Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415632 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #1080 Dátum: 2013. November 22. - 14:38:50 »

Szépre sikeredett a bizonyítványod, koma!
Csak kultúráltan.

Üdv a Vadásznak!
 Emelem
Koma neked....tudod ki.
A te szép bizonyítványodra írtam  DIREKT ilyen stílusban. Te dumálsz kultúráról  Okos olvasd már el mit írtál és hogyan, te "népművészeti cserépedény"  Ördög
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1081 Dátum: 2013. November 22. - 15:41:49 »

Sajnos a félautomata csak sörétesben engedélyezett vadászatra, a tárkapacitás ott is kettőre le van korlátozva. Az amcsi kollégák mindíg hülyére röhögik magukat, ha szóba kerül.

Kosz
Azt tudtam, hogy felautomata nagygolyossal nem szabad vadaszni, de azt nem, hogy a .22 -el sem.  Nonszensze szabalyzat.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1082 Dátum: 2013. November 22. - 16:35:46 »

Kosz
Azt tudtam, hogy felautomata nagygolyossal nem szabad vadaszni, de azt nem, hogy a .22 -el sem.  Nonszensze szabalyzat.
Nem baj, a TOZ-8-asommal úgyse veheti fel a versenyt semmi Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1083 Dátum: 2013. November 22. - 18:16:39 »

Kosz
Azt tudtam, hogy felautomata nagygolyossal nem szabad vadaszni, de azt nem, hogy a .22 -el sem.  Nonszensze szabalyzat.

Mivel mind kettő hosszú huzagolt tűzfegyver, ezért a jog nem tesz különbséget a kettő közt. Emelem
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #1084 Dátum: 2013. November 22. - 22:17:00 »

Nem baj, a TOZ-8-asommal úgyse veheti fel a versenyt semmi Mosolyog

Ráadásul "Varmint" csöve van.  Ördög Vigyorog
Naplózva
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1085 Dátum: 2013. November 23. - 20:04:57 »

Találtam egy szimpatikus puskát, számomra még elérhető áron, egy kanadai Lake Field Mark II 22LR-t.
Még ilyen márkáról nem is hallottam, van valakinek tapasztalata vele?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1086 Dátum: 2013. November 23. - 20:49:44 »

Találtam egy szimpatikus puskát, számomra még elérhető áron, egy kanadai Lake Field Mark II 22LR-t.
Még ilyen márkáról nem is hallottam, van valakinek tapasztalata vele?

Igen, kanadai fegyvergyarto ceg melyet az amerikai Savage vasarolt meg es most az a nev alatt van forgalmazva.  Nem egy draga fegyver, ujjonan voltak $120 korul a Lakefieldek. Nagyon pontos kispuskak kulonben annyi penzert.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1087 Dátum: 2013. November 23. - 20:55:02 »

Huh, akkor a 65e Ft még sem olyan baráti ár érte, ha kint az új ára nincs 30e Ft. Bár gondolom onnan be is kell hozni...
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1088 Dátum: 2013. November 23. - 21:08:36 »

Huh, akkor a 65e Ft még sem olyan baráti ár érte, ha kint az új ára nincs 30e Ft. Bár gondolom onnan be is kell hozni...

Megneztem, miota a Savage Mark 2 nev alatt aruljak $ 230 lettek ujjonan. Itt sosem vasarolunk "eredeti" arba, vadaszuzletekbe, akciosan ezek a fegyverek lemennek konnyen $ 150 korul. 65 ezer forint az draga.

http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/Navigation?storeId=10151&catalogId=10051&langId=-1&searchTerm=savage+mark+2
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1089 Dátum: 2013. November 23. - 21:31:03 »

Találtam egy szimpatikus puskát, számomra még elérhető áron, egy kanadai Lake Field Mark II 22LR-t.
Még ilyen márkáról nem is hallottam, van valakinek tapasztalata vele?

Kb. 15 évig volt meg az öntöltő változata, még a kanadai Lakefield márkanéven, most kellett leadnom. Igen, ahogy Bentshaft írja, az árához képest meglepően jó a csöve, sőt az egész fegyverre is merem mondani, hogy igénytelennek látszik, de még sem az. Sehol egy sorja, és pontosak az illesztések és nem rozsdásodott. Az irányzék is halál egyszerű amerikai rendszerű irányzék nem akad be semmibe, és mégis meglepően jól lehetett vele lőni. (volt idő, hogy egész rendesen borogattam vele a szűkített biatlonokat is.) Viszont egy kicsit ronda szegény, de hát ez meg relatív.
Én a sütésével nem tudtam kibékülni, nekem kemény volt, azonban nem nyúlós. Mindig pontosan ismételt, kivéve, ha gyengébb lőszerrel próbáltam. De a tied szerintem ismétlő, ilyen probléma nem lehet vele.
De, most jut eszembe, mégis van igénytelen tulajdonsága..... nem volt párhuzamos a távcsőszereléknek való bemarás a tokon a csőhöz képest. Ezt a távcső állítása azonban mindig tudta korrigálni.
Az árát ne hasonlítsd a tengeren túli árakhoz, én még tizenvalahányezer forintért vettem.... Kacsint (bárcsak ennyiért kellett volna most valakinek Ördög)
Azt nézd, hogy most mit tudsz ennyi pénzért venni. És hogy neked megéri-e.

Naplózva
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1090 Dátum: 2013. November 23. - 21:41:30 »

a konkrét hirdetés itt van:
http://www.vadaszapro.net/mo/index.php?oldal=teljes&id=191246

Nekem tetszik, erősen gondolkozom rajta, hogy ezt kéne megvenni. Mondjuk egyenlőre még csak nézegetek, mert még ki sem jöttek megnézni a fegyverszekrényt, nem hogy meglenne az engedély. De gondolom, ha megtetszik egy puska, akkor legfeljebb előleget rakok le rá, ha van türelme várni az eladónak az átvételt is. Mosolyog

Köszönöm a válaszokat!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1091 Dátum: 2013. November 23. - 23:40:00 »

a konkrét hirdetés itt van:
http://www.vadaszapro.net/mo/index.php?oldal=teljes&id=191246

Nekem tetszik, erősen gondolkozom rajta, hogy ezt kéne megvenni. Mondjuk egyenlőre még csak nézegetek, mert még ki sem jöttek megnézni a fegyverszekrényt, nem hogy meglenne az engedély. De gondolom, ha megtetszik egy puska, akkor legfeljebb előleget rakok le rá, ha van türelme várni az eladónak az átvételt is. Mosolyog

Köszönöm a válaszokat!

Most olvasom a rezümédet és a stratégiádat a fegyvervásárlással kapcsolatban, gondoltam, hogy megosztok veled egy pár kósza gondolatot, de aztán eszembe jutott a régi szabály, mégpedig, hogy "tiszteljük mások agybaját, hogy ők is tiszteljék a mienket".  Angyal
Úgyhogy csak a puskáról..... ha neked Nyírbátor közel van, akkor egy gyógypillantást még vethetsz is rá.
Fogalmam sincsen a kispuska árakról, de szörnyülködve olvasom, hogy 70-80 ezerért kínálnak TOZ 8-ast. Szerintem komolyan gondolják, mert viccnek nagggyon durva lenne!
Nem hinném, hogyha kettő-kettőhúszért nem tudok eladni egy gyakorlatilag vadonat új 222-es Anschützöt tartaléktárral, ami valami 1300 ejró fölött volt újonnan, akkor egy MHSZ-készletből kiszórt rozsdásodó, "kitudjamitműveltekveleazzalaszarvaspucolóvesszővel" csövű, zárolás nélküli orosz vasdarabot komolyan kínál valaki 10-20 ezer fölött……. hacsak nem, rajta van valami Meopta, vagy S&B távcső, vagy esetleg üzemelő engedélyes lőteret is adnak hozzá.
Mint mondtam, a te döntésed, és az ár az elsősorban attól függ, hogy neked mennyit ér….. Gondolom valami kis piacfelmérést csináltál, ha tudod az árakat. Ezt viszont, ha le akarod előlegezni, előtte vallasd ki rendesen, mert azért egy 0,22-es-ből egy doboz patron árából egy kicsit drágább nagygolyós puskából egyet, vagy max. kettőt lősz.
Jó tépelődést, és megfontolt döntést kívánok!
 Wave
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1092 Dátum: 2013. November 27. - 12:38:55 »

Sziasztok.

Kispuska vételen régóta gondolkodok.
Egy ismerős ismerőse árulja a TOZ-8-asát csupaszon.
40, re tartja, állítólag elég jó állapotú, deén ezt is sokallom érte. Mennyiért szabad elhozni?
Ha megvenném akkor Zeiss 4x32-t gondolnék rá acél komlói szerelékkel. Mi a véleményetek?
Köszönöm
Naplózva

Üdv: Bence
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1093 Dátum: 2013. November 27. - 12:51:20 »

Sziasztok.

Kispuska vételen régóta gondolkodok.
Egy ismerős ismerőse árulja a TOZ-8-asát csupaszon.
40, re tartja, állítólag elég jó állapotú, deén ezt is sokallom érte. Mennyiért szabad elhozni?
Ha megvenném akkor Zeiss 4x32-t gondolnék rá acél komlói szerelékkel. Mi a véleményetek?
Köszönöm
Huszlavika leírta. TOZ-8 bármi állapotban lehet, de újonnan sem ér meg 40 -et. Googlizzál meg lőtereket, lövész egyesületeket és kérdezzél rá. Szvsz 10 ezer körül kapsz elfogadhatót. Talán nálunk is van eladó, megkérdezem.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1094 Dátum: 2013. November 27. - 13:05:38 »

Huszlavika leírta. TOZ-8 bármi állapotban lehet, de újonnan sem ér meg 40 -et. Googlizzál meg lőtereket, lövész egyesületeket és kérdezzél rá. Szvsz 10 ezer körül kapsz elfogadhatót. Talán nálunk is van eladó, megkérdezem.

Valahogy így gondoltam én is, bár ebből talán nem ment el annyi lövés mint a lőtériekből.
Távcsőről/szerelékről mi a véleményed?
Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: