Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271341 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1035 Dátum: 2015. Január 01. - 08:33:23 »

Sziasztok!
Tegnapi apróvad vadászaton arra lettem figyelmes, ha az izs 58-at megtöröm, a jobb oldali hüvelykitoló csak minimálisan tolja ki a hüvelyt. Ez csak akkor jelentkezik, ha nem lett elsütve, ha el van sütve a lőszer, akkor gond nélkül kitolja. Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? Olajozgattam, de semmi nem változott. Köszönöm szépen!  Emelem

Talán ezért van hogy az orosz sörétesekből legjobb a kétbillentyűs, fix csokos  , ejektor nélküli.   Kacsint
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1036 Dátum: 2015. Január 01. - 11:25:11 »

Talán ezért van hogy az orosz sörétesekből legjobb a kétbillentyűs, fix csokos  , ejektor nélküli.   Kacsint
Az ejektort kivéve pont olyan, amit említesz.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1037 Dátum: 2015. Január 01. - 18:13:16 »

Sziasztok!
Tegnapi apróvad vadászaton arra lettem figyelmes, ha az izs 58-at megtöröm, a jobb oldali hüvelykitoló csak minimálisan tolja ki a hüvelyt. Ez csak akkor jelentkezik, ha nem lett elsütve, ha el van sütve a lőszer, akkor gond nélkül kitolja. Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? Olajozgattam, de semmi nem változott. Köszönöm szépen!  Emelem
Nem lehet, hogy kicsit sok ott a kenőanyag, és a hideg miatt megdermedt, ezért mozog nehezebben? Az üreset meg könnyebben tolja?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1038 Dátum: 2015. Január 01. - 18:38:58 »

Nem lehet, hogy kicsit sok ott a kenőanyag, és a hideg miatt megdermedt, ezért mozog nehezebben? Az üreset meg könnyebben tolja?
Ma szétkaptam és megnéztem közelebbről. Kivettem a hüvelykitolót, rúgót, mindent. Úgy vettem észre, hogy az a kis pálcika, ami kitolja a hüvelykitolót, el van egy kicsit (pár tized mm) kopva. Ezt a kopott végét gyárilag ék alakúnak látom, ebből el van egy kicsi kopva, és mivel a kitoló 2 részből áll, megtöréskor csak egy bizonyos pontig tolja ki a jobb hüvelyt, ott meg valahogy átpattan a bal oldali kitolóra és csak ezt tolja ki rendesen. Viszont elsütött lőszernél ezt nem csinálja, csak ha üresen töröm meg.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1039 Dátum: 2015. Január 01. - 18:56:56 »

Ma szétkaptam és megnéztem közelebbről. Kivettem a hüvelykitolót, rúgót, mindent. Úgy vettem észre, hogy az a kis pálcika, ami kitolja a hüvelykitolót, el van egy kicsit (pár tized mm) kopva. Ezt a kopott végét gyárilag ék alakúnak látom, ebből el van egy kicsi kopva, és mivel a kitoló 2 részből áll, megtöréskor csak egy bizonyos pontig tolja ki a jobb hüvelyt, ott meg valahogy átpattan a bal oldali kitolóra és csak ezt tolja ki rendesen. Viszont elsütött lőszernél ezt nem csinálja, csak ha üresen töröm meg.
Akkor esetleg próbálj meg szerezni kitolót fegyvermestertől
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
FSimi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1040 Dátum: 2015. Január 02. - 16:25:19 »

Sziasztok!
Tegnapi apróvad vadászaton arra lettem figyelmes, ha az izs 58-at megtöröm, a jobb oldali hüvelykitoló csak minimálisan tolja ki a hüvelyt. Ez csak akkor jelentkezik, ha nem lett elsütve, ha el van sütve a lőszer, akkor gond nélkül kitolja. Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? Olajozgattam, de semmi nem változott. Köszönöm szépen!  Emelem

Hello,

Szerintem nincs semi baja, ez a normalis mukodese. Vagyis csak azt a huvely tolja ki amelyik cso el lett sutve.
Probald meg elsutni a jobb oldali csovet elsonek majd tord meg a puskat, latni fogod, hogy kitolja az elsutott huvelyt de a baloldali el nem sutott patront nem.

Udv.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1041 Dátum: 2015. Január 02. - 21:06:39 »

Hello,

Szerintem nincs semi baja, ez a normalis mukodese. Vagyis csak azt a huvely tolja ki amelyik cso el lett sutve.
Probald meg elsutni a jobb oldali csovet elsonek majd tord meg a puskat, latni fogod, hogy kitolja az elsutott huvelyt de a baloldali el nem sutott patront nem.

Udv.
szelektív ejektor. a pontos neve.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1042 Dátum: 2015. Január 02. - 21:38:59 »

Hello,

Szerintem nincs semi baja, ez a normalis mukodese. Vagyis csak azt a huvely tolja ki amelyik cso el lett sutve.
Probald meg elsutni a jobb oldali csovet elsonek majd tord meg a puskat, latni fogod, hogy kitolja az elsutott huvelyt de a baloldali el nem sutott patront nem.

Udv.
Szia!
Ha elsütöttem a jobb oldali csövet éles lőszerrel, akkor kitolta, viszont ha csak üres hüvelyre sütöttem el (fesztelenítettem), akkor csak 2-3 mm-t tolta ki, a bal oldalit meg teljesen. Végül is vadászat közben ez nem akadályozott, mert a már kilőtt hüvelyt gond nélkül kitolta, csak az érintetlen lőszert nem teljesen, körömmel tudtam csak kipiszkálni.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1043 Dátum: 2015. Január 05. - 20:41:11 »

Boldog Új Évet Kívánok Fórumtársak!

Van egy IZS-27 EM 1C 12/70-es puskám. 6 éve vettem, éves szinten 300-500 lövés megy ki belőle.
Általában normál lőszert használok hozzá, a minimagnumok, 1050 barosok nem jellemzőek.
Néha - néha libázáskor a szűkebb csőbe esetleg.
A múltkor a sorrendváltót átváltottam úgy lőttem el a szembejövő libára, és mindkettő csövet elsütötte.
Aztán ezt fordított sorrendben is megpróbáltam, aztán két 1050 barossal is. Ugyanezzel az eredményel.
Normál lőszert használva ez nem fordul elő azóta sem.
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet ez, miért, és mitől?
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1044 Dátum: 2015. Január 05. - 23:25:35 »

Boldog Új Évet Kívánok Fórumtársak!

Van egy IZS-27 EM 1C 12/70-es puskám. 6 éve vettem, éves szinten 300-500 lövés megy ki belőle.
Általában normál lőszert használok hozzá, a minimagnumok, 1050 barosok nem jellemzőek.
Néha - néha libázáskor a szűkebb csőbe esetleg.
A múltkor a sorrendváltót átváltottam úgy lőttem el a szembejövő libára, és mindkettő csövet elsütötte.
Aztán ezt fordított sorrendben is megpróbáltam, aztán két 1050 barossal is. Ugyanezzel az eredményel.
Normál lőszert használva ez nem fordul elő azóta sem.
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet ez, miért, és mitől?
Százalékos arányban elég jellemző a dolog...
Mindég mondom, az oroszok nagyon jól össze tudják csavarozni a vasat a fával, de működő sorrendváltót az olaszok készítenek...  Vigyorog
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1045 Dátum: 2015. Január 05. - 23:35:47 »

Az enyémen múkodik...  Vállat von
26 éve... lehet hogy hibás?   Fejvakarás  Ördög

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1046 Dátum: 2015. Január 07. - 20:54:39 »

Százalékos arányban elég jellemző a dolog...
Mindég mondom, az oroszok nagyon jól össze tudják csavarozni a vasat a fával, de működő sorrendváltót az olaszok készítenek...  Vigyorog

Most vasárnap a Bettinsolim normál lőszerrel azt mondta, hogy ez nem teljesen igaz  Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv,
Barna
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1047 Dátum: 2015. Január 07. - 21:05:54 »

Most vasárnap a Bettinsolim normál lőszerrel azt mondta, hogy ez nem teljesen igaz  Ördög

 Wave
Nekem a Fabarm szorul egy kis segítségre...  Fejvakarás Mondjuk én lőttem is vele annyit, mint egy bekerített partizán.  Stoel
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1048 Dátum: 2015. Január 07. - 21:08:27 »

Nekem a Fabarm szorul egy kis segítségre...  Fejvakarás Mondjuk én lőttem is vele annyit, mint egy bekerített partizán.  Stoel
A Fabarmot a taksonyi vadászbolt importálja, fordulj hozzájuk, velem eddig mindíg kedvesek voltak.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1049 Dátum: 2015. Január 07. - 21:13:54 »

A Fabarmot a taksonyi vadászbolt importálja, fordulj hozzájuk, velem eddig mindíg kedvesek voltak.
Köszi! A gyárral is beszéltem, de muszáj volt rajtuk keresztül rendelni. Már ideért a cucc!  Kacsint Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: