Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271204 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1095 Dátum: 2015. Március 11. - 13:21:07 »

Érdekesen hangzik  Emelem

Ez azt jeleti hogy a csősínt bekrétázom,  és a "krétacsík"  magasságára figyelek amit látok célratartás közben?

Valamit tudhattak már az öregek is Taps

Söréttel hogyan célzol?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1096 Dátum: 2015. Március 11. - 13:31:50 »

Söréttel hogyan célzol?


Leginkább érzésből, a tüske fölé valamennyivel  Stoel
Gyöngygolyóval még nem próbáltam,  úgyhogy nemtudom mennyire pontos módszer

Nekm szeretnék offolni, köszönöm a tanácsot  S.Peti

Üdvözlettel,
mematyi
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1097 Dátum: 2015. Március 11. - 14:05:06 »



Leginkább érzésből, a tüske fölé valamennyivel  Stoel
Gyöngygolyóval még nem próbáltam,  úgyhogy nemtudom mennyire pontos módszer

Nekm szeretnék offolni, köszönöm a tanácsot  S.Peti

Üdvözlettel,
mematyi

Kedves Vadásztárs!  Emelem

Néhány próbalövés céltáblára (üres gázolajos hordó, gk. ajtó a roncstelepről, stb.) azért segíthetne a dolgon.  Nyihi
Mondjuk esetleg azt is megtudnád, hogy az adott gyöngygolyó típust merre, s hova hordja az adott cső.
Szerintem . . .
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1098 Dátum: 2015. Március 11. - 15:27:57 »

Kedves Vadásztárs!  Emelem

Néhány próbalövés céltáblára (üres gázolajos hordó, gk. ajtó a roncstelepről, stb.) azért segíthetne a dolgon.  Nyihi
Mondjuk esetleg azt is megtudnád, hogy az adott gyöngygolyó típust merre, s hova hordja az adott cső.
Szerintem . . .

Az se lenne baj, ha mindezt ugye kizárólag lőtéren tenné. Az se baj, ha lőlapra. Mert ugye máshol tilos, gázolajos hordó meg nem tudom melyik lőtér alapkelléke, de biztos van.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1099 Dátum: 2015. Március 11. - 17:27:04 »

Az se lenne baj, ha mindezt ugye kizárólag lőtéren tenné. Az se baj, ha lőlapra. Mert ugye máshol tilos, gázolajos hordó meg nem tudom melyik lőtér alapkelléke, de biztos van.  Vállat von

Akad az is. Mosolyog
De bedeszkázott rossz autógumit is láttam már, amit a dombról gurított le a segítő.  Röhög
Igaz elévült már  . . . Nevet
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1100 Dátum: 2015. Március 11. - 18:46:24 »

Az se lenne baj, ha mindezt ugye kizárólag lőtéren tenné. Az se baj, ha lőlapra. Mert ugye máshol tilos, gázolajos hordó meg nem tudom melyik lőtér alapkelléke, de biztos van.  Vállat von

Üdvözletem  Emelem

Természetesen lőtéren gondoltam én is.  Sportlövő multtal rendelkezem,  a szabályokat igyekszem betartani.  Konkrétan az érdekelt,  ehhez a típushoz van-e valami pontosabb megoldás,  mint a gyári céltüske meg az érzésre célzás
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1101 Dátum: 2015. Március 11. - 21:38:40 »

Üdvözletem  Emelem

Természetesen lőtéren gondoltam én is.  Sportlövő multtal rendelkezem,  a szabályokat igyekszem betartani.  Konkrétan az érdekelt,  ehhez a típushoz van-e valami pontosabb megoldás,  mint a gyári céltüske meg az érzésre célzás

Egy barátom orosz bockján van "légy", ő már így vette. Gondolom az előző gazda rendszeresen használta disznóvadászatra.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1102 Dátum: 2015. Március 12. - 07:55:30 »

Üdvözletem  Emelem

Természetesen lőtéren gondoltam én is.  Sportlövő multtal rendelkezem,  a szabályokat igyekszem betartani.  Konkrétan az érdekelt,  ehhez a típushoz van-e valami pontosabb megoldás,  mint a gyári céltüske meg az érzésre célzás
Szerintem is próbáld meg így, ahogy van. Én is így csináltam első hajtásom előtt, lőlapra, meglepően jól sikerült a célzás, és kiderült, melyik lőszerrel működik jól.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1103 Dátum: 2015. Március 16. - 18:36:18 »

Az enyémen nemcsak légy, de szúnyog is van!!! Pláne nyáron az ártéren esti leseken. Na de komolyra fordítva a szót. Ha sokat és eredményesen szeretnél brenneckét lőni végy egy egycsövű sörétest. Ez lehet a leg(sz)exkluzivabb olasz félautomata csodától az IZS-18-ig bármi, amit a zseb és az ízlés lehetővé tesz. Ezt aztán lehet doppingoltatni a fegyvermesterrel. Szerintem még egy red dot is belefér mint célzássegédlet. Azt viszont tartom, hogy egy gatyával csak egy lovat lehet megülni. A tavalyi első fácánvadászaton Őrhalmi kartács mellett néhány "érdekes" ukrán vendégvadász is tiszteletét tette a területemen. Na az egyiknek volt egy benellije mindenféle úri huncutsággal (reddot, dupla légy, anyám (fácán)tyúkja) felspécizve. A kukoricásban úgy hibázgatta a fácánokat ezzel a csodapuskával, hogy majd megszakadtam a röhögéstől. Mire azt a sok bizbaszt szinkronba rakta a kakas vagy a hetedik határba járt vagy lelőtte a mellette gyalogló puskás.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1104 Dátum: 2015. Március 22. - 22:09:10 »

Teszik ez a polemizálás a régin meg az újon. Nekem a nagy kedvenc egy 1971-ben gyártott Izs-58.

Ma szezon utáni "karbantartás" volt. A 16-os Izs 58-asomba a legrégebbi beütés '71-es.
Az ütötte meg a szemem, hogy 750 atm. a nyomáspróbája.
Az újaknak meg 650 atm.
Ez is az egyik jele a minőség romlásnak(?)  Fejvakarás Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 23. - 05:08:24 írta Sakac » Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1105 Dátum: 2015. Március 31. - 14:28:42 »

 Enyémben két beütés is van (szintén 71-es születésű) 750 atm a gyári és 770 atm keletnémet (valami odakint ideiglenesen állomásozó szovjet katonatiszté volt aki a kivonuláskor hazahozta) próbajellel. Fegyvermester cimbora szerinti az újak is de facto ugyanannyira vannak vizsgáztatva, csak mostanság valami más módszerrel (valami rézcsöves nyomáspróbáról regélt, de az orosz szakdumát nem igazán értettem) mérnek.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1106 Dátum: 2015. Március 31. - 14:54:28 »

Enyémben két beütés is van (szintén 71-es születésű) 750 atm a gyári és 770 atm keletnémet (valami odakint ideiglenesen állomásozó szovjet katonatiszté volt aki a kivonuláskor hazahozta) próbajellel. Fegyvermester cimbora szerinti az újak is de facto ugyanannyira vannak vizsgáztatva, csak mostanság valami más módszerrel (valami rézcsöves nyomáspróbáról regélt, de az orosz szakdumát nem igazán értettem) mérnek.

Az új gyártású IZS 27 EM-1C-be meg "komoly" 650 baros beütés van.  Taps
A két gyártási idő között meg eltelt 34 év.  Kacsint

A konzekvencia:  A '71-es IZS még "békebeli", nem valami újfajta "úri huncutság"!   Röhög

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
vargaati
Vendég
« Új üzenet #1107 Dátum: 2015. Június 24. - 13:22:06 »

Az izs25 kimondott sportfegyver?
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1108 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 20:37:51 »

Üdvözletem  Emelem
Voltam olyan ügyes hogy elhagytam az mp153-as om chok kulcsát. Elég fontos darab a gáz állítás miatt. Az a kérdés hogy nem e tudjátok hogy lehet e venni valamerre?

Üdv: Baliiii  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1109 Dátum: 2015. Augusztus 23. - 20:43:04 »

Hát a kisflexre gondoltál?  Fejvakarás
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: