Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271205 alkalommal)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1170 Dátum: 2017. április 26. - 22:20:16 »

Az Izs-18-akhoz. Mivel a kurta csövű Merkelt nem tudtam megvenni, mert a csövek és a zárszerkezet más szám alatt futott (áldassék Pása barátom szeme, hogy észrevette) végül egy Izs-18 Export mellet kötöttem ki golyólövő serétes puseknak. Nikkelezett zárszerkezet, latinbetűs márkajelölés, 750 miliméteres 1/2 es chok-os cső, magnum (90mPa-s) zárolás. Tudom, nem a puskaművesség teteje, de mindent összevetve nekem kell. Ja, és 150 eurót adtam érte.

Sok élményt vele, már csak egy 6x42-es kukker hiányzik róla.  Wave
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1171 Dátum: 2017. április 27. - 09:56:46 »

Az Izs-18-akhoz. Mivel a kurta csövű Merkelt nem tudtam megvenni, mert a csövek és a zárszerkezet más szám alatt futott (áldassék Pása barátom szeme, hogy észrevette) végül egy Izs-18 Export mellet kötöttem ki golyólövő serétes puseknak. Nikkelezett zárszerkezet, latinbetűs márkajelölés, 750 miliméteres 1/2 es chok-os cső, magnum (90mPa-s) zárolás. Tudom, nem a puskaművesség teteje, de mindent összevetve nekem kell. Ja, és 150 eurót adtam érte.

Protestálok! Azért az sem utolsó dolog,hogy olyan puskát készít valaki(ik),ami a külső körülményekre és behatásokra mondhatni teljesen érzéketlen, "akármit" kiválóan hord és a végtelenségig strapabíró.

Jó sok disznót a cső elé! Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1172 Dátum: 2017. Május 03. - 08:40:22 »

A ruszki vasak dicsérete. Elmúlt hétvégét a Nyírábrányi Térségi Vadásznapon töltöttem, de buli előtt az én kedves világjáró barátaim – pontosabban a klubunk ifi tagozata – szervezett egy kis korongvadászatot a Mézeshegyi Lőtére, amit alig tudtunk megtalálni. Nagyon féltem a versenytől mert nem vagyok jó lövész de végül engednem kellett Gergely Imre barátomnak, hiszen hogy néz az ki, hogy a klub-versenyen nem vesz részt a kárpátaljai tagozat titkára. Puskát persze nem vihettem magammal, hiszen inkább verekszem meg egy sebzett vadkannal, mintsem nekiálljak fegyverkiviteli és behozatali engedély kuncsorogni az ukrán hatóságnál. Maradt hát a lőtéri Izs-27 Sporting. Nem azért de Hucul barátotok odatette a legyet ahova kellett! Az ismeretlen puskával, rögtön élesben (nem volt lehetőségem egy próba -rottét ellőni mert mire odaértem már ment a verseny) 17 indulóból megcsíptem a 4. helyezést. Ja és utoljára valamikor 20 valahány éve lőttem trapp-pályán! Szóval a Hucul kezében az a leszólt jószág lenyomott berettákat, benelliket, winchastereket.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1173 Dátum: 2017. Május 03. - 08:49:28 »

Gratulálok, azért ezek is csak jók valamire... Piál

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1174 Dátum: 2017. Május 03. - 13:47:59 »

Gratulalok en is!!  Igen
A lenyeg hogy jokor es jofele nezzen a cso vege...,nalam is elofordult hogy a 30 eves 16-os IZS bock puskammal jobban lottem skeet-et,mint a Beretta Sporting puskammal...pedig van egy kis kulonbseg a ketto kozott...
Naplózva
Misi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1175 Dátum: 2017. Május 08. - 19:25:53 »

Tisztelt Vadásztársak! Én hirdetem a vadászaprón a "túlárazott" Tula TOZ-63-at. Aki szerint a tus fel volt újítva, nagyon szívesen küldök neki közeli képet a halszálkázásokról, ha küld e-mail címet, illetve a +36-30-245-2737-es telefonszámon való előzetes  időpont-egyeztetés  alapján, vételi szándék hiányában is akár ő, akár bármelyikőtök megnézheti és meggyőződhet a fegyver állapotáról, arról, hogy akár a fegyver fémrészei, akár a tus fel voltak-e újítva. A fegyver árát egyébként az alapján határoztam meg, hogy ilyen állapotban ez a típus ritka, illetve amennyiben nem lesz, aki megadja az árát, akkor marad a fegyverszekrényemben, nem mindenáron eladó. Tisztelettel és vadásztársi üdvözlettel: dr. Tomán Mihály
Naplózva
Misi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1176 Dátum: 2017. Május 08. - 20:24:17 »

A halszálkázás egyébként egyáltalán nem kopottas a fegyveren... Mosolyog Meg lehet tekinteni.....  :)Tisztelettel és vadásztársi üdvözlettel: dr. Tomán Mihály
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1177 Dátum: 2017. Május 08. - 20:47:42 »

Tisztelt Vadásztársak! Én hirdetem a vadászaprón a "túlárazott" Tula TOZ-63-at. Aki szerint a tus fel volt újítva, nagyon szívesen küldök neki közeli képet a halszálkázásokról, ha küld e-mail címet, illetve a +36-30-245-2737-es telefonszámon való előzetes  időpont-egyeztetés  alapján, vételi szándék hiányában is akár ő, akár bármelyikőtök megnézheti és meggyőződhet a fegyver állapotáról, arról, hogy akár a fegyver fémrészei, akár a tus fel voltak-e újítva. A fegyver árát egyébként az alapján határoztam meg, hogy ilyen állapotban ez a típus ritka, illetve amennyiben nem lesz, aki megadja az árát, akkor marad a fegyverszekrényemben, nem mindenáron eladó. Tisztelettel és vadásztársi üdvözlettel: dr. Tomán Mihály
Kedves Misi!
Kereskedőként megtanultam hogy az árat mindig az eladó határozza meg, a döntés viszont ott van ahol a pénz, vagyis a vásárlónál.
Azt is megtanultam, hogy mind a két véleményt tiszteletbe kell tartani.
Ennek függvényében, szerintem, a reális ár az eredeti kb. felénél van.
Az érték kb. a harmadánál.
Vadász üdvözlettel:
Veszprémi Géza
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1178 Dátum: 2017. Május 09. - 10:31:18 »

Tisztelt Vadásztársak! Én hirdetem a vadászaprón a "túlárazott" Tula TOZ-63-at. Aki szerint a tus fel volt újítva, nagyon szívesen küldök neki közeli képet a halszálkázásokról, ha küld e-mail címet, illetve a +36-30-245-2737-es telefonszámon való előzetes  időpont-egyeztetés  alapján, vételi szándék hiányában is akár ő, akár bármelyikőtök megnézheti és meggyőződhet a fegyver állapotáról, arról, hogy akár a fegyver fémrészei, akár a tus fel voltak-e újítva. A fegyver árát egyébként az alapján határoztam meg, hogy ilyen állapotban ez a típus ritka, illetve amennyiben nem lesz, aki megadja az árát, akkor marad a fegyverszekrényemben, nem mindenáron eladó. Tisztelettel és vadásztársi üdvözlettel: dr. Tomán Mihály

Üdvözöllek!  Én voltam az,aki felújítottnak véltem a tust és újra megnézve a képeket most sem változtatnék a véleményemen. Természetesen készséggel elhiszem,hogy a puska nem felújított,hanem ilyen szépen megőrzött. Tanulságként azt szűrném le, hogy jobb minőségű fényképekkel ez elkerülhető lenne. Sok sikert az eladáshoz!  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Misi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1179 Dátum: 2017. Május 09. - 15:31:39 »

Tisztelt Vadásztársak! Tettem fel képet a halszálkázásokról a vadászapróra, megjegyzem, hogy azok egyébként nem kopottak. Természetesen fenntartom, hogy bármelyik vadásztárs vételi szándék hiányában is megtekintheti, meggyőződhet az állapotáról. A fegyver nem mindenáron eladó, természetesen nem kívánom eladni a hirdetésben szereplő árnak sem feléért, sem harmadáért. Mosolyog Tisztelettel és vadászüdvözlettel: dr. Tomán Mihály
Naplózva
Attila 30-06
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1180 Dátum: 2017. Július 02. - 12:42:57 »

Jó napot mindenkinek.
Vásároltam egy versenypuskát egy IZS bock-ot. nos vadászatra és korongozásra szeretném használni. milyen lőszer lenne az ideális? Válaszokat előre is köszönöm! Vadász Vadász
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1181 Dátum: 2017. Július 03. - 06:36:51 »

Jó napot mindenkinek.
Vásároltam egy versenypuskát egy IZS bock-ot. nos vadászatra és korongozásra szeretném használni. milyen lőszer lenne az ideális? Válaszokat előre is köszönöm! Vadász Vadász
Amit az éppen használni kívánt szűkítéssel egyenletesen terít.
Szerezz be többfélét a külömböző méretekből, és lőj 50x50 cm-es lapokra, mondjuk 30 méterről. Minden méretből azt a fajtát-márkát használd, amelyiket a legegyenletesebben terít...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1182 Dátum: 2017. Július 03. - 15:07:13 »

Jó napot mindenkinek.
Vásároltam egy versenypuskát egy IZS bock-ot. nos vadászatra és korongozásra szeretném használni. milyen lőszer lenne az ideális? Válaszokat előre is köszönöm! Vadász Vadász

Szervusz Druszám! Emelem

Arra figyelj oda, hogy a lőterek szinte mindegyikén, csak 28 grammos és 2,5 mm sörétátmérőjű löszer használható!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1183 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 10:30:33 »

Tisztelt Vadásztársak,

meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség az IZS 43 - 54 és 58-as duplapuskák között?
Ill. milyen típusú orosz duplapuskák vannak még? Gondolom Tula TOZ-nak is van (volt) saját modellje.

Előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1184 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 16:38:43 »

Tisztelt Vadásztársak,

meg tudnátok mondani, hogy mi a különbség az IZS 43 - 54 és 58-as duplapuskák között?
Ill. milyen típusú orosz duplapuskák vannak még? Gondolom Tula TOZ-nak is van (volt) saját modellje.

Előre is köszönöm!  Emelem

Úgy általában: lakatszerkezet, zárszerkezet, anyagminőség, méretek, alkatrészek kialakítása, gyártási minőség, stb, stb, stb...(ez utóbbi még egy modellen belül is tetten érhető) ha egy kicsit elkalandoznál a virtuális térben , akkor nagyon sok sikerélménnyel kecsegtető saját felfedezést tehetnél a témában. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: