Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Különleges öbnagyságok  (Megtekintve 42362 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #60 Dátum: 2019. December 09. - 21:46:38 »

Ez is jónak tűnik!

Nem rossz.
Mellesleg kicsit még fejlődhetne, de nem rossz!  Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #61 Dátum: 2020. December 16. - 10:43:52 »

sziasztok,

bemutatom az ajándékba kapott, ruszki "meggymag köpködőm":

IZS 27; cal 36 / .410

Többször tíz éves, de szekrény puska volt, még a mentorom mentoránál kezdte pályafutását.

Tényleg jól lövő pártfogóm 35-40m-re is eredményesen lőtte vele a nyulat!! Nem hibázott, alig győztük süvegelni Emelem

Kihívás lesz vele megtanulnom lőni, ez bizonyos.

Kaptam hozzá standard 36/65 ( 14gr ) és 36/76 ( 19.5gr ) magnum lőszereket.

Jövőre a lőtéren csak sikerül vele össze szoknom.







Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #62 Dátum: 2020. December 16. - 19:14:11 »

Meg még jól is néz ki! Igen Igen
Sakac tudna mesélni mire képes a .410-es.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #63 Dátum: 2020. December 16. - 21:20:53 »

Tényleg patika állapot! Igen
Kopjon patinásra a kezedben! Piál
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #64 Dátum: 2020. December 17. - 17:32:58 »

Valóban újszerű állapotban van!
Ezt a tust amúgy már a mentorom faragtatta rá vmi soproni mesterrel, jól sikerült neki!
Bizakodó vagyok, aztán a lőtéren meg majd úgyis látom & tapasztalom a tényeket Wave
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #65 Dátum: 2020. December 17. - 18:32:08 »

Valóban újszerű állapotban van!
Ezt a tust amúgy már a mentorom faragtatta rá vmi soproni mesterrel, jól sikerült neki!
Bizakodó vagyok, aztán a lőtéren meg majd úgyis látom & tapasztalom a tényeket Wave

Gratulálok! Igen Nagyon szép a "nyele".
Naplózva

Jó szelet!
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #66 Dátum: 2020. December 18. - 06:48:49 »

Valóban újszerű állapotban van!
Ezt a tust amúgy már a mentorom faragtatta rá vmi soproni mesterrel, jól sikerült neki!
Bizakodó vagyok, aztán a lőtéren meg majd úgyis látom & tapasztalom a tényeket Wave
Grat szép kis puska.Nekem volt egy egycsövű első alkalommal mikor kivittem korongozni én lepődtem meg a legjobban úgy törte a korongot a nem magnum fiocci patronnal hogy csak lestem.Ha találsz hozzá olyan lőszert amit szépen visz meg megszokod hogy ezzel azért nem csak úgy feléjetarcsuk a lövést akkor szeretni fogod.Ha mégsem akkor eladod nekem😁 Sok kalappal hozzá.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #67 Dátum: 2020. December 18. - 19:01:20 »

Köszönöm Uraim a bíztató sorokat Emelem
Mindenképp szeretnék vele összeszokni, s bizakodó vagyok Türelmetlenül
Érzelmi okokból  így is, úgy is családi kötelékben marad, ez biztos.
Majd írok róla, ha már sikerült vele korongozni.
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #68 Dátum: 2020. December 21. - 17:47:41 »

Aztán a fain vadászlőszert nem elszórni korongra NoNo  Ördög
Jó lesz az! Nekem régi vágyam volt egy e fajta különlegesség, de azért tartottam is tőle kicsit, hogy milyen lesz vadászni.
Igaz az enyém 28.-as, legutóbb 16g-os lőszerrel fácánoztam vele, első hajtás végén érdeklődtek is hogy miféle puskával lőszerrel vadászok. Volt is meglepődés néhány ember részéről.  Csodalk
Az egyik kisöreg beszólása esett a legjobban.  Mosolyog  "Aki tud annak egy csipet sörét is elég!"
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #69 Dátum: 2020. December 28. - 20:38:26 »

Aztán a fain vadászlőszert nem elszórni korongra NoNo  Ördög
Jó lesz az! Nekem régi vágyam volt egy e fajta különlegesség, de azért tartottam is tőle kicsit, hogy milyen lesz vadászni.
Igaz az enyém 28.-as, legutóbb 16g-os lőszerrel fácánoztam vele, első hajtás végén érdeklődtek is hogy miféle puskával lőszerrel vadászok. Volt is meglepődés néhány ember részéről.  Csodalk
Az egyik kisöreg beszólása esett a legjobban.  Mosolyog  "Aki tud annak egy csipet sörét is elég!"

Úgy legyen,,, igyekszem mindenképp összeszokni vele, bizonyára nem lesz egyszerű..
Öröm nézni az ezekkel a különleges kis kaliberekkel mesterien “ hegedülő Stradivari-t”. Tényleg megcsodálják, kézbe
véve, hitetlenkedve forgatják, nézegetik őket.
További sikereket neked a huszonnyolcassal Emelem

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #70 Dátum: 2022. Február 22. - 14:30:06 »

Üdvözlöllek benneteket,

voltunk párszor lőtéren a kis .410-l!
Kellemes csalódás valóban!
Pontosan kezelve nagyon is jól működik a nehézkesen nyíló-záródó ruszki technika:-)! ( a Merkel után nekem mindeképp nehezen kezelhető )
Sajnos nem olyan egyszerű hozzá a lőszer vásárlás, nem holmi cal 16 ez, persze időt áldozva rá beszerezhető!
A "régi" Mirage 14gr 36/70 lőszerekkel korongoztunk elsőre ( lentebb a képen szereplőkkel ), hát zúzta a korongot rendesen!
Figyelni kell a lövés elhelyezésre, de utána teszi a dolgát,,, hiába na, jóval kevesebbel is gazdálkodik az ember.
Most RC 36/65 lőszert sikerült hozzá vennem, 2.3mm sörét mérettel, 12gr töltettel.
Szerintem odafigyeléssel ezzel a munícióval sem lesz különösebb gond.



Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #71 Dátum: 2022. Február 22. - 14:35:38 »

Üdvözlöllek benneteket,

voltunk párszor lőtéren a kis .410-l!
Kellemes csalódás valóban!
Pontosan kezelve nagyon is jól működik a nehézkesen nyíló-záródó ruszki technika:-)! ( a Merkel után nekem mindeképp nehezen kezelhető )
Sajnos nem olyan egyszerű hozzá a lőszer vásárlás, nem holmi cal 16 ez, persze időt áldozva rá beszerezhető!
A "régi" Mirage 14gr 36/70 lőszerekkel korongoztunk elsőre ( lentebb a képen szereplőkkel ), hát zúzta a korongot rendesen!
Figyelni kell a lövés elhelyezésre, de utána teszi a dolgát,,, hiába na, jóval kevesebbel is gazdálkodik az ember.
Most RC 36/65 lőszert sikerült hozzá vennem, 2.3mm sörét mérettel, 12gr töltettel.
Szerintem odafigyeléssel ezzel a munícióval sem lesz különösebb gond.


 Emelem

Hol vetted hozzá a /65-ös patronyt?
Én eddig mindenhol csak a /76-os 18-19g-os lőszerekkel találkoztam.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #72 Dátum: 2022. Február 22. - 15:28:04 »

Emelem

Hol vetted hozzá a /65-ös patronyt?
Én eddig mindenhol csak a /76-os 18-19g-os lőszerekkel találkoztam.

 Wave

Ugye, hogy ugye?

Anti, itt a Vadnyugaton minden (is) elérhető.

Ez amúgy tegnapi, mosonmagyaróvári vétel:



S még egy kedves, közeli fórumtársunk is ajánlott segítséget ezügyben Wave
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #73 Dátum: 2023. Január 17. - 06:44:29 »

sziasztok,

vallatjuk szorgalmasan a kis 410-t.

Egyre jobb,, de van a családban, aki már nálam is eredményesebben lő vele!

Készítettem videót a Legényke ténykedésésről, viszont nem boldogultam a feltöltéssel  Csodalk

Ha lenne oly kedves modi, aki hozzá illesztené a bejegyzéshez, szívesen átküldeném neki mailban.

Korongozni továbbra is a lentebb jegyzett 36/65 12g lőszer a nyerő Emelem

https://www.youtube.com/shorts/ux8GlfOTGRQ

« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 17. - 07:29:33 írta Sakac » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #74 Dátum: 2023. Január 17. - 07:04:16 »

sziasztok,


Készítettem videót a Legényke ténykedésésről, viszont nem boldogultam a feltöltéssel  Csodalk

Ha lenne oly kedves modi, aki hozzá illesztené a bejegyzéshez, szívesen átküldeném neki mailban.


Fel kell tölteni a youtube-ra, és az ottani linket beilleszteni.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 [5]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: