Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 414925 alkalommal)
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1545 Dátum: 2018. Március 07. - 13:10:54 »

A CZ 455-ös felhasználókhoz volna egy kérdésem. Mennyire tartós/megbízható a fegyverekhez gyártott műanyag tár?
Három hete boldog tulajdonosa lettem egy CZ 455 Lux-nak 22WMR kaliberben. Kézbe véve a fegyveren hibát nem találtam, kidolgozott fegyver, de az a fránya műanyag tár nem hagy nyugodni...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1546 Dátum: 2018. Március 07. - 14:10:25 »

A CZ 455-ös felhasználókhoz volna egy kérdésem. Mennyire tartós/megbízható a fegyverekhez gyártott műanyag tár?
Három hete boldog tulajdonosa lettem egy CZ 455 Lux-nak 22WMR kaliberben. Kézbe véve a fegyveren hibát nem találtam, kidolgozott fegyver, de az a fránya műanyag tár nem hagy nyugodni...


Meg ne haragudj érte, de szerintem teljesen fölöslegesen idegesíted magad. Nem tudom, mennyi lövést fogsz vele leadni mondjuk egy év alatt, de használd csak boldogan, aztán ha valami gond lesz a tárral, majd megjavíttatod, legrosszabb esetben veszel hozzá másikat. Vagy ha most valaki elkezdi itt a haját tépni a műanyag tár miatt, akkor rögvest el is adod a puskát?  Vállat von

A Tikka T3-asok műanyag tárja miatt pl. a 2004-es megjelenés óta lehet hallani örökös fanyalgókat: "A jó puska fa, fém meg lyuk" (akik persze rendszerint nem is használtak még ilyet). Viszont még egy tulajdonostól sem hallottam, hogy bármi gond lett volna vele. Vélhetően fém táras puskát drágábban tudtál volna venni. Szerintem.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1547 Dátum: 2018. Március 07. - 20:35:20 »

A CZ 455-ös felhasználókhoz volna egy kérdésem. Mennyire tartós/megbízható a fegyverekhez gyártott műanyag tár?
Három hete boldog tulajdonosa lettem egy CZ 455 Lux-nak 22WMR kaliberben. Kézbe véve a fegyveren hibát nem találtam, kidolgozott fegyver, de az a fránya műanyag tár nem hagy nyugodni...


Szia!

Van hozzá való fém tár is. Nekem kb. 1500-2000 lövés ment ki a műanyagból és eddig tökéletes. .22LR kaliber.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1548 Dátum: 2018. Július 16. - 19:57:20 »

Jut eszembe!
Eladtam egy .22 LR toz 78/4-et kemény 65.000 Ft-ért.
Pesten adtam át a Gyöngysor ut 6 . alatt a vevőnek,friss műszakival.
Az adásvételi példányom már nincs meg.
Viszont megtaláltam hozzá a póttárakat,ha a fórumon regisztrált,vagy olvassa az illető ,és  magára ismerne ,akkor írjon legyenszíves,és elpostázom neki.
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #1549 Dátum: 2018. December 18. - 20:39:00 »

Hello! Én pár lőszert már próbáltam.
Vadászati tapasztalat nincs vele, lőtérre használom.



TOZ 8 egy Nikko Stirling 4-12x56os távcsővel.

Lőszerek amiket használtam:
Régi Vostok(még a puskához kaptam)
S&B HV
S&B HVHP
S&S CLUB

GECO piros

BLAZER-jó szórásképet produkál
Jelenleg: S&B REX ez egy régi lőszer..de egész jól viszi, talán ezzel a legpontosabb.

50 méterre támasztásból, vagy kézből szoktam lőni céltáblára.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1550 Dátum: 2018. December 19. - 00:42:29 »

Hello! Én pár lőszert már próbáltam.
Vadászati tapasztalat nincs vele, lőtérre használom.



TOZ 8 egy Nikko Stirling 4-12x56os távcsővel.

Lőszerek amiket használtam:
Régi Vostok(még a puskához kaptam)
S&B HV
S&B HVHP
S&S CLUB

GECO piros

BLAZER-jó szórásképet produkál
Jelenleg: S&B REX ez egy régi lőszer..de egész jól viszi, talán ezzel a legpontosabb.

50 méterre támasztásból, vagy kézből szoktam lőni céltáblára.
Nem rosszak ezek puffogtatni, kérdés mire akarod használni?  Régi vashüvelyes Vostok nem rossz választás, ki kell vakarni a zsírból. SB-k ilyenolyan sebességűek maradj valamelynél. Geco pirosssal már versenyt is nyertek...BLAZER alighanem a CCI gyors tölténye. A Rex-el meg vigyázat, a ma kapható, jellemzően lőtéri készletek elég morózusak, szétcsapják a peremet is nem csak gyújtják a peremgyújtásút. Puskában sem kellemes, de sportpisztolyban egyenesen veszélyes. Amennyiben nagyon jó szórást szeretnél lőni, és nem a töltényben keresed a hibát, akkor Lapua Midas, abban sem mindegy melyiket szereti a puskád.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1551 Dátum: 2019. Január 21. - 17:04:33 »

A CZ 455-ös felhasználókhoz volna egy kérdésem. Mennyire tartós/megbízható a fegyverekhez gyártott műanyag tár?
Három hete boldog tulajdonosa lettem egy CZ 455 Lux-nak 22WMR kaliberben. Kézbe véve a fegyveren hibát nem találtam, kidolgozott fegyver, de az a fránya műanyag tár nem hagy nyugodni...


22LR-ről nyilatkozom, elég vastagfalú az a műanyag tár, szóval bírja. Legalább nem rozsdál be, de amúgy Frommerben kapni fémet is, meg szlovákiai boltokban is (pl. Párkány).

Ha szeretnél hozzá érdekességet, taktikai tus, potom 750 euróért (francia):
                https://sdsmilitary.com/index.php/fabrications-speciales/crosse-aluminium-cz-455
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1552 Dátum: 2019. Január 21. - 19:09:31 »

Hello! Én pár lőszert már próbáltam.
Vadászati tapasztalat nincs vele, lőtérre használom.



TOZ 8 egy Nikko Stirling 4-12x56os távcsővel.

Lőszerek amiket használtam:
Régi Vostok(még a puskához kaptam)
S&B HV
S&B HVHP
S&S CLUB

GECO piros

BLAZER-jó szórásképet produkál
Jelenleg: S&B REX ez egy régi lőszer..de egész jól viszi, talán ezzel a legpontosabb.

50 méterre támasztásból, vagy kézből szoktam lőni céltáblára.

 Üdv!

Próbáld ki az RWS subsonic-ot  !   
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1553 Dátum: 2019. Január 23. - 19:28:20 »

Üdv!

Próbáld ki az RWS subsonic-ot  !   

Tisztelt nazzoli,

ahogy bull is ajánlotta, próbálj ki subsonic lőszert hozzá, pl. RWS, vagy CCI. Egy barátomnak is ehhez lőttük be a TOZ8-ast 50m-re, igen szépen hordja, csakúgy mint nekem a Savage.

Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #1554 Dátum: 2019. Január 23. - 21:54:56 »

Meg fogom próbálni..Mosolyog Igazából csak lőtéren használom jelenleg... Kézből nyilván távcsővel 50m-re gyakorlok állásból. Egyre jobb lesz Mosolyog
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1555 Dátum: 2019. Január 24. - 18:16:10 »

Meg fogom próbálni..Mosolyog Igazából csak lőtéren használom jelenleg... Kézből nyilván távcsővel 50m-re gyakorlok állásból. Egyre jobb lesz Mosolyog

Ha a tusba van téve fémhüvely a  két rögzítőcsavarhoz és ki van bedding-elve , akkor gyakorlatilag   50m-en  lukba-lukat lő ( fekve bipod-al )  az említett  patronokkal !  és van még egy fajta a Winchester Subsonic ,( nem a sárga dobozos hanem az újabbik) nehezebb 42grain-es lövedékkel! 

A beddingelést  így keresd :     glass bedding a rifle stock 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1556 Dátum: 2019. Január 24. - 18:45:41 »

Ha a tusba van téve fémhüvely a  két rögzítőcsavarhoz és ki van bedding-elve , akkor gyakorlatilag   50m-en  lukba-lukat lő ( fekve bipod-al )  az említett  patronokkal !  és van még egy fajta a Winchester Subsonic ,( nem a sárga dobozos hanem az újabbik) nehezebb 42grain-es lövedékkel! 

A beddingelést  így keresd :     glass bedding a rifle stock 

Ja... TOZ-8-as, beddingelve. Teljesen életszerű...  OOO
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1557 Dátum: 2019. Január 24. - 21:28:32 »

Meg fogom próbálni..Mosolyog Igazából csak lőtéren használom jelenleg... Kézből nyilván távcsővel 50m-re gyakorlok állásból. Egyre jobb lesz Mosolyog
Ilyen körülmények közt tök mindegy milyen töltényt használsz....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1558 Dátum: 2019. Január 25. - 08:35:10 »

és van még egy fajta a Winchester Subsonic ,( nem a sárga dobozos hanem az újabbik) nehezebb 42grain-es lövedékkel! 

Pont tegnap voltam a frommer-ben, láttam a weboldalukon, hogy elvileg van, de az eladó szerint már nincs belőle, kiváncsi lennék rá am én is.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1559 Dátum: 2019. április 21. - 22:18:46 »

Sziasztok!

Nemrég láttam, hogy a CZ újabb kiskaliberű puskával rukkolt elő.
A CZ457-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Esetleg a CZ 455-höz viszonyítva?

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: