Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 161394 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #615 Dátum: 2021. Május 14. - 06:52:12 »

Igaz,, hogy kihagytam a földtulajdonuk révén, az új rendszer által helyzetbe hozott gazdálkodókat és a vadászati szakirányú iskolát végzetteket, de a mondandóm lényege, legalább annyira átgondolt, mint ahogy ti álltok az általatok nem ismert fizető vadkáras vendéghez.  Emelem
Amint elkerültem az 5. X-et, látványosan lecsökkent a konfliktushelyzetekhez fűződő olthatatlan igényem.
De azért arra, amiket ebben a témában írtál, mégis csak reagálnék.
A fizető vendég NEM VADKÁRT AKAR ELHÁRÍTANI.
A fizető vendég vadászni szeretne a pénzéért.
Jelentem, arra a feladatra meg ott vagyunk mi is, akik  egy jobb nagyvadas területen akár a többszörösét is kicsengetjük
egy évben annak a pénzösszegnek, amit egy ilyen említett, átlagos "ötezerperlesvadászat" alapon vigéckedő vadkárelhárító vadászvendég szokott.
Pontosan ezért is van az, hogy eszünkbe sem jut egy forintot sem kérni azoktól, akik segítenek nekünk a vadkárelhárításban.
És az ingyen, barátságból biztosított lehetőségért cserében csak azt kérjük (várjuk el) tőlük, hogy helyezzék a vadkár elleni védekezést a személyes
élményszerzési vágyuk elé.
A nagy többség ezt meg is érti, el is fogadja és eszerint is cselekszik.
Aki pedig nem, az többé nem kap meghívást. Ez semmilyen kellemetlenséggel sem jár, mert nem is tartozunk egymásnak semmivel.
Ha pedig pénzt kell termelnünk, mert sajnos a tagság általános anyagi helyzete nem teszi lehetővé, hogy pénzügyileg teljesen önjárók lehessünk,
akkor nem fogunk 5-10 ezres, több problémát generáló, mint megoldást nyújtó "vadkáros" lesvadászatokkal szarakodni,
hanem eladunk 5-6 db. 8-10 kg közötti gímbikát egy szervezőnek, meg egy komplett, éves 6 milliós vadászati csomagot egy bérlőnek, aki amúgy a társaság tagja
és ki van kerekedve az évünk, vadkárostól, területfenntartással együtt úgy, hogy a hivatásos vadászaink jobban keresnek, mint a szomszédos
Gyulaj Zrt. bármelyik szakszemélyzeti alkalmazottja, műszaki vezetőt is beleértve.👍
Engedtessék meg, hogy ezek után megszűrjük azt, hogy kit engedünk magunk közé, és hogy majd magunk eldöntjük, hogy mi a jó nekünk.... 😉
Szép esős napot mindenkinek!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #616 Dátum: 2021. Május 14. - 07:49:00 »

Igaz,, hogy kihagytam a földtulajdonuk révén, az új rendszer által helyzetbe hozott gazdálkodókat...

Zoli, ez az "új" rendszer, idestova negyedszázada van érvényben.

Azt gondolom, hogy teljesen felesleges újabb lövészárkokat ásni, jelen esetben területes és nem területes vadászok között. A területes tagság mindaddig a vágyálmok netovábbja, amíg meg nem valósul, aztán amikor "szabadon" mehetsz a területre, rájössz, hogy ugyanolyan korlátozottak a lehetőségeid, csak másképpen és drágábban. Ez az érem egyik oldala.
A másik oldala az, hogy szerintem manapság sokkal egyszerűbb egy területes tagsághoz jutni, mint mondjuk 30 éve. Aki rászánja az időt, energiát meg a pénzt, az előbb-utóbb területes tag lehet, nem kell hozzá párttitkár nagybácsi, meg hasonlók. Pénz kell, ez tagadhatatlan, de ez egy ilyen játék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #617 Dátum: 2021. Május 14. - 08:07:09 »

k.
A fizető vendég NEM VADKÁRT AKAR ELHÁRÍTANI.
A fizető vendég vadászni szeretne a pénzéért.


Ennyi ...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #618 Dátum: 2021. Május 14. - 08:20:16 »

Zoli, ez az "új" rendszer, idestova negyedszázada van érvényben.

Azt gondolom, hogy teljesen felesleges újabb lövészárkokat ásni, jelen esetben területes és nem területes vadászok között. A területes tagság mindaddig a vágyálmok netovábbja, amíg meg nem valósul, aztán amikor "szabadon" mehetsz a területre, rájössz, hogy ugyanolyan korlátozottak a lehetőségeid, csak másképpen és drágábban. Ez az érem egyik oldala.
A másik oldala az, hogy szerintem manapság sokkal egyszerűbb egy területes tagsághoz jutni, mint mondjuk 30 éve. Aki rászánja az időt, energiát meg a pénzt, az előbb-utóbb területes tag lehet, nem kell hozzá párttitkár nagybácsi, meg hasonlók. Pénz kell, ez tagadhatatlan, de ez egy ilyen játék.
Ez tökéletesen így van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #619 Dátum: 2021. Május 14. - 09:43:17 »

Ilyen mentalitással ott sem fognak nektek örülni...

mert mi a baj, kifejtenéd???
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #620 Dátum: 2021. Május 14. - 09:45:18 »

Szerintem caiman fórumtárs, nem úgy értette, amiért ti azonnal keresztre feszítettétek. Ha nem csak a számotokra, első hallásra negatív dolgokat értelmeztétek volna, hanem azt is, hogy érti és valahol irigyll a területes tagok helyzetét. Mert nekik, nektek jó, mert a sajátotokon sétálok, még ha üres puskával is, de minden nap mehettek ha akartok. Mi meg, akik nem születtünk bele, nem volt vakakink, valamikor tanácselnök, tanácstag, ezek jobbkeze, f@sztudjaki, aki betolt volna akár, hajónak ,gyerekként, akár vadászjelöltnek valaki mellé akinek szava van az adott társaságnál, mert köze sem volt semelyik felmenőmnek a vadászathoz. Ja és a bankszámlám sem olyan kövér, hogy bevásároljam magam egy vadásztársaság szívébe (költségvetésébe). Mi ugye eleve egy pár ezer forintért, mindent megölni, agyonlőni akaró, szarháziak vagyunk, akiket még a területhatáron sem szabad beengedni, mert abból csakis baj lehet. Abban látatlanban biztos vagyok, hogy ti is és a társaságotok tagjai is mind etikus vadászok vagytok és soha, de soha nem volt még csak kérdéses eset sem nálatok, mert nem engedték be lődühönc bérvadkárelhárító gyilkosokat!  Emelem


Köszönöm Zoli, örülök, hogy valaki értette miről írtam!!!

Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #621 Dátum: 2021. Május 14. - 09:45:37 »

Zoli, ez az "új" rendszer, idestova negyedszázada van érvényben.

Azt gondolom, hogy teljesen felesleges újabb lövészárkokat ásni, jelen esetben területes és nem területes vadászok között. A területes tagság mindaddig a vágyálmok netovábbja, amíg meg nem valósul, aztán amikor "szabadon" mehetsz a területre, rájössz, hogy ugyanolyan korlátozottak a lehetőségeid, csak másképpen és drágábban. Ez az érem egyik oldala.
A másik oldala az, hogy szerintem manapság sokkal egyszerűbb egy területes tagsághoz jutni, mint mondjuk 30 éve. Aki rászánja az időt, energiát meg a pénzt, az előbb-utóbb területes tag lehet, nem kell hozzá párttitkár nagybácsi, meg hasonlók. Pénz kell, ez tagadhatatlan, de ez egy ilyen játék.

Na ez nagyon érdekes dolog én mint nem területes vadász nagyon szeretnék egy tagságba bekerülni így elkezdtem időt és energiát nem spórolva utánajárni a lehetőségeknek. Több társasággal is felvettem a kapcsolatot és beszélgettünk a nem holnap utalok típusú tagfelvételi lehetőségekről. Az egyből utalós dolog több szempontból sem szimpatikus nekem. Általában mindenhol korrekten fogadtak és beszélgettünk egy 1-2 érves “jelöltségi szakaszról” amit lényegében csomagos vadászként tölthetnék el majd utánna kölcsönös szimpátia alapján lehetne esetleg felvételről beszélni. És itt jön az érdekes része ( etyeki vagyok így a föváros közelsége miatt nem biztosan igaz az egész országra) elkezdtem számolni..... a belépési díjat majd az éves tagdíjat is figyelembe véve rá kellet jönnöm, hogy sok esetben 10-15 évig vadászhatok csomagban azon a költségen ami ugyan ilyen távon tagságot is biztosítana. Ez eddig még nem is lenne érdekes, csakhogy a csomagban mindig van trófeás vad is ha nem is kapitálisak illetve elegendő tarvad ahhoz, hogy egész évben kitartson, míg a legtöbb helyen a tagsággal jellemzően csak maximum 1-2 őzbak jár de az sem akármilyen.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy jó dolog a tagság de ha nem csak elvakultan nézzük, hanem számolunk is akkor valóban drágább lehet nagyobb megkötésekkel tagként vadászni mint bérvadászként.

Ami miatt mégsem tettem le a dologról az  egyedül érzelmi dolog mert racionálisan nem magyarázható. Ha nem is a közelben de egyszer remélem találok egy olyan helyet amiért megéri a plusz ráfordítást vállalni.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #622 Dátum: 2021. Május 14. - 10:04:00 »

Nem gondoltam, hogy ellenségeskedést vált ki a hozzászólásom, s nem is ez volt a célom (viszont legalább felrázta a topicot:)))

A kiindulási pont:

1. vaddisznó akcióterv... ismerjük mindnyájan, tetszik nem tetszik, ez lesz az elvárás
2. évről évre egyre őrületesebben növekvő vadkár mértékek. Leginkább ahol a túlszaporodott szarva, s disznó egyszerre van jelen
3. akár központosított, élőállaots vaddisznóó befogás és leölés a csökkentés érdekében

S akkor itt vagyunk mi, terület nélküli vadászok:
1. jelenleg nincs, vagy nagyon szerény a lehetőség vaddisznó vadászatra
2. A fentiekben olvasható, hogy a társaságok "megoldják" magukban... -> sajnos ezt az egyre nagyobb vadkár, és az egyre terjedő pestis, s a nem teljesítésből adódó büntetés nem támasztja alá
3. A fizető vadkárvadász nem egy "állatfaj". Magam is voltam több fizetős alkalmi vadkáron, ahol NEM lőttem ki a malacos kocát, NEM lőttem ki a hatalmas magányos kant, hanem lőttem a tőlem elvárt süldőket, dúvadakat. S élveztem, hogy kint lehetek, hogy vadászhatok, hogy lehetőségem van, s ezért hálás is voltam az adott területnek és vendéglátóknak!


 Ha azt hallom, hogy az a terv hogy a disznókat élve befogják és leöljék, mert nem teljesül a kilövési szám, akkor azért kinyilik a bicska a zsebemben, hogy az a jogosult vajon mi a fenét csinált???? Hogy, milyen eszközökkel és lehetősegekkel próbált eleget tenni, hogy ne legyünk vadászból mészárosok???
(ez jelen és az illetékesek fejében a jövő, úgyhogy vegyük komolyan)

Az ide beíró területes vadásztársak bejegyzése jól példázza a leírtakat!
Véletlen se gondolja itt azt egyik területes kolléga sem, hogy azért mert ő területes jobb, igazabb, megbízhatóbb vadász, mint a nem területes kollégái!
Mert miből is gondolná ezt?? Semmivel de semmivel nem tudja bizonyítani... ezért kár egy kalap alá venni a vadásztársakat! Alja ember mindkét körből kikerülhet!

Sajnos ebből is látszik, hogy mi magyar vadászok sem vagyunk képesek összefogni sokszor (hála, vannak kivételek), nem csoda, hogy olyan a megítélésünk, amilyen.......


Messzire nyúlt ez a beírás, s nem bántó szándék a célja, hanem leginkább az, hogy ne tegyük egymást ellenséggé, jogtalanul megbírálva, megbízhatatlannak minősítve!!
S gondolkozzunk el azon, hogy amikor egy vadásztársaság 30akárhány főjéből  5-6 az aktív tag, akkor vajon rendben van e ez így???

Én azért szeretnék társasági tag lenni, mert aktívan vennék részt a vadgazdálkodás folyamataiban, a vad védelmében gondozásában, a duvad gyérítésben, s igen, aktívan járnám a "területemet" mert gyerekkorom óta ez a vágyam, álmom.... s járom így is, csak nem vadászként.... s nem az "ölés" a lényeg nálam, hanem a tudatos vadászat, a szelektív, állományjavító vadászat, ami ökológiailag is megállja a helyét...

S nincs 3,4 millió Ft-om a belépéshez...

Tisztelettel!


Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #623 Dátum: 2021. Május 14. - 10:38:09 »

Nem gondoltam, hogy ellenségeskedést vált ki a hozzászólásom, s nem is ez volt a célom (viszont legalább felrázta a topicot:)))

A kiindulási pont:

Tisztelettel!


Szia,

Nem szeretnélek megbántani főleg mivel nem ismerlek így nem tudom milyen lehetőségeid vannak.

Én sem vagyok tag de teljesen egyetértek a "nem tartunk fizetős vadkárvadászatot" elmélettel. ki is fejteném, hogy miért lehető leginkább csak tények és "számok" alapján érzelmektől mentesen.

A vadkárelhárítás jellemzően éjjel történik, de a vendég nem ismeri a terepet így valakinek (általában a hivatásos) viszi ki ls hozza be ami a társaságnak/tagságnak pénzbe kerül. A hivatásostól nem elvárható, hogy a nappali teendői mellett még éjjel is készenlétben legyen mert fizikailag előbb utóbb kimerül. A tagoktól megint nem elvárható, hogy egy "idegent" 5-10 ezer forintért kísérgessen mivel neki ez a saját idejéből/pénzéből megy. Ha meg már úgy is ki kell menni miért ne üljön ki maga?

Valahol egyszer egy hasonló beszélgetés kapcsán már végig számolgattam mennyibe is kerül az "ingyenes" vadkárelhárítás egy társaságnak éves szinten. Az akkori példán keresztül az jött ki, hogy 5-6 millió forint lenne az ingyenes vadkárelhárítás finanszírozása.(sajnos nem emlékszem pontosan de lehet valaki látta FB-n sajnos én már kiléptem abból a csoportból így nem tudom visszakeresni)   

Ami alapján látszik, hogy bárhogy is gondoljuk mi terület nélküliek teljesen racionális lépés nem fogadni 5-10 ezer forintért vendéget és tutujgatni mert gazdaságilag deficites még akkor is ha figyelembe veszik a vadkárt. A társaságoknak nem lehet célja az, hogy saját kárán másokat (főleg ismeretleneket) "olcsó szórakozással" mulattassa ez csupán pénzügyi megközelítés. 

Hiába gondoljuk azt, hogy ez igazságtalan és kívülről nézve őrültség jobban belegondolva teljesen érthető, és ha Te lennél tag te sem kardoskodnál a mellett ami mellett most nagyon markánsan kiállsz.

És most az érzelmi része:

Ha már felhozódott a magyar vadász mentalitása. Itt korábban senki nem említette, hogy a bérvadász etikátlan vagy hőkamerával agyonlő mindent, ugyanakkor nagyon hamar előkerült, hogy bezzeg a területeseknél biztos mindenki etikus meg nem használ technikát...
Ilyenről nem esett szó és senki nem is állítja, hogy a területesek szentek, de csak a csalódottság miatt vagdalkozni nem szerencsés ez mutatja igazán a magyar mentalitást szerintem.
Egyik területes tag sem írt olyasmit, hogy a bérvadász bármivel is kevesebb vagy igazabb lenne ellenben te rögtön ezt feltételezed...

Azok amiket írsz vagy amit én kiolvasok belőle az sajnos a mérhetetlen irigység valami olyasmi iránt amit nem ismersz eléggé vagy elérhetetlennek tűnik és egyszerűbb emiatt vagdalkozni mint a felületes dolgok mögé nézni.
Kívánom, hogy találj mihamarabb egy olyan területet ahol jól érzed magad és meglesznek a lehetőségedig, de addig kérlek számolj el 10-ig mielőtt ilyen dolgokat kijelentesz.

 Emelem


 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #624 Dátum: 2021. Május 14. - 10:43:21 »

Nem gondoltam, hogy ellenségeskedést vált ki a hozzászólásom, s nem is ez volt a célom (viszont legalább felrázta a topicot:)))
Itt egyenlőre csak Molnár kollégád és Te ellenségeskedtek. Úgy gondolom, indulatok és személyeskedés nélkül írtuk le amit a dologról gondolunk.

A kiindulási pont:

1. vaddisznó akcióterv... ismerjük mindnyájan, tetszik nem tetszik, ez lesz az elvárás
2. évről évre egyre őrületesebben növekvő vadkár mértékek. Leginkább ahol a túlszaporodott szarva, s disznó egyszerre van jelen
3. akár központosított, élőállaots vaddisznóó befogás és leölés a csökkentés érdekében
Az, hogy összegszerűen növekszik a vadkár, egyáltalán nem jelenti azt, hogy tonnában kifejezve is több lett. Nézz utána a terményáraknak és gondolkozz el egy kicsit a dolgon...
S akkor itt vagyunk mi, terület nélküli vadászok:
1. jelenleg nincs, vagy nagyon szerény a lehetőség vaddisznó vadászatra
2. A fentiekben olvasható, hogy a társaságok "megoldják" magukban... -> sajnos ezt az egyre nagyobb vadkár, és az egyre terjedő pestis, s a nem teljesítésből adódó büntetés nem támasztja alá
Ugye tudod, hogy olyasmiben okoskodsz amiről halvány fogalmad sincs?
Pár szó aztán ha érdekel, utánajársz.
-"Egyre nagyobb vadkár"...a disznó okozta kár egyre kisebb. Ott is, ahol még nem dolgozik a pestis.
-"Egyre terjedő pestis"...süket demagógia. Terjed, persze, amúgy sokkal lassabban mint azt megjövendölték, és a szigetszerű előfordulásokat nem a vaddisznóállomány hanem a fegyelmezetlen bérvadászok, hajtócsapatok okozzák.
-"Nem teljesítésből eredő büntetés"...amit erre először mondanék, azt úgyis törölné valamelyik moderátor. Tisztában vagy te bazdmeg a tervszámokkal? Hogy azokat hogy írják elő? Mesélek, aztán vagy elhiszed, vagy nem, nem érdekel. 2020 februárjában a "kormánymeghízottak" összetrombitálták a vadászatra jogosultakat és dörgedelmes beszédben fenyegették meg őket, hogy mire számíthatnak ha nem állnak neki azonnal irtani a vaddisznót. Aki beijedt, az még februárban is lőtte orrba-szájba, nem gondolván arra, hogy ezzel a 2019-2020-as év terítékét növeli és a következő szezonban ennek a másfélszerese lesz a kvóta. Aztán ez a kvóta megmaradt, gyakorlatilag ott tartunk, hogy az egyre csökkenő disznóállományból ugyanannyit kell lőni évről évre. Ez nonszensz, erre kibicként hivatkozni meg ostobaság/pofátlanság.
3. A fizető vadkárvadász nem egy "állatfaj". Magam is voltam több fizetős alkalmi vadkáron, ahol NEM lőttem ki a malacos kocát, NEM lőttem ki a hatalmas magányos kant, hanem lőttem a tőlem elvárt süldőket, dúvadakat. S élveztem, hogy kint lehetek, hogy vadászhatok, hogy lehetőségem van, s ezért hálás is voltam az adott területnek és vendéglátóknak!
Ennyit írtam: "Így van. Ezért nem szeretünk fizető vendéget fogadni vadkárelhárításba."
Ebből neked ez jött le?
Akkor kezeltesd magad, lehetőleg Molnár kollégáddal együtt mert ez amit Ti műveltek, az üldözési mánia minősített esete.
Csaba is, Lajos is megírta, mi a helyzet a vadkárelhárítással. Nem játék, tétje van. Nem a szórakozásról szól, nem arról, hogy elengedem a süldőket mert "ötezerbe" jobb lenn a kant megvárni, vagy nem lövök a rókára mert elzavarom a disznókat stb. Nem az egyéni preferenciákról szól hanem a társaság érdekeiről. És aki úgy adja elő magát, hogy tulajdonképpen szívességet tesz nekünk és meg van sértődve mert nem élünk a rendkívüli lehetőséggel...nos, azt inkább nem hívjuk. Sajnos ezeket a dolgokat a tapasztalat mondatja velünk és ennek a tapasztalatszerzésnek minden alkalommal ára volt, természetesen ezt az árat mi fizettük.
De ettől függetlenül nem neveztük "állatfaj"-nak a bérvadászokat és visszautasítom azt a fröcsögő általánosítást is amit Molnár kollégád a területes vadászokról összehadovált.
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #625 Dátum: 2021. Május 14. - 10:47:35 »

A hivatásostól nem elvárható, hogy a nappali teendői mellett még éjjel is készenlétben legyen mert fizikailag előbb utóbb kimerül.
Sajnos ezt sok "hivatásos" is így gondolja. Pedig de, kukoricavetés idején elvárható és elvárt. Nonszensz, amikor engem mond el minden szemétnek a hivatásos bolond felesége amiért este 10:30-kor rá merek telefonálni az urára.
Bassza meg, kukoricavetéskor nem az a kérdés, hogy kint van-e hanem az, hogy egyszerre hány helyen?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #626 Dátum: 2021. Május 14. - 11:11:13 »

mert mi a baj, kifejtenéd???
Már a többiek megtették!
Naplózva
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #627 Dátum: 2021. Május 14. - 11:12:12 »

S.
Egyik területes tag sem írt olyasmit, hogy a bérvadász bármivel is kevesebb vagy igazabb lenne ellenben te rögtön ezt feltételezed...

Azok amiket írsz vagy amit én kiolvasok belőle az sajnos a mérhetetlen irigység valami olyasmi iránt amit nem ismersz eléggé vagy elérhetetlennek tűnik és egyszerűbb emiatt vagdalkozni mint a felületes dolgok mögé nézni.
Kívánom, hogy találj mihamarabb egy olyan területet ahol jól érzed magad és meglesznek a lehetőségedig, de addig kérlek számolj el 10-ig mielőtt ilyen dolgokat kijelentesz.

 Emelem

 


Akkor egy idézet kedves fenti területes vadásztársunk megjegyzéséből:
""" amit egy ilyen említett, átlagos "ötezerperlesvadászat" alapon vigéckedő vadkárelhárító vadászvendég szokott."""


Köszönöm, hogy ötezres vigéckedő vadásznak neveznek... engem, s még számos más vadásztársamat.... (a nem etikus, hőkamerás bejegyzés nem én írtam, úgyhogy ezzel kapcsolatban ezt ne nekem tulajdonítsd légyszives...)

Nem az irigység vezérel, habár nyilván nevezhetnénk irigynek is, hogy nincs területem....
Az vezérel, ahogy hozzáállnak a kedves vadásztársak ehhez a kérdéshez...

A gazdaságosság kérdésről:

egy fizetős vadkárvadász gazdasági eredménye egy társaságnál, akkor számoljunk:

1.   1 fő kiülés (legyünk olcsók) 6000Ft/fő, ez este 19től reggel 6- ig (mondjuk)
2.   kiszállítási díj 1500Ft/fő
3.   bebiztosítja magát a társaság koca felár 60ezer, 16cm feletti kan felárat is vegyük 60ezernek, de többet is simán elkérnek
4.   az elejtett süldőért (kocát, kant), ha szigorú asp-s területet veszünk, ahol leadják szépen, kap a társaság

1. számú melléklet
Az állomány gyérítés és az egyenletes vizsgálati nyomás érdekében elrendelt diagnosztikai kilövés esetében a kilőtt egyedek után járó állami kártalanításra vonatkozó eljárás során alkalmazandó értékek és speciális szabályok
Kártalanítási értékek
malac   25.000 Ft
süldő   50.000 Ft
koca    60.000 Ft
kan     100.000 Ft

ezt bemásoltam  anébih oldaláról.


Tehát a koknlúzió:
1.   Ha a vigéckedő vadkárvadász sikeres és lelő egy süldőt akkor a bevétel: 57500Ft
2. Ha belehibáz és véletlen egy 60kg-os (zsig.u.) kocát lő:  57500+60000 =  117500Ft


 Még soha nem voltam úgy vadkáron, hogy csak magam ültem volna a hivatásos autójában, amikor kivitt.
Azaz kivisz 3 főt, amiből kettő sikeres, akkor lehet felszorozni....
 Ha azt nézzük, hogy egy évben a szerencsétlen/szerencsés vigéckedő vadkárvadász kilő 5db süldőt (287 500 Ft + a kiszállítás díja) s belehibáz egy kocába (117500Ft + kiszállítás díja) az összesen:  több mint 405 000Ft!!!!!

Ha ezt felszorzod 4,5 hasonló eredményes vigéckedő vadkárvadászra, akit egy vadászati évben kivizsnek vadkárra és összesen kilőnek fejenként 5 süldőt, akkor abból kijön egy nagyon szép összeg. S ezért nem kell mást csinálni, mint kiautózni egy fél órát este hétkor, és ugyanígy kiautózni reggel... s nem is mindennap, hanem hetente elég max 2x hétköznap....



Nyilván a számokat, darabszámokat, stbstb lehet cizellálni bármerre, ez egy tök általános ilyen téren, csak szemléltetni szeretném, hogy nem filléreket hoz egy ilyen dolog a konyhára adott esetben. Nyilván ennél sokkal több, illetve kevesebb is lehet..........










Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #628 Dátum: 2021. Május 14. - 11:25:00 »


Kártalanítási értékek
malac   25.000 Ft
süldő   50.000 Ft
koca    60.000 Ft
kan     100.000 Ft

ezt bemásoltam  anébih oldaláról.


Ezek a számok már rég nem érvényesek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #629 Dátum: 2021. Május 14. - 11:39:32 »

Itt egyenlőre csak Molnár kollégád és Te ellenségeskedtek. Úgy gondolom, indulatok és személyeskedés nélkül írtuk le amit a dologról gondolunk.
Az, hogy összegszerűen növekszik a vadkár, egyáltalán nem jelenti azt, hogy tonnában kifejezve is több lett. Nézz utána a terményáraknak és gondolkozz el egy kicsit a dolgon...Ugye tudod, hogy olyasmiben okoskodsz amiről halvány fogalmad sincs?
Pár szó aztán ha érdekel, utánajársz.
-"Egyre nagyobb vadkár"...a disznó okozta kár egyre kisebb. Ott is, ahol még nem dolgozik a pestis.
-"Egyre terjedő pestis"...süket demagógia. Terjed, persze, amúgy sokkal lassabban mint azt megjövendölték, és a szigetszerű előfordulásokat nem a vaddisznóállomány hanem a fegyelmezetlen bérvadászok, hajtócsapatok okozzák.
-"Nem teljesítésből eredő büntetés"...amit erre először mondanék, azt úgyis törölné valamelyik moderátor. Tisztában vagy te bazdmeg a tervszámokkal? Hogy azokat hogy írják elő? Mesélek, aztán vagy elhiszed, vagy nem, nem érdekel. 2020 februárjában a "kormánymeghízottak" összetrombitálták a vadászatra jogosultakat és dörgedelmes beszédben fenyegették meg őket, hogy mire számíthatnak ha nem állnak neki azonnal irtani a vaddisznót. Aki beijedt, az még februárban is lőtte orrba-szájba, nem gondolván arra, hogy ezzel a 2019-2020-as év terítékét növeli és a következő szezonban ennek a másfélszerese lesz a kvóta. Aztán ez a kvóta megmaradt, gyakorlatilag ott tartunk, hogy az egyre csökkenő disznóállományból ugyanannyit kell lőni évről évre. Ez nonszensz, erre kibicként hivatkozni meg ostobaság/pofátlanság.Ennyit írtam: "Így van. Ezért nem szeretünk fizető vendéget fogadni vadkárelhárításba."
Ebből neked ez jött le?
Akkor kezeltesd magad, lehetőleg Molnár kollégáddal együtt mert ez amit Ti műveltek, az üldözési mánia minősített esete.
Csaba is, Lajos is megírta, mi a helyzet a vadkárelhárítással. Nem játék, tétje van. Nem a szórakozásról szól, nem arról, hogy elengedem a süldőket mert "ötezerbe" jobb lenn a kant megvárni, vagy nem lövök a rókára mert elzavarom a disznókat stb. Nem az egyéni preferenciákról szól hanem a társaság érdekeiről. És aki úgy adja elő magát, hogy tulajdonképpen szívességet tesz nekünk és meg van sértődve mert nem élünk a rendkívüli lehetőséggel...nos, azt inkább nem hívjuk. Sajnos ezeket a dolgokat a tapasztalat mondatja velünk és ennek a tapasztalatszerzésnek minden alkalommal ára volt, természetesen ezt az árat mi fizettük.
De ettől függetlenül nem neveztük "állatfaj"-nak a bérvadászokat és visszautasítom azt a fröcsögő általánosítást is amit Molnár kollégád a területes vadászokról összehadovált.
 Emelem


Tisztelt Boar!

"""Itt egyenlőre csak Molnár kollégád és Te ellenségeskedtek. """

Erre esetleg mondanál példát???? Kerültem minden ilyen dolgot, senkit nem bélyegeztem meg, senkit nem sértegettem..... mondjuk ellentétben veled.
Az idézett hozzászólásodban melgetetett szakmai kifogásokat ne nekem mond, olvasgass szkamai hasábokat, pl az ehavi szakmai lapokat, pont ugyan azt mondják, mint én....
Nem velem állsz ezzel harcban, hanem az összes más szakmai szervezettel.... én ugyanazt ismételtem el amit ők mondanak....

A hozzászólásod többi része annyira inősíthetetlen, hogy nem kívánok hozzászólni, köszönettel.....




Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: