Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415584 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1125 Dátum: 2014. Február 03. - 10:24:54 »

Most ár tudom, hogy nagy üzletet fogok csinálni, ha megveszem a toznyolcast 50-ezerért.... Röhög
 http://vadaszapro.net/reszletek/206585/toz-8-022
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1126 Dátum: 2014. Február 03. - 10:43:18 »

Köszönöm bull!

Nekem úgy tűnik, barkács, a zárdugattyú hátsó kétharmada..



Amikor az MHSZ megszűntével hirtelen engedélyezték a 022 tartását boldog boldogtalannak-csak hogy el lehessen sózni a készleten lévő vasakat, temérdek ilyen "kendács" megoldás született a biztosításra, általában simán elfogadták vizsgán. Nekem is egy hasonló "biztosítót" szerelt rá valaki talán ötszáz forintért, így került a puska háromezerbe... Stoel
Aztán a "biztosító" szétesett, én csináltam rá egy másikat, szépen lebarnítottam majd leműszakiztattam vele a puskát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1127 Dátum: 2014. Február 03. - 10:54:58 »

Amikor az MHSZ megszűntével hirtelen engedélyezték a 022 tartását boldog boldogtalannak-csak hogy el lehessen sózni a készleten lévő vasakat, temérdek ilyen "kendács" megoldás született a biztosításra, általában simán elfogadták vizsgán. Nekem is egy hasonló "biztosítót" szerelt rá valaki talán ötszáz forintért, így került a puska háromezerbe... Stoel
Aztán a "biztosító" szétesett, én csináltam rá egy másikat, szépen lebarnítottam majd leműszakiztattam vele a puskát.

..ez is, háromezerbe fog kerülni.    A holnapi beíratással..  Ördög ..
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1128 Dátum: 2014. Február 03. - 14:04:27 »

..ez is, háromezerbe fog kerülni.    A holnapi beíratással..  Ördög ..
Lassan Arzenálod lesz. Eddig írogattad,hogy ki szólt be,most meg reszelgeted a töltények hegyét...Az új nickneved Vendetta lesz...Ha jól emlékszem mi nagyon harmonikus kapcsolatban vagyunk... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1129 Dátum: 2014. Február 03. - 14:35:06 »

Lassan Arzenálod lesz. Eddig írogattad,hogy ki szólt be,most meg reszelgeted a töltények hegyét...Az új nickneved Vendetta lesz...Ha jól emlékszem mi nagyon harmonikus kapcsolatban vagyunk... Vigyorog

     Bátya!

Ezen üzenet útján szeretnék megkérni minden ajándékozni szándékozó Fórumtársam, hogy több flintát már nem tudok befogadni..,      egyenlőre..  Vigyorog ..

Sajnos egyetlenegy fenntartott helyem maradt mostanra.  :Mosolyog ..  Amire, bármelyik pillanatban érkezhet, az új Lakó.  Táncol ..
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1130 Dátum: 2014. Február 03. - 19:37:30 »

     Bátya!

Ezen üzenet útján szeretnék megkérni minden ajándékozni szándékozó Fórumtársam, hogy több flintát már nem tudok befogadni..,      egyenlőre..  Vigyorog ..

Sajnos egyetlenegy fenntartott helyem maradt mostanra.  :Mosolyog ..  Amire, bármelyik pillanatban érkezhet, az új Lakó.  Táncol ..
Meglepődött Meglepődött Meglepődött Ebben az esetben,szerényen lehajtott fejjel,a lábujjam hegyével a homokba rajzolgatva suttogom magam elé,hogy egy 16-os Lampartnak vagy egy Monte Carlo-nak még tudok helyet biztosítani...Lőni meg majd megtanulok vele nyugdíjas koromig...  Stoel Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1131 Dátum: 2014. Február 03. - 19:47:19 »

Lassan Arzenálod lesz. Eddig írogattad,hogy ki szólt be,most meg reszelgeted a töltények hegyét...Az új nickneved Vendetta lesz...Ha jól emlékszem mi nagyon harmonikus kapcsolatban vagyunk... Vigyorog

Opportunista!!
Ha elkap, ezért a dumáért lehet, hogy megbocsát..... de előtte úgyis lesz egy kis ungabunga...... Ördög Ördög Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1132 Dátum: 2014. Február 03. - 20:08:22 »

Opportunista!!
Ha elkap, ezért a dumáért lehet, hogy megbocsát..... de előtte úgyis lesz egy kis ungabunga...... Ördög Ördög Ördög
0.22 méretben???????   Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1133 Dátum: 2014. Február 03. - 20:50:04 »

Köszönöm bull!

Nekem úgy tűnik, barkács, a zárdugattyú hátsó kétharmada..



Nagyon trehány munkának tűnik a forgácsolás.  Az oroszoknál is trehányabbnak..

Itt van még pár fotó :







Köszönöm amennyiben sikerül beazonosítani Valakinek.., hogy ez most, valami.., vagy megy valahova?!..  Fejvakarás Fejvakarás .. 

                  Emelem




 Uraim!  Emelem

Lassan illene visszatérni a tropik témájához.  Türelmetlenül  Türelmetlenül  Türelmetlenül ..

Segítő szándékkal íróknak.., ajándék..  Vigyorog ..


Naplózva
sgtbalage
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1134 Dátum: 2014. Március 10. - 07:28:18 »

Kedves fórumozók!
 
Toz-17-est, vagy ehhez hasonló kivehető táras, ismétlő fegyvert keresek megvételre max 50.000 Ft-ig. Külcsín nem a legfontosabb, a lényeg csupán annyi, hogy ne rohadjon, távcső, szerelék nem szükséges.
 
Ha valakinél akadna egy, vagy tud valakit, aki megválna ilyen fegyverétől, kérem jelezze - mail publikus.
 
Üdv, K. Balázs
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #1135 Dátum: 2014. Március 16. - 21:57:29 »

Csak érdekelne a véleményetek!

Van egy cimborám,akinek van egy 22.win.mag.kaliberű fegyvere!Teljes megelégedéssel használja duvadazásra!
Olvastam az előző hozzászólasokban ezt is, azt is!pusztán kíváncsiságból kérdezem érdemes lenne beruházni egy ilyen kaliberbe?

Hogy milyen lőszert használ,konkrétan nem tudom!100m.fölé nem nagyon nyúl el.........
Szigorúan csak duvadazásra kellene,róka,dolmanyos....az utóbbiból annyi van,hogy néha nem lehet megszámolni,és ritkán vár be sörétlövèsre,sőőt....tapasztalt rutinos jószágok,de valahogy ki kellene szedni a vámot belőlük,mert az apróvadra nézve ez nem jelent túl jót.....
Ha van tapasztalatotok, légyszives írjatok!

Köszönettel:Gabca Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1136 Dátum: 2014. Március 17. - 07:35:12 »

Csak érdekelne a véleményetek!

Van egy cimborám,akinek van egy 22.win.mag.kaliberű fegyvere!Teljes megelégedéssel használja duvadazásra!
Olvastam az előző hozzászólasokban ezt is, azt is!pusztán kíváncsiságból kérdezem érdemes lenne beruházni egy ilyen kaliberbe?

Hogy milyen lőszert használ,konkrétan nem tudom!100m.fölé nem nagyon nyúl el.........
Szigorúan csak duvadazásra kellene,róka,dolmanyos....az utóbbiból annyi van,hogy néha nem lehet megszámolni,és ritkán vár be sörétlövèsre,sőőt....tapasztalt rutinos jószágok,de valahogy ki kellene szedni a vámot belőlük,mert az apróvadra nézve ez nem jelent túl jót.....
Ha van tapasztalatotok, légyszives írjatok!

Köszönettel:Gabca Emelem


Én használok egy ilyen kaliberű fegyvert Weirauch gyátmányú 7x50-es Meopta céltávcsővel. RWS lőszert használpk, mert azt hordja megfelelően. Próbáltam egy csomó mást is, de nem tetszett a szórásképe egyiknek sem. Úgy lövöm be, hogy 50m-en 4cm magas, és akkor százon van nullán, tehát mondjuk egy kisebb vadra 50 körül ügyelni kell a helyes célzásra, mert könnyen fölé megy a lövés.
Ha lenne kérdésed csak hajrá! Szívesen válaszolok, ha tudok!!
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #1137 Dátum: 2014. Március 17. - 08:36:41 »

Köszönöm a gyors választ!

Érdekelne a max. Lőtáv is,amire még azt mondod esetleg belefér és biztonsággal terítékre hozható a vad!
Mi most kértük meg az engedélyt(dolmányos,szarka,szajkó) és amint írtam,dolmányosból sok van,ami az előző szezonban mar meglátszott az apróvadon!Szerintem élvezetes lenne a dolmanyosok gyérítése,és persze a rókára is!
Te mire használod?
 S.Peti
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1138 Dátum: 2014. Március 17. - 11:24:12 »

Köszönöm a gyors választ!

Érdekelne a max. Lőtáv is,amire még azt mondod esetleg belefér és biztonsággal terítékre hozható a vad!
Mi most kértük meg az engedélyt(dolmányos,szarka,szajkó) és amint írtam,dolmányosból sok van,ami az előző szezonban mar meglátszott az apróvadon!Szerintem élvezetes lenne a dolmanyosok gyérítése,és persze a rókára is!
Te mire használod?
 S.Peti

A max lőtáv 100m!! Azután már nagyon esik, de ha leellenőrzöd, hogy 110-120-130m-en hová hord lehet vele oda is pontos lövést leadni, de ott pontosan kell tudni a távolságot /távmérő/, és a kicsi mag miatt nagyon szélérzékeny. Összefoglalva a biztos lőtávolság 100m és kész!!
Rókát, dolmányost, szarkát lőttem vele, de mindig  csak a föld felé szabad lőni , mert elég messze el repül a skuló és komoly kellemetlenséget tud okozni egy céltalanul repülő mag!!
Naplózva
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #1139 Dátum: 2014. Március 17. - 13:09:38 »

Köszönöm a tartalmas válaszokat!
A tervem az lenne,hogy beetetem a( kis tollasokat)pl.haldöggel,és egy álcázott helyről probálkoznék!
Korán kint lennék,még sötétben,és mire virrad már várnám a "vendégeket" Sam6
Természetesen mindig máshol,mert hamar tanulnak!!!!
Most már egyre biztosabb vagyok ,hogy veszek egy puskát ebben a kaliberben!
Amire nekem kell, arra tökéletes lenne!
A lőszerekről szerzett tapasztalatodra kíváncsi lennék....És esetleg arra,hogy a Dolmányosokra van-e valami modszered!
Tényleg nagyon köszönöm!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: