Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415572 alkalommal)
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1095 Dátum: 2013. November 27. - 13:10:47 »

Sziasztok.

Kispuska vételen régóta gondolkodok.
Egy ismerős ismerőse árulja a TOZ-8-asát csupaszon.
40, re tartja, állítólag elég jó állapotú, deén ezt is sokallom érte. Mennyiért szabad elhozni?
Ha megvenném akkor Zeiss 4x32-t gondolnék rá acél komlói szerelékkel. Mi a véleményetek?
Köszönöm
40-ért eladom én is a 0,22-es toz8-asom 6*42 mom céltávcsővel lőszerrel együtt. Ha érdekel.  Emelem
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #1096 Dátum: 2013. November 27. - 20:31:28 »

Valahogy így gondoltam én is, bár ebből talán nem ment el annyi lövés mint a lőtériekből.
Távcsőről/szerelékről mi a véleményed?
Emelem Üdv. Minek a rövidítése az ( szvsz), de komolyan? Amúgy akár milyen kilőtt lőtéri egy toz-8-as, azt kurv@ nehéz kilőni. Nekem volt 5 fajta táras, lakefield, toz-17, jw-15, stb. a mostani toz-8-asom olyan öreg, hogy még Lenin lőtt vele, de kib@szott pontos és nagyon szeretem a varmint csövét  Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1097 Dátum: 2013. November 27. - 20:32:58 »

szvsz = szerény véleményem szerint  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1098 Dátum: 2013. November 27. - 20:48:36 »

a mostani toz-8-asom olyan öreg, hogy még Lenin lőtt vele, de kib@szott pontos és nagyon szeretem a varmint csövét  Mosolyog
Ezzel csak egyetérteni tudok, én is imádom a TOZ-8-at Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1099 Dátum: 2013. November 28. - 21:56:10 »

A Toz csövét nem a kilövéssel tették tönkre!
Még a "cigány" lőszer sem bántotta.
Azonban jó pár lőtéren láttam, hogy primitív barmok - a lőtérvezető jelenlétében, és természetesen csőtorkolat felől, honnan máshonnan - jó megrozsdásodott görbe vasvesszővel pucolták, hogy sikított a fém a fémen...
Egy fegyverkarbantartási utasításban sem olvastam, hogy ez jót tesz a csőnek.... Fejvakarás
Nem minden Toz szar, de már a régi ánti világban is válogatta minden igényesebb beutalt, mert egy-kettővel nem lehetett rendeset lőni sehogysem.
Ez van- és volt!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1100 Dátum: 2013. November 29. - 09:43:43 »

A Toz csövét nem a kilövéssel tették tönkre!
Még a "cigány" lőszer sem bántotta.
Azonban jó pár lőtéren láttam, hogy primitív barmok - a lőtérvezető jelenlétében, és természetesen csőtorkolat felől, honnan máshonnan - jó megrozsdásodott görbe vasvesszővel pucolták, hogy sikított a fém a fémen...
Egy fegyverkarbantartási utasításban sem olvastam, hogy ez jót tesz a csőnek.... Fejvakarás
Nem minden Toz szar, de már a régi ánti világban is válogatta minden igényesebb beutalt, mert egy-kettővel nem lehetett rendeset lőni sehogysem.
Ez van- és volt!

Valóban igaz, de az is, hogy amelyik esetében már huzagolást nem látni, az sok esetben azért van, mert az ólom feltömítette a barázdát és az a szerencsétlen huzag már nem tudja megfogni a lövedéket, ezért szór a fegyver egy olajtókapunyit. Emelem
Naplózva
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1101 Dátum: 2013. December 01. - 23:00:34 »

Lehet, hogy hülye kérdés, de olvastam, hogy páran átalakították a TOZ 8-ast tárassá, ez mennyire drága mulattság?
Mert, ha teszem azt, sikerül egy jó kis darabot megvenni mondjuk 10-15e Ft-ért, és ráköltök még 40-et a tárazásra, akkor egész jó áron hozzájutok, egy remek puskához.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1102 Dátum: 2013. December 01. - 23:17:14 »

Lehet, hogy hülye kérdés, de olvastam, hogy páran átalakították a TOZ 8-ast tárassá, ez mennyire drága mulattság?
Mert, ha teszem azt, sikerül egy jó kis darabot megvenni mondjuk 10-15e Ft-ért, és ráköltök még 40-et a tárazásra, akkor egész jó áron hozzájutok, egy remek puskához.
http://vadaszapro.net/reszletek/201156/toz-17-kispuska
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1103 Dátum: 2014. Január 04. - 19:29:18 »

Jelentem, hogy sikerült választanom, és vettem egy kanadai LakeField Mark II-es puskát. Van rajta egy Tasco távcső is, ami meglepően szép képet ad fényes nappal (illetve, jelen esetben ködös nappal). Nekem rettentően tetszik a szerkezet!  Táncol



Azt még kérdezném, hogy a .22lr kaliberhez jó-e, a 4.5 légpuska pucoló szettem? Na meg lőszert, milyet ajánlotok hozzá? A volt gazdája szerint szinte minden jó neki, de válasszak egyet hozzá, amelyik szimpatikus, és olyat vegyek, hogy a szórásképe ne változzon.
Meg egy pót tárat szeretnék hozzá venni, melyik vadászboltban érdemes próbálkozni? A neten hiába néztem, ott nem találtam információt róla. 
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #1104 Dátum: 2014. Január 05. - 09:59:31 »

Szia!

A 4.5mm-es nem a legjobb hozzá vegyél inkább 5.6-t az bele való.  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1105 Dátum: 2014. Január 16. - 08:52:18 »

Üdv
Kérlek erősítsetek, vagy cáfoljatok meg.
Kilátásba helyeztem magamnak egy tárasra alakított toz8-as kispuskát. Zeiss(gondolom az öreg 4x32) távcsővel, kb. 1000 db lőszerrel. A lőszert ne számoljuk, mert ki tudja milyen.
Na szóval ha kipróbálom,és jó a csöve, akkor gondolom bátran adhatok érte 50ezret. Szerintetek?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1106 Dátum: 2014. Január 16. - 14:03:03 »

Üdv
Kérlek erősítsetek, vagy cáfoljatok meg.
Kilátásba helyeztem magamnak egy tárasra alakított toz8-as kispuskát. Zeiss(gondolom az öreg 4x32) távcsővel, kb. 1000 db lőszerrel. A lőszert ne számoljuk, mert ki tudja milyen.
Na szóval ha kipróbálom,és jó a csöve, akkor gondolom bátran adhatok érte 50ezret. Szerintetek?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1107 Dátum: 2014. Január 16. - 14:32:32 »

Üdv
Kérlek erősítsetek, vagy cáfoljatok meg.
Kilátásba helyeztem magamnak egy tárasra alakított toz8-as kispuskát. Zeiss(gondolom az öreg 4x32) távcsővel, kb. 1000 db lőszerrel. A lőszert ne számoljuk, mert ki tudja milyen.
Na szóval ha kipróbálom,és jó a csöve, akkor gondolom bátran adhatok érte 50ezret. Szerintetek?
Ha jó a lőképe én adnék érte annyit, de én perverz vagyok, imádom a toz8-at Mosolyog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1108 Dátum: 2014. Január 16. - 16:16:22 »

Ha jó a lőképe én adnék érte annyit, de én perverz vagyok, imádom a toz8-at Mosolyog
Hát remélem jó lesz, mert közben megnéztem, és rájöttem, hogy kell nekem. Baromi hosszú vastag csöve van, a tus sem az a bumfordi, amit eddig láttam, hanem szép karcsú, hosszan előrenyúlik a cső alatt. A távcső Hensoldt-Wetzlar ziel dialyt, 2 3/4x-es, oldható szereléken. A tárassá alakítás igényes, szép munka, Fekete Jenő csinálta. Mhsz-es volt a puska, de nem sokáig, mert 90-es évjárat.
Köszi a választ, üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1109 Dátum: 2014. Január 18. - 09:05:15 »

Hát remélem jó lesz, mert közben megnéztem, és rájöttem, hogy kell nekem. Baromi hosszú vastag csöve van, a tus sem az a bumfordi, amit eddig láttam, hanem szép karcsú, hosszan előrenyúlik a cső alatt. A távcső Hensoldt-Wetzlar ziel dialyt, 2 3/4x-es, oldható szereléken. A tárassá alakítás igényes, szép munka, Fekete Jenő csinálta. Mhsz-es volt a puska, de nem sokáig, mert 90-es évjárat.
Köszi a választ, üdv
Üdv
Érdeklődnék, hogy mi a külömbség a toz8 és a toz 8M között, ha van egyáltalán. Olvastam hirdetésekben mind a kettőt, és nem tudom, hogy ugyanaz-e a kettő, vagy sem.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: