Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 161386 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #690 Dátum: 2021. Május 15. - 23:42:14 »

Mérhetetlen rutin, hozzáértés és tapasztalat!
Én speckó, hasonló ismérvek alapján, durván 45 éve is már eltudtem dönteni egy lányról, az első benyomás a lapján, hogy lőhető vagy nem.
 Röhög
Imádlak Gézám! Ördög
És ezt mindenki úgy érti, ahogyan akarja.....nem érdekel Röhög
De legközelebb bazzeg fizetni fogsz a vadkáros vadászatért és nem úszod meg egy palack ajándék lőrével... Piál Wave
(tanulom a marketinget látod? Vigyorog )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #691 Dátum: 2021. Május 15. - 23:47:16 »


Ugyan úgy első benyomasra meg lehet mondani amúgy egy szarvas tarvadról, hogy biztosan ünő-e, ahogyan a fejét nem mutató
csapost is meg lehet azonnal különböztetni az idősebb bikától.
Még a dámnál is, de az még kicsit kacifántosabb mutatvány. Ott kisebbek a különbségek.
De, ha megfeszülnék, sem tudnám szavakkal körbeírni.
És ha nem kellett volna azt a "néhány" tarvadat és csapos bikát hűtőkamrába szállítanom, amiben részem volt,
valószínű, hogy soha ebben az életben nem tanultam volna meg.....

Annó vadőrünktől kérdezte valaki (laikus), hogy honnét tudja, hogy az a bika, aminek a fejét éppen húsolta, 6-7 éves volt.

Én rögtön kihegyeztem a füleimet, hogy majd most megtanulom a tutit.

De ő csak visszakérdezett, hogy miért, te honnan tudod, hogy 13-as kulcs kell?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #692 Dátum: 2021. Május 16. - 11:17:50 »

Imádlak Gézám! Ördög
És ezt mindenki úgy érti, ahogyan akarja.....nem érdekel Röhög
De legközelebb bazzeg fizetni fogsz a vadkáros vadászatért és nem úszod meg egy palack ajándék lőrével... Piál Wave
(tanulom a marketinget látod? Vigyorog )
Igen Röhög
Én is!
Majd viszem a tudományos kalkulátoromat (integrál, diferenciál, parciális derivált) aztán jól kiszámolom mennyibe kerül egy köbméter friss dombvidéki levegő.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #693 Dátum: 2021. Május 16. - 12:55:36 »

Igen Röhög
Én is!
Majd viszem a tudományos kalkulátoromat (integrál, diferenciál, parciális derivált) aztán jól kiszámolom mennyibe kerül egy köbméter friss dombvidéki levegő.
 Ördög

Ha végre egyszer nem aludnád végig az éjszakát a friss, egészséges tolnai ájerben, hanem sasfigyelemmel végig vadásznád az éjszakát, reggelre derékig állnánk a lőtt vadban.
De hát ezeknek a haszontalan városi népeknek lehet hinteni az igét.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #694 Dátum: 2021. Május 16. - 20:54:12 »

Ha végre egyszer nem aludnád végig az éjszakát a friss, egészséges tolnai ájerben, hanem sasfigyelemmel végig vadásznád az éjszakát, reggelre derékig állnánk a lőtt vadban.
De hát ezeknek a haszontalan városi népeknek lehet hinteni az igét.... Ördög

Hova kell neked Gézától jobb vadkárelhárító!? Szépen elhorkol mindent és a vad is meg a vetemény is megmarad. Ha nem lennénk olyan messze egymástól engem is meghívhatnál. Üzembiztosan hoznám Géza eredményességét. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #695 Dátum: 2021. Május 16. - 21:18:21 »

Hova kell neked Gézától jobb vadkárelhárító!? Szépen elhorkol mindent és a vad is meg a vetemény is megmarad. Ha nem lennénk olyan messze egymástól engem is meghívhatnál. Üzembiztosan hoznám Géza eredményességét. Vigyorog
Az igazság a, hogy nem aludtam,megfagytam, pedig én a zabari klímához vagyok szokva.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #696 Dátum: 2021. Május 16. - 22:12:28 »

Másodperceken múlott, hogy nem lett ledokumentálva Géza reggeli bumbukázása. Pont tudta mikor akarjuk lefotózni:)
Viszont ezek alapján tuti nem is volt ott semmi vad korábban se, mer arra is felébredt volna. Vagy arra ahogy a dér leolvad a borostájáról.  Piál
Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #697 Dátum: 2021. Május 16. - 22:19:49 »

Az igazság a, hogy nem aludtam,megfagytam, pedig én a zabari klímához vagyok szokva.
 Röhög
Magyarul Csabinál nincs vad,így az unalomba belecsucsultál és mivel meg sem kinált az általad neki vitt pálinkából,még meg is fagytál...hááát milyen vendéglátó az ilyen????
 Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #698 Dátum: 2021. Május 16. - 22:47:55 »

Másodperceken múlott, hogy nem lett ledokumentálva Géza reggeli bumbukázása. Pont tudta mikor akarjuk lefotózni:)
Viszont ezek alapján tuti nem is volt ott semmi vad korábban se, mer arra is felébredt volna. Vagy arra ahogy a dér leolvad a borostájáról.  Piál
Mosolyog

Megállj taknyos, majd Te is megöregszel... Tasli
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #699 Dátum: 2021. Május 16. - 23:15:45 »

Megállj taknyos, majd Te is megöregszel... Tasli
 Ördög

Érzem baszod, elkezdődött már, gyorsabban is mint hittem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #700 Dátum: 2021. Május 17. - 08:57:57 »

Magyarul Csabinál nincs vad,így az unalomba belecsucsultál és mivel meg sem kinált az általad neki vitt pálinkából,még meg is fagytál...hááát milyen vendéglátó az ilyen????
 Röhög
Na hallod?!
Lassan már csak úgy tudok meghívni valakit vadkározni, ha hoz magával 40-50 m2 instant disznótúrást,
hogy történjen is valami.
Habár, ha jobban végig gondolom, most jött el az ideje az ötezres lesdíjas fizetős vadkárelhárítósdinak.
Ha kifizet 5 éjszakát és végig is üli őket (rendi leszek, mert fedett leseket kapnak😇), akkor ha nem lő semmit, visszakap egy éjszakányi lóvét.
Kikötöm, hogy egyszerre minimum 3 fő jelentkezését fogadom el.
Közben szálláslehetőséget biztosítok a barátom vendégházában, 6 eft/éjszaka áron.
A szállásjutalékból megvan az üzemanyag költségem, plusz még hatvan ropi a zsebbe (mert szinte kizárt, hogy lőjenek bármit is)
na jó, a róka-borz-sakál az ingyen van, mert nekem sincs kőből a szívem 😁
Hejjjj, de kezdem megkedvelni ennek a pénzbeszedős vadkározasnak a gondolatát💰💰💰💰
A jelek szerint még igeny is volna rá....🤣
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #701 Dátum: 2021. Május 17. - 09:01:14 »


Lassan már csak úgy tudok meghívni valakit vadkározni, ha hoz magával 40-50 m2 instant disznótúrást,
hogy történjen is valami.


 Röhög Röhög

Hogy jut ilyen valakinek az eszébe?  Taps Taps
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #702 Dátum: 2021. Május 17. - 10:22:41 »


na jó, a róka-borz-sakál az ingyen van, mert nekem sincs kőből a szívem 😁

Amatőr...
Nálam krokodilt is lehet lőni ha kijön...meg kafferbivalyt is, de abból csak bikát...
 Stoel
(Borzra meg még tilalom van)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #703 Dátum: 2021. Május 17. - 10:34:40 »


(Borzra meg még tilalom van)

Azért van ingyen Mosolyog. Júliustól fizetős lesz  Ördög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #704 Dátum: 2021. Május 17. - 11:17:23 »


A vadkárelhárítás jellemzően éjjel történik, de a vendég nem ismeri a terepet így valakinek (általában a hivatásos) viszi ki ls hozza be ami a társaságnak/tagságnak pénzbe kerül. A hivatásostól nem elvárható, hogy a nappali teendői mellett még éjjel is készenlétben legyen mert fizikailag előbb utóbb kimerül. A tagoktól megint nem elvárható, hogy egy "idegent" 5-10 ezer forintért kísérgessen mivel neki ez a saját idejéből/pénzéből megy. Ha meg már úgy is ki kell menni miért ne üljön ki maga? 

Lassan 25 éve kísérgetek mindenféle vendéget. Jó 2 évig hivatásosként másodállásban, most már csak mint sima tag. Úgy 15 évig mindenre vadásztattam a hivatásosok mellett, meg még pár tag rajtam kívül. Utána meguntam és az utóbbi években már csak bőgésben segítek be.
A bakozók, meg a néhány vadkározó elvárja, hogy kiszolgáld, de ingyen! Az idén is bakoztam egy hétvégét, meg tavaly is megkértek egy vendég kísérésére, de ugyanaz a történet más-más vendéggel. Most pl. csak az hogy elmegyek érte a szállásra, kiviszem a területre, majd vadászat után vissza, ez alkalmanként 22km + amit a területen megtettünk. Az időt nem is számolom, de reggel 4-kor kelsz, sietve el a vendégért, de az elejtett bakot látni akarja az egész család, úgyhogy mire a hűtőbe kerül a vad, már délelőtt fél 10 van! Este ugyanez, ráadásul a saját munkádra alig marad időd, meg energiád. Aztán mikor vége az egésznek, jobb esetben szépen megköszönik, de van mikor az is elmarad. (A boltban én is megköszönöm a vásárolt terméket, csak előtte leteszem az árát!) A fent említett 5-10 ezer Ft senkinek eszébe sem jut! (Belföldi vendégekről beszélek.) Ha a több napi szaladgálásért csak adna egy ötezrest, abból legalább az üzemanyag kijönne.
Volt olyan belföldi kis bikás vendég, akit októberben vittem jónéhány alkalommal, amikor a többi tag már javában vadászott. (Nem lőtt bikát, pedig volt lehetősége.) Na, ő a végén adott egy üveg saját főzésű pálinkát! Akkoriban még Nivával jártam, ha azt beletankolom, még a kimenetelre sem lett volna elég!
A külföldiek azért többnyire könnyebben odacsúsztatnak egy 50 euróst, olyankor legalább nem azt érzed, hogy semmibe vesznek!
Te meddig szórakoztatnád, kísérgetnéd így a vendéget, saját költségedre? Inkább én is úgy vagyok, ha már ki kell menni, inkább magam vadászom, mint egy vadidegen felett bábáskodjak.
Tulajdonképpen ez a hozzászólás inkább caiman fórumtársnak szól, mert te, amint látom ezzel egyetértesz.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: