Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 161397 alkalommal)
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #675 Dátum: 2021. Május 15. - 16:49:04 »

Területes vs. bérvadász kérdés margójára:
Nem akarok általánosítani, de nagyon sok esetben a területre áhítozó delikvens vadászati, és munkakedve az áhított tagság esetleges megvalósulásával a nullára redukálódik. Területes tag olyan vadász akarjon lenni, aki együtt él a területtel, van rá ideje, és töretlen a munkakedve. A vadkározásban aktívan részt tud venni, a társadalmi munkán túl is segíti a vadőrök munkáját amiben tudja. Folyton ezt hallom, "hogy neked könnyű". Kicsit kezd a tököm ezzel tele lenni. Mitől könnyű!!!???  Lóf@szt. Annak könnyű, aki jön, vadászik, fizet, csomagol és megy.
Ahogy Feri is leírta a disznó nem csak holdban, hétvégén, szép időben túrja a vetést. A tagság kötelezettségekkel is jár, és nem csak akkor, amikor kedv is van hozzá. Jellemzően az érdeklődőknek az az első kérdése, hogy mire lehet vadászni, nem az, hogy mik a kötelezettségek, ami a tagsággal, vadászati lehetőséggel jár. Aki ezeket a feltételeket tudja vállalni és teljesíteni, annak való a tagság. Akkor tényleg szuper. A bérvadászokra szükség van, egyre több a hazai vendég. De nem vadkárba!

A vadkárelhárító bérvadászatról annyit, hogy ismeretlen embereket, éjjel "szabadon engedni" egy számukra ismeretlen területen... Azt meg hogy?? Felül egy lesre, és akkor mivan? Egy 80ha-vetésen ez édes kevés. Ha leszáll a lesről bejárni a táblát, és egy másik bérvadász agyonlövi, mert azt se tudja hol van, mi meg azt se tudjuk, hogy normális-e. Kinek a felelősége? A nagyvadas területes vadásznak mindig Mosolyog vannak barátai, akiket legalább ismer, és inkább ezekkel oldja meg vetés őrzést ha kell. Az meg, hogy lőhet ünőt, amikor lehetséges hogy el sem tudja dönteni mit lát, visz mindent nálam.


Területes vs. bérvadász kérdés margójára:
Nem akarok általánosítani, de nagyon sok esetben a területre áhítozó delikvens vadászati, és munkakedve az áhított tagság esetleges megvalósulásával a nullára redukálódik. Területes tag olyan vadász akarjon lenni, aki együtt él a területtel, van rá ideje, és töretlen a munkakedve. A vadkározásban aktívan részt tud venni, a társadalmi munkán túl is segíti a vadőrök munkáját amiben tudja. Folyton ezt hallom, "hogy neked könnyű". Kicsit kezd a tököm ezzel tele lenni. Mitől könnyű!!!???  Lóf@szt. Annak könnyű, aki jön, vadászik, fizet, csomagol és megy.
Ahogy Feri is leírta a disznó nem csak holdban, hétvégén, szép időben túrja a vetést. A tagság kötelezettségekkel is jár, és nem csak akkor, amikor kedv is van hozzá. Jellemzően az érdeklődőknek az az első kérdése, hogy mire lehet vadászni, nem az, hogy mik a kötelezettségek, ami a tagsággal, vadászati lehetőséggel jár. Aki ezeket a feltételeket tudja vállalni és teljesíteni, annak való a tagság. Akkor tényleg szuper. A bérvadászokra szükség van, egyre több a hazai vendég. De nem vadkárba!

A vadkárelhárító bérvadászatról annyit, hogy ismeretlen embereket, éjjel "szabadon engedni" egy számukra ismeretlen területen... Azt meg hogy?? Felül egy lesre, és akkor mivan? Egy 80ha-vetésen ez édes kevés. Ha leszáll a lesről bejárni a táblát, és egy másik bérvadász agyonlövi, mert azt se tudja hol van, mi meg azt se tudjuk, hogy normális-e. Kinek a felelősége? A nagyvadas területes vadásznak mindig Mosolyog vannak barátai, akiket legalább ismer, és inkább ezekkel oldja meg vetés őrzést ha kell. Az meg, hogy lőhet ünőt, amikor lehetséges hogy el sem tudja dönteni mit lát, visz mindent nálam.



Köszönöm kulturált hozzászólásod!!!

Vadásztársasági tagság!
 Teljesen egyetértek a mondottakkal , s egyben szomorú is vagyok, hogy ilyen tapasztalataid vannak. Tudod, én még a "régi" típusú dolgok iránt nem elavultként tekintek, hanem lehet tudtak valamit a régi öregek.
Például a tagsággal való eszmefejtésedre tök jó megoldás lenne az a régi módszer, hogy az új tagnak egy "szoktató" "gyakorló" "tanonc" (ki hogy hívja) 1 vagy 2 évet kellene eltölteni a társaságnál, mielőtt teljes jogú tag lenne... s addig társadalmi munkában, közösségben, alázatban meg tudná mutatni azt, amire képes. (Sőt, még az első puska sörétes puska elvet is) Így sok puskás ember, vagy pénzeszsák esne ki, viszont megőrződne valami a becsületből, vadászból......   beismerem, lehet ez csak az én romantikus álmodozásom, s ez ma már kivitelezhetetlen, de valljuk be, elég nagy haszna volt anno.... (minden elismerésem, aki ma is alkalmazni tudja)
 Magam az elmúlt évben két lakóhelyemen tevékenykedő társaságnál is segítettem.... magaslest állítottunk, szemetet szedtünk, közösségi ház építésében voltam segédmunkás... mindezt úgy, hogy nem tag vagyok/leszek, csak baráti szivességből.... még vadászati alkalommal sem éltem:)  Tisztát baráti segítségképp, az ott tevékenykedő haverok miatt. Mert bizony a tagság ilyenkor eltűnt a balfenéken, sajnos, s ezt tudják ők is, de vagy földdel rendelkezők vagy gazdag befizetők, így nagyon nem lehet velük mit tenni.... viszont társadalmi munka, vadkár, duvad stb az nem tartozik a tevékenységi körükbe ezen tagoknak............  ezt számomra nagyon sajnálatos, és roppant elszomorító..

Vadkáros téma!
Igazad is van biztos, abban amit írtál. De ha jegyezzek meg hzzá valamit. Attól hogy valaki nem területes tag, de kiülne adott esetben vadkárra, még nem azt jelenti, hogy netto hülye mindenhez!!!! Egy kalap alá vetted a tényleg hülyékkel, és tapasztalatlanokkal azokat is, akik egyébként nem hülyék, felismerik az kocát és jellemző hangjait mikor malacai vannak, látják a süldőt is, s még azt is tudják, melyik az ünő, s melyik a tehén.....  Nem minden terület nélküli vadsz netto hülye  és idióta! Sosem szerettem az általánosítást, de nyilván Neked más tapasztalataid vannak, mint nekem. Elhiszem, hogy Te ilyenekkel találkoztál, én viszont számtalan olyant ismerek, aki nem az!! Nagyon nem!!
 
 A fizetős vadkár vadásztatásnak is megvan a biztonságos és eredményes volta! Nem egy társaság van, ki sikeres is ebben, magam is voltam több olyan területen, ami minta lehetne mindenkinek!
Nyilván egy nagyvadas, gímbikákkal, stb-vel szépen ellátott területen nem biztos, hogy érdemes ilyen szolgáltatást adni.... de ahol megjelent a vaddisznó de egyébként csak őz van, ott nagyon is érdemes!! (s ilyen terület az elmúlt években elég szép számmal lett) Persze ha a tagság megoldja, nem kell, de abban ugye egyetértünk, hogy nem egy- kettő olyan társaság van, ahol az aktív tagok a teljes létszám töredéke..... Ahol tavaly voltam vadkározni, ott 38 fős tagságból összesen 3-an hajlandók vadkárra vagy dúvadra menni......  szomorú.

Meg lehet jól szervezni egy ilyen fizetős vadkárt, számtalan példa is van rá. S még nyereséget is lehet termelni belőle....  S vannak területek, ahol semmi szükség ilyenre természetesen...... csak az istenért!!! Ne általánosítsunk, mert ahogy két egyforma lövés sincs, úgy két egyforma eset se, és egyforma vadász sem....

Remélem, nem tüntem "kivagyokén"-nak, nincs nálam a bölcsek köve, de ez a személyes tapasztalatomból, és a barátaim, vadásztársaim tapasztalatából levont következtetések!
S tiszteletben tartom a véleményed, hogy nem kérdőjelezem meg a tapasztalatod eziránt természetesen!

Tisztelettel!
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #676 Dátum: 2021. Május 15. - 16:55:17 »

Zoltán!
Nem mondom,hogy fordítva ülsz a lovon,de az lehet,hogy rossz lóra nyergeltél. Ha követed a fórumot,például én is sokat vitatkozok Boarral, de most mégis vele értek egyet.  Eleve valami olyasmit keresel a vadászatban,ami nincs benne,de soha nem is volt. Az általad leírtak sajnos végtelen elfogultságot és elkeseredettséget tükröznek, éppen ezért,alapvető szimpátiám ellenére sem tudok vele azonosulni.  Nehéz megfogalmazni,de a lényege valami olyasmi,hogy a vadászat az -akár akarjuk,akár nem - úri sport. Pénz,vagyon,földtulajdon szükséges hozzá-lehetőleg abból is minél több. Nekem is nehéz volt megérteni annakidején, hogy kisvárosi intézményvezetőként nem voltam predesztinálva a helyi vadásztársaság tagjai közé. Vendéghívásokból számtalan adódott,de szóba sem kerültem a tagfelvételnél,mert 100 hektár föld volt a limit.  Vállat von A 2017-es osztozkodásnál,akkor már a jelenlegi lakhelyemen,átéltem egy tagfelvételi drámát (akkor ezt sok fórumtárssal átbeszéltük) melynek végén én mondtam le a felajánlott tagságról. Máig nyugodt a lelkem emiatt,pedig egy igencsak gazdag élőhelynek fordítottam hátat. Ugyanebben az évben (figyelj,mert fontos!!!) egy régi barátomat kerestem meg, akiről tudtam,hogy vadászmester egy kis társaságban,hogy nincs-e náluk tagfelvétel? Mákom volt,mert volt. Ördög Azóta itt vadászok. Hogy miért írtam részleteket a vadászpályámból? Azért,hogy megértsd,hogy társadalmi kapcsolatrendszer,ismertség,barátság (amelyeket te valami ördögtől való rosszként vetítesz elénk) mindenféleképpen szükségesek,kiindulópontként. A kölcsönös és többszöri egymásnak megfelelés után kialakuló bizalom pedig jó alap. (Erre is van kínos sztorim,amikor egy üzlettársat hívtam magammal vadászni,anélkül,hogy tudtam volna róla,hogy milyen vadászember...felhívtam- figyelmeztettem,amikor tőlem felé indult a nagy koca,felvette,nyugtázta...meglőtte. Nem Zsigereléskor 6 malac került ki belőle.) Fejvakarás  Szóval: ha van kapcsolat,van bizalom,akkor már csak az elején említett klasszikus "3 dologra" van szükséged. Pénzre,pénzre és még több pénzre. Beugró egy apróvadason minimum 500 ezer,éves tagdíj, vadászjegy,lődíj,társadalmi munka,hozzájárulások,etetőanyag,autó,üzemanyag,idő. De ezeket azért te is tudod. Ha nem szánsz erre semmit, akkor úgy is lehet létezni vadászként,csak éppen nem - vagy csak  nagyon keveset-fogsz vadászni. Ezért a részéért a saját életünknek viszont nem kell másokat hibáztatni, utálni,hanem el kell fogadni. Nem készülök bibliát írni a témáról,megértem amit írsz,voltam én is ilyen helyzetben,de hidd el,könnyebb ezt elfogadni,illetve semmiképp sem érdemes emiatt másokat hibáztatni,mert az tévút. Ha más nőjét,kocsiját,házát nem irigyled,akkor vadászati lehetőségeit se kezdd el irigyelni. (Halkan súgom: nem nagyon érdemes.)


bár tudom, hogy én itt most nem számítok népszerűnek:))  de ezzel a beírásoddal minden szóig egyetértek!!!!! Ezt kevésbé lehetett volna jobban megfogalmazni! Sőt többet mondok, de nagyon nem szeretnék nyalni:  Ezt minden vadásztanfolyam képzés végén el kellene mondani a delikvenseknek!!



Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #677 Dátum: 2021. Május 15. - 16:59:29 »

Azért,hogy megértsd,hogy társadalmi kapcsolatrendszer,ismertség,barátság (amelyeket te valami ördögtől való rosszként vetítesz elénk) mindenféleképpen szükségesek,kiindulópontként. A kölcsönös és többszöri egymásnak megfelelés után kialakuló bizalom pedig jó alap.

Ez így van! Igen  Ismerkedni kell, bizonyítani, melózni, és akkor egyszer talán összejöhet.
Az a helyzet, hogy  ami a face-en megy nem csodálom, hogy senkinek nincs kedve "vadkár barátságokat" kötni. Ennyi barmot akik és amit irogatnak ott, még nem láttam sehol sem ilyen koncentrációban. És ezeknek puska van a kezébe és mind vadászni szeretnének.  Fejvakarás
Persze, hogy a normálisabbja elzárkózik ezektől. Galoscsabus néha próbálja őket helyretenni, de szerintem szélmalomharc...  
Naplózva

Jó szelet!
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #678 Dátum: 2021. Május 15. - 17:09:42 »

Ősi kelet szaszkecsuáni bölcsesség:
"A kötekedővel úgy baszol ki leginkább,hogy nincs kivel kötekednie."


PICIT OFF LESZ:

Az előbbi hozzászólásomban mélyen egyetértettem veled, ennél pedig mélyen nem:)))) ezért bocs,de talán leírhatom, miért nem...

Mivel ez egy fórum, s mint fórum azárt jött létre (gondolom, mint minden más hason jellegű fórum), hogy elmondjuk a véleményünket, gondolatainkat! Ami vagy egyezik, vagy nem az adott csoportéval!
S nem kötekedésből!!!!!  kerül (s került részemről is) megírásra egy-egy bejegyzés, hanem véleménycsere miatt!! Ez óriási különbség!! Aki érti, érti, aki nem, nem...
Olvass engem vissza, sehol senkit nem sértegettem! Leírtam a véleményem! Nincs igazam?? Lehetséges, miért ne lehetne. Mindíg tanul az ember... egyszer sem írtam le, hogy csak az az igazság, amit én mondok...
Kultúráltan lehet véleményeket ütköztetni (akit nem érdekel a téma, nem szól hozzá ugye....) pro/kontra...

Ezzel szemben itt a kollégáktól miket kaptam? """Ki a szar vagy te....""" kérdezi ezt egyébként a fórum/topic adminja......   Nyilván itt a fórumhaverok kitartanak egymás mellett, nincs is ezzel semmi baj, de miért sértegetik azt, akinek adott esetben más a véleménye?  Én senkit se sértegettem.....

A stílus mindíg maga az ember. Én ehhez tartom magam!

bocs mindnekitől az offért, de én most nem sört bontottam, hanem leírtam ezt...

vissza ON-ON
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #679 Dátum: 2021. Május 15. - 17:40:22 »

PICIT OFF LESZ:

Az előbbi hozzászólásomban mélyen egyetértettem veled, ennél pedig mélyen nem:)))) ezért bocs,de talán leírhatom, miért nem...

Mivel ez egy fórum, s mint fórum azárt jött létre (gondolom, mint minden más hason jellegű fórum), hogy elmondjuk a véleményünket, gondolatainkat! Ami vagy egyezik, vagy nem az adott csoportéval!
S nem kötekedésből!!!!!  kerül (s került részemről is) megírásra egy-egy bejegyzés, hanem véleménycsere miatt!! Ez óriási különbség!! Aki érti, érti, aki nem, nem...
Olvass engem vissza, sehol senkit nem sértegettem! Leírtam a véleményem! Nincs igazam?? Lehetséges, miért ne lehetne. Mindíg tanul az ember... egyszer sem írtam le, hogy csak az az igazság, amit én mondok...
Kultúráltan lehet véleményeket ütköztetni (akit nem érdekel a téma, nem szól hozzá ugye....) pro/kontra...

Ezzel szemben itt a kollégáktól miket kaptam? """Ki a szar vagy te....""" kérdezi ezt egyébként a fórum/topic adminja......   Nyilván itt a fórumhaverok kitartanak egymás mellett, nincs is ezzel semmi baj, de miért sértegetik azt, akinek adott esetben más a véleménye?  Én senkit se sértegettem.....

A stílus mindíg maga az ember. Én ehhez tartom magam!

bocs mindnekitől az offért, de én most nem sört bontottam, hanem leírtam ezt...

vissza ON-ON
Rendben. Most elsírtad a bánatodat és ennyi. Ideje befejezni.
Egyébként nem "ki a szar vagy te" volt a kérdés de mindegy is, ezt is csak annyira felületesen olvastad el mint a többi dolgot amit a vadkár mértékéről vagy a kvótákról írtam.
És igen, komolyan kérdeztem, ki a fasz vagy te? Ki a fasz vagy te hogy majd "megvizsgálod", mi miért és hogyan történik a vadásztársaságoknál? Mindezt kibicként, egy semmihez sem értő de mindenben roppant magabiztos kibicként?
Annyi hülyeséget hordtál itt össze az elmúlt két napban, hogy a fele is sok volna. De hiába próbáltak többen rávezetni, hogy nincs igazad, mindenkit letorkolltál mert te azt jobban tudod. Az ember meg fogja a fejét, hogy egy ilyennek puska van a kezébe.
Nem a kezdő sofőrök okozzák a baleseteket hanem azok, akik azt hiszik, már nagyon tudnak vezetni. Veled is ez a helyzet, megkapargattad a felszínt és már mindenkinél okosabbnak hiszed magad.
Nem így van. Egy kicsit több szerénység nem ártana.
Én nagyon röviden és minden személyeskedés nélkül reagáltam pár szóval a vadkárelhárítással kapcsolatos hozzászólásodra. Erre Molnár is, te is offenzívába lendültetek és nem tudtok leállni, mindenképp ragaszkodtok ahhoz, hogy tietek legyen az utolsó szó. Egy gombnyomás lenne véget vetni ennek de inkább végignézem, hogy ásod el magad egyre jobban és kíváncsian várom, ki tudsz-e kecmeregni a gödörből amibe nem is beleestél hanem szándékosan beleugrottál... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #680 Dátum: 2021. Május 15. - 17:58:03 »

Rendben. Most elsírtad a bánatodat és ennyi. Ideje befejezni.
Egyébként nem "ki a szar vagy te" volt a kérdés de mindegy is, ezt is csak annyira felületesen olvastad el mint a többi dolgot amit a vadkár mértékéről vagy a kvótákról írtam.
És igen, komolyan kérdeztem, ki a fasz vagy te? Ki a fasz vagy te hogy majd "megvizsgálod", mi miért és hogyan történik a vadásztársaságoknál? Mindezt kibicként, egy semmihez sem értő de mindenben roppant magabiztos kibicként?
Annyi hülyeséget hordtál itt össze az elmúlt két napban, hogy a fele is sok volna. De hiába próbáltak többen rávezetni, hogy nincs igazad, mindenkit letorkolltál mert te azt jobban tudod. Az ember meg fogja a fejét, hogy egy ilyennek puska van a kezébe.
Nem a kezdő sofőrök okozzák a baleseteket hanem azok, akik azt hiszik, már nagyon tudnak vezetni. Veled is ez a helyzet, megkapargattad a felszínt és már mindenkinél okosabbnak hiszed magad.
Nem így van. Egy kicsit több szerénység nem ártana.
Én nagyon röviden és minden személyeskedés nélkül reagáltam pár szóval a vadkárelhárítással kapcsolatos hozzászólásodra. Erre Molnár is, te is offenzívába lendültetek és nem tudtok leállni, mindenképp ragaszkodtok ahhoz, hogy tietek legyen az utolsó szó. Egy gombnyomás lenne véget vetni ennek de inkább végignézem, hogy ásod el magad egyre jobban és kíváncsian várom, ki tudsz-e kecmeregni a gödörből amibe nem is beleestél hanem szándékosan beleugrottál... Wave


Tisztelt Boar admin!

"""Egyébként nem "ki a szar vagy te" volt a kérdés de mindegy is,
És igen, komolyan kérdeztem, ki a fasz vagy te? """

Igazad van, mert én idéztelek rosszul, a szar helyett "fasz"-t mondtál..... valóban!! (ez egyébként a konklúziót megváltoztajta????)

Ehhez a hozzászólásodhoz ennyit kívánnék reagálni, tulajdonképp, amit nekem címeztél, tökéletesen illik rád, így a saját beírásod tekintsd viszontválasznak is részemről!
Ezen a szinten egyébként sem kívánnék "beszélgetni".....


minden jót!


Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #681 Dátum: 2021. Május 15. - 18:13:46 »

Géza, ez most provokatív kérdés?  Tasli Ördög azért megismered Te azt.... Formáról, viselkedésről, méretarányokról, ha más nem arról, hogy bandába állnak ilyenkor. ( a borjazni készülő tehén elveri a tavalyi borját, azokmeg “egységben a kétség” alapon bolyonganak akár világos nappal) Persze, ha van idő erre, ha nincs, akkor ahogy Csaba mondja, el kell engedni. Igen
Igen, Hansi, a kérdésem provokatív volt!
Vannak időszakok, amikor nekem egyszerű vadásznak nehezemre esik elbírálni hogy első borjas tehénnel, vagy ünővel van-e dolgom
Én Csaba javaslatát követem, de a valósághoz inkább Boar áll közelebb.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #682 Dátum: 2021. Május 15. - 18:44:55 »


Tisztelt Boar admin!

"""Egyébként nem "ki a szar vagy te" volt a kérdés de mindegy is,
És igen, komolyan kérdeztem, ki a fasz vagy te? """

Igazad van, mert én idéztelek rosszul, a szar helyett "fasz"-t mondtál..... valóban!! (ez egyébként a konklúziót megváltoztajta????)

Ehhez a hozzászólásodhoz ennyit kívánnék reagálni, tulajdonképp, amit nekem címeztél, tökéletesen illik rád, így a saját beírásod tekintsd viszontválasznak is részemről!
Ezen a szinten egyébként sem kívánnék "beszélgetni".....


minden jót!



Kedves caiman, vadász barátunk!
Tisztet teljes kérdésem, hogy ki a fasz vagy te?
Miután nálunk esik az eső és nem tudok füvet nyírni, volt időm végigolvasni az eszmefuttatásaidat.
Olyan vadászokkal, vadgazdálkodókkal vitatkoztál, akiknek én sok éves vadászmultal még a lőbotjukat se vihetném.
Az már csak hab a tortán, hogy hozzászólásaidban nem egyszer magadnak is ellent mondasz.
Aztán hogy egy fórum hogyan működik, van pár ezer éves hagyománya.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #683 Dátum: 2021. Május 15. - 19:00:58 »

Ha valaki fasszal keveri a szart...nos, az többet árul el magáról mint feltétlenül szeretné... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #684 Dátum: 2021. Május 15. - 19:25:44 »


Az a helyzet, hogy  ami a face-en megy nem csodálom, hogy senkinek nincs kedve "vadkár barátságokat" kötni. Ennyi barmot akik és amit irogatnak ott, még nem láttam sehol sem ilyen koncentrációban.  

 Igen

Valóban válogatott bölcsességeket lehetett ott olvasni, le is szoktam róla
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #685 Dátum: 2021. Május 15. - 19:55:08 »


Köszönöm kulturált hozzászólásod!!!

Vadásztársasági tagság!
 Teljesen egyetértek a mondottakkal , s egyben szomorú is vagyok, hogy ilyen tapasztalataid vannak. Tudod, én még a "régi" típusú dolgok iránt nem elavultként tekintek, hanem lehet tudtak valamit a régi öregek.
Például a tagsággal való eszmefejtésedre tök jó megoldás lenne az a régi módszer, hogy az új tagnak egy "szoktató" "gyakorló" "tanonc" (ki hogy hívja) 1 vagy 2 évet kellene eltölteni a társaságnál, mielőtt teljes jogú tag lenne... s addig társadalmi munkában, közösségben, alázatban meg tudná mutatni azt, amire képes. (Sőt, még az első puska sörétes puska elvet is) Így sok puskás ember, vagy pénzeszsák esne ki, viszont megőrződne valami a becsületből, vadászból......   beismerem, lehet ez csak az én romantikus álmodozásom, s ez ma már kivitelezhetetlen, de valljuk be, elég nagy haszna volt anno.... (minden elismerésem, aki ma is alkalmazni tudja)
 Magam az elmúlt évben két lakóhelyemen tevékenykedő társaságnál is segítettem.... magaslest állítottunk, szemetet szedtünk, közösségi ház építésében voltam segédmunkás... mindezt úgy, hogy nem tag vagyok/leszek, csak baráti szivességből.... még vadászati alkalommal sem éltem:)  Tisztát baráti segítségképp, az ott tevékenykedő haverok miatt. Mert bizony a tagság ilyenkor eltűnt a balfenéken, sajnos, s ezt tudják ők is, de vagy földdel rendelkezők vagy gazdag befizetők, így nagyon nem lehet velük mit tenni.... viszont társadalmi munka, vadkár, duvad stb az nem tartozik a tevékenységi körükbe ezen tagoknak............  ezt számomra nagyon sajnálatos, és roppant elszomorító..

Vadkáros téma!
Igazad is van biztos, abban amit írtál. De ha jegyezzek meg hzzá valamit. Attól hogy valaki nem területes tag, de kiülne adott esetben vadkárra, még nem azt jelenti, hogy netto hülye mindenhez!!!! Egy kalap alá vetted a tényleg hülyékkel, és tapasztalatlanokkal azokat is, akik egyébként nem hülyék, felismerik az kocát és jellemző hangjait mikor malacai vannak, látják a süldőt is, s még azt is tudják, melyik az ünő, s melyik a tehén.....  Nem minden terület nélküli vadsz netto hülye  és idióta! Sosem szerettem az általánosítást, de nyilván Neked más tapasztalataid vannak, mint nekem. Elhiszem, hogy Te ilyenekkel találkoztál, én viszont számtalan olyant ismerek, aki nem az!! Nagyon nem!!
 
 A fizetős vadkár vadásztatásnak is megvan a biztonságos és eredményes volta! Nem egy társaság van, ki sikeres is ebben, magam is voltam több olyan területen, ami minta lehetne mindenkinek!
Nyilván egy nagyvadas, gímbikákkal, stb-vel szépen ellátott területen nem biztos, hogy érdemes ilyen szolgáltatást adni.... de ahol megjelent a vaddisznó de egyébként csak őz van, ott nagyon is érdemes!! (s ilyen terület az elmúlt években elég szép számmal lett) Persze ha a tagság megoldja, nem kell, de abban ugye egyetértünk, hogy nem egy- kettő olyan társaság van, ahol az aktív tagok a teljes létszám töredéke..... Ahol tavaly voltam vadkározni, ott 38 fős tagságból összesen 3-an hajlandók vadkárra vagy dúvadra menni......  szomorú.

Meg lehet jól szervezni egy ilyen fizetős vadkárt, számtalan példa is van rá. S még nyereséget is lehet termelni belőle....  S vannak területek, ahol semmi szükség ilyenre természetesen...... csak az istenért!!! Ne általánosítsunk, mert ahogy két egyforma lövés sincs, úgy két egyforma eset se, és egyforma vadász sem....

Remélem, nem tüntem "kivagyokén"-nak, nincs nálam a bölcsek köve, de ez a személyes tapasztalatomból, és a barátaim, vadásztársaim tapasztalatából levont következtetések!
S tiszteletben tartom a véleményed, hogy nem kérdőjelezem meg a tapasztalatod eziránt természetesen!

Tisztelettel!
Elnézést, nem vettem észre hogy válaszoltál.

A válaszod első részével alapvetően egyetértek. Bár ez a mai világban utópia sajnos.

A vadkáros részhez:
Az a helyzet, hogy nem tudod kiszűrni, hogy kit fogadsz vadkárba. Rossz tapasztalatok miatt az ember inkább nem is próbálkozik. Én nem téged minősítettelek, hisz nem ismerlek.
Mi megpróbáljuk megoldani magunk. Ha vendéget fogadunk vadkárba azért természetesen nem kérünk pénzt, baráti meghívás alapon történik. A tagság be van osztva fix időpontokra őrzésre. Ezek elcserélgethetők egymás közt. A túrás kár évröl évre csökken (a disznó állományunk is). Ezeket a károkat próbáljuk újravetéssel, vetőmaggal csökkenteni. Az igazi gondot a szarvas jelenti nem a disznó. Amit meg kellene, hogy érts, hogy egy ilyen fizetős vadkárvadászat bizalmi kérdés. Kísérő nélkül a területen bóklászva... hát nálunk ilyen biztos nem lesz. Ez nem irígység hidd el.

Egyébként a vadászaprón néha lehet venni tagságot, ezeken már gondolkodtál?
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #686 Dátum: 2021. Május 15. - 20:26:51 »

Vannak időszakok, amikor nekem egyszerű vadásznak nehezemre esik elbírálni hogy első borjas tehénnel, vagy ünővel van-e dolgom
Na most akkor elmondom neked a tutit.... csak hajolj közelebb, mert nem akarom, hogy mindenki meghallja a nagy igazságot.
Felkészültél?
Akkor mondom:
Amelyikkel borjú van, az a tehén.
Amelyikkel nincsen, az meg vagy tehén, vagy ünő...vagy megy valahová. Ördög
És aki nem foglalkozik rendszeresen szarvassal, annak sokszor már ez is feladja a leckét.
Konklúzió:
Nem nyáron kell beállítani a tarvad létszámot. Angyal
Ugyan úgy első benyomasra meg lehet mondani amúgy egy szarvas tarvadról, hogy biztosan ünő-e, ahogyan a fejét nem mutató
csapost is meg lehet azonnal különböztetni az idősebb bikától.
Még a dámnál is, de az még kicsit kacifántosabb mutatvány. Ott kisebbek a különbségek.
De, ha megfeszülnék, sem tudnám szavakkal körbeírni.
És ha nem kellett volna azt a "néhány" tarvadat és csapos bikát hűtőkamrába szállítanom, amiben részem volt,
valószínű, hogy soha ebben az életben nem tanultam volna meg..... lehet, hogy jobb lett volna úgy, de ez a hajó már elment...

A társaságunknál nem is nagyon lehet nyáron vadkár miatt gimet lőni.
Dámot lőhetnek annyit, amennyit akarnak, azt "tűzzel-vassal" kellene apasztani, de egyelőre a környéken ebben mindenki vesztésre áll.
Minap össze is zördültem egy "kissé" hiperaktív (lődühönc pszichopata) taggal.
Merthogy ő mindenképp gímünőt lőne, vadkárelhárítási megfontolásból.
Kerdem tőle, hogy tán üres a frigó otthon és kell a hús?
Dehogy is, leadná az átvevőnél.....de a törvény engedi!!!  Nem
Rövidre zártam gyorsan a dolgot és nem lett ünő lőve.
Ha nyáron agyonlőnénk 30 ünőt, a vadkárunk nem változna egy fillérnyit sem.
De már 10 meggondolatlan tarvad elejtés bebaszhat úgy a bőgésnek, hogy a fal adja a másikat.
Volt benne részem, amikor még nyakló nélkül lőtték nyáron a tarvadat.
A rudlik este 10 után merészkedtek ki a kukoricákból és hajnali 4-re már mind vissza is bújt oda.
Ha a java kora beli bikáknak feltétlen ihatnékja, vagy dagonyázhatnékja volt világosban, akkor minden alkalommal más-más
útvonalon vágtattak le a Kaposhoz vagy a Koppányhoz, és pár perc után már poroltak is vissza a kukoricába.
A vendégvadásztatás bőgésben rémálommá vált, de persze nem a tagoknak égett a pofája a sorozatos kudarcok miatt.
Mindezt csak azért, mert néhány beteges seggfej nem képes jól érezni magát, ha nem vérezheti össze heti rendszerességgel a vadhordó rácsot.
Kb. Ennyit a nyári gímtarvad-vadászatról.
Gondolom, hogy lesz aki vérig sértődik ezen, de talán az érzelmeken túl kicsit érdemes rajta elgondolkodni is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #687 Dátum: 2021. Május 15. - 20:51:06 »


A fizetős vadkár vadásztatásnak is megvan a biztonságos és eredményes volta! Nem egy társaság van, ki sikeres is ebben, magam is voltam több olyan területen, ami minta lehetne mindenkinek!


Ha van ilyen remek hely, akkor oda kell menni ismét. Nem ezt a sok fafejű fórumost győzködni, hogy milyen príma dolog a vadkár elhárító bérvadászat.


Meg lehet jól szervezni egy ilyen fizetős vadkárt, számtalan példa is van rá. S még nyereséget is lehet termelni belőle.... 


Szervezd meg. Vedd fel a telefont, jelentkezz be, aztán vadássz a saját és a vendéglátód kölcsönös megelégedettségére.

S vannak területek, ahol semmi szükség ilyenre természetesen......

Ezekre a területekre meg nem kell menni.
Szerintem borzasztó egyszerű ez a képlet, nem is értem, hogy miért futod a nyolcvanadik kört a témában.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #688 Dátum: 2021. Május 15. - 20:58:26 »

Ennyit a nyári gímtarvad-vadászatról.
Gondolom, hogy lesz aki vérig sértődik ezen, de talán az érzelmeken túl kicsit érdemes rajta elgondolkodni is.
 Emelem

 Igen
Nyáron horgászni kell, meg méhészkedni, októbertől meg már úgyis nyilvánvaló, hogy ki kicsoda. Van ugye a kicsi, a nagy az Arthur, és az indián.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #689 Dátum: 2021. Május 15. - 21:39:13 »

Na most akkor elmondom neked a tutit.... csak hajolj közelebb, mert nem akarom, hogy mindenki meghallja a nagy igazságot.
Felkészültél?
Akkor mondom:
Amelyikkel borjú van, az a tehén.
Amelyikkel nincsen, az meg vagy tehén, vagy ünő...vagy megy valahová. Ördög
És aki nem foglalkozik rendszeresen szarvassal, annak sokszor már ez is feladja a leckét.
Mérhetetlen rutin, hozzáértés és tapasztalat!
Én speckó, hasonló ismérvek alapján, durván 45 éve is már eltudtem dönteni egy lányról, az első benyomás a lapján, hogy lőhető vagy nem.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: