Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271325 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Dátum: 2008. április 14. - 18:57:08 »

Miért is jók ezek a sörétesek?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 09:47:14 »

Miért is jók ezek a sörétesek?

Mert igénytelenek mint a teve, kibírnak mindent, és ócccsók.... Táncol gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 15. - 12:40:41 »

Miért is jók ezek a sörétesek?

Mert igénytelenek mint a teve, kibírnak mindent, és ócccsók.... Táncol gyozo

És még jól is hordják a sörétet. Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 15. - 14:38:57 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 15. - 14:49:37 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás

Volt egy ismerősöm, aki mostanság lett vadász.
Nem ismert semmi típust, tehát teljesen kezdő volt. A mi példánkra vett egy Zastava golyóst magának. El is kezdett vadászni, megfordúlt itt is, ott is, látott ezt-azt. Kb. egy hónap múlva, mikor már látott más fegyvereket is jött, hogy miféle sz@rt használunk mi, golyós fegyver gyanánt, mert Ő bizony nem száll ki a Passat-jából egy Zastavával, hogy is néz ez ki. Gyorsan szaladt is a vadászboltba és vett egy Blasert.
Hát így vannak sokan az IZS, Zastava, stb. fegyverekkel. ???
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 15. - 15:03:22 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás

Volt egy ismerősöm, aki mostanság lett vadász.
Nem ismert semmi típust, tehát teljesen kezdő volt. A mi példánkra vett egy Zastava golyóst magának. El is kezdett vadászni, megfordúlt itt is, ott is, látott ezt-azt. Kb. egy hónap múlva, mikor már látott más fegyvereket is jött, hogy miféle sz@rt használunk mi, golyós fegyver gyanánt, mert Ő bizony nem száll ki a Passat-jából egy Zastavával, hogy is néz ez ki. Gyorsan szaladt is a vadászboltba és vett egy Blasert.
Hát így vannak sokan az IZS, Zastava, stb. fegyverekkel. ???

Csakhogy ezek az emberek nem annyira vadászok, mint sokkal inkább csak puskás emberek!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 15. - 15:07:58 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás

Volt egy ismerősöm, aki mostanság lett vadász.
Nem ismert semmi típust, tehát teljesen kezdő volt. A mi példánkra vett egy Zastava golyóst magának. El is kezdett vadászni, megfordúlt itt is, ott is, látott ezt-azt. Kb. egy hónap múlva, mikor már látott más fegyvereket is jött, hogy miféle sz@rt használunk mi, golyós fegyver gyanánt, mert Ő bizony nem száll ki a Passat-jából egy Zastavával, hogy is néz ez ki. Gyorsan szaladt is a vadászboltba és vett egy Blasert.
Hát így vannak sokan az IZS, Zastava, stb. fegyverekkel. ???

Nekem is van egy "újgazdag" vadászismerősöm. Azért lett csak vadász,mert azt mondták neki, hogy ott sok üzleti kapcsolatra tehet szert és mert a nagyapja is vadászmester volt anno a tsz-időken... aztán valahogy ráérzett az ízére. Vett magának Whinchestert, Blasert, Merkelt, és csináltatott egyedi puskát is azt hiszem Olaszországban.Amíg lesre ült ki,nem is volt semmi baja velük. Vagy amikor fizetős túra-vadászatokon vett részt. De aztán bekerült nem messze tőlünk egy vt-be és rákapott a dúvadazásra, akkor már érdekes módon panaszkodni hallotuk, hogy a bozótban/turjánban félti a puskáit, vagy az apósa elhívta disznóhajtásra és a kökényben felakadt az olasz puska és sérült a tusa... szép lassan eladogatta őket és vett egy 12/70-es és egy 16-os IZSt, , egy GV-t golyónak,meg egy TOZ kisgolyóst, az olasz puskát meg elrakta -a szavaival élve- "flancolni " gyerekeinek. Mostanában ő a leghíresebb tacsis kotorékos a környékbeli kis vt-k körében. Hát így lett Vadász belőle-és valahogy mostanában többen keresika barátságát a kisemberek közül,mint eddig,de ez legalább őszinte..
Kicsit eltértem a tárgytól-de talán ide tartozik ez is.Hogy van,akivel a tapasztalat azt mondatja, hogy nem mindig a drága a jó.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 15. - 15:12:40 »

Ez egy szerencsés eset.
Az én ismerősöm nem változott meg, sőt inkább talán még romlott is.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 15. - 15:13:51 »

Én pl. nem engedhetem meg magamnak jobb árfekvésűpuskákat(egyenlőre másra kell a pénz),de a mostaniakkal is tökéletesen meg vagyok elégedve(Tula-TOZ 34P; FÉG Mauser 7,62*54R;és a kis aranyos tárasTOZ8)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 15. - 15:14:41 »

Ez egy szerencsés eset.
Az én ismerősöm nem változott meg, sőt inkább talán még romlott is.

Akkor gyorsan le kell vele ülni elbeszélgetni... a vadászatot ne az ilyenek jellemezzék,hanem a tisztelet. És azt nem pénzben/értékben mérik!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 15. - 15:15:30 »

Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rajonganak értük?
Olcsók,megbízhatóak, és van,amelyik még jól is néz ki...és mégis veszik a sok flancos nyugati puskát,amikkel még csak ki sem lehet evezni egy folyóból, vagy át sem lehet dobni a kerítésen,mielőtt átmászol... Afro Figyelmes olvasás

Nem beszélve arról, hogy mostanában szinte minden cég sorrendváltós sörétes fegyvereket készít, amik a mindennapi vadászatokon szerintem sokkal kevésbé felelnek meg, mint a kétbillentyűsek. Pláne dúvadazásnál!
Persze az Izs is beállt a sorba.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 15. - 15:19:19 »

Viszont a vadásziasság nem puskafüggő negatív irányban sem, az, hogy valaki orosz sörétessel vadászik, még nem garantálja azt, hogy jó vadász. Ha már a Blasernél tartunk: két megbecsült fórumtársunk is Blasert használ, szeretnék én olyan jó vadász lenni, mint Ők.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 15. - 15:22:12 »

 :UG Igen.Pedig nekem spec. könnyebb meghúzni vagy az első vagy a hátsó ravaszt-attól függően, hogy mire, milyen messzire,... akarok lőni, mint hogy átállítsam a sorrendet menet közben, vagy megpróbáljak esetleg egy alkalmatlanabb csővel/lőszerrel rápróbálni a megcélzott vadra. És itt már etikát feszegetek...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 15. - 15:23:28 »

Viszont a vadásziasság nem puskafüggő negatív irányban sem, az, hogy valaki orosz sörétessel vadászik, még nem garantálja azt, hogy jó vadász. Ha már a Blasernél tartunk: két megbecsült fórumtársunk is Blasert használ, szeretnék én olyan jó vadász lenni, mint Ők.

Nem feltétlenül erre gondoltunk. Nincs azokkal a fegyverekkel baj, jók,megbízhatóak...csak egy orosz puska kb. ugyanannyit kibír töredéke(de min. a fele) árért.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 15. - 15:24:25 »

Viszont a vadásziasság nem puskafüggő negatív irányban sem, az, hogy valaki orosz sörétessel vadászik, még nem garantálja azt, hogy jó vadász. Ha már a Blasernél tartunk: két megbecsült fórumtársunk is Blasert használ, szeretnék én olyan jó vadász lenni, mint Ők.

Ebben teljesen igazad van, viszont az olyan embert, aki nem száll ki a Passatból egy Zastavával, nem sokra becsülöm.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: