Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 413769 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1530 Dátum: 2017. December 28. - 21:03:21 »

Köszönöm mindenkinek a választ!

Azért feszíti a kíváncsiságom a csőfal vastagsága,mert hozzám került egy régi .22-es aminek a cső felénél anno korrodációból fakadóan a cső külső oldalán  folytonossági hiány van. Kb 0.5mm
A belső oldal makulátlan. Szeretném felújítani ami szerintem a csőfal vékonyodásával járna. De nem akarom,hogy az egyébként jól működő fegyver emiatt a pontosságából veszítsen.

Szerintem a Ti javaslatotok is az lesz,hogy ha jól működik hagyjam,de azért megkérdem mert a műszaki részéhez laikus vagyok:

Mi erre a megoldás,kivitelezhető?

Látom, Danikám, elkínlódsz te ezen a 0.22-es projekten egy pár évig....
Én - olyan knézijenősen, tudod - nagyon szurkolok ám neked!! Kacsint

(ami engem illet (de ez maradjon köztünk...) egyébként az a nagyon komolyan hangzó folytonossági hiányt egy ízléses kis fémbiszbasszal (ha már olyan rettenetesen zavar, pl egy ezüstözött, ovális mély vésett ónémet betűkkel írt kezdőbetűs táblával  Ördög) meg  német "baglyos szuper ragasztóval" letakarnám, oszt jónapot......, és a puskára már félig német prémium fegyverként tekinthetsz. De hát én egy igénytelen, önbecsapásra hajlamos ürge vagyok! Vigyorog)

A cső vékonyítás a fegyver pontosságán, hogy ront-e? Hát, ha valami kutyaütő csinálja, esély van rá! Ha én csinálnám, biztosan, dobhatnád is el rögvest!
A legbiztosabb az, ha veszel smirglit, jó sokat. A csőhöz ne nyúlj vele, mert tök felesleges, de legalább lesz otthon jó sok smirglid....

Ha még bármi tök felesleges, költséges túlbonyolítás, és pénzkidobás ezzel kapcsolatban eszedbe jut, kérdezz nyugodtan. Nekem pl. nagyon sok egészen érdekes ötletem van még..... Kacsint

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1531 Dátum: 2017. December 28. - 21:46:18 »

 Röhög
Attila bzmeg... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1532 Dátum: 2017. December 29. - 09:18:13 »

Attikám, ez nagyon ott volt. Igen  És előbb-utóbb mindenki eljut ebbe a tudatállapotba  Ördög Ördög Ördög.
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1533 Dátum: 2017. December 29. - 09:20:32 »

Látom, Danikám, elkínlódsz te ezen a 0.22-es projekten egy pár évig....
Én - olyan knézijenősen, tudod - nagyon szurkolok ám neked!! Kacsint

(ami engem illet (de ez maradjon köztünk...) egyébként az a nagyon komolyan hangzó folytonossági hiányt egy ízléses kis fémbiszbasszal (ha már olyan rettenetesen zavar, pl egy ezüstözött, ovális mély vésett ónémet betűkkel írt kezdőbetűs táblával  Ördög) meg  német "baglyos szuper ragasztóval" letakarnám, oszt jónapot......, és a puskára már félig német prémium fegyverként tekinthetsz. De hát én egy igénytelen, önbecsapásra hajlamos ürge vagyok! Vigyorog)

A cső vékonyítás a fegyver pontosságán, hogy ront-e? Hát, ha valami kutyaütő csinálja, esély van rá! Ha én csinálnám, biztosan, dobhatnád is el rögvest!
A legbiztosabb az, ha veszel smirglit, jó sokat. A csőhöz ne nyúlj vele, mert tök felesleges, de legalább lesz otthon jó sok smirglid....

Ha még bármi tök felesleges, költséges túlbonyolítás, és pénzkidobás ezzel kapcsolatban eszedbe jut, kérdezz nyugodtan. Nekem pl. nagyon sok egészen érdekes ötletem van még..... Kacsint

 Emelem


  Ördög  jó, nem is számítottam másra de teljesen megértem!
Biztos más is kalandozott már el fejben,az emberben sok irracionális dolog felmerülhet. Főleg ha nem tárgyilagosan kezeli néha a dolgokat,mint ennél ahol sok szép emlék köti hozzá!   Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1534 Dátum: 2017. December 29. - 09:57:58 »


  Ördög  jó, nem is számítottam másra de teljesen megértem!
Biztos más is kalandozott már el fejben,az emberben sok irracionális dolog felmerülhet. Főleg ha nem tárgyilagosan kezeli néha a dolgokat,mint ennél ahol sok szép emlék köti hozzá!   Emelem


 Ha nem zavar akkor hagyd a francba , ha meg nagyon zavar  , vegyél valami kétkomponensű epoxi ragasztót , vagy műgyantás autógittet ,  Attila  meg már úgyis javasolta  hogy , vegyél smirglit , csiszold meg a cső külsejét , kend be  valamelyik maszmókkal ott ahol kell , aztán csiszold simára ,  utána meg fesd le   Motip mattfekete festékkel , vagy Krylon spray-vel ( ez kimondott fegyverfesték)  !
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1535 Dátum: 2017. December 29. - 10:26:24 »


  Ördög  jó, nem is számítottam másra de teljesen megértem!
Biztos más is kalandozott már el fejben,az emberben sok irracionális dolog felmerülhet. Főleg ha nem tárgyilagosan kezeli néha a dolgokat,mint ennél ahol sok szép emlék köti hozzá!   Emelem


Ha sok szép emlék köt hozzá, akkor pedig hozzá ne nyúlj, mert az emlék ott van a fél millis rozsdagödörben is!

Hihetetlen széleskörű műveltségemet a fegyverek felújításának elcseszése kapcsán a History Channel "Zálogcsillagok" címen futó fél dokumentum sorozatából szedtem, ahol mindig mondták, hogyha pl. ehhez a fegyverhez nem nyúltak volna hozzá, akkor tízszeresét érné......... A szép emlék pedig úgysem forintosítható!! Kacsint

Jó lövöldözést!!

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1536 Dátum: 2017. December 29. - 11:11:04 »

Látom, Danikám, elkínlódsz te ezen a 0.22-es projekten egy pár évig....
Én - olyan knézijenősen, tudod - nagyon szurkolok ám neked!! Kacsint
Attila!
A ti karácsonyi beigliteket nem véletlen az amszterdami járat hozta???? Röhög Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1537 Dátum: 2017. December 29. - 11:44:24 »

Attila!
A ti karácsonyi beigliteket nem véletlen az amszterdami járat hozta???? Röhög Igen

Nem, az Aucklandival jött........
Még egy-két nap, és faragok belőle egy betonkemény bumerángot!
A 300-asod ahhoz a fasorba se lesz  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1538 Dátum: 2017. December 29. - 14:01:27 »

Látom, Danikám, elkínlódsz te ezen a 0.22-es projekten egy pár évig....
Én - olyan knézijenősen, tudod - nagyon szurkolok ám neked!! Kacsint

(ami engem illet (de ez maradjon köztünk...) egyébként az a nagyon komolyan hangzó folytonossági hiányt egy ízléses kis fémbiszbasszal (ha már olyan rettenetesen zavar, pl egy ezüstözött, ovális mély vésett ónémet betűkkel írt kezdőbetűs táblával  Ördög) meg  német "baglyos szuper ragasztóval" letakarnám, oszt jónapot......, és a puskára már félig német prémium fegyverként tekinthetsz. De hát én egy igénytelen, önbecsapásra hajlamos ürge vagyok! Vigyorog)

A cső vékonyítás a fegyver pontosságán, hogy ront-e? Hát, ha valami kutyaütő csinálja, esély van rá! Ha én csinálnám, biztosan, dobhatnád is el rögvest!
A legbiztosabb az, ha veszel smirglit, jó sokat. A csőhöz ne nyúlj vele, mert tök felesleges, de legalább lesz otthon jó sok smirglid....

Ha még bármi tök felesleges, költséges túlbonyolítás, és pénzkidobás ezzel kapcsolatban eszedbe jut, kérdezz nyugodtan. Nekem pl. nagyon sok egészen érdekes ötletem van még..... Kacsint

 Emelem

Szia! Emelem

Az én első 0.22 -es puskám egy osztrák gyártmány volt. Olyan vékony volt elöl a csöve mint egy légpuskának, és mégis halál pontosan hordott. Én nem hiszem, hogy egy ilyen kaliberű lőszernél nagyon számít a csőfal vastagsága, főleg nem 0,5 mm. Azt sem hiszem, hogy annyi lövést adnál le vele, hogy felmelegedne a cső. Én szeretem, ha a puskáim esztétikailag is megfelelnek nekem, ezért én biztosan megcsináltatnám. Egy fegyvermester biztosan szépen meg tudja csinálni és nem hiszem, hogy egy huszasnál többe kerülne.
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1539 Dátum: 2017. December 30. - 13:44:29 »

Szia! Emelem

Az én első 0.22 -es puskám egy osztrák gyártmány volt. Olyan vékony volt elöl a csöve mint egy légpuskának, és mégis halál pontosan hordott. Én nem hiszem, hogy egy ilyen kaliberű lőszernél nagyon számít a csőfal vastagsága, főleg nem 0,5 mm. Azt sem hiszem, hogy annyi lövést adnál le vele, hogy felmelegedne a cső. Én szeretem, ha a puskáim esztétikailag is megfelelnek nekem, ezért én biztosan megcsináltatnám. Egy fegyvermester biztosan szépen meg tudja csinálni és nem hiszem, hogy egy huszasnál többe kerülne.
 Wave


Én azért egy cseppet szkeptikus vagyok a huszast illetően......, de az is lehet, hogy tévedek. Manapság egy huszas egy jobb fajta doboz golyós patron. Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1540 Dátum: 2017. December 30. - 18:13:04 »

Komoly fémipari ismeretekkel,és megfelelő eszközökkel,több megoldás is létezik.Folyékony fém,fémszórás stb.Én az esztergálást hagynám utoljára.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1541 Dátum: 2017. December 30. - 19:39:01 »

Komoly fémipari ismeretekkel,és megfelelő eszközökkel,több megoldás is létezik......
Pl. senki sem említette eddig a sikítót, pillekoronggal...profi kézben csodákra képes Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #1542 Dátum: 2017. December 30. - 19:42:45 »

Pl. senki sem említette eddig a sikítót, pillekoronggal...profi kézben csodákra képes Ördög

Az csak alura jo... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1543 Dátum: 2017. December 31. - 17:06:49 »

Az csak alura jo... Ördög

A lóf..., köszörűkoronggal simán gyártasz vele egy mezei kruppstahlból is "Fluted" csövet.  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1544 Dátum: 2017. December 31. - 19:24:15 »

A lóf..., köszörűkoronggal simán gyártasz vele egy mezei kruppstahlból is "Fluted" csövet.  Nyihi
Nem kell sokat szarakodni!!   Ördög  Vigyorog 
 A betonvas másra is jó.  Taps
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: