Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415587 alkalommal)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #645 Dátum: 2011. Január 17. - 20:51:32 »

Hm én ezt nem értem... eleve úgy vettem, hogy acélos, olyannal is lőttem gyakorlatokon,.. nem én találtam ki.

Ilyen ... nem ólom, nagyobbat is  üt, úgy értem erősebb, a hangja is teljesen más...
na mindegy, ne keveredjünk bele!

Köszike az információkat!
 Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #646 Dátum: 2011. Január 17. - 21:38:46 »

Hm én ezt nem értem... eleve úgy vettem, hogy acélos, olyannal is lőttem gyakorlatokon,.. nem én találtam ki.

Ilyen ... nem ólom, nagyobbat is  üt, úgy értem erősebb, a hangja is teljesen más...
na mindegy, ne keveredjünk bele!

Köszike az információkat!
 Emelem

Szia!

Ne sértődj meg itt is, kérlek!
Rézzel bevont magvas a "darázs". Néhány százat-ezret ebből is ellőttem én is, és jópár kipuska magot vagdaltam szét én is késsel.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #647 Dátum: 2011. Január 17. - 21:39:11 »

Korrektül: Rézzel bevont ólommagvas.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #648 Dátum: 2011. Január 17. - 21:52:23 »


Ilyen ... nem ólom, nagyobbat is  üt, úgy értem erősebb, a hangja is teljesen más...


Ismerik is a hangját a lőtereken. A szegedi lőtérre vittem be zsebbe, hogy többet tudjak lőni.
Tudtam is. Egyel  Ördög
Fene a fütyülős fajtáját.

Egyébként úgy van az, ahogy Balázs is írta.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #649 Dátum: 2011. Január 17. - 21:54:18 »

Ismerik is a hangját a lőtereken. A szegedi lőtérre vittem be zsebbe, hogy többet tudjak lőni.
Tudtam is. Egyel  Ördög
Fene a fütyülős fajtáját.

Egyébként úgy van az, ahogy Balázs is írta.

Erről jut eszembe. Kaptam pár próbálnivalót Mosolyog Fúrt és tömör Schönebeck, Lapua Club, Lapua-Akah X-trainer (ezt vettem egy 500as csomagot)... Már várom a tavaszt  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #650 Dátum: 2011. Január 17. - 22:05:44 »

Acélmagos az nem lehet, mert az egyébként is A kategória Ördög , 22 lr kaliberben nincs acélmagvas lőszer,de még acél köpenyes se, legfeljebb réz bevonatú, ("copper plated") ólom lövedék van.
A boltban mondták ezt neked?  Mosolyog




Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #651 Dátum: 2011. Január 17. - 23:12:13 »

Értem ! Dehogy lesz sértődés Mosolyog
Boltban igen,... meg gyakorlaton is...
Nekem jó az is, ha rézzel bevont, legalábbis nálam kezesebb, mint a sima ólom. Van visszhangja az biztos!  Igen  Kacsint
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #652 Dátum: 2011. Január 18. - 00:07:15 »

Értem ! Dehogy lesz sértődés Mosolyog
Boltban igen,... meg gyakorlaton is...
Nekem jó az is, ha rézzel bevont, legalábbis nálam kezesebb, mint a sima ólom. Van visszhangja az biztos!  Igen  Kacsint

Még az eladót értem, hogy tudás híján "improvizál",  Ördög  hogy eladja a portékáját, (mert a főnök annak örül, ha fogy az áru) aztán vagy megeszi a vevő amit mond, vagy nem.
De hogy gyakorlaton is ezt mondják a tanulóknak! 
Ez az acélmagvas dolog felétek ilyen "tájkóros"  tévhit lehet szerintem, ha gyakorlaton is ezt mondják.  Ördög

Hangja van a "darázs"-nak az biztos,  Mosolyog  ez annak köszönhető, hogy van is benne lőpor elég,meg könnyű a lövedék is, ezért bőven átlépi a hanghatárt a lövedék, és a lövedék által generált hangrobbanás is hozzáadódik a torkolat dörejhez.

Ezen a videón a 22.-es AR 15  hangtompítóval van szerelve, jól lehet hallani a különbséget a hangsebesség alatti és feletti lőszer hangja közötti különbséget, a torkolat dörej nélkül.



Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #653 Dátum: 2011. Január 18. - 19:49:18 »

Értem ! Dehogy lesz sértődés Mosolyog
Boltban igen,... meg gyakorlaton is...
Nekem jó az is, ha rézzel bevont, legalábbis nálam kezesebb, mint a sima ólom. Van visszhangja az biztos!  Igen  Kacsint

Szia !

Próbáld ki a cci velocitort,vagy a stingert,annak nagyobb visszhangja van,és bikább is,és nem olyan gyatrán van rézzel bevonva mint a yellow jacket,és a mag nem forog körbe-körbe-,és nem is lötyög a hüvelyben.
Egyvalamit viszont nem szabad elfelejteni,minél gyorsabb a lőszer,annál pontatlanabb az én meglátásom szerint,viszont ha jól tévedek a cci ugyanolyan gyors,vagy gyorsabb,mint a darázs,viszont teljes értékű 2.6 g-os maggal szerelt.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #654 Dátum: 2011. Január 18. - 20:15:30 »

Köszönöm mindenkinek!
Kipróbálom majd a cci-t, amíg van 2 doboz darázs és egy fél doboz subsonic, ki is ismerem őket addig. Mosolyog
A videó is nagyon jó!
 Wave Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #655 Dátum: 2011. Január 19. - 10:04:52 »

Szia !

Próbáld ki a cci velocitort,vagy a stingert,annak nagyobb visszhangja van,és bikább is,és nem olyan gyatrán van rézzel bevonva mint a yellow jacket,és a mag nem forog körbe-körbe-,és nem is lötyög a hüvelyben.
Egyvalamit viszont nem szabad elfelejteni,minél gyorsabb a lőszer,annál pontatlanabb az én meglátásom szerint,viszont ha jól tévedek a cci ugyanolyan gyors,vagy gyorsabb,mint a darázs,viszont teljes értékű 2.6 g-os maggal szerelt.


Szia PMC!
A Stinger lövedéke 32grain, azaz 2,07 gramm súlyú.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #656 Dátum: 2011. Január 19. - 17:39:13 »

Szia PMC!
A Stinger lövedéke 32grain, azaz 2,07 gramm súlyú.


Szia !
Jól mondod.
A cci velocitor viszont 40 grain,sebessége pedig 1435 ft/s  (  2.6 g     437 m/s )
A darázs 33 grain,épp 1 tizeddel több,mint a stinger,a sebessége pedig 1500 ft/s a torkolatnál,100 yardon 1075 ft/s   ( 2.2 g    457 m/s  )
A stinger 32 grain,sebessége pedig 1640 ft/s a csőtorkolatnál.       (  2 g     500 m/s    )
A stinger ,és a darázs többet veszít a sebességéből menet közben,így egy bizonyos távolságon  túl a velocitor gyorsabban megy,ráadásul teljesértékű 2,6 g-os maggal,ezért elvileg hatásosabb,persze ez sem biztos,mert sok függ attól is,hogy milyen keménységű a mag,milyen a kiképzése,pl. a darázsban melák nagy lukat fúrtak az biztos.
Így van az,hogy valakinek igazsága is vagyon,meg nem is. Kacsint
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #657 Dátum: 2011. Január 20. - 18:45:05 »

Szia!
Régen, amikor nem volt kiskaliberű golyós fegyverem, csak a szolgálati kispuska, én is végigpróbáltam amit csak lehetett, sok dúvadat lőttem Stingerrel, tapasztalatom szerint aléggé htásos volt bizonyos távolságon belül.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #658 Dátum: 2011. Február 03. - 16:31:41 »

Üdvözletem!
Elnézést kérek, biztosan volt már róla szó, de sajnos nem igazán van időm visszaolvasni. Múlt héten az egyik vadászboltban találtam egy Toz 8M 22LR kispuskát 15.000 HUF-ért. Kérdéseim a következők lennének:
-Milyen minőségre számítsak (úgy általában, a típussal kapcsolatban)
-Ilyen árban nem "túl jutányos" ez kissé?
Előre is köszönöm!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #659 Dátum: 2011. Február 03. - 18:29:41 »

Ugye nem estek abba a hibába, hogy a Remington gyalázatos minőségű .22-es lőszereit méltatjátok... Mosolyog
A CCI az más kategória, a 40 grain-es Velocitor már túl nehéz volt az én puskámnak, a 36 grain-es Mini-Mag-ot viszont szereti.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: