Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 270771 alkalommal)
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1080 Dátum: 2015. Március 03. - 21:43:13 »

Nehéz erre válaszolni . . . ..
Nagyon függ attól, hogy milyen körülmények között, mennyit akarod használni, és milyen anyagi háttér van hozzá.  Vadász
Ha éves szinten 5-10 társas apróvadvadászaton használod (teríték 30-50 apróvad/alkalom), plusz 5-10 réce-liba húzás, akkor ez kb. évente 200 - 300 patron. Ezzel  - jó karbantartás mellett - 20 - 25 évig elleszel komolyabb hibásodás nélkül (talán).   Mosolyog
Ha ugyanennyi nagyobb terítékes társasvadászat, plusz éjjel - nappal liba - réce, meg még gerleszezoni felkészülés, holtidőben korongozás, azaz 800-1000 patron/szezon, akkor max. 5 - 10 évet adok neki.  Vigyorog
Aztán ami a legfontosabb: az orosz IZS puskák normál 650 bar - os lőszerekhez vannak tervezve, nyomás próbázva. A 900 - 1050 bar - os lőszerek igen erősen megrövidítik a használhatóságát. Nem szeretik, hibásodnak, egyszerre elsül mindkét cső, stb.
Ha az anyagiak megengedik, akkor  - szerintem - vegyél valami más, mindenképpen magasabb árkategóriájú sörétest. Ha ez kevésbé igaz, akkor egy igazán jó karban levő használt olasz fegyver (megjegyzem ezek mind 900 - 1200 - 1300 bar - ra vannyak vizsgáztatva) hosszabb életű lehet.
Vagy keress egy régi szovjet IZS-t, ami még mindig különb (értsd: tartósabb) lehet, mint egy új.
Mindezeket azért mondom Neked, mert én '92-től 2007-ig bezárólag egy olasz bockot rojtosra lőttem, 1050 baros lőszerekkel bőséggel megspékelve, aztán vettem egy új IZS-t, amit megbántam azóta, mert nem bírja az 1050 baros lőszert, nehezebb, már volt meghibásodása, stb.
Egy barátom aki lőteret üzemeltet vett 5 db új IZS-t a lőterére. Éves szinten 3000-4000 lövés ment ki belőlük. 3 év múlva már csak kettő volt meg, a többi tönkrement. Hozzáteszem kizárólag 24 g-os sportlőszert lövet belőle.  Fejvakarás  Vállat von
Végszóként annyit, hogy ha van rá módod kerüld el az új IZS-t. Újban drágábbat, vagy olasz használtat azonos árban, esetleg olcsóbban egy régi IZS-t.
Remélem tudtam segíteni.


Köszönöm szépen! Igen hasznos volt a hozzászólásod. A régebbi IZS-t azt milyen évjárattól nézegessem?
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1081 Dátum: 2015. Március 04. - 22:55:54 »

'89 előttit vegyél, azokba van még anyag, 90-től kezdtek elkurvulni...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1082 Dátum: 2015. Március 04. - 23:28:02 »

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Két IZS -em van, a dupla 1974-es, a bock 1988. Pár lövés már elhagyta őket, de tökéletesen zárnak és működnek...
Én vennék újat.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1083 Dátum: 2015. Március 04. - 23:31:13 »

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Két IZS -em van, a dupla 1974-es, a bock 1988. Pár lövés már elhagyta őket, de tökéletesen zárnak és működnek...
Én NEM vennék újat.

 Emelem

Bocs, jayítottam.
Így akartam írni:   Én NEM vennék újat.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1084 Dátum: 2015. Március 05. - 07:17:36 »

Mielőtt teljesen betemetnénk az új izseket, majd megtaposnánk a rájuk hányt földet, azért pár szót mondanék a védelmükben.
Egyértelműen gyengébb minőségűek, mint a 90 előtt készült típusok. De ez bármely más futószalagon készült puskáról elmondható, legalábbis legtöbbjükről. Ld. a pár nappal-héttel ezelőtt lefolytatott golyós fegyverekről tartott eszmefuttatásokat.
Nekem volt új, egybillentyűs orosz bockom. Azalatt a pár év alatt, amíg nálam volt, kiment belőle annyi lövés, amennyit egy, a fegyvert csak vadászatra használó tulaj egy életen át nem lő el. Mégsem volt semmi baja.
Kíváncsi lennék, hogy a mostani olasz puskám milyen állapotban lenne hasonló igénybevétel esetén...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1085 Dátum: 2015. Március 05. - 09:47:05 »

Mielőtt teljesen betemetnénk az új izseket, majd megtaposnánk a rájuk hányt földet, azért pár szót mondanék a védelmükben.
Egyértelműen gyengébb minőségűek, mint a 90 előtt készült típusok. De ez bármely más futószalagon készült puskáról elmondható, legalábbis legtöbbjükről. Ld. a pár nappal-héttel ezelőtt lefolytatott golyós fegyverekről tartott eszmefuttatásokat.
Nekem volt új, egybillentyűs orosz bockom. Azalatt a pár év alatt, amíg nálam volt, kiment belőle annyi lövés, amennyit egy, a fegyvert csak vadászatra használó tulaj egy életen át nem lő el. Mégsem volt semmi baja.
Kíváncsi lennék, hogy a mostani olasz puskám milyen állapotban lenne hasonló igénybevétel esetén...
 Emelem

Igen, valahol IGAZAD van, csak az a baj hogy hullámzó a minőség, és egyikkel semmi baj nincs akármeddig a másik meg széthullik hamar...   Vállat von
Szóval lutri ez a vásárlás, én nem mernék belevágni, mert biztos nálam szétesne...  Fejvakarás

 Emelem
 
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1086 Dátum: 2015. Március 05. - 11:21:13 »

'89 előttit vegyél, azokba van még anyag, 90-től kezdtek elkurvulni...

Ja-ja van bennük anyag, és akár több 10.000 lövés is, akkor már lehet, hogy az sem bírja sokáig.
Persze ha nemdohányzó-első-nyői-tulajdonos-akinemmegy esőbe ki a garázsból............

 Ördög Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1087 Dátum: 2015. Március 05. - 11:21:48 »

Mielőtt teljesen betemetnénk az új izseket, majd megtaposnánk a rájuk hányt földet, azért pár szót mondanék a védelmükben.
Egyértelműen gyengébb minőségűek, mint a 90 előtt készült típusok. De ez bármely más futószalagon készült puskáról elmondható, legalábbis legtöbbjükről. Ld. a pár nappal-héttel ezelőtt lefolytatott golyós fegyverekről tartott eszmefuttatásokat.
Nekem volt új, egybillentyűs orosz bockom. Azalatt a pár év alatt, amíg nálam volt, kiment belőle annyi lövés, amennyit egy, a fegyvert csak vadászatra használó tulaj egy életen át nem lő el. Mégsem volt semmi baja.
Kíváncsi lennék, hogy a mostani olasz puskám milyen állapotban lenne hasonló igénybevétel esetén...
 Emelem

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1088 Dátum: 2015. Március 05. - 16:44:00 »

 Teszik ez a polemizálás a régin meg az újon. Nekem a nagy kedvenc egy 1971-ben gyártott Izs-58. Van még 88-as Izs 27 meg MP-153 a 2008-ból és valamikor volt még Toz-63 a hetvenes évek végéről, meg Izs-17 a hatvanas évekből (akkoriban még nem tudtam pontosan meghatározni a gyári szám alapján a gyártási időt) Egy szó mint száz nem a puskával van, volt vagy lesz baj, hanem a minőségbiztosítással az oroszoknál. Amíg a régi világban (most mindjárt megkapom, hogy 43 évesen vagyok vérkomcsi) nagyon komolyan vették a minőség-ellenőrzést, és reszkethetett az a meo-s aki egy gyengébb szerszámot kiengedett a gyárból, mostanra jött-látott-győzött a piacgazdaság. Ivánt is megcsapta a profit szele és ez érezhető a gyártmányain. Plusz elavultak a gépek és tény, hogy az orosz fegyveripar mára árnyéka önmagának. Tula is Izsevszk is a régi dicsfényből él. Sajnos.... Egy orosz barátom szerint addig modernizálták a termelési eljárásokat és addig igyekeztek felzárkózni a nyugat európai vadászpuskákhoz, míg eljutottak a vashulladékhoz. Ezt talán legjobban az tudja alátámasztani, hogy a híres orosz vadászfegyveripar a rendszerváltást követő 25 év alatt nem tudott letenni az asztalra egy jóravaló, saját fejlesztésű, megfizethető tolózáras golyós puskát.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1089 Dátum: 2015. Március 05. - 18:56:14 »

HAHÓ!
Üdvözöllek újra itt, azt hittem megettek a Medvék...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1090 Dátum: 2015. Március 06. - 17:40:27 »

Mielőtt teljesen betemetnénk az új izseket, majd megtaposnánk a rájuk hányt földet, azért pár szót mondanék a védelmükben.
Egyértelműen gyengébb minőségűek, mint a 90 előtt készült típusok. De ez bármely más futószalagon készült puskáról elmondható, legalábbis legtöbbjükről. Ld. a pár nappal-héttel ezelőtt lefolytatott golyós fegyverekről tartott eszmefuttatásokat.
Nekem volt új, egybillentyűs orosz bockom. Azalatt a pár év alatt, amíg nálam volt, kiment belőle annyi lövés, amennyit egy, a fegyvert csak vadászatra használó tulaj egy életen át nem lő el. Mégsem volt semmi baja.
Kíváncsi lennék, hogy a mostani olasz puskám milyen állapotban lenne hasonló igénybevétel esetén...
 Emelem

Köszönöm az infót!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1091 Dátum: 2015. Március 07. - 08:29:44 »

Teszik ez a polemizálás a régin meg az újon. Nekem a nagy kedvenc egy 1971-ben gyártott Izs-58. Van még 88-as Izs 27 meg MP-153 a 2008-ból és valamikor volt még Toz-63 a hetvenes évek végéről, meg Izs-17 a hatvanas évekből (akkoriban még nem tudtam pontosan meghatározni a gyári szám alapján a gyártási időt) Egy szó mint száz nem a puskával van, volt vagy lesz baj, hanem a minőségbiztosítással az oroszoknál. Amíg a régi világban (most mindjárt megkapom, hogy 43 évesen vagyok vérkomcsi) nagyon komolyan vették a minőség-ellenőrzést, és reszkethetett az a meo-s aki egy gyengébb szerszámot kiengedett a gyárból, mostanra jött-látott-győzött a piacgazdaság. Ivánt is megcsapta a profit szele és ez érezhető a gyártmányain. Plusz elavultak a gépek és tény, hogy az orosz fegyveripar mára árnyéka önmagának. Tula is Izsevszk is a régi dicsfényből él. Sajnos.... Egy orosz barátom szerint addig modernizálták a termelési eljárásokat és addig igyekeztek felzárkózni a nyugat európai vadászpuskákhoz, míg eljutottak a vashulladékhoz. Ezt talán legjobban az tudja alátámasztani, hogy a híres orosz vadászfegyveripar a rendszerváltást követő 25 év alatt nem tudott letenni az asztalra egy jóravaló, saját fejlesztésű, megfizethető tolózáras golyós puskát.

Dehogynem !  Csak azzal nem négylábúakra vadásznak .   Ördög Stoel

Egyébként is a varrógépgyárban készítik a legjobbakat . Iván Ivanovics 40 évi varrógépgyári munkája alatt háromszor akart alkatrészenként hazalopni a feleségének egy varrógépet de mikor összerakta mindig Dragunov lett belőle . Feladta !    Röhög
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1092 Dátum: 2015. Március 11. - 11:06:41 »

Üdvözletem!  Mosolyog

Az lenne a kérdésem, hogy nincs valakinek ötlete,tapasztalata, milyen módon lehetne egy 1987-es IZS 43M-re valamilyen hátsó irányzékot szerkeszteni?

Az első puskám, golyós nem hiszem hogy kerülne mellé egyhamar a szekrénybe, és ha néhanapján lehetőség lenne brenekkével (természetesen disznóra) vadászni, akkor nagyon jól jönne valamilyen irányzék. Kispuskán tanultam lőni, és nem tudom elképzelni hogy lehetne golyót lőni irányzék nélkül 30-40m-re  Vállat von

Valami leszerelhető megoldás érdekelne, amihez nem kell nagyon átalakítani a fegyvert, mert teljesen makulátlan eredeti állapotú, szép faragott tussal.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1093 Dátum: 2015. Március 11. - 12:35:48 »

Üdvözletem!  Mosolyog

Az lenne a kérdésem, hogy nincs valakinek ötlete,tapasztalata, milyen módon lehetne egy 1987-es IZS 43M-re valamilyen hátsó irányzékot szerkeszteni?

Az első puskám, golyós nem hiszem hogy kerülne mellé egyhamar a szekrénybe, és ha néhanapján lehetőség lenne brenekkével (természetesen disznóra) vadászni, akkor nagyon jól jönne valamilyen irányzék. Kispuskán tanultam lőni, és nem tudom elképzelni hogy lehetne golyót lőni irányzék nélkül 30-40m-re  Vállat von

Valami leszerelhető megoldás érdekelne, amihez nem kell nagyon átalakítani a fegyvert, mert teljesen makulátlan eredeti állapotú, szép faragott tussal.

A régi bevált dolog ami segíthet az a kréta. Olcsó és oldható...
De lehet hátsó cél "legyet" is beletekerni, de ez már szaktudást igényel.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1094 Dátum: 2015. Március 11. - 13:12:45 »

A régi bevált dolog ami segíthet az a kréta. Olcsó és oldható...
De lehet hátsó cél "legyet" is beletekerni, de ez már szaktudást igényel.

 Emelem

Érdekesen hangzik  Emelem

Ez azt jeleti hogy a csősínt bekrétázom,  és a "krétacsík"  magasságára figyelek amit látok célratartás közben?

Valamit tudhattak már az öregek is Taps
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: