Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 161392 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #645 Dátum: 2021. Május 14. - 14:40:13 »

Ennek a fizetős, ingyenes vadkárelhárításnak, tarvad kilövésnek lassan nagyobb irodalma lesz mint a holokausztnak.
Engem már kb. annyira idegesít, mint a milyen lőszert használjak a 308-asba.
Hát, 9,3x62-es Norma Oryxot vaze.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #646 Dátum: 2021. Május 14. - 15:02:33 »

Ennek a fizetős, ingyenes vadkárelhárításnak, tarvad kilövésnek lassan nagyobb irodalma lesz mint a holokausztnak.
Engem már kb. annyira idegesít, mint a milyen lőszert használjak a 308-asba.
Hát, 9,3x62-es Norma Oryxot vaze.


Géza, ha idefenn vagy a nyáron írj rám. Kiviszlek vadkárelhárítani. Ingyen!!! Ja, hogy neked is van területed? Annál inkább, legalább nem veszünk össze. Ördög

Amúgy tudsz valamit? Milyen lőszert vegyek a 308-ba?  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #647 Dátum: 2021. Május 14. - 15:07:54 »

Ennek a fizetős, ingyenes vadkárelhárításnak, tarvad kilövésnek lassan nagyobb irodalma lesz mint a holokausztnak.
Engem már kb. annyira idegesít, mint a milyen lőszert használjak a 308-asba.
Hát, 9,3x62-es Norma Oryxot vaze.


Én 9.3x62 ben a Geco TM et és a Hornady Interlockot használom:)))
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #648 Dátum: 2021. Május 14. - 15:12:18 »

Ennek a fizetős, ingyenes vadkárelhárításnak, tarvad kilövésnek lassan nagyobb irodalma lesz mint a holokausztnak.
Engem már kb. annyira idegesít, mint a milyen lőszert használjak a 308-asba.
Hát, 9,3x62-es Norma Oryxot vaze.


 Igen

És valamennyi említett téma a könyökömön jön ki  Rííí
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #649 Dátum: 2021. Május 14. - 15:13:45 »

De ha figyelmesen olvasod az 'akciócsoport" megnyilvánulásait, és a "szakértők" elméletét, akkor az ilyen befogást kiterjesztik nem csak ilyetén körre, hanem mindenhová...(lásd e havi szakmai lap megfelelő oldala, példaként) 

Hidd el figyelmesen olvasom az idevonatkozóan megjelenő írásokat.

De akkor gondolom a fegyveres testületek esetleges bevetéséről sem hallottál még?? (hála a jó égnek, ezek is csak elvi gondolatok voltak eddig)

Ezen is gondolkodtam sokat.
Kit vezényelnek ki?
A rendőrséget? 1. Ölég a bajuk a határkerítéssel. 2. Nem értenek hozzá.
A tájegységieket? Kevesen vannak.
Az állami erdőgazdaságok szakszemélyzetét? Azoknak ölég a bajuk a saját területükön.
A katonaságot? Lásd a rendőröknél felsoroltakat.

Más ötletem nincs.
A magadfajta majdénmegmutatomezeknek túlokosberciből biztos lenne jelentkező, de hidd el, hogy a második (de max. tizedik) alkalom után sírva menekülnél, látva a helyiek ellenszelét.

De egyébként meg vezényeljenek bárkit.
Jöjjön, aztán mutassa meg.
Nem gondolnám, hogy eredményesen meg tudná oldani azt, amit a helyiek nem.

A helyismeretet lehet kezelni, hagyjuk már ezt.....

Ezt nem értem.
ill. persze, mint az angol pázsit:
Nem kell hozzá más csak fűmag, olyan klíma és csapadék mint Angliában és 300 évnyi gondozás.
Tehát lehet helyismeretet szerezni, de az minimum 10 (TÍZ) év.

Vagy tudsz jobbat?  Vállat von

Te pl minlyen "megváltó"  tevékenységgel gondolnád kezelni a helyzetet?

Nincs megváltó tevékenység.
Ill. van, de mindenhol más.
Mert mindenhol van specialitás, ami más kezelést igényel.

Hagyni kéne a jogosultakat felelősen gondolkodni, mérlegelni és döntéseket hozni.
Rá kéne bízni a jogosultakra, hogy értékeljék a "helyzetet", aztán kitalálják hozzá a megváltó tevékenységet.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #650 Dátum: 2021. Május 14. - 15:21:56 »

Igen

És valamennyi említett téma a könyökömön jön ki  Rííí
Akkor ugorj át cukibubu a "Felháborító"-ba, ott éppen "buzizás" megy... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #651 Dátum: 2021. Május 14. - 15:24:45 »

Akkor ugorj át cukibubu a "Felháborító"-ba, ott éppen "buzizás" megy... Ördög Ördög Ördög

 Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #652 Dátum: 2021. Május 14. - 15:26:10 »

Ennek a fizetős, ingyenes vadkárelhárításnak, tarvad kilövésnek lassan nagyobb irodalma lesz mint a holokausztnak.
Engem már kb. annyira idegesít, mint a milyen lőszert használjak a 308-asba.
Hát, 9,3x62-es Norma Oryxot vaze.


A 308-ba nem lesz jó a 9,3x63 oryx mert az már nehéz a normál 308 huzagemelkedéséhez inkább az RWS  Evo Green vagy a Jaguar classic áll közelebb a 155-200  gr közötti tartományhoz. Meg az oryx amúgy is Afrikába való ahogy a nevében is benne van.

 Stoel

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #653 Dátum: 2021. Május 14. - 16:09:43 »

Szerintem caiman fórumtárs, nem úgy értette, amiért ti azonnal keresztre feszítettétek. Ha nem csak a számotokra, első hallásra negatív dolgokat értelmeztétek volna, hanem azt is, hogy érti és valahol irigyll a területes tagok helyzetét. Mert nekik, nektek jó, mert a sajátotokon sétálok, még ha üres puskával is, de minden nap mehettek ha akartok. Mi meg, akik nem születtünk bele, nem volt vakakink, valamikor tanácselnök, tanácstag, ezek jobbkeze, f@sztudjaki, aki betolt volna akár, hajónak ,gyerekként, akár vadászjelöltnek valaki mellé akinek szava van az adott társaságnál, mert köze sem volt semelyik felmenőmnek a vadászathoz. Ja és a bankszámlám sem olyan kövér, hogy bevásároljam magam egy vadásztársaság szívébe (költségvetésébe). Mi ugye eleve egy pár ezer forintért, mindent megölni, agyonlőni akaró, szarháziak vagyunk, akiket még a területhatáron sem szabad beengedni, mert abból csakis baj lehet. Abban látatlanban biztos vagyok, hogy ti is és a társaságotok tagjai is mind etikus vadászok vagytok és soha, de soha nem volt még csak kérdéses eset sem nálatok, mert nem engedték be lődühönc bérvadkárelhárító gyilkosokat!  Emelem

Az elmúlt 30 évben a vadásztársadalom létszáma a duplájára nőtt. Nem hiszem, hogy mindenkinek az általad felsorolt "hátszél" segített területes társaságba bekerülnie! Soha nem volt olyan könnyű területes társaságba bejutni, mint 20-30 évvel ezelőtt, és akkor még a belépési díjak sem jártak a fellegekben.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #654 Dátum: 2021. Május 14. - 16:54:29 »

Azt hiszem, ez az ajánlat elég korrekt!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #655 Dátum: 2021. Május 14. - 17:12:44 »

Azt hiszem, ez az ajánlat elég korrekt!




én már beszéltem vele:-DDDD
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #656 Dátum: 2021. Május 14. - 17:20:17 »

mert mi a baj, kifejtenéd???
Annyit még azért hozzáfűznék a nagy vadkárelhárítási vehemenciádhoz,hogy csak merem remélni,rendelkezel a NÉBIH által szervezett ASP járványügyi képzéssel és sikeres vizsgával,mert már nagyon sok helyen a hatóság csak annak birtokában engedélyezi a vaddisznó vadászatát! Javaslom tájékozódj,mielőtt viszkető ujjal többszáz km-t autózol a lövés reményében,mert könnyen lehet,hogy tényleg csak "madárcsicsergés és friss levegő" lesz a kaland vége!  Wave
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #657 Dátum: 2021. Május 14. - 17:23:57 »

Annyit még azért hozzáfűznék a nagy vadkárelhárítási vehemenciádhoz,hogy csak merem remélni,rendelkezel a NÉBIH által szervezett ASP járványügyi képzéssel és sikeres vizsgával,mert már nagyon sok helyen a hatóság csak annak birtokában engedélyezi a vaddisznó vadászatát! Javaslom tájékozódj,mielőtt viszkető ujjal többszáz km-t autózol a lövés reményében,mert könnyen lehet,hogy tényleg csak "madárcsicsergés és friss levegő" lesz a kaland vége!  Wave


megnyugodhatsz, már tavaly is rendelkeztem ilyennel:))))  sőt már tavaly ilyen vizsgával mentem vadkározni.... sőt, még a fertőtlenítéseket is elvégeztem, amit ugye sokak nem.....

persze ezt normális módon is leírhattad volna, és akkor még meg is köszönném, hogy segítesz azoknak akiknek ez nem jutna eszébe..... 

Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #658 Dátum: 2021. Május 14. - 17:25:13 »

Az elmúlt 30 évben a vadásztársadalom létszáma a duplájára nőtt. Nem hiszem, hogy mindenkinek az általad felsorolt "hátszél" segített területes társaságba bekerülnie! Soha nem volt olyan könnyű területes társaságba bejutni, mint 20-30 évvel ezelőtt, és akkor még a belépési díjak sem jártak a fellegekben.


egyetértek Veled, ez tényleg így volt!! Manapság már korántsem ez a helyzet.......  nyilván van akinek sajnos, s nyilván van akinek nem.
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #659 Dátum: 2021. Május 14. - 17:39:36 »

Hidd el figyelmesen olvasom az idevonatkozóan megjelenő írásokat.

Ezen is gondolkodtam sokat.
Kit vezényelnek ki?
A rendőrséget? 1. Ölég a bajuk a határkerítéssel. 2. Nem értenek hozzá.
A tájegységieket? Kevesen vannak.
Az állami erdőgazdaságok szakszemélyzetét? Azoknak ölég a bajuk a saját területükön.
A katonaságot? Lásd a rendőröknél felsoroltakat.

Más ötletem nincs.
A magadfajta majdénmegmutatomezeknek túlokosberciből biztos lenne jelentkező, de hidd el, hogy a második (de max. tizedik) alkalom után sírva menekülnél, látva a helyiek ellenszelét.

De egyébként meg vezényeljenek bárkit.
Jöjjön, aztán mutassa meg.
Nem gondolnám, hogy eredményesen meg tudná oldani azt, amit a helyiek nem.

Ezt nem értem.
ill. persze, mint az angol pázsit:
Nem kell hozzá más csak fűmag, olyan klíma és csapadék mint Angliában és 300 évnyi gondozás.
Tehát lehet helyismeretet szerezni, de az minimum 10 (TÍZ) év.

Vagy tudsz jobbat?  Vállat von

Nincs megváltó tevékenység.
Ill. van, de mindenhol más.
Mert mindenhol van specialitás, ami más kezelést igényel.

Hagyni kéne a jogosultakat felelősen gondolkodni, mérlegelni és döntéseket hozni.
Rá kéne bízni a jogosultakra, hogy értékeljék a "helyzetet", aztán kitalálják hozzá a megváltó tevékenységet.


"""Hidd el figyelmesen olvasom az idevonatkozóan megjelenő írásokat."""

akkor nem értem, miért azt írtad amit.....  de mindegy is..

"""Kit vezényelnek ki?
A rendőrséget? 1. Ölég a bajuk a határkerítéssel. 2. Nem értenek hozzá."""

Azért az megvan ugye, hogy ezzel én sem értenék egyet???? Ezért írtam, amit.... ezért indítottam el ezt a gondolatmenetet!!

"""Más ötletem nincs.
A magadfajta majdénmegmutatomezeknek túlokosberciből biztos lenne jelentkező, de hidd el, hogy a második (de max. tizedik) alkalom után sírva menekülnél, látva a helyiek ellenszelét."""


Én a magadfajtára mit mondjak???  Tényleg csak sértegetni tudjátok a másikat?? Idézzem neked boar fórumtársat/admint? Íme: """ Ki a fasz vagy te....."""    miért kell lemennünk erre a szintre???  Én nem szeretnék!

"""Ezt nem értem...."""

Pedig roppant egyszerű! Egy vadkárra kiülő vendég vadásznak nem kell 10 év a terület megismerésére!! (egyébként neked sem kéne, elég szomorú, hogy ennyi kellett....mondjuk hanem tudtál sűrűbben kijárni, akkor érthető)
Egy fizető vendék jó ha tisztában van a kiülése környzetével! Ugyanis nem igen hagyahtja el a helyét.... Látszik, hogy nem sűrűn voltál ilyen fizetős szolgáltatáson, örülj neki.....
Azon az egy szem magaslesen meg elég hamar, főleg ha már ült ott párszor kiismeri magát, a jellegzetes tereptárgyakat, a vadak várható mozgását, esetlegesen az emberi mozgásokat.... Ehhez nem kell különösebben észkombánjnak lenni, normál felnőtt értelemmel ezt meg lehet oldani....

Persze nekem térképészként ez sokkal egyszerűbbnek tűnik, mint az átlagnak... Én így vagyok vele. Biztosan vannak analfabéták, akik nem ismerik ki magukat, de átlagban 10 évet írni egy vadkárvadásznak hülyeség....  az egész terület megismerése is kevesebb ideig tart... persze mint említettem, lehet csak nekem, mint szakmabelinek.....

""""Hagyni kéne a jogosultakat felelősen gondolkodni, mérlegelni és döntéseket hozni."""""

Ez történt eddig.... Az eredményét nem én mondom, mielőtt itt már megint én leszek az okostojás, el lehet olvasni a megfelelő helyeken.... vannak akik jól meg tudták oldani, vannak akik egyáltalán nem....
A felelős gondolkodás első lépése a vad létszám becslés.... ugye tudjuk, hogy ez mit jelentett eddig......   s hogy miért alakult így ahogy alakult számtalan oka van..... a felelős gondolkodás nincs az okok közt.... s ez nem csak egyedül a jogosult hibája.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: