Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271311 alkalommal)
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1110 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 21:04:39 »

Csináltam is egyet de túl puha az anyag  és elhajlik a két kis kapó  Vállat von
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1111 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 22:25:22 »

Csináltam is egyet de túl puha az anyag  és elhajlik a két kis kapó  Vállat von
MP155-é azonos? Mert az talán van.
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1112 Dátum: 2015. Augusztus 24. - 13:43:58 »

Szerintem igen de utánajárok  Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1113 Dátum: 2015. Augusztus 24. - 14:43:01 »

Szerintem igen de utánajárok  Emelem
megnéztem, sajnos nincs és rendelni sem tudok.
Marad a reszelgetés megfelelő anyagból.
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1114 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 09:34:00 »

Azért köszönöm a segítséget
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1115 Dátum: 2015. Október 24. - 18:28:13 »

Mindig tudtam, hogy a fegyvernyilvántartási hivatal "szakemberei" nagyon hozzáértőek errefelé, és ez most is bebizonyosodott. A vadászom akinek a kakasos tuláját próbálgattam ideadta a puskát egykis karbantartásra. Szétszedtem, átmostam, kipucoltam, leolajoztam, nomeg lenyomoztam és lemértem rajta mindent amit csak lehetett. Első sorban a fegyver nem a nyilvántartás szerinti Toz-63, hanem egy 1957-ben, egyedi igények szerint gyártott, úgynevezett "stucsnöj" Toz-BM. Csövei krómozatlanok és mindössze 700 milliméteresek, de cserébe a jobb cső 0,6, a bal meg 1,3 mm szűkítésű. A chokkok kb15-17cm-vel a csőtorkolat előtt kezdődnek kb kétszer olyan hosszúak mint a modern Izsek szűkítései. Ez máris magyarázattal szolgál arra, hogyan sikerült cafattá lőni egy szajkót a próbán jó 50 lepésről, 8-as söréttel. A csövek ráadásul - hű ezt nem tudom, hogy mondják magyarul- egy darabból vannak. Oroszul ez celnotjánutöj sztvol. Hiányzik az a kis minta a patronűr végénél ami azt mutatja hogy tették be a csöveket. Itt a csövek közvetlenül vannak felhegesztve a zárszerkezetre. Bocsánat ha valamit szakszerűtlenül mondtam, de nem ismerem a magyar terminus technikusokat e téren.  És végül a desszert. A fa részek eredeti mahagóniból készültek. Elsőre azt hittem vörösre van pácolva valami közismertebb fa de amikor a tusatalpat levettem láttam, hogy a kezeletlen felület, sőt a facsavarok mélyedése is szép mélyvörös színűek leesett, hogy ez bizony mahagóni.
 Summa summárum a kolléga gyermekkorában zsinórban ette a szaros pelenkákat (ezt szemébe is megmondtam) mert ahhoz, hogy valaki 100 dollárért egy alkesz vénasszonytól ilyen puskát vegyen, gyakorlatilag kiválló állapotban (amit pettyeknek néztem az ólomkenődés volt és az első WD-40-es pucolás kivitte) na hát ahhoz rohadt szerencse kell. De nemis bánnám, ha legalább egy szenvedélyes és jó vadász kezébe került volna ez a gyöngyszem. Az illető ugyanis amolyan igazi, hamisítatlan koca- és stüszi-vadász, dehát megtanulhattam volna, hogy "dombra sz...ik a kutya"
Naplózva
tiszabo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1116 Dátum: 2015. December 08. - 05:53:44 »

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni IZS bock sport 12/76 fegyverrel kapcsolatban - nem új, de alig használt. A problémám, hogy erős az ejektor. Az ugyan kikapcsolható a két oldalt található egy-egy csavar elfordításával, viszont a fegyver töltés utáni összezárásakor túlzottan nagy erőt kell kifejteni. Azt leszerelve nem láttam állítási lehetőséget a rugó útján, így az a tippem, hogy rövidebb rugók beszerzésével, vagy a meglévők rövidítésével (pl. 1 cm-ert lecsípni) orvosolható a probléma. Esetleg tapasztalt/oldott meg hasonlót valaki?
Köszönettel:
Tibor.
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1117 Dátum: 2015. December 09. - 06:32:58 »

 Emelem üdv tiszabö én a helyedben nem nyulnék hozzá határozotabban csukd össze aztán majd bekopik Wave
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1118 Dátum: 2015. December 09. - 14:30:23 »

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni IZS bock sport 12/76 fegyverrel kapcsolatban - nem új, de alig használt. A problémám, hogy erős az ejektor. Az ugyan kikapcsolható a két oldalt található egy-egy csavar elfordításával, viszont a fegyver töltés utáni összezárásakor túlzottan nagy erőt kell kifejteni. Azt leszerelve nem láttam állítási lehetőséget a rugó útján, így az a tippem, hogy rövidebb rugók beszerzésével, vagy a meglévők rövidítésével (pl. 1 cm-ert lecsípni) orvosolható a probléma. Esetleg tapasztalt/oldott meg hasonlót valaki?
Köszönettel:
Tibor.

Azért már hallottam jajgatni embereket, hogy elromlott az ejektor, de hogy túl erős a rugó...?  Vállat von
Nem vagy Te kicsit gyenge?  Ördög
Több zsíros kenyeret kellene enni, NEM PISZKÁLNI a rugót!!!  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1119 Dátum: 2015. December 15. - 16:50:45 »

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni IZS bock sport 12/76 fegyverrel kapcsolatban - nem új, de alig használt. A problémám, hogy erős az ejektor. Az ugyan kikapcsolható a két oldalt található egy-egy csavar elfordításával, viszont a fegyver töltés utáni összezárásakor túlzottan nagy erőt kell kifejteni. Azt leszerelve nem láttam állítási lehetőséget a rugó útján, így az a tippem, hogy rövidebb rugók beszerzésével, vagy a meglévők rövidítésével (pl. 1 cm-ert lecsípni) orvosolható a probléma. Esetleg tapasztalt/oldott meg hasonlót valaki?
Köszönettel:
Tibor.
Az a "problémád",hogy alig használt!Nekem is volt ilyen puskám!Idővel megoldódik magától az összezárási gondod!(Szépen bekopik!) Emelem
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1120 Dátum: 2016. Január 01. - 09:56:55 »

Tisztelt Vadásztársak,
kezdő vadászként első lőfegyver vásárlása előtt állok.
Úgy tervezem, hogy egy használt bock elrendezésű sörétes fegyverre fogok benevezni, de előtte szeretnék egy pár tanácsot meghallgatni.
Anyagi lehetőségeimet szem előtt tartva úgy állnak a dolgok, hogy vagy TOZ, IZS esetleg CZ(Brno) bock fog beleférni.
Azok alapján amit eddig olvastam, érdemesebb még a régebbi gyártmányok közül keresgélni, mert állítólag strapabíróbbak mit a mosanság készített darabok. Vadászvizsgára való felkészüléskor volt lehetőségem egy IZS két- ill. egy EOS egy- elsütőbillentyűs fegyverrel gyakorolnom, és elsőre azt mondtam, hogy az egybillentyűs jobb, de később már hozzászoktam a kétbillentyűshöz, nem volt azzal sem semmi gond.
A kérdésem igazából az, hogy 12/70-es nél, ha fix szűkítéssel szerelt a fegyver, mire kell figyelni gyöngygolyó használat esetén? (Gondolkoztam 16/70-es kaliberen is, de gondolom ott kisebb a lőszerválaszték is. Van esetleg pro és kontra a kaliber mellett?)
Szóval TOZ-34-es vagy IZS 27-es, ill. vadászaprón szoktam látni Brno bock-ot is, van egy amelyiknek gyári fix csőszájfékje van... melyiknek mi a hátülütője?
(Esetleg Merkel vagy FÉG?)
Előre is köszönöm a segítségeteket és tanácsokat.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1121 Dátum: 2016. Január 01. - 10:06:45 »

Tisztelt Vadásztársak,
kezdő vadászként első lőfegyver vásárlása előtt állok.
Úgy tervezem, hogy egy használt bock elrendezésű sörétes fegyverre fogok benevezni, de előtte szeretnék egy pár tanácsot meghallgatni.
Anyagi lehetőségeimet szem előtt tartva úgy állnak a dolgok, hogy vagy TOZ, IZS esetleg CZ(Brno) bock fog beleférni.
Azok alapján amit eddig olvastam, érdemesebb még a régebbi gyártmányok közül keresgélni, mert állítólag strapabíróbbak mit a mosanság készített darabok. Vadászvizsgára való felkészüléskor volt lehetőségem egy IZS két- ill. egy EOS egy- elsütőbillentyűs fegyverrel gyakorolnom, és elsőre azt mondtam, hogy az egybillentyűs jobb, de később már hozzászoktam a kétbillentyűshöz, nem volt azzal sem semmi gond.
A kérdésem igazából az, hogy 12/70-es nél, ha fix szűkítéssel szerelt a fegyver, mire kell figyelni gyöngygolyó használat esetén? (Gondolkoztam 16/70-es kaliberen is, de gondolom ott kisebb a lőszerválaszték is. Van esetleg pro és kontra a kaliber mellett?)
Szóval TOZ-34-es vagy IZS 27-es, ill. vadászaprón szoktam látni Brno bock-ot is, van egy amelyiknek gyári fix csőszájfékje van... melyiknek mi a hátülütője?
(Esetleg Merkel vagy FÉG?)
Előre is köszönöm a segítségeteket és tanácsokat.  Emelem


Az öreg fix szűkítésű orosz sörétesek esetében arra kell vigyázni hogy jól vigye a kiszemelt gyöngygolyót !  S.Peti
Nem "gálosmarketing" de lehet hogy eladó  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás a békebeli, fix szűkítésű ,két billentyűs nem ejektoros IZS 27 -em .  Csak ne ez lenne az első puskám és ne szeretném annyira !  Rííí
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1122 Dátum: 2016. Január 01. - 10:56:36 »

Az öreg fix szűkítésű orosz sörétesek esetében arra kell vigyázni hogy jól vigye a kiszemelt gyöngygolyót !  S.Peti
Nem "gálosmarketing" de lehet hogy eladó  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás a békebeli, fix szűkítésű ,két billentyűs nem ejektoros IZS 27 -em .  Csak ne ez lenne az első puskám és ne szeretném annyira !  Rííí

Akkor ne add el.  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1123 Dátum: 2016. Január 01. - 15:05:53 »

Az öreg fix szűkítésű orosz sörétesek esetében arra kell vigyázni hogy jól vigye a kiszemelt gyöngygolyót !  S.Peti
Nem "gálosmarketing" de lehet hogy eladó  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás a békebeli, fix szűkítésű ,két billentyűs nem ejektoros IZS 27 -em .  Csak ne ez lenne az első puskám és ne szeretném annyira !  Rííí

Ezt a 168 órás OKJ-s vegyesbolti, eladóképző szaktanfolyamon is jobban oktatják Nyihi

BÚÉK! Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #1124 Dátum: 2016. Február 06. - 18:31:14 »

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, hátha találkozott már valaki ilyennel. Van egy IZS-27E puskám, amin a Scott kulcs zárt állapotban nem középen áll hanem egy kicsi balra. Tehát zárásnál egy kicsit túlfordúl. Akkor is ilyen ha leszedem a csövet és úgy próbálom. Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni? Esetleg elkopott valami?
Köszönöm Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: