán a puskán is:

Időnként majd megsétáltatom.




Szia Anti! Emelem
Így lett igazán emlék! Igen
"Levegőztesd" minél gyakrabban, mert Péter barátunknál ezt szokta meg!
 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1228 Dátum: 2017. November 07. - 15:49:09 »

Anti, elismerésem! Szép lett a puska, de isten ments, hogy "szekrénypuskának" tartsd. Ha pedig lekalimpál tőlle egy varjú vagy karikára lövöd a rókát tedd hozzá: "ezt a Peti üzeni, Dúvadak"
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1229 Dátum: 2017. November 07. - 18:30:47 »

Anti, elismerésem! Szép lett a puska, de isten ments, hogy "szekrénypuskának" tartsd. Ha pedig lekalimpál tőlle egy varjú vagy karikára lövöd a rókát tedd hozzá: "ezt a Peti üzeni, Dúvadak"
........................................................, nehéz erre .....................,fenébe ........ !!!!:Emel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: