Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 159727 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #555 Dátum: 2017. Május 14. - 20:15:36 »

Frászkarikát!
Évi 150 ropiért senki nem fog perrel meg hasonlókkal fenyegetőzni, mert azt mondják, hogy van ott, csak nem járt eleget a beutalt, persze, hogy nem látott semmit,
Ez jó. Nálam is lehet csomagot venni százezer forintért. Korlátozás nélkül lőhető a muflon és a dám tarvad valamint mindkét vadfajból 1-1 trófeás egyed.
De ha véletlenül két muflonkost lőne valaki, azt tekintse nyugodtan az én személyes ajándékomnak, nem kell kifizetni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #556 Dátum: 2017. Május 14. - 20:27:24 »

Ez jó. Nálam is lehet csomagot venni százezer forintért. Korlátozás nélkül lőhető a muflon és a dám tarvad valamint mindkét vadfajból 1-1 trófeás egyed.
De ha véletlenül két muflonkost lőne valaki, azt tekintse nyugodtan az én személyes ajándékomnak, nem kell kifizetni.


Idény elején akár zsiráfot is.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #557 Dátum: 2017. Május 14. - 20:34:23 »

Ez jó. Nálam is lehet csomagot venni százezer forintért. Korlátozás nélkül lőhető a muflon és a dám tarvad valamint mindkét vadfajból 1-1 trófeás egyed.
De ha véletlenül két muflonkost lőne valaki, azt tekintse nyugodtan az én személyes ajándékomnak, nem kell kifizetni.

Mivel bármilyen nagyvad lőhető az eredeti hirdetésben, inkább az lehet, hogy igazán nincs miből, vagy a helyiek nem szeretnek tarvadazni, őzezni, csak a bikát kergetik..... pl. Hallottam olyan helyről, ahol a sutát akkor kezdték el (ész nélkül) lőni, mikor a társaság a legerdményesebb nagyvad vadász versenyt meghirdette, addig a vendégek és a hivatásos lőtték meg a keretet.

A legvalószínűbb szerintem egy közepes vagy gyenge vegyesvadas terület, de megnézem, és beszámolok.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #558 Dátum: 2017. Május 14. - 20:41:57 »

Idény elején akár zsiráfot is.  Ördög
Nem. Azt csak a tagok lőhetnek. De krokodilt lehet, azt állítólag már láttak a Desedán. Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2017. Május 14. - 20:47:14 »

Nem. Azt csak a tagok lőhetnek. De krokodilt lehet, azt állítólag már láttak a Desedán. Stoel


A krokodilt megerősíthetem. Sőt, tavaly a Deseda ultrán 40 km után, 30 fokos hőségben minden bokorban látni véltem a big five valamelyik egyedét.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #560 Dátum: 2017. Május 14. - 21:12:39 »

A krokodilt megerősíthetem. Sőt, tavaly a Deseda ultrán 40 km után, 30 fokos hőségben minden bokorban látni véltem a big five valamelyik egyedét.
El is felejtettem...nálunk Janikát is lehet lőni. Igaz, hogy átvonuló ráadásul igen gyorsan szedi a lábát de kis szerencsével elejthető... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2017. Május 15. - 20:49:28 »

Az a baj, hogy azt is meg kell becsülni, ha engedik valahová kiülni az embert, ha még vad is van az a hab a tortán Szomorú

Na ne má !  Rííí  Tudom hogy  vannak lehúzásra szakosodó "Vt-k Rt-k.  Kft-k meg miegymások" de ezt azért már önbecsülés okán is vissza kell utasítani . Egyenlőre még levegőzni szabadon ki lehet ülni  ingyen is , igaz hogy akkor a puska tokban kell hogy legyen de ha semmi a várható vad faja és ivara - akkor tök mindegy .  Kacsint     Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #562 Dátum: 2017. Május 15. - 21:07:13 »

Na ne má !  Rííí  Tudom hogy  vannak lehúzásra szakosodó "Vt-k Rt-k.  Kft-k meg miegymások" de ezt azért már önbecsülés okán is vissza kell utasítani . Egyenlőre még levegőzni szabadon ki lehet ülni  ingyen is , igaz hogy akkor a puska tokban kell hogy legyen de ha semmi a várható vad faja és ivara - akkor tök mindegy .  Kacsint     Emelem

Valahogy belőlem is valami ilyesmi kívánkozott ki, amikor elindult ez  a diskurzus.
Ha egyszer szenvedély, adjuk meg a módját.
Ne alacsonyítsuk a vadászatot a "kis pénz-kis foci" szintjére. A fociért nem kár, de a vadászatért az lenne.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2017. Május 15. - 21:35:30 »

Valahogy belőlem is valami ilyesmi kívánkozott ki, amikor elindult ez  a diskurzus.
Ha egyszer szenvedély, adjuk meg a módját.
Ne alacsonyítsuk a vadászatot a "kis pénz-kis foci" szintjére. A fociért nem kár, de a vadászatért az lenne.

Terület nélkülieknek és terület elvesztőknek reménykeltésül és  Fejvakarás szerintem a jövő valamilyen realitásaként ! ( Ok ! Tudom hogy én a partvonalon belül vagyok be mégis . )

Történt néhány napja egy Vt.-nél aki tele van pénzes tagokkal : Közölték az egyik nem tag jelentős földtulajdonnal bíró gazdálkodóval. " Szabad kezet kap , csináljon amit akar vagy tud a vetést nem tudják megvédeni !"  Egy agilis vadásszal hasonló " vadászatra éhes" terület nélküli csapatot gyűjtetett ( nem tudom pontosan tán öten)   10 (!) disznót lőttek az első este .  Emelem Igen
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #564 Dátum: 2017. Május 15. - 21:48:41 »

El is felejtettem...nálunk Janikát is lehet lőni. Igaz, hogy átvonuló ráadásul igen gyorsan szedi a lábát de kis szerencsével elejthető... Wave

Hát ha akkora eséjjel lehet nálatok muflont elejtenni mint engemet akkor nattyon szar lehet a helyzet muf lon ugyben.
Tisztelettel Meixner János
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #565 Dátum: 2017. Május 16. - 11:47:06 »

Hát ha akkora eséjjel lehet nálatok muflont elejtenni mint engemet akkor nattyon szar lehet a helyzet muf lon ugyben.
Tisztelettel Meixner János
Nem rólad van szó, egy másik alfaj  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #566 Dátum: 2017. Május 16. - 11:53:24 »

Találtam egy fél tyúkot a kertben. Nem a saját hófehér tojóhibridjeinkből szerencsére. Mivel fél tyúkok viszonylag ritkán képesek az önálló helyváltoztatásra, kitettem a kamerát. A veteményben talált hatalmas nyomok alapján egy nagytestű kutyára gyanakodtam, ehhez képest róka volt a tettes. Illetve rókák. Három macskányi kölyök meg az anyjuk. Az akáccal, bodzával borított löszös partoldalban van a kotorék(a kertem egy valamikori téglagyári gödör, ehhez mérten szar termőfölddel viszont nagy zavartalansággal).
Még nem döntöttem a sorsukról. Ha a baromfiállományt letámadják, akkor kiköltöztetem őket  Tasli, ha csak néhány macska tűnik el a háztól, még hálás is leszek nekik... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #567 Dátum: 2017. Május 16. - 23:46:43 »

Jobb ha intézkedsz, mert ha van tyúk, nem fog bajlódni a nyauval, a barátomtól tavaly május-juniusban 150 tojót hordtak el... Ott is van vagy tíz macska.
Három drótszőrű magyar vizslája van bezárva a kenelbe a tyúkok mellett... Röhög de nem meri kiengedni őket iccakára hátha lemészárolják a hatszáz tikot Röhög
A falu közepin meg nem meri elsütni a puskát... Nna ez ám a dilemma! Zavarodott
Szerintem idén se lesz másként.
 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #568 Dátum: 2017. Május 17. - 12:48:30 »

Jobb ha intézkedsz, mert ha van tyúk, nem fog bajlódni a nyauval, a barátomtól tavaly május-juniusban 150 tojót hordtak el... Ott is van vagy tíz macska.
Három drótszőrű magyar vizslája van bezárva a kenelbe a tyúkok mellett... Röhög de nem meri kiengedni őket iccakára hátha lemészárolják a hatszáz tikot Röhög
A falu közepin meg nem meri elsütni a puskát... Nna ez ám a dilemma! Zavarodott
Szerintem idén se lesz másként.
 Emelem


Ez azért nem rosszzzzzz, a fene enné, vannak halk megoldások is, meg villanypásztor meg stb...

Nálunk mikor a hivatásosnak volt kacsája, no nem az a pár db, hanem 10.000 db. Akkor onnan is hordta  róka a kacsát.
No hát este kiült revansot venni a vegyes csövűvel.
Jött a róka,
kerítésen be,
Kacsát közé berongyol,            -had mennyen könnyebb lelőni ha nem szaladgál
Kacsát megfog, ribillió,             - céloz - lő - durranás
borulnak a kacsát, róka a szájában lévővel iszkol,       - a fene, ez a sörétes cső volt
róka szalad,                    - golyóval még utána nyúlás
szétszáll az itató, róka kint a kerítésen....

 Ördög Röhög

Mérleg: 1 itató, 12 kacsa, és néma csöng után 2-3 évre elmesélt történet.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #569 Dátum: 2017. Május 17. - 13:57:33 »

Találtam egy fél tyúkot a kertben. Nem a saját hófehér tojóhibridjeinkből szerencsére. Mivel fél tyúkok viszonylag ritkán képesek az önálló helyváltoztatásra, kitettem a kamerát. A veteményben talált hatalmas nyomok alapján egy nagytestű kutyára gyanakodtam, ehhez képest róka volt a tettes. Illetve rókák. Három macskányi kölyök meg az anyjuk. Az akáccal, bodzával borított löszös partoldalban van a kotorék(a kertem egy valamikori téglagyári gödör, ehhez mérten szar termőfölddel viszont nagy zavartalansággal).
Még nem döntöttem a sorsukról. Ha a baromfiállományt letámadják, akkor kiköltöztetem őket  Tasli, ha csak néhány macska tűnik el a háztól, még hálás is leszek nekik... Stoel

Ha a 22-es nem opció, akkor marad a csapda.  Vállat von
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: