Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415606 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2013. Július 28. - 15:11:03 »

          Szia Petibácsi!  Ép tegnap beszéltem egy ismerősömmel !    Pár napja vett (cserélt)   egy kínai Jw-20-as félautómata  kispuskát, bevitte beiratni  , be is írták vadászfegyvernek ,  de kötelezték rá hogy még ez évben,  tárreduktort kell beletetetnie (most 12 lőszer megy bele, utána csak 2 mehet bele),  a másik dolog hogy ez a fegyver egyetlen mozdulattal 2db-ra  szedhető ( ezt is meg kell szüntetni rajt)     és ezután    újra kell műszakiztatnia és kategorizáltatni !    Felhívtam egy fegyvermester barátomat, azt mondta hogy ennél a fegyvertipusnál a tárreduktort szinte megoldhatatlan kivitelezni ,  a félautómata mivoltját kell megszüntetni  úgy hogy minden lövés után fel keljen húzni, a szédszedhetőséget megszüntetni a legegyszerűbb, össze kell hegeszteni (pöttyinteni) a tokot a csővel!     Az ismerős elsápadva halgatta ezt végig !  Annyit mondott , hogy valószínű hogy év végéig használja , aztán  megy a kohóba ( a puska)  !           

Valami félreértés van, mert a tárreduktorozás a félautomata sörétesekre érvényes.( 2-es csőtár kap. és egy a csőbe)

Maga az öntöltő hosszú huzagolt eleve nem is íratható be vadászati célra.( Vtv. tiltja)

Hosszú huzagolt, de ismétlő esetében nincs tárkapacítás meghatározva.

Nevezett fegyvert Ausztriában előszeretettel vették rég, de mivel "rabsic" a szétszedhetősége, ezért már Ausztriában is kötelező eladás előtt fixen rögzíetni a csövet a tokozatba.

Ja, és ennél a fegyver gyártmánynál tényleg nem megoldható az öntöltés kiiktatása, ezért is nem veszik már a magyarok Ausztriába. Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1006 Dátum: 2013. Július 28. - 15:24:50 »

bull, sab!

Köszönöm!

 Emelem
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1007 Dátum: 2013. Július 28. - 22:04:05 »

Én lövészklub tag vagyok tehát vehetek ilyen automata fegyvert, (de nem csak 0.22 hanem pl.: 7,62x39 is) persze ez engedélyhez kötött de elvileg ha kérek kapok. Szituációs pályán akarom használni de csak ha emberi áron kapok valami ilyesmit. Vadászatra szerintem semmiképpen nem használhatsz ilyen kategóriájú fegyvert. 
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1008 Dátum: 2013. Július 28. - 22:17:39 »

Én lövészklub tag vagyok tehát vehetek ilyen automata fegyvert, (de nem csak 0.22 hanem pl.: 7,62x39 is) persze ez engedélyhez kötött de elvileg ha kérek kapok. Szituációs pályán akarom használni de csak ha emberi áron kapok valami ilyesmit. Vadászatra szerintem semmiképpen nem használhatsz ilyen kategóriájú fegyvert. 


"Én lövészklub tag vagyok tehát vehetek ilyen automata fegyvert,"

Fegyverismereti órákat vegyél inkább, ne ilyen automata fegyvert!
Maradjunk inkább az öntöltő megnevezésnél.
Automata fegyver nem engedélyezett polgári célra!
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1009 Dátum: 2013. Július 29. - 06:19:25 »

Igazad van elírtam!
De nem kell az ilyen hangnem, mert nem őriztem veled disznót soha sehol....
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1010 Dátum: 2013. Július 29. - 07:45:06 »


"Én lövészklub tag vagyok tehát vehetek ilyen automata fegyvert,"

Fegyverismereti órákat vegyél inkább, ne ilyen automata fegyvert!
Maradjunk inkább az öntöltő megnevezésnél.
Automata fegyver nem engedélyezett polgári célra!

 Igen Vigyorog

Valóban.

Főleg, ha már hangoztatjuk, hogy lövészklubtagsággal rendelkezünk.

Sajnálatosan lövészklubtagnak nem előírás a fegyverismereti vizsga.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1011 Dátum: 2013. Július 29. - 11:08:39 »

Igazad van elírtam!
De nem kell az ilyen hangnem, mert nem őriztem veled disznót soha sehol....

A "nem őriztem veled disznót soha sehol...." szerintem jóval sértőbb beszólás, mint az, hogy "Fegyverismereti órákat vegyél inkább, ne ilyen automata fegyvert!"
Pláne, hogy a megjegyzés még korrekt is, mivel főleg egy "lövészklub tag" részéről várható el szakmailag korrekt tartalmú hozzászólás, ha már ezzel a ténnyel hozakodik elő.
Rendben van, hogy meleg van, de azért jó lenne nem elmenni egymás azonnali sértegetésének irányába.
A másik, hogy nagyon sokunk volt/van/lesz(?) lövészklub tag, de ahogyan ezt mostanában elnézem, és elhallgatom, sokak szemében nem tekinthető egyértelműen erénynek.

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1012 Dátum: 2013. Július 29. - 14:16:43 »

A "nem őriztem veled disznót soha sehol...." szerintem jóval sértőbb beszólás, mint az, hogy "Fegyverismereti órákat vegyél inkább, ne ilyen automata fegyvert!"
Pláne, hogy a megjegyzés még korrekt is, mivel főleg egy "lövészklub tag" részéről várható el szakmailag korrekt tartalmú hozzászólás, ha már ezzel a ténnyel hozakodik elő.
Rendben van, hogy meleg van, de azért jó lenne nem elmenni egymás azonnali sértegetésének irányába.
A másik, hogy nagyon sokunk volt/van/lesz(?) lövészklub tag, de ahogyan ezt mostanában elnézem, és elhallgatom, sokak szemében nem tekinthető egyértelműen erénynek.

 Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1013 Dátum: 2013. Július 29. - 19:40:52 »

Igazad van elírtam!
De nem kell az ilyen hangnem, mert nem őriztem veled disznót soha sehol....

Igazam van, elírtad.
Disznót pedig tényleg nemigen őriztünk együtt. Ez azért is biztos, mert akkor beszélgettünk volna, és valószínűleg jobban ismernéd a fegyvereket, és a fegyverjogot.
Minden bántó szándék nélkül: figyelj rá jobban, hogy mit írsz le legközelebb!

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #1014 Dátum: 2013. Július 29. - 23:14:55 »

Köszi, hogy tisztáztuk! Ez utolsó hozzászólásodat korrektnek tartom! Valahogy így kellene megközelítened a dolgot szerintem! Nem a támadás mocskolódás, a beszólás az első amit írni kéne... nyilván hibáztam elbasztam a szöveget ez van !


Tapasztalat ide vagy oda az utolsó mondatot töröltem. Vérmérséklettől függetlenül. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 30. - 05:24:53 írta Sakac » Naplózva
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1015 Dátum: 2013. Július 30. - 20:46:16 »

17 hmr-t használoktól kérnék tanácsot.ti milyen lőszert ajánlanátok?A cél elsősorban róka és tollas dúvad?
Szia!
Használtál már valamilyen lőszert vagy most keresel hozzá?
Naplózva
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #1016 Dátum: 2013. Július 31. - 16:36:12 »


Szia!
Használtál már valamilyen lőszert vagy most keresel hozzá?
[/quote]
Szia!
Még nem is löttem a puskával.A Hornady lőszereket néztem eddig,de jól jönne olyan vélemény aki, már használja ezeket vagy mást:)
Naplózva
kalozba
Vendég
« Új üzenet #1017 Dátum: 2013. Július 31. - 18:34:59 »





     Tisztelt Baikalbock

 Én saját tapasztalatból merítkezve javasolom az alacsonyabb sebességű löszerek használatát az orosz toz 8 hoz. Nekem a Lapua tréner vált be de jól lövi az S B is próbáltam a rezezett fúrthegyű remingtont túl nagy szórást produkált. Érdekes tapasztalatom ,hogy tisztítás után nagy szórásképet ad majd mikor már beolmozódik akkor beáll a lőkép.

Üdvözlettel:Bandi

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1018 Dátum: 2013. Július 31. - 18:54:07 »

" Érdekes tapasztalatom ,hogy tisztítás után nagy szórásképet ad majd mikor már beolmozódik akkor beáll a lőkép."

Jéééééééééé! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1019 Dátum: 2013. Július 31. - 21:18:52 »

Szia!
Használtál már valamilyen lőszert vagy most keresel hozzá?

Szia!
Még nem is löttem a puskával.A Hornady lőszereket néztem eddig,de jól jönne olyan vélemény aki, már használja ezeket vagy mást:)
Szia!
Nekem Marlin puskám van,több mint egy éve.
Hornad V-Maxal kezdtem rókánál ha az elejét érte nagyon hatásos volt,
még olyan 180.ról is.
De ha takarásban volt a róka a növényzeten rendszeresen elfüstöt a lövedék a róka meg elszaladt.
Csak tiszta terepre jó és csak az elejére!
Dolmányost ha mellbe lőttem rendszerint felrepült majd olyan 5-6 méter után lesett de több esetben volt hogy még élt amikor odamentem hozzá.
Egyik ismerős vadástárs javaslatára áttértem a Hornady XTP-re.
Ennek meg az volt a baja ha nem ért csontot a lövedék egyszerűen átsuttyant a rókán és az meglöve elszaladt.
Volt olyan amit 800 méter után találtam meg másnap.
De a legtöbb ha tüdőlövése volt elment úgy hogy sajnos ne találtam meg.
Nekem talán a legjobb eddig a CCI Gamepoint lőszer volt.
Rókára jelenleg a 222-es cseh golyóst használom cseh lőszerrel.
Röviden talán ennyit.

üdv!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: