Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 160983 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #315 Dátum: 2009. április 25. - 22:00:34 »

http://www.beregitisza.gportal.hu/picview.php?prt=565777&gid=2337179&index=1


Elég jók az árak...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #316 Dátum: 2009. április 26. - 11:07:39 »

Őzbak vadászati lehetőség Tátárszentgyörgyön.
Oda puskával...??????
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #317 Dátum: 2009. április 27. - 09:31:13 »

Oda puskával...??????

Miért? Nem a faluba kell menni, hanem a határba. Kifejezetten szép bakok vannak ott. Ha így folytatják az őz-gazdálkodást, lassan több őz lesz ott, mint nyúl Bion

Pl. szombaton a gyűlés után én is kinéztem magamnak egyet, miközben a leshez sétáltam. Le is rajzoltam magamnak az agancsot( az egyik szokásos, 3-4 éves bakra jellemző, a másik viszont egy gyilkos, ág nélküli agancs) -remélem sikerül majd elcsípnem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #318 Dátum: 2009. április 27. - 16:10:12 »

Miért? Nem a faluba kell menni, hanem a határba. Kifejezetten szép bakok vannak ott. Ha így folytatják az őz-gazdálkodást, lassan több őz lesz ott, mint nyúl Bion

Pl. szombaton a gyűlés után én is kinéztem magamnak egyet, miközben a leshez sétáltam. Le is rajzoltam magamnak az agancsot( az egyik szokásos, 3-4 éves bakra jellemző, a másik viszont egy gyilkos, ág nélküli agancs) -remélem sikerül majd elcsípnem.
Akkor hajrá!!!!! Lő
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. Május 04. - 19:51:45 »

Szervusztok!

Lehetőség van Mór-on egy kb. 200 gr. agancssúlyú ág nélküli ("gyilkos") őzbak kilövésére. Fizetős!
Ha valakit érdekel, hívja Szilárdot a 20 476 34 19 számon.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 04. - 21:20:01 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #320 Dátum: 2009. Május 06. - 10:07:44 »

Szia Attila!

Sajnos nem tudok menni a találkozóra, úgyhogy a somogyi vadászat részleteit a priviben vagy telefonon megbeszéljük. Bár én a héten szerettem volna menni a hold miatt, de Ti attól még mehettek bármikor.

Amit feltettél bak-vadászat áll még?
Tudsz róla részleteket, vagy hívjam a megadott számot?

Igazából én júniusban szeretnék lőni.

Üdv: Csabi
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 27. - 10:57:03 írta Pyrus » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #321 Dátum: 2009. Május 06. - 10:23:15 »

Szia Csaba!

Nekem hétfőn szólt Szilárd, gondolom még aktuális, de szerintem csörögj rá, mert van több bakjuk is!
A másik ügyben hétfőn hívlak!

 Wave Wave Wave Attila
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 08. - 08:14:02 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #322 Dátum: 2009. Május 07. - 14:31:27 »

Szervusztok!

Lehetőség van Mór-on egy kb. 200 gr. agancssúlyú ág nélküli ("gyilkos") őzbak kilövésére. Fizetős!
Ha valakit érdekel, hívja Szilárdot a 20 476 34 19 számon.
Szervusz.
Esetleg automata szóróra nem cserélne a társaság?
Laci
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #323 Dátum: 2009. Május 08. - 08:15:20 »

Szia Kalandtura!

Én csak feltettem a lehetőséget! A többit Szilárdal beszéld meg telefonon! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Berci
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #324 Dátum: 2009. Május 11. - 23:48:46 »

Sziasztok!
Új vagyok itt, igazából azért regisztráltam, hogy a problémámat szakembereknek mondhassam el. Nem vagyok vadász, soha életemben nem is vadásztam. A problémám igazából az, hogy az utóbbi 2 hétben a baromfiállományomat tizedeli egy róka. Egyre szemtelenebbül jön, már napközben is bejön az udvaromba többször is.
Egy baranyai kis faluban élek, a telkem fölött ott az erdő. Korábban is előfordult 1x-2x, hogy egy róka elvitt egy tyúkot, de ez most már vagy 2 hete tart és nem egyet-kettőt pusztított és vitt el.
Amit már megtettem: a telkemen a kerítést, főleg az erdő felé eső részt megerősítettem, a réseket, lukakat befoltozztam, eltorlaszoltam. A kerítésemet zöld hálóval megmagasítottam. Aztán egyik nap láttam, hogy a róka a kb. 2 és fél méter magas farakás tetejéről menekül el... A tapasztalatom, hogy nemigen lehet olyan kerítést csinálni, amin a róka - ha akar - ne menjen át. Körbefalazni azért csak nem lehet.... Vigyorog
Ezen kívül szóltam a helyi erdésznek, aki azt mondta, ez nem az ő asztala. A helyi vadászról nem is beszélek, mert nem akarok senkit megsérteni, nem akarok személyeskedni.
 Aztán gondoltam, hogy talán veszett is lehet akár az a róka, mert fényes nappal is többször bejön az udvarba, nem tűnik félénknek. Ezért szóltam az ANTSZ-nek, de ők csak veszett állat harapása esetén foglalkoznak velem. A főállatorvoshoz irányítottak. Vele is beszéltem, de ő kedvesen csak annyit tanácsolt: kerítsem be a telkemet!
És a kör itt bezárul.
Nagyon szépen kérlek benneteket - amennyiben megengeditek a tegeződést - adjatok valami tanácsot, mit tehetnék. Természetesen eszembe jutott pár durva módszer is, de azokhoz nem szándékozom folyamodni, ha nem muszáj. Ijasz
Kérlek, adjatok tanácsot, mert nem azért tartok baromfit, hogy a rókát jól tartsam. Egyébként nincs a vadakkal semmi bajom, ha nem okoznak nekem kárt.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #325 Dátum: 2009. Május 12. - 00:17:10 »

Szia!
Légy üdvözölve itt a fórumon!
Problémád nem sajátos, mivel ilyenkor rókáéknál az utódnevelés zajlik és nincs elég tyúk amit meg nem ennének az örökké éhes kölykök. Anyaróka nem győzi hordani, azért is látod gyakran napközben, valószínüleg nem betegség okozza a  nappali aktivitását.
Hogy mit tegyél?
Bekeríteni talán nem is lehet olyan szinten, hogy a baromfira kapott szukát távoltartsd, vagyis lehet, de horror áron.
Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az ott jogosult vadászati képviselővel, társasággal. Ha a vadőrrel nem jó a nexus, menj tovább a társaság döntéshozóihoz, talán egyből az elnökhöz. Minden társaságban van néhány agilis vadászember, ki jól ismeri a területet, szeret rókára vadászni és kapva kapni fog azon, hogy megoldja a problémádat.

Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #326 Dátum: 2009. Május 12. - 08:13:15 »

Szia Berci!

Ha nem akarsz a drasztikus lépéseket tenni  Vadász  Ijasz  Fa testápoló, akkor esetleg villanypásztor lehet a megfelelő megoldás. Persze, macerásabb, költségesebb, mit Horrido javaslata (amin szintén el kell gondolkozni, mert lehet, hogy az fog eredményre vezetni), de a kölyöknevelés időszakában talán humánusabb és évekre szóló biztonságot jelenthet a baromfiállományod számára.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #327 Dátum: 2009. Május 12. - 08:53:04 »

Sziasztok!
Új vagyok itt, igazából azért regisztráltam, hogy a problémámat szakembereknek mondhassam el. Nem vagyok vadász, soha életemben nem is vadásztam. A problémám igazából az, hogy az utóbbi 2 hétben a baromfiállományomat tizedeli egy róka. Egyre szemtelenebbül jön, már napközben is bejön az udvaromba többször is.
Egy baranyai kis faluban élek, a telkem fölött ott az erdő. Korábban is előfordult 1x-2x, hogy egy róka elvitt egy tyúkot, de ez most már vagy 2 hete tart és nem egyet-kettőt pusztított és vitt el.
Amit már megtettem: a telkemen a kerítést, főleg az erdő felé eső részt megerősítettem, a réseket, lukakat befoltozztam, eltorlaszoltam. A kerítésemet zöld hálóval megmagasítottam. Aztán egyik nap láttam, hogy a róka a kb. 2 és fél méter magas farakás tetejéről menekül el... A tapasztalatom, hogy nemigen lehet olyan kerítést csinálni, amin a róka - ha akar - ne menjen át. Körbefalazni azért csak nem lehet.... Vigyorog
Ezen kívül szóltam a helyi erdésznek, aki azt mondta, ez nem az ő asztala. A helyi vadászról nem is beszélek, mert nem akarok senkit megsérteni, nem akarok személyeskedni.
 Aztán gondoltam, hogy talán veszett is lehet akár az a róka, mert fényes nappal is többször bejön az udvarba, nem tűnik félénknek. Ezért szóltam az ANTSZ-nek, de ők csak veszett állat harapása esetén foglalkoznak velem. A főállatorvoshoz irányítottak. Vele is beszéltem, de ő kedvesen csak annyit tanácsolt: kerítsem be a telkemet!
És a kör itt bezárul.
Nagyon szépen kérlek benneteket - amennyiben megengeditek a tegeződést - adjatok valami tanácsot, mit tehetnék. Természetesen eszembe jutott pár durva módszer is, de azokhoz nem szándékozom folyamodni, ha nem muszáj. Ijasz
Kérlek, adjatok tanácsot, mert nem azért tartok baromfit, hogy a rókát jól tartsam. Egyébként nincs a vadakkal semmi bajom, ha nem okoznak nekem kárt.
Segítségeteket előre is köszönöm!


A legolcsóbb megoldás:
1. Elmész a legelső fodrász üzletbe, és elkéred az utolsó két-három nap alatt termelt vágott hajat.
2. Szerzel, több kis méretű hálót, pl. amiben a hagymát, narancsot árulják.
3. Egy-egy marék hajat tömsz a hálóba.
4. Ezeket a csomagokat 5-10 méterenként ki kötözöd a kerítésre.
A róka egy darabig békén hagyja a portádat. Róka
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #328 Dátum: 2009. Május 12. - 13:02:17 »

Üdv Berci!

Ha az a róka komolyan rákapott a tyúkjaidra, akkor finom módszerekkel már nem sok eredményt fogsz elérni nála.

Ha mégis ragaszkodsz a finomkodáshoz, akkor azt javasolnám hogy kérj kölcsön pár napra valami jó fogós kutyát -talán a folyamatos zavarás eltéríti a ravaszdit,- esetleg egy élvefogó csapdát. De szvsz az sem biztos hogy egyetlen rókáról van szó, úgyhogy én némi saját tapasztalat birtokában (többiek nem röhögnek!  Tasli) a biztos megoldásra szavaznék, tehát szólj valakinek hogy lője meg, másképp nemigen szabadulsz tőle.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #329 Dátum: 2009. Május 12. - 13:06:01 »

Üdv Berci!

Ha az a róka komolyan rákapott a tyúkjaidra, akkor finom módszerekkel már nem sok eredményt fogsz elérni nála.

Ha mégis ragaszkodsz a finomkodáshoz, akkor azt javasolnám hogy kérj kölcsön pár napra valami jó fogós kutyát -talán a folyamatos zavarás eltéríti a ravaszdit,- esetleg egy élvefogó csapdát. De szvsz az sem biztos hogy egyetlen rókáról van szó, úgyhogy én némi saját tapasztalat birtokában (többiek nem röhögnek!  Tasli) a biztos megoldásra szavaznék, tehát szólj valakinek hogy lője meg, másképp nemigen szabadulsz tőle.

Szia!

Én is azt javaslom amit Jan!
Etesd még egy két hétig ahogy Ő is tette, Kacsint aztán lődd meg!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: