Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 414882 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1485 Dátum: 2017. Május 28. - 16:34:24 »

Tisztelt Urak! Találkozott már valamelyikőtök balkezes (balos zárdugattyú) 22-el? Érdemes -e egyáltalán kersgélni. A közeli lőtéren csak fekve lehet lőni és nekem elég nyűgös ,és hosszú minden lövés ill.töltés után felvenni az ideális poziciót.Vadászatnál (-amíg volt),nem  volt zavaró a dolog mármint a jobbkezes zár ,másrészt szabadabban mozgott az ember meg úgy jött a dolog magától is. .Kösz előre is : r.

http://www.czub.cz/en/produkty/malorazky/for-left-handers.html

Lőttem vele, marha jó.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1486 Dátum: 2017. Május 28. - 19:16:32 »

Köszönöm Nagysas! Beszéltem a magyar forgalmazóval ígérte (kb egy heteí),hogy küld árajánlatot ,úgy kaptam meg mint te de nem  adom fel , a Duna túlpartjáról is adnának el de fajlagosan növeli az árat az adminisztrációs költség meg az utazgatás úgyhohy kivárom a harmonikásokat.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1487 Dátum: 2017. Május 30. - 23:07:03 »

Eddig találkoztam fél, egy, és másfél inch vastag gumitalpakkal.... de az is lehet, hogy sokkal nagyobb a választék. Egyik sem randa, mert harmonikus kinézete van a hossz eltérés dacára a puskáknak kivétel nélkül velük.
El kellett döntenem, hogy a legértékesebb és talán a legkönnyebben piacra dobható puskámnál mi a fontosabb, hogy hagyjam meg eredeti hosszúságúra a tust, ezáltal maradjon nagyon szép, harmonikus a fegyver kinézete, de ne tudjak vele lőni hidegben, vastag lesruhában. Vállat von
Valószínűleg eléggé el nem itélhető módon megrondítottam a kinézetét, és levágattam a tusból, ezen már ne múljon semmi az igazság pillanatánál. Ha eladnám, tennék rá hosszabb tusatalpat, vagy tegyen rá az új tulaj. Egy orangután felépítésű ember pedig legfeljebb nem az én puskámat veszi meg.... zág shón Vigyorog Vigyorog...
Mivel van saját negatív tapasztalat, és ezenkívül alsó hangon legalább egy elbénázott turkács volt az ára, hogy elég drága dolog nem feláldozni a komfortos lövés oltárán a "szépséget", én ebbe a hibába többet nem fogok esni...
Persze te természetesen, ha másként látod a dolgokat, az szíved joga, és a saját puskáddal úgyis azt csinálsz, amit akarsz......... Emelem

Szervusz!

Elnézést, hogy csak most reagálok!
Létezni létezik, de nem a szívem csücske ez a megoldás, ahogy az sem, amit mematyi írt. Alapból nem értettem, hogy miért lett ilyen rövid a tus. Hosszabból lehet rövidebbet vágni, de fordítva nem. (Most vonatkoztassunk el attól, hogy laminált anyag és azzal úgy tudom nehezebb dolgozni.)

Iszom szavaid, igazad van, egyetértünk!
Ez most azért más eset (amivel én most azért nem kívánok foglalkozni), mert nem vadászatra vettem. Más ha az ember fülében dobog a szíve a lövés előtt például a lesen, meg más az, ha asztalnál ülve egy darab papírra céloz lőzsákról (nem versenyszerűen).
Ha vadászatra lenne, akkor probléma lenne a hossza, így nem akarok most erre költeni, mert az az esztétikum rovására menne és leginkább pont azzal rágta be magát a hülyebogár által, ahogy kinéz, meg amit tud!

Üdv!  Emelem
P.p.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1488 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 19:54:10 »

https://vadaszapro.net/reszletek/277135/elado-cz-455-wmr

"Őzre is kiváló"   Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1489 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 21:18:26 »



"Őzre is kiváló"   Fejvakarás


Meg bikára is!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1490 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 21:32:59 »


Meg bikára is!  Vigyorog

Kell rá egy jó hangtompító meg éjjellátó és igazi mindenes!  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1491 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 21:52:21 »

Kell rá egy jó hangtompító meg éjjellátó és igazi mindenes!  Ördög

Ez az! Mosolyog


Nem tudom eldönteni, hogy az emberek ennyire tájékozatlanok, vagy sz@rnak minden törvényességre? :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1492 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 21:52:56 »


Meg bikára is!  Vigyorog
Meséltem már a részleteket,szinte biztos,hogy felénk a legtöbb szarvas ettől harap utoljára a silótengeribe...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1493 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 21:55:44 »

Ez az! Mosolyog


Nem tudom eldönteni, hogy az emberek ennyire tájékozatlanok, vagy sz@rnak minden törvényességre? :Mosolyog

1991-ben vizsgáztam, a tanfolyamon az előadó nem tudott arra a kérdésemre határozott választ adni, hogy .22 Long Rifle félautomatával szabad-e őzre vadászni. Na??? Elég szép?   Vigyorog

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1494 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 22:24:16 »

1991-ben vizsgáztam, a tanfolyamon az előadó nem tudott arra a kérdésemre határozott választ adni, hogy .22 Long Rifle félautomatával szabad-e őzre vadászni. Na??? Elég szép?   Vigyorog


Most akkor lehet, vagy nem lehet?!
Ne hagyjatok kételyek között vergődni.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1495 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 22:34:57 »

Most akkor lehet, vagy nem lehet?!
Ne hagyjatok kételyek között vergődni.... Ördög

Lehetni lehet, csak nem szabad! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1496 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 22:41:59 »

Most akkor lehet, vagy nem lehet?!
Ne hagyjatok kételyek között vergődni.... Ördög

Űgy van ez, mint török basa a borivással, csak éjszaka, mert akkor a főnök  Angyal nem lássa!  Ördög
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1497 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 13:06:21 »

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a CZ455-öt használók felé:

Adott ugye, hogy cserélhető a cső, ami nagyszerű.
Én személy szerint úgy használnám, hogy dúvadazni a 22 wmr mini-set-et venném meg hozzá, céllövészetre pedig a 22 LR csövet használnám. A céltávcsövet fixen hagynám a tokon és beállítanám mindkét csőhöz, s a cső-cserék során a már feljegyzett beállítással (pl. kattanások száma a toronynál)  állítanám oda, ahová az adott csőnél épp szükséges. Még ilyet nem csináltam, és nem tudom, mennyire életképes ez, de meglátjuk. Ezzel kapcsolatban is várnék véleményt (de csak szalonképeset  Ördög) .

A fentiek tükrében az lenne a kérdésem, hogy ha a 22 wmr csövet kiszedem és céllövészet után újra visszarakom, akkor a már korábban beállított pontosság megmarad-e, vagy újra be kell lőni, mert a csövet eltávolítottuk? Van-e annyira stabil a cső visszaszerelésének módja (két csavarral oldalról kell, ahogy láttam), hogy elég legyen csak a tornyon a már bejegyzett kattintásokkal visszaállítani azt a 22 wmr-hez, vagy újra be kell lőni? Mi a tapasztalat (ha esetleg próbálta már valaki)?

Ha hülye a kérdés elnézést kérek. Gondoltam oldható szerelékre is, de a Komlói gyártója lebeszélt róla ennél a típusnál. Inkább a weaver-sínt javasolta, de arra pedig a fegyvermester mondta, hogy ha nyílt irányzékkal akarom használni a 22LR csövet (mert kezdetben ezt akartam), akkor nem biztos, hogy a nyílt irányzékból valamit is látni fogok a weaver-síntől. Ezért maradtam annál a megoldásnál, hogy a céltávcsövet beállítanám a mindkét csőhöz és fix szerelékkel használnám.

Válaszokat előre is köszönöm Nektek!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1498 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 15:08:00 »

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a CZ455-öt használók felé:

Adott ugye, hogy cserélhető a cső, ami nagyszerű.
Én személy szerint úgy használnám, hogy dúvadazni a 22 wmr mini-set-et venném meg hozzá, céllövészetre pedig a 22 LR csövet használnám. A céltávcsövet fixen hagynám a tokon és beállítanám mindkét csőhöz, s a cső-cserék során a már feljegyzett beállítással (pl. kattanások száma a toronynál)  állítanám oda, ahová az adott csőnél épp szükséges. Még ilyet nem csináltam, és nem tudom, mennyire életképes ez, de meglátjuk. Ezzel kapcsolatban is várnék véleményt (de csak szalonképeset  Ördög) .

A fentiek tükrében az lenne a kérdésem, hogy ha a 22 wmr csövet kiszedem és céllövészet után újra visszarakom, akkor a már korábban beállított pontosság megmarad-e, vagy újra be kell lőni, mert a csövet eltávolítottuk? Van-e annyira stabil a cső visszaszerelésének módja (két csavarral oldalról kell, ahogy láttam), hogy elég legyen csak a tornyon a már bejegyzett kattintásokkal visszaállítani azt a 22 wmr-hez, vagy újra be kell lőni? Mi a tapasztalat (ha esetleg próbálta már valaki)?

Ha hülye a kérdés elnézést kérek. Gondoltam oldható szerelékre is, de a Komlói gyártója lebeszélt róla ennél a típusnál. Inkább a weaver-sínt javasolta, de arra pedig a fegyvermester mondta, hogy ha nyílt irányzékkal akarom használni a 22LR csövet (mert kezdetben ezt akartam), akkor nem biztos, hogy a nyílt irányzékból valamit is látni fogok a weaver-síntől. Ezért maradtam annál a megoldásnál, hogy a céltávcsövet beállítanám a mindkét csőhöz és fix szerelékkel használnám.

Válaszokat előre is köszönöm Nektek!

Üdv.: Beregi  Emelem

Szia!

Én kiszámolnám, hogy a betétcső ára hány lövésből térül meg.
Másrészt pedig -habár csőcserét még sosem csináltam- annyi minden horgász, túrázó, kerékpáros, stb... cuccommal próbáltam meg szarakodni, hogy saját tapasztalatból mondom nem éri meg. Végül mindig az jött ki, hogy vagy drágábbra jött ki, vagy drágábbra + sz.pással együtt.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1499 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 15:50:07 »

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a CZ455-öt használók felé:

Adott ugye, hogy cserélhető a cső, ami nagyszerű.
Én személy szerint úgy használnám, hogy dúvadazni a 22 wmr mini-set-et venném meg hozzá, céllövészetre pedig a 22 LR csövet használnám. A céltávcsövet fixen hagynám a tokon és beállítanám mindkét csőhöz, s a cső-cserék során a már feljegyzett beállítással (pl. kattanások száma a toronynál)  állítanám oda, ahová az adott csőnél épp szükséges. Még ilyet nem csináltam, és nem tudom, mennyire életképes ez, de meglátjuk. Ezzel kapcsolatban is várnék véleményt (de csak szalonképeset  Ördög) .

A fentiek tükrében az lenne a kérdésem, hogy ha a 22 wmr csövet kiszedem és céllövészet után újra visszarakom, akkor a már korábban beállított pontosság megmarad-e, vagy újra be kell lőni, mert a csövet eltávolítottuk? Van-e annyira stabil a cső visszaszerelésének módja (két csavarral oldalról kell, ahogy láttam), hogy elég legyen csak a tornyon a már bejegyzett kattintásokkal visszaállítani azt a 22 wmr-hez, vagy újra be kell lőni? Mi a tapasztalat (ha esetleg próbálta már valaki)?

Ha hülye a kérdés elnézést kérek. Gondoltam oldható szerelékre is, de a Komlói gyártója lebeszélt róla ennél a típusnál. Inkább a weaver-sínt javasolta, de arra pedig a fegyvermester mondta, hogy ha nyílt irányzékkal akarom használni a 22LR csövet (mert kezdetben ezt akartam), akkor nem biztos, hogy a nyílt irányzékból valamit is látni fogok a weaver-síntől. Ezért maradtam annál a megoldásnál, hogy a céltávcsövet beállítanám a mindkét csőhöz és fix szerelékkel használnám.

Válaszokat előre is köszönöm Nektek!

Üdv.: Beregi  Emelem

Szia!

Én Cz455-öt használok, és bár váltócsövem nincs hozzá, az egy 22lr csövet már többször kivettem belőle, szóval csak arról nyilatkozok.

Ha megvan az elhatározás, és a mani, én rábeszélnélek, egyáltalán nem egy bonyolult dolog. Ha ésszerű áron találnék használt váltócsövet, én is vennék rögtön. Tényleg csak ki kell csavarni a csavarokat, meg a tárfészekből kivenni egy műanyag közdarabot, és működik is.
Én eddig nem tapasztaltam, hogy lényegesen elmászna a találat csőkivételt követően, de hozzá kell tennem, hogy nem vettem bele még "valódi verseny" skulót, és különlegesen parádés lövő sem vagyok.

Szerintem bőven az átlagos vadászati hibán belül mozog a csőcsere miatti mászkálás, szóval ha vadászni mennél, elégnek tartom a klikkelést, feltéve ha a távcsöved is jó erre a célra.

Egyáltalán nem megváltó a dolog, de amire tervezték(szabadidősport)  és amennyiért adják(erős belépő szint, a tengerentúlon) annyiért jól működik, és a váltócső sem kifizethetetlen. Mindemellett nem véletlenül nem nyernek szinte soha komoly versenyt cserecsöves puskákkal.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: