Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415573 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #615 Dátum: 2010. December 26. - 09:17:30 »

Van műszaki kártyája  a toz-8-nak és a kategóriája C2. Az tuti, hogy beírják (megkérdeztem), mert az előző ilyen puskámat is beírták, annak is C2 kategóriája volt, de annak a zárdugattyú végét el lehetett fordítani, így biztosított. A mostaninál ilyen nincs. A zártok végét lezárja egy fém kupak, oszt jónapot. A kérdésem az, hogy így kivihetem-e dúvadazni? Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2010. December 26. - 11:12:00 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, tud-e valamit arról valaki, hogy TOZ-8M-et fegyvermester csak a töltényűr átalakításával át tud alakítani .22 WMR kaliberűre? Egyik ismerősöm szerint ez megoldható, nekem úgy rémlik, mintha a .22 WMR más kalibercsoportba (lövedékátmérő) tartozna mint a .22LR. Sajnos nem tudom hol lehetne CIP szabványt megnézni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Poczy

Anno sokan próbálkoztak ezzel a megoldással, töltényűr feldőrzsárazással, majd elérték, hogy a hüvely beladagadt a töltényűrbe és pontatlan is lett a fegyver. Meglepődött
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #617 Dátum: 2010. December 26. - 11:20:28 »

Szerintem a töltényűr átalakítása nem okoz gondot, mert lehet vásárolni gyári dörzsárat (Na nem itthon, egy kisit nyugatabbra!) hozzá, és a hüvely sem ragadhat így be. 
Ami gondot okoz, hogy valóban más a magméret, és a huzagolás is a két kalibernél.

Sab-nak igaza van, az így átalakított puskák között én sem láttam olyat ami pontosan hordott volna.
Jó pár betétcső átalakításánál bábáskodtam 30-40 éve, de végül mind a szemétbe végezte, mert pontatlanok lettek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #618 Dátum: 2010. December 26. - 12:29:14 »

Én úgy tudom, hogy csak olyan fegyvert írnak be vadászfegyvernek, amin van biztosító.

Nekem van olyan gavallérpuskám (30-06), amelynek nincs biztosítása, az elsütőbillentyű előretolásával húzza fel az ember, be is írták, vadászni is lehet vele.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #619 Dátum: 2010. December 26. - 12:51:55 »

Nekem van olyan gavallérpuskám (30-06), amelynek nincs biztosítása, az elsütőbillentyű előretolásával húzza fel az ember, be is írták, vadászni is lehet vele.
Ok, én eddig másképp tudtam.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #620 Dátum: 2010. December 26. - 13:22:01 »

Nekem van olyan gavallérpuskám (30-06), amelynek nincs biztosítása, az elsütőbillentyű előretolásával húzza fel az ember, be is írták, vadászni is lehet vele.

Milyen gyártmány?
Esetleg ha egy képet fel tudnál tenni...
Érdekelne.
 Wave
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #621 Dátum: 2010. December 26. - 13:43:50 »

Milyen gyártmány?
Esetleg ha egy képet fel tudnál tenni...
Érdekelne.
 Wave

Állítólag Ferlachban készült, de ott ugye nem gyár van, hanem fegyvermesterek. Állítólag ez a rendszer egy bizonyos fegyvermesterre utal, mondták is a nevét, de már elfelejtettem. Bocs a képek minőségéért, de hirtelenjéből ennyire futotta. A szerelék néhai Kiss Károlyt dícséri.
 



Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #622 Dátum: 2010. December 26. - 13:50:29 »

Hát nem egy IZS 18 az biztos! Szemre való egy fegyver! ! Gratulálok hozzá! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #623 Dátum: 2010. December 26. - 13:53:23 »

Hát nem egy IZS 18 az biztos! Szemre való egy fegyver! ! Gratulálok hozzá! Igen

Pedig már leIZSezték. Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #624 Dátum: 2010. December 26. - 15:34:50 »

Van műszaki kártyája  a toz-8-nak és a kategóriája C2. Az tuti, hogy beírják (megkérdeztem), mert az előző ilyen puskámat is beírták, annak is C2 kategóriája volt, de annak a zárdugattyú végét el lehetett fordítani, így biztosított. A mostaninál ilyen nincs. A zártok végét lezárja egy fém kupak, oszt jónapot. A kérdésem az, hogy így kivihetem-e dúvadazni? Emelem
Kiviheted, azt hogy hogyan biztosítasz a te dolgod, a biztosítót fordítod el vagy a zárdugattyút nyitod ki vagy esetleg nem biztosítasz a te dolgod...
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #625 Dátum: 2010. December 26. - 21:09:04 »

Állítólag Ferlachban készült, de ott ugye nem gyár van, hanem fegyvermesterek. Állítólag ez a rendszer egy bizonyos fegyvermesterre utal, mondták is a nevét, de már elfelejtettem. Bocs a képek minőségéért, de hirtelenjéből ennyire futotta. A szerelék néhai Kiss Károlyt dícséri.
 

 Igen
Szép puska!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
sab
Vendég
« Új üzenet #626 Dátum: 2010. December 26. - 21:09:53 »

Pedig már leIZSezték. Ördög

Ezt a leselejteztéket kibontanád számomra, mert dejavu érzésem van. :Mosolyog

Na, egy történet hozzá, amely lehet, hogy már ismert részemről, de még 1X, hogy az MKH szeressen továbbra is. Vigyorog

Szintén Ferlachi származású fegyver, csak vegyescsővel.
Röviden a fegyvert műszaki vizsgálatkor jegyzőkönyvileg selejté nyilvánították.

Selejt, gondolom mások számára is azt jelenti, hogy nem javítható, továbbiakban nem használható.

Nos ez a fegyver, amely ugye hivatalos okmányos selejt, használatban van, új MKH igazolás alatt, amely szerint már nem selejt.

Hogy is van ez ? :Mosolyog

Selejt, aztán még sem selejt és a hatóság a selejtét nyilvánításról is kapott átíratot.

Kell az MKH,kétségtelen, szükség van rá, mert egy selejt fegyvert vissza lehet hozni, teljes valójában az életbe. Igen

u.i. ellenőrizhető az eset.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #627 Dátum: 2010. December 26. - 21:28:36 »

Szerintem pati azt írta le IZS ezték.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #628 Dátum: 2010. December 26. - 21:38:02 »

Ezt a leselejteztéket kibontanád számomra, mert dejavu érzésem van. :Mosolyog

Valamit félreértettél, nem selejtezték le, csak voltak olyanok, aki azt monták Rá, hogy IZS. Kicsit sziven ütött a dolog, ezért megnézettem velük közelről is.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #629 Dátum: 2010. December 26. - 23:43:24 »

Vannak akik nem sok különbséget látnak két puska között.
Fater is mondta egyszer, hogy ezek az új IZS duplák hasonlítanak a Simson Suhlomra.  Burn
 Woest Woest Woest Woest


Persze, mind a kettő vízszintes csőelrendezésű......
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: