Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415551 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #930 Dátum: 2012. Március 22. - 14:14:57 »

Érdekes, vadászati tapasztalatom még nincs a 22WMR-el, a V-max-nak is kemény műanyaghegye van, mint az accutip-nek, viszont ehhez képest, az FTX nek, viszonylag puha, körömmel is benyomható gumi a hegye.
Jónak tűnik, és az ára sem vészes, 97ft.
Valami olcsóbb lőszert keresek, amit jól is lő a puskám, eddig csak az RWS szórásával vagyok elégedett, de az meg 165ft!  OOO
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #931 Dátum: 2012. Március 24. - 21:28:31 »

Érdekes, vadászati tapasztalatom még nincs a 22WMR-el, a V-max-nak is kemény műanyaghegye van, mint az accutip-nek, viszont ehhez képest, az FTX nek, viszonylag puha, körömmel is benyomható gumi a hegye.
Jónak tűnik, és az ára sem vészes, 97ft.
Valami olcsóbb lőszert keresek, amit jól is lő a puskám, eddig csak az RWS szórásával vagyok elégedett, de az meg 165ft!  OOO


Hol vetted az FTX-et?
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #932 Dátum: 2012. Március 24. - 22:16:45 »

Hol vetted az FTX-et?

Pesten a Frommerben.
http://www.frommerkft.hu/prodlist.php?id=34&code=fegyver
Naplózva
Postman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Új üzenet #933 Dátum: 2012. Március 29. - 14:22:43 »

Üdvözlök mindenki! Nem vagyok naprakész a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokból, ezért fordulok hozzátok a kérdésemmel. Rendelkezem fegyvertartásival, golyós és sörétes vadászpuskával is, de sajnos az utóbbi egy évben csak a páncélt súlyozzák. Nemrég felmerült bennem, hogy vennék egy 0,22-est, lőtéri gyakorlásra. Mivel bal kezes vagyok, elsősorban alsókulcsost keresek, de több hirdetést találtam TOZ-8 kispuskáról a következő kitétellel "engedély mentes".
Kérdésem arra vonatkozna: lemaradtam valamiről? Én úgy tudom, hogy a 0,22-höz is ugyanúgy kell a vásárlási engedély (még) mint a többi kaliberhez.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #934 Dátum: 2012. Március 29. - 14:37:20 »

Üdvözlök mindenki! Nem vagyok naprakész a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokból, ezért fordulok hozzátok a kérdésemmel. Rendelkezem fegyvertartásival, golyós és sörétes vadászpuskával is, de sajnos az utóbbi egy évben csak a páncélt súlyozzák. Nemrég felmerült bennem, hogy vennék egy 0,22-est, lőtéri gyakorlásra. Mivel bal kezes vagyok, elsősorban alsókulcsost keresek, de több hirdetést találtam TOZ-8 kispuskáról a következő kitétellel "engedély mentes".
Kérdésem arra vonatkozna: lemaradtam valamiről? Én úgy tudom, hogy a 0,22-höz is ugyanúgy kell a vásárlási engedély (még) mint a többi kaliberhez.


Üdv!

Természetesen lőfegyver lévén ugyan úgy engedélyköteles, mindegy, hogy vadászatra vagy sport célra használja a tulaj!

Láttam én is hasonló hirdetéseket, sokszor csak a keserű "sniper" nevezetű éles, szerelt lőszer kilövésére alkalmatlanná tett hobbypuskáról van szó.
Viszont több alkalommal is láttam éles Toz 8-ast hirdetni ezzel a szöveggel: "ENGEDÉLYMENTES, SZABADON TARTHATÓ!!!!!!!"
Na ezeknek szívesen a körmére néznék! Mert vagy csak simán hülyék és tovább árulják a rájuk sózott illegálisan tartott fegyvert, vagy orvvadászok és tényleg ilyen hülyék!

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #935 Dátum: 2012. Március 29. - 14:38:52 »

Üdvözlök mindenki! Nem vagyok naprakész a fegyverekkel kapcsolatos jogszabályokból, ezért fordulok hozzátok a kérdésemmel. Rendelkezem fegyvertartásival, golyós és sörétes vadászpuskával is, de sajnos az utóbbi egy évben csak a páncélt súlyozzák. Nemrég felmerült bennem, hogy vennék egy 0,22-est, lőtéri gyakorlásra. Mivel bal kezes vagyok, elsősorban alsókulcsost keresek, de több hirdetést találtam TOZ-8 kispuskáról a következő kitétellel "engedély mentes".
Kérdésem arra vonatkozna: lemaradtam valamiről? Én úgy tudom, hogy a 0,22-höz is ugyanúgy kell a vásárlási engedély (még) mint a többi kaliberhez.

http://ponggi.hu/index.php?mod=sniper
Valószínű, hogy az engedélyhez nem kötött TOZ-8 esetében erre gondolnak. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #936 Dátum: 2012. Március 29. - 14:53:20 »

Ez a fegyver a tipikus esete? a nem a kútba sz@runk, csak a kávájára és belelökjük!  Egy tetves 4mm flóberthez engedély kell, ezt pedig bárki vehet! Végül is kell valamit "dobni" a népnek amivel lehet egy kicsit fácánozni, nyulászni!  :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Postman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



« Új üzenet #937 Dátum: 2012. Március 29. - 15:06:02 »

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem én nem a "Sniper" hirdetéseket találtam meg.
Érdekes ez a Keserű-féle hibrid, de szerintem aki ezzel megy a lőtérre, az ne csak ételt-italt, sátrat is vigyen magával.
Én nemtudom elképzelni, hogy fácánozni, nyulászni érdemes lenne vele kimenni (eltekintve attól, hogy jogos, vagy etikus-e).
A kapott leírást végigolvasva, kiderül, hogy egy lövés igen sok előkészületet igényel. Ennél egy erősebb légpuska is hatékonyabb lehet.
Maradok a fegyverboltok kínálta alsókulcsos 0,22-eknél.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #938 Dátum: 2012. Március 29. - 15:18:07 »

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem én nem a "Sniper" hirdetéseket találtam meg.
Érdekes ez a Keserű-féle hibrid, de szerintem aki ezzel megy a lőtérre, az ne csak ételt-italt, sátrat is vigyen magával.
Én nemtudom elképzelni, hogy fácánozni, nyulászni érdemes lenne vele kimenni (eltekintve attól, hogy jogos, vagy etikus-e).
A kapott leírást végigolvasva, kiderül, hogy egy lövés igen sok előkészületet igényel. Ennél egy erősebb légpuska is hatékonyabb lehet.
Maradok a fegyverboltok kínálta alsókulcsos 0,22-eknél.

Volt már hozzá szerencsém. Ez nem lőtérre való, csak a kertben 10-15 méterről flakonokat lövöldözni. 50 méteren szerintem a lőlap eltalálása is komoly gondot jelentene.
Az ereje alkalmassá teszi és nyakamat tenném rá, hogy esett már ilyentől nem egy nyúl vagy fácán. Sajnos. Arról nem is beszélve, hogy jóval erősebb is a Magyarországon engedélymentesen tartható légpuskák mindegyikénél. Az igazi gondot viszont a valódi 22-esek jelentik a valódi rabsicok kezében, amit hirdetnek is sokszor.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #939 Dátum: 2012. Március 29. - 15:29:49 »

Az igazi gondot viszont a valódi 22-esek jelentik a valódi rabsicok kezében, amit hirdetnek is sokszor.
Tudomásom van olyan lemezszekrényről, amit az MHSz megszűnése után közel 20 évvel nyitottak fel először és 5 db. sportpuska, 5 db. egylövetű sportpisztoly és egy db. gyorstüzelő sportpisztoly lapult benne. Mind 0.22-es kaliberben. Tudok olyan romos vágóhídról, ahol a sokadik tulajdonos a lomtalanításkor felnyittatta az elszállítandó lemezszekrényt és tucatnyi rövidre vágott csövű TOZ-8-as volt benne, amivel a marhákat és lovakat lőtték fejbe vágáskor.
Ezek a fegyverek a rendőrségre kerültek. De mi lett vajon a sorsa sok ezer társuknak? Amikor a felelős vezetők jobban el voltak foglalva a pártkönyv-égetéssel és a mocskaik eltakarításával, mint a nyilvántartott értékek pontos átadásával! Mind hivatalos úton kerültek raktárba, vagy magánkézbe?
Kétlem.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #940 Dátum: 2012. Március 29. - 15:34:17 »

Tudomásom van olyan lemezszekrényről, amit az MHSz megszűnése után közel 20 évvel nyitottak fel először és 5 db. sportpuska, 5 db. egylövetű sportpisztoly és egy db. gyorstüzelő sportpisztoly lapult benne. Mind 0.22-es kaliberben. Tudok olyan romos vágóhídról, ahol a sokadik tulajdonos a lomtalanításkor felnyittatta az elszállítandó lemezszekrényt és tucatnyi rövidre vágott csövű TOZ-8-as volt benne, amivel a marhákat és lovakat lőtték fejbe vágáskor.
Ezek a fegyverek a rendőrségre kerültek. De mi lett vajon a sorsa sok ezer társuknak? Amikor a felelős vezetők jobban el voltak foglalva a pártkönyv-égetéssel és a mocskaik eltakarításával, mint a nyilvántartott értékek pontos átadásával! Mind hivatalos úton kerültek raktárba, vagy magánkézbe?
Kétlem.....

Na igen, erről beszélek. Rengeteg ilyen fegyver forog olyanok kezében akiknek még csak gondolatban sem volna szabad fegyver közelébe kerülni.  Nem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #941 Dátum: 2012. Május 13. - 10:57:23 »

Sziasztok!

Talán itt jó helyt lesz.
Kérdezném, hogy ki mit ajánlana elsősorban lőtéren pufogtatásra .222 rem kaliberben, ami olcsó és viszonylag jó is? Nem baj, ha teljes köpenyes, nem vadászatra kellene.
Eddig a Sako Gamehead 3,56 ment, de most már 370 Ft darabja.... S&B is már 305 Ft. Na ennyit nem ér.
Kapható nálunk valahol PMC lőszer ebben a kaliberben? Esetleg 50 db -os kiszerelésben valamilyen olcsóbb árfekvésű lőszert tud valaki?
Köszönöm!

Üdv.: Dávid
Naplózva

Dávid
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #942 Dátum: 2012. Május 26. - 22:08:55 »

Vélemények az RWS High Velocity HP -ről, esetleg használja valaki?
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #943 Dátum: 2012. Június 06. - 21:20:57 »

Üdv. Urak!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Norinco jw-15 .22lr. kisgolyósról? Melyik ország gyártja?

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #944 Dátum: 2012. Június 06. - 21:36:57 »

Üdv. Urak!  Emelem

Van valakinek tapasztalata Norinco jw-15 .22lr. kisgolyósról? Melyik ország gyártja?

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave

Szia!
Ne izélj már, nem mondod, hogy nem tudod? A Nagy Kínai Népi Demokratikus köztársaság terméke!  Vigyorog
Nekem a JW-20-as testvére van.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: