Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 161389 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #660 Dátum: 2021. Május 14. - 19:08:16 »


de átlagban 10 évet írni ... hülyeség....  az egész terület megismerése is kevesebb ideig tart...

A megismerés alatt nem azt értem, hogy tudod melyik les merre van, és nem tévedsz el...  Kacsint
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #661 Dátum: 2021. Május 14. - 19:30:02 »

A megismerés alatt nem azt értem, hogy tudod melyik les merre van, és nem tévedsz el...  Kacsint


én sem....
megismerés alatt tudod, nagyjából merre jár a vad, melyik területrészt szereti, melyiket kevésbé. Nagyjából hol tartózkodik, hol a váltója, hová jön ki adott körülmények közt, s egyáltalán ki, mi fordul elő...... stbstbstb...
Hol mit vetettek, hol milyen ütemben van az agrárium...
Merre mozognak és mikor a túristák, lovasok, kutyások, horgászok....
most soroljam még???

Ha havonta egyszer kétszer mész ki, akkor lehet 10 év.... ha annyit jársz ki mint én, elég hamar megismerni ezeket.... Nyitott értő szem, fül, nyomolvasás, gondolkodás  .....stb és csodák történnek.....

persze, akinek nincs lehetősége, az más tészta...





Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #662 Dátum: 2021. Május 14. - 20:42:21 »

Akartam írni néhány gondolatot válaszul caiman kolégának vadkárelhárítás témában.
Aztán ittam két sört és rájöttem felesleges.
Azt azért meg kell állapítanom, qu.va nagy néktek az türelmetek.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #663 Dátum: 2021. Május 14. - 20:51:56 »

A megismerés alatt nem azt értem, hogy tudod melyik les merre van, és nem tévedsz el...  Kacsint
Én szóltam... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #664 Dátum: 2021. Május 14. - 22:49:32 »

Akartam írni néhány gondolatot válaszul caiman kolégának vadkárelhárítás témában.
Aztán ittam két sört és rájöttem felesleges.
Azt azért meg kell állapítanom, qu.va nagy néktek az türelmetek.
 Röhög
Ősi kelet szaszkecsuáni bölcsesség:
"A kötekedővel úgy baszol ki leginkább,hogy nincs kivel kötekednie."
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #665 Dátum: 2021. Május 15. - 08:56:51 »

Területes vs. bérvadász kérdés margójára:
Nem akarok általánosítani, de nagyon sok esetben a területre áhítozó delikvens vadászati, és munkakedve az áhított tagság esetleges megvalósulásával a nullára redukálódik. Területes tag olyan vadász akarjon lenni, aki együtt él a területtel, van rá ideje, és töretlen a munkakedve. A vadkározásban aktívan részt tud venni, a társadalmi munkán túl is segíti a vadőrök munkáját amiben tudja. Folyton ezt hallom, "hogy neked könnyű". Kicsit kezd a tököm ezzel tele lenni. Mitől könnyű!!!???  Lóf@szt. Annak könnyű, aki jön, vadászik, fizet, csomagol és megy.
Ahogy Feri is leírta a disznó nem csak holdban, hétvégén, szép időben túrja a vetést. A tagság kötelezettségekkel is jár, és nem csak akkor, amikor kedv is van hozzá. Jellemzően az érdeklődőknek az az első kérdése, hogy mire lehet vadászni, nem az, hogy mik a kötelezettségek, ami a tagsággal, vadászati lehetőséggel jár. Aki ezeket a feltételeket tudja vállalni és teljesíteni, annak való a tagság. Akkor tényleg szuper. A bérvadászokra szükség van, egyre több a hazai vendég. De nem vadkárba!

A vadkárelhárító bérvadászatról annyit, hogy ismeretlen embereket, éjjel "szabadon engedni" egy számukra ismeretlen területen... Azt meg hogy?? Felül egy lesre, és akkor mivan? Egy 80ha-vetésen ez édes kevés. Ha leszáll a lesről bejárni a táblát, és egy másik bérvadász agyonlövi, mert azt se tudja hol van, mi meg azt se tudjuk, hogy normális-e. Kinek a felelősége? A nagyvadas területes vadásznak mindig Mosolyog vannak barátai, akiket legalább ismer, és inkább ezekkel oldja meg vetés őrzést ha kell. Az meg, hogy lőhet ünőt, amikor lehetséges hogy el sem tudja dönteni mit lát, visz mindent nálam.
Naplózva

Jó szelet!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #666 Dátum: 2021. Május 15. - 10:56:10 »

Molnár kolléga köszöni, az emberi hangvételű, építő és helyretevő kritikákat. Boar, tőled nem vártam mást, pedig tanulhattam volna már az évek alatt veled vitába keveredők sorsából.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #667 Dátum: 2021. Május 15. - 11:53:06 »

Géza, ha idefenn vagy a nyáron írj rám. Kiviszlek vadkárelhárítani. Ingyen!!! Ja, hogy neked is van területed? Annál inkább, legalább nem veszünk össze. Ördög

Amúgy tudsz valamit? Milyen lőszert vegyek a 308-ba?  Stoel
Az első mondatra a válaszom:OK!
A másodikra pedig megadtam a választ. Röhög
Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy arra a területre ahol vadászol, nem ideális kaliber a 308.
(Persze ez szigórúan, magánvéleményem)
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #668 Dátum: 2021. Május 15. - 13:41:07 »

Molnár kolléga köszöni, az emberi hangvételű, építő és helyretevő kritikákat. Boar, tőled nem vártam mást, pedig tanulhattam volna már az évek alatt veled vitába keveredők sorsából.  Emelem
Személyeskedhetsz nyugodtan, nem zavar. A méhész topicon már kiderült, mennyire egyedi elképzeléseid vannak a világról, jelesül arról, hogy hol van a Te helyed és hol az összes többié.
Itt is megkeverted a szart mert félreértelmezted a szavainkat de legyen ez is a Te bajod. Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #669 Dátum: 2021. Május 15. - 13:42:02 »

Területes vs. bérvadász kérdés margójára:
Nem akarok általánosítani, de nagyon sok esetben a területre áhítozó delikvens vadászati, és munkakedve az áhított tagság esetleges megvalósulásával a nullára redukálódik. Területes tag olyan vadász akarjon lenni, aki együtt él a területtel, van rá ideje, és töretlen a munkakedve. A vadkározásban aktívan részt tud venni, a társadalmi munkán túl is segíti a vadőrök munkáját amiben tudja. Folyton ezt hallom, "hogy neked könnyű". Kicsit kezd a tököm ezzel tele lenni. Mitől könnyű!!!???  Lóf@szt. Annak könnyű, aki jön, vadászik, fizet, csomagol és megy.
Ahogy Feri is leírta a disznó nem csak holdban, hétvégén, szép időben túrja a vetést. A tagság kötelezettségekkel is jár, és nem csak akkor, amikor kedv is van hozzá. Jellemzően az érdeklődőknek az az első kérdése, hogy mire lehet vadászni, nem az, hogy mik a kötelezettségek, ami a tagsággal, vadászati lehetőséggel jár. Aki ezeket a feltételeket tudja vállalni és teljesíteni, annak való a tagság. Akkor tényleg szuper. A bérvadászokra szükség van, egyre több a hazai vendég. De nem vadkárba!

A vadkárelhárító bérvadászatról annyit, hogy ismeretlen embereket, éjjel "szabadon engedni" egy számukra ismeretlen területen... Azt meg hogy?? Felül egy lesre, és akkor mivan? Egy 80ha-vetésen ez édes kevés. Ha leszáll a lesről bejárni a táblát, és egy másik bérvadász agyonlövi, mert azt se tudja hol van, mi meg azt se tudjuk, hogy normális-e. Kinek a felelősége? A nagyvadas területes vadásznak mindig Mosolyog vannak barátai, akiket legalább ismer, és inkább ezekkel oldja meg vetés őrzést ha kell. Az meg, hogy lőhet ünőt, amikor lehetséges hogy el sem tudja dönteni mit lát, visz mindent nálam.

Ennyi...
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #670 Dátum: 2021. Május 15. - 14:29:53 »

Molnár kolléga köszöni, az emberi hangvételű, építő és helyretevő kritikákat. Boar, tőled nem vártam mást, pedig tanulhattam volna már az évek alatt veled vitába keveredők sorsából.  Emelem

Zoltán!
Nem mondom,hogy fordítva ülsz a lovon,de az lehet,hogy rossz lóra nyergeltél. Ha követed a fórumot,például én is sokat vitatkozok Boarral, de most mégis vele értek egyet.  Eleve valami olyasmit keresel a vadászatban,ami nincs benne,de soha nem is volt. Az általad leírtak sajnos végtelen elfogultságot és elkeseredettséget tükröznek, éppen ezért,alapvető szimpátiám ellenére sem tudok vele azonosulni.  Nehéz megfogalmazni,de a lényege valami olyasmi,hogy a vadászat az -akár akarjuk,akár nem - úri sport. Pénz,vagyon,földtulajdon szükséges hozzá-lehetőleg abból is minél több. Nekem is nehéz volt megérteni annakidején, hogy kisvárosi intézményvezetőként nem voltam predesztinálva a helyi vadásztársaság tagjai közé. Vendéghívásokból számtalan adódott,de szóba sem kerültem a tagfelvételnél,mert 100 hektár föld volt a limit.  Vállat von A 2017-es osztozkodásnál,akkor már a jelenlegi lakhelyemen,átéltem egy tagfelvételi drámát (akkor ezt sok fórumtárssal átbeszéltük) melynek végén én mondtam le a felajánlott tagságról. Máig nyugodt a lelkem emiatt,pedig egy igencsak gazdag élőhelynek fordítottam hátat. Ugyanebben az évben (figyelj,mert fontos!!!) egy régi barátomat kerestem meg, akiről tudtam,hogy vadászmester egy kis társaságban,hogy nincs-e náluk tagfelvétel? Mákom volt,mert volt. Ördög Azóta itt vadászok. Hogy miért írtam részleteket a vadászpályámból? Azért,hogy megértsd,hogy társadalmi kapcsolatrendszer,ismertség,barátság (amelyeket te valami ördögtől való rosszként vetítesz elénk) mindenféleképpen szükségesek,kiindulópontként. A kölcsönös és többszöri egymásnak megfelelés után kialakuló bizalom pedig jó alap. (Erre is van kínos sztorim,amikor egy üzlettársat hívtam magammal vadászni,anélkül,hogy tudtam volna róla,hogy milyen vadászember...felhívtam- figyelmeztettem,amikor tőlem felé indult a nagy koca,felvette,nyugtázta...meglőtte. Nem Zsigereléskor 6 malac került ki belőle.) Fejvakarás  Szóval: ha van kapcsolat,van bizalom,akkor már csak az elején említett klasszikus "3 dologra" van szükséged. Pénzre,pénzre és még több pénzre. Beugró egy apróvadason minimum 500 ezer,éves tagdíj, vadászjegy,lődíj,társadalmi munka,hozzájárulások,etetőanyag,autó,üzemanyag,idő. De ezeket azért te is tudod. Ha nem szánsz erre semmit, akkor úgy is lehet létezni vadászként,csak éppen nem - vagy csak  nagyon keveset-fogsz vadászni. Ezért a részéért a saját életünknek viszont nem kell másokat hibáztatni, utálni,hanem el kell fogadni. Nem készülök bibliát írni a témáról,megértem amit írsz,voltam én is ilyen helyzetben,de hidd el,könnyebb ezt elfogadni,illetve semmiképp sem érdemes emiatt másokat hibáztatni,mert az tévút. Ha más nőjét,kocsiját,házát nem irigyled,akkor vadászati lehetőségeit se kezdd el irigyelni. (Halkan súgom: nem nagyon érdemes.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #671 Dátum: 2021. Május 15. - 14:56:28 »

Területes vs. bérvadász kérdés margójára:
Nem akarok általánosítani, de nagyon sok esetben a területre áhítozó delikvens vadászati, és munkakedve az áhított tagság esetleges megvalósulásával a nullára redukálódik. Területes tag olyan vadász akarjon lenni, aki együtt él a területtel, van rá ideje, és töretlen a munkakedve. A vadkározásban aktívan részt tud venni, a társadalmi munkán túl is segíti a vadőrök munkáját amiben tudja. Folyton ezt hallom, "hogy neked könnyű". Kicsit kezd a tököm ezzel tele lenni. Mitől könnyű!!!???  Lóf@szt. Annak könnyű, aki jön, vadászik, fizet, csomagol és megy.
Ahogy Feri is leírta a disznó nem csak holdban, hétvégén, szép időben túrja a vetést. A tagság kötelezettségekkel is jár, és nem csak akkor, amikor kedv is van hozzá. Jellemzően az érdeklődőknek az az első kérdése, hogy mire lehet vadászni, nem az, hogy mik a kötelezettségek, ami a tagsággal, vadászati lehetőséggel jár. Aki ezeket a feltételeket tudja vállalni és teljesíteni, annak való a tagság. Akkor tényleg szuper. A bérvadászokra szükség van, egyre több a hazai vendég. De nem vadkárba!

A vadkárelhárító bérvadászatról annyit, hogy ismeretlen embereket, éjjel "szabadon engedni" egy számukra ismeretlen területen... Azt meg hogy?? Felül egy lesre, és akkor mivan? Egy 80ha-vetésen ez édes kevés. Ha leszáll a lesről bejárni a táblát, és egy másik bérvadász agyonlövi, mert azt se tudja hol van, mi meg azt se tudjuk, hogy normális-e. Kinek a felelősége? A nagyvadas területes vadásznak mindig Mosolyog vannak barátai, akiket legalább ismer, és inkább ezekkel oldja meg vetés őrzést ha kell. Az meg, hogy lőhet ünőt, amikor lehetséges hogy el sem tudja dönteni mit lát, visz mindent nálam.

Tisztelet teljes kérdésem lenne, a nálam lényegesen többet tudó szarvasvadászokhoz, hogy május végén a tökigérő gabonában, hogyan kell megítélni az előttem álló szarvasról, hogy borjat vezető fiatal tehén vagy ünő?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #672 Dátum: 2021. Május 15. - 15:07:51 »

Tisztelet teljes kérdésem lenne, a nálam lényegesen többet tudó szarvasvadászokhoz, hogy május végén a tökigérő gabonában, hogyan kell megítélni az előttem álló szarvasról, hogy borjat vezető fiatal tehén vagy ünő?
Nem a tökigérő gabonában kell meglőni mert inkább azt egye mint a napraforgót vagy a kukorica tetejét... Ördög
(De nálam okosabbak a "keresztben áll" és a "közel legyen az úthoz" szempontok alapján döntenek  Stoel )
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #673 Dátum: 2021. Május 15. - 16:32:15 »

Tisztelet teljes kérdésem lenne, a nálam lényegesen többet tudó szarvasvadászokhoz, hogy május végén a tökigérő gabonában, hogyan kell megítélni az előttem álló szarvasról, hogy borjat vezető fiatal tehén vagy ünő?

Ha nem vagy benne biztos akkor inkább nem lövöd.
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #674 Dátum: 2021. Május 15. - 16:42:08 »

Tisztelet teljes kérdésem lenne, a nálam lényegesen többet tudó szarvasvadászokhoz, hogy május végén a tökigérő gabonában, hogyan kell megítélni az előttem álló szarvasról, hogy borjat vezető fiatal tehén vagy ünő?
Géza, ez most provokatív kérdés?  Tasli Ördög azért megismered Te azt.... Formáról, viselkedésről, méretarányokról, ha más nem arról, hogy bandába állnak ilyenkor. ( a borjazni készülő tehén elveri a tavalyi borját, azokmeg “egységben a kétség” alapon bolyonganak akár világos nappal) Persze, ha van idő erre, ha nincs, akkor ahogy Csaba mondja, el kell engedni. Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: