Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415581 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #495 Dátum: 2010. Július 19. - 00:46:25 »

 Igen  Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #496 Dátum: 2010. Július 19. - 08:11:43 »

Urak! Emelem

Jogos a két pont! Valóban egyértelművé tehettem volna, hogy Long Rifle -ot használok! Mosolyog Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
hilux
Vendég
« Új üzenet #497 Dátum: 2010. Július 19. - 09:39:16 »

22lr. lett volna egyértelmű Igen Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #498 Dátum: 2010. Július 20. - 20:10:24 »

Én már lőttem winchester 22rl lőszerrel, igaz nem sokat, de a Remington /thunderbolt/subsonic/ciklone-nál jobb az biztos.

Olvastam már több helyen,hogy a Remington így ramaty,úgy csettes,pontatlan,szemét stb.
Egy biztos a .22 lr cci -t minőségben nehéz felülmúlni,mert nagyon precízen ül a mag a hüvelyben,nem forog,mint a remington yellow yacket stb.,luk-lukba,vagy luk-luk mellé teszi a lőszert,viszont a stingert,és a velocitort,amiben egyébként lenne power el lehet felejteni,mert 50 méteren akkora szórást is lehet egyes fegyverből vele produkálni,/ pl. az enyémből /hogy kritikán aluli.
Egyebekben nem volt gondom nekem remington lőszerrel semilyen kaliberben sem,de ha van tőle jobb,akkor....
Attila a .22 lr fegyvered milyen gyártmányú?
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #499 Dátum: 2010. Július 20. - 20:28:51 »

A Remington nem egy céllövő lőszer,az tény,de fémcélokat borogatni tökéletes.
Ha lőlapon akarsz jó eredményeket, akkor érdemes más lőszert nézni. CCI, ELEY, stb
CCI az nagyon jó, a stinger meg a velecitor is ugyan ilyen jó lehet, ha a puska szereti.

Láttam múltkorában egy anshütz puskát, amivel a stingerrel 10 forintosnyi szórást lőttek 75m.-en.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #500 Dátum: 2010. Július 20. - 21:15:20 »

A Remington nem egy céllövő lőszer,az tény,de fémcélokat borogatni tökéletes.
Ha lőlapon akarsz jó eredményeket, akkor érdemes más lőszert nézni. CCI, ELEY, stb
CCI az nagyon jó, a stinger meg a velecitor is ugyan ilyen jó lehet, ha a puska szereti.

Láttam múltkorában egy anshütz puskát, amivel a stingerrel 10 forintosnyi szórást lőttek 75m.-en.
Meglepődött
Hiába az ANSHÜTZ nem Toz.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #501 Dátum: 2010. Július 20. - 21:17:31 »

 Bion
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #502 Dátum: 2010. Július 21. - 10:23:18 »

A Remington nem egy céllövő lőszer,az tény,de fémcélokat borogatni tökéletes.
Ha lőlapon akarsz jó eredményeket, akkor érdemes más lőszert nézni. CCI, ELEY, stb
CCI az nagyon jó, a stinger meg a velecitor is ugyan ilyen jó lehet, ha a puska szereti.

Láttam múltkorában egy anshütz puskát, amivel a stingerrel 10 forintosnyi szórást lőttek 75m.-en.

Ha lőlapon akarsz jó eredményeket, akkor talán az Eley Tenexen kívül ezeket felejtsd el.
Nem értem mi ez az újdonsült sikertörténete a CCI-nak.  Papirdobozos CCI Standard egy elfogadható lőszer sportcélra is. Nem túl rangos versenyeken használtuk, jó formában a 2-3 cm-es szórást tudta,de közben- közben volt egy ami leesett hat órára.
A Stinger meg a H.Velocity azok túl gyors vackok, még erős szélben sem valók semmire versenyen.
A legpontosabb .22LR lőszerek jellemzően nagyon lassúak.  Még MHSZ időkben edzésen és gyakorlásként kilószámra állt rendelkezésre a Vostok különböző verzióban, meg a REX. Versenyeken meg lekerült a felső polcról a Lapua Master, az Eley Tenex és a Schönebeck.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #503 Dátum: 2010. Július 21. - 10:37:48 »

Mockosz kisz fírgek. Vigyorog
Nem fírgek, hanem élőlények, melyek szerintünk károsak, ők meg csak szereti a fácántojást és a nyúlfit.



.22 wmr-rel lőttem szűrkét,nem döglött meg azonnal,hanem picit "fesztiválozott".
.22 wmr-rel lőttem egy szürkét, sajnos nem kapott halálos lövést és rövid ideig még szenvedett. - vadászember talán így fogalmazta volna meg.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #504 Dátum: 2010. Július 21. - 10:38:39 »

Full.
 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #505 Dátum: 2010. Július 21. - 12:02:56 »

Ha lőlapon akarsz jó eredményeket, akkor talán az Eley Tenexen kívül ezeket felejtsd el.
Nem értem mi ez az újdonsült sikertörténete a CCI-nak.  Papirdobozos CCI Standard egy elfogadható lőszer sportcélra is. Nem túl rangos versenyeken használtuk, jó formában a 2-3 cm-es szórást tudta,de közben- közben volt egy ami leesett hat órára.
A Stinger meg a H.Velocity azok túl gyors vackok, még erős szélben sem valók semmire versenyen.
A legpontosabb .22LR lőszerek jellemzően nagyon lassúak.  Még MHSZ időkben edzésen és gyakorlásként kilószámra állt rendelkezésre a Vostok különböző verzióban, meg a REX. Versenyeken meg lekerült a felső polcról a Lapua Master, az Eley Tenex és a Schönebeck.

Üdv,H

Biztos többféle 22lr lőszert próbáltál már mint én,nekem eddig ez a tapasztalatom, nem akar sikertörténet lenni, egy 5 lövéses szórásról van szó a stingerrel kapcsolatban, lehet ha 20 lövésest lőtt volna, akkor már más lenne a helyzet.  Vállat von

Az ELEY TENEX az vitathatatlan hogy a legjobbak között van, de az ára nekem már kicsit húzós.
http://www.frommerkft.hu/prodlist.php?id=33
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #506 Dátum: 2010. Július 21. - 12:03:44 »

Nem fírgek, hanem élőlények, melyek szerintünk károsak, ők meg csak szereti a fácántojást és a nyúlfit.

.22 wmr-rel lőttem egy szürkét, sajnos nem kapott halálos lövést és rövid ideig még szenvedett. - vadászember talán így fogalmazta volna meg.

 Igen  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #507 Dátum: 2010. Július 21. - 13:16:24 »

Ez a .22IfB mi?
Már többször láttam leírva, de nem sikerült rájönnöm.
Miben különbözik a .22LR-től, teljesen más kaliber?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #508 Dátum: 2010. Július 21. - 19:28:45 »

Nem fírgek, hanem élőlények, melyek szerintünk károsak, ők meg csak szereti a fácántojást és a nyúlfit.

.22 wmr-rel lőttem egy szürkét, sajnos nem kapott halálos lövést és rövid ideig még szenvedett. - vadászember talán így fogalmazta volna meg.

Viccből írtam így,ezért volt a helyesírási helytelenség,és a Vigyorog jel,hogy látszódjon a komolytalanság.
Természetesen tisztelet a vadnak üdv a vadásznak.
Meg nem fordult a fejembe,hogy félreértelmezi bárki is,meg is hökkentem picit.
Egyebekben egy nagyrabecsült mindenki által ismert valaha élt vadászírónk fíregírtásnak nevezte könyvében a dúvad elleni hadjáratot,ennek ellenére nem őt akartam idézni.
Szerintem többen tudják ki volt az.
A másik esteben sem véletlenül szerepelt a idézőjelben a fesztiválozott szó,vártam hogy valaki ráismer a szóhasználatára,nem így történt,ez nem jött be,na de mindegy.

Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #509 Dátum: 2010. Július 21. - 19:47:24 »

Azt elfelejtettem írni első bíráló elvtárs,hogy fejleszd a értelmező,megértő képességedet,és utána formálj véleményt.
Most csak úgy néz ki,hogy magadnak tapsoltatsz,majd egymás ...... szopjátok,pedig csak nem értitek a viccet .....sem.
Ezt a hozzászólást kérném törölni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: