Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415600 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1035 Dátum: 2013. November 18. - 20:48:09 »

A múlt héten adtam be a fegyvertartási kérelmem, állítólag nincs egy hónap mire meglesz. Addig is keresek eladó TOZ, táras kispuskát (.22LR). TOZ 8-as annyira nem játszik azt így is találtam jó párat, de inkább tárasat szeretnék. Ha kopottas az nem számít, csak jól működjön.

Előre is köszi a válaszokat! Mosolyog

Szia Csingacsguk  Emelem

Szerintem TOZ-8-ast vegyél! Volt TOZ-17-em, az ugye táras. De nem fogott meg. Jóval rövidebb és vékonyabb a csöve, mint a TOZ-8-nak. Végül túladtam rajta, mert egyszerűen semmilyen lőszerrel nem hozta a kellő szórást 50 méteren. Aztán vettem 15.000-ért egy teljesen fém-fa felújításon átesett TOZ-8-ast. Csőhossz 65cm, és ráadásul nagyon "varmint" csöve van.  Ördög Nehéz mint a dög, de ezzel megoldódott a kisgolyós ügyem. A subsonic lőszertől kezdve a CCI Velocytorig mindent jól visz, kivétel a Remington Yellow Jacket és CCI Stinger. Vadászni Remington Cyclone 36gr-t és RWS High Velocity HP-t 40gr-t lövök. 50 méteren gyakorlatilag 5 lövés egy 10 forintossal bőven letakarható, annyi különbséggel, hogy az RWS-nek 1,5 magaslövése van a Cyclone-hoz képest. Cyclone-t használom patkányra, szarkára, dolmányosra. Dolmányos, szarka még sosem ment el egy lépést sem, pedig elég sokat kipattintottam belőlük dögtéren. RWS-sel eddig lőttem 3 rókát mindent 30-40 méter között lapocka lövéssel. 2 tűzbe rogyott, egy ment el úgy 60 métert. Egy foxit lőttem még úgy 50 méterről lapockán, helyben maradt. Kuvasz keverék 70 méterről magas lapocka lövéssel öt lépés után eldőlt mint a zsák. RWS hátránya hogy elég drága, 50Ft/db. De amennyit ellövök annyi nem számít és fontos, hogy ne szenvedjen és lehetőleg maradjon helybe. Remingtont 17Ft-ért vettem legutóbb, szárnyas dúvadra, patkányra, kóbor macskára első osztályú, elég csúnyán meg is tépi őket. Az RWS-nek sokkal mélyebb, erőteljesebb hangja van, nagyon mérges lőszer!

Összegezve engem nem zavar, hogy egy lövetű. A tenyeremben tartok mindig még 2-3 szem lőszert. Ha begyakorlod, nagyon gyorsan lehet tölteni. Szóval szerintem maradj a 8-as TOZ-nál. Igaz, hogy ormótlan darab meg csőnehéz is, de oda megy a golyóbis ahova célzol, nem válogatós lőszerek terén.  Wave
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #1036 Dátum: 2013. November 19. - 08:21:52 »

Remek írás.  Igen
Az általad említett RWS HVHP-t vettem én is a TOZ 8-hoz (45 Ft6db). Kipróbáltam tele vizes PET palackokkal, hogy tényleg van-e különbség a fúrt és nem fúrt hegyű .22-esek között. A Remi thunderbolthoz képest a fúrt RWS valósággal szétrobbantotta a vizes flakont. (Lövés előtt a lövedékből kiszedtem a gyári zsírt.)
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #1037 Dátum: 2013. November 19. - 08:24:20 »

45 Ft6db helyett: 45 Ft/db
Naplózva
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1038 Dátum: 2013. November 19. - 10:12:06 »

Na most jól elbizonytalanodtam! Mosolyog
Eddig tárasat akartam mindenképp, de már az is felmerült bennem, hogy esetleg egy ilyet, egy olyat is kéne beszerezni....
A TOZ 78-ról is van személyes tapasztalatotok?

Igazából az árak terén is elég nagy szórás van. Pl. a pécsi és a körmendi vadászbolt honlapján 72e Ft-os áron volt az új TOZ 78-as 4db tárral. De már régóta nincs nekik. Most kezdték újonnan behozni megint az országba, és a Trófea Kft.-nél 112.000 ft !!! Eszetlen drága.
A TOZ 8 ára távcső nélkül 10-40e Ft között van, ahogy néztem. Távcsővel 30e Ft felett kezdődik.
TOZ 17 távcső nélkül 20e Ft-tól van.
TOZ 78-as használt hirdetést eddig nem láttam (aktuálisra gondolok), lehet azért mert jobban sikerült darab a 17-nél.

Igazából kb. 50-55e Ft-ot akartam szánni a puskára, de még újonnan belefért volna a 72e Ft is, de a 112e az nagyon soknak tartom.

 
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1039 Dátum: 2013. November 19. - 15:48:57 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=4608472

http://www.egun.de/market/item.php?id=4608489

http://www.egun.de/market/item.php?id=4638121

S ez csak töredéke a kínálatnak...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1040 Dátum: 2013. November 19. - 16:58:18 »

Jah, kint nagyobb a kínálat, meg az árak se ennyire borsosak, mint idehaza, gondolom azért, mert ott 10x annyit keresnek...
A kinti fegyvert nehéz behozni?
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1041 Dátum: 2013. November 19. - 17:51:33 »

Nem nehéz behozni, csak el kell benzinezni Németországba..... Az egun az egy licitálós oldal ezt ne feledjétek. Kétségtelen, hogy van ami olcsóbb lesz a végén mint itt, de azt a + üzemanyag meg utánajárkálást na és a ki nem próbálást is számoljátok bele!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1042 Dátum: 2013. November 19. - 20:13:57 »

Jah, kint nagyobb a kínálat, meg az árak se ennyire borsosak, mint idehaza, gondolom azért, mert ott 10x annyit keresnek...
A kinti fegyvert nehéz behozni?


Egy jó pár éve (5-6 talán..) még 100 ejróból megvolt. Pont egy éve ennek éppen a kétszerese volt.
Szóval, ha ilyen árkategóriában gondolkozol, akkor az egun szerintem felejtős.
Ez van.
De nyálat csorgatni tökéletes... Kacsint
 Wave
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1043 Dátum: 2013. November 19. - 20:30:49 »

Én biztosan itthon vennék .22-es kisgolyóst! Ha mondjuk egy itthon félmillás drilling lenne kint 200.000-ért, azért elmennék, de ebben az árkategóriában nem variálnék.

TOZ-78...hmmm...pofás, könnyű, kézreálló kis puska, csak kár az az ormótlanul megoldott tárrendszer meg rövid a csöve, ha jól tudom akkor 52cm csak. 112.000Ft-ot szerintem nem ér!

A legnagyobb kérdés...mire szeretnéd használni? Ha célba lőni, akkor bőven jó az egy lövetű TOZ. Ha vadászni, akkor jobb a táras. Marlin 81.000Ft garival.

Nekem volt Anschütz m525. Mikor elmentem érte, senki sem mondta, hogy félautomata, a műszaki kártyáján c1-es, ismétlő besorolás szerepelt. Gondoltam fasza, csak hátra kell húzni a zárat és kész. Beíratá után a lőtéren szembesültem vele, hogy öntöltő a drágám.  Fejvakarás Nagyon jó, pontos fegyver. Sok kutya, róka bánta. Megvoltam hívva róka hajtásra. Olyan területen folyt a hajtás, ahol lesre is fel lehetett ülni. Éppen egy erdőszéli lesen kaptam helyet. 3 rókát ejtettem el vele lesről, abból kettőt futtában. Mind a három ravaszdi tűzben maradt, a lőtáv 50-70 méter között volt. A lőszer CCI Stinger volt. Ez volt az egy .22-es puska, ami jól, mondhatni parádésan lőtte ezt a nagyon gyors lőszert. Egy 1,5-6x42 világítópontos Yukon Craft volt rajta. 2 db 10-es tár volt hozzá. Kiéltem vele magam, lőtéren rengeteg használtam célba lőni. Sokat szórakoztunk "nyúlkorong" és gyorsan mozgó célpontok lövésével. De ez egy már árkategória, mint a TOZ... Wave
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1044 Dátum: 2013. November 19. - 21:07:28 »

Az a baj, hogy összezavarta a magyar fejeket az az átkos 50 év.
Lehetett venni A puskát, bementél a boltba és ne itt van, a kezedbe nyomták. Ha nem jó, viszlát.
Másnak marha bonyolult volt, mi már a nyócvanas években is Ausztriában vettük. Mer ott vót... választék. Meg szakmai kiszolgálás. Ami a megyernek nemhogy furcsa de még most is összezavarja mer csak tépelődni kezd, nem tud dönteni csak nyúkál egyiktű másikhó.
Lehet hogy nem éri meg kimenni Németbe egy "százeuróskispuskáér", de akkor csak szeressétek ami van...  Há nehogymá emennyünk odébb! Maj ha 1/3-ad áron aggyák az aranyozott milliókat érő holmit, ammán döfi, mer az megérőőős! Ahhó mán van esze az észérkének!
Megaztán úgyis lebeszéne a fegyverügyes a rendőrségen, mer még dógoznia kéne... kb. 10 percet, hogy kitőccsön egy papirost, de ni mán ezt meg fogalmasincshogyankő, mer még sose csinát!
Mer eddig még mindig le tudta beszéni azt a sok hülyét aki külföldön akart venni. Há itt a sarkon is vannak jók a vadászbótba je, ember!
Meg egyébként is, az a sok kőcscség! Benzin, gumikopás, olajfogyasztás, hidegélelem, fáradtságos utazás, nyavajgás, szállás stb. stb.
Marad, jó neki ami van.
Na de ha meglát valakinél egy Szépet, Fényeset, Gyönyörűséget... hát az micsoda egy "szemét", mer honnan van hogyan szerezte, mibű vette, hogy merészeli egyáltalán??? Tiszta sárga irigy rosszindulat.
Sajnos a fejekben kell itt megváltoznia a dolgoknak de az még sok-sok hosszú év...  Fejvakarás

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1045 Dátum: 2013. November 19. - 21:31:14 »

Szerintem nem teljesen gondoltad át a dolgokat. Elmehetsz venni de ha itt is megkapsz mindent akkor minek mész külföldre??? Mennyivel jobb fegyvert venni gari nélkül fénykép alapján, mint itthon venni olyat amit kipróbálsz és vagy új és van rá garancia ? De akinek az tetszik csinálja.... A mosópor is olcsóbb az Osztrákoknál de ha hozzáadom a költségeket Budapestről nem éri meg elmenni (manapság azt hiszem minden Ft számít mindenkinek).... persze ha a határ mentén laksz akkor megéri.... 
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1046 Dátum: 2013. November 19. - 22:04:41 »

Igazad lehet...
Nem gondoltam át alaposan, mikor vettem egy fegyvert az egunon, amit itthon egyetlen vadászboltban sem lehet kapni és magánszemélyek sem hirdettek ilyet sehol, meg kellett volna elégednem egy "hasonlóval", ráadásul háromszor annyiért, mint a kiutazással együtt került...
A Leupold céltávcsövemet is balga módon kint vettem meg a tengerentúlon, 220ezerbe fájt /hazaszállítva!/, itthon ez akkor lett volna 375ezer ákciósan...
Most sem gondolkodtam, megvettem a második Leupoldot kinn 550USD-ért és egy barátom hazahozza december elején, ez itthon 299ezer HUF most ákciósan...
Ezek a megérős dolgok, ez tetszik a magyarnak, csak egyszerűen irigyli.
Amikor akartam egy jó puskát 1989-ben akkor kimentem Ausztriába/bár akkor sokat jártam oda, mert itt pl. a dízel személyautómhoz sem lehetett kapni semmit/ és megvettem a Mancit,
pedig a többszörösébe került mint itt csak nekem nem köllött a Zasti!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Csingacsguk
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1047 Dátum: 2013. November 19. - 22:12:44 »

Az való igaz, hogy kint sok mindent megéri venni, na de pl. nekem aki összesen szánok a dologra 70e Ft-ot, a kinti fegyvervétel elég macerás, és nem hiszem, hogy megtérülne, mert ki kell érte menni személyesen, és manapság a kocsikázás nem két fillér.
Egyébként már elég sok mindent rendeltünk külföldről, és bizony sok esetben nagyon megéri, még a postaköltséggel együtt is, mert vagy így is olcsóbb, vagy egyszerűen azt a dolgot itthon nem is lehet kapni. De mindezt postával, ami nem személyes kimenetel.

Persze az megint más tészta, ha valakinek egyébként is van arra dolga, úgy már megéri.
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1048 Dátum: 2013. November 20. - 08:34:01 »

Tony!
 Nem az olyan dolgokról van szó, hogy még akkor is sokkal olcsóbb ha kimész érte, hanem egy olyanról amire 50 -70 ezret szán a vásárló itt a vita egy .22-es fegyverről szól. Biztos van olyan amikor a 1,5 milliós fegyvert ott kint megveszed 800 ezerért, akkor minden bizonnyal megéri. Én is veszek a netről külföldi cuccokat, hozzáteszem volt olyan ami nem jött meg az kicsit nem jó érzés.... Pl az automata szórómat az Usából küldte nekem ajándékba az egyik ismerősöm 15000 Ft volt szállítással együtt , persze ez csak az automatika de egy hordó meg 6000 itthon  mindennel együtt kijött vagy 25000 ből , akik meg itthon árulnak ilyet az meg akkoriban 60000 volt, szóval megéri de nem minden esetben.  Wave
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1049 Dátum: 2013. November 20. - 09:34:30 »

Látod ez a lényeg: mindig a "megéri" szócska jön a magyarból.
Nem a kispuska vásárlásról van itten szó, hanem a gondolkodásmódról.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: