Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415442 alkalommal)
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Június 12. - 20:41:23 »

Bocs.. Lapua
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Június 14. - 19:52:48 »

üdvi a bal oldali az nike fiocci:)

Még véletlenül sem lapua, abban L betü van

Üdvi ansch

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Június 17. - 18:51:03 »

Köszönöm mindenkinek.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Július 08. - 16:10:09 »

Üdv mindenkinek!
Lenne hozzátok egy kérdésem! Mátrafüredre jártam suliba! Az utolsó évben redszeresen jártunk is le lőni a kisöblű golyós lőtérre!
Az új lőtérvezetőtől hallottam a követkető állítást!
" Az USA hadsereg vizsgálta a különböző kaliberű lőszerek hatását a szervezetben! A 0.22 es kisöblű kaliberről azt írták le, hogy mikor az a testbe (zselataniba) csapódik elfordúlva keresztbe halada tovább és így nagyobb rést ütve a testen!"
 Az osztály nagy része nem értett ezzel egyet, köztük én sem!
Erről szeretném kikérni a véleméyneteket! Van-e valóság alapja!

Üdvözlettel: Fabrigo!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Július 08. - 17:32:19 »

Üdv mindenkinek!
Lenne hozzátok egy kérdésem! Mátrafüredre jártam suliba! Az utolsó évben redszeresen jártunk is le lőni a kisöblű golyós lőtérre!
Az új lőtérvezetőtől hallottam a követkető állítást!
" Az USA hadsereg vizsgálta a különböző kaliberű lőszerek hatását a szervezetben! A 0.22 es kisöblű kaliberről azt írták le, hogy mikor az a testbe (zselataniba) csapódik elfordúlva keresztbe halada tovább és így nagyobb rést ütve a testen!"
 Az osztály nagy része nem értett ezzel egyet, köztük én sem!
Erről szeretném kikérni a véleméyneteket! Van-e valóság alapja!

Üdvözlettel: Fabrigo!

Szerintem ez hülyeség! Ugyan mitől fordulna el? A huzag megadja neki a stabilitást a forgással, hogy egyenesen haladjon. Ezen az alapon bármely lőszer így viselkedne.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Július 08. - 20:02:44 »

Üdv mindenkinek!
Lenne hozzátok egy kérdésem! Mátrafüredre jártam suliba! Az utolsó évben redszeresen jártunk is le lőni a kisöblű golyós lőtérre!
Az új lőtérvezetőtől hallottam a követkető állítást!
" Az USA hadsereg vizsgálta a különböző kaliberű lőszerek hatását a szervezetben! A 0.22 es kisöblű kaliberről azt írták le, hogy mikor az a testbe (zselataniba) csapódik elfordúlva keresztbe halada tovább és így nagyobb rést ütve a testen!"
 Az osztály nagy része nem értett ezzel egyet, köztük én sem!
Erről szeretném kikérni a véleméyneteket! Van-e valóság alapja!

Üdvözlettel: Fabrigo!

Hát! Ez lehet! De bármelyik lőszerel előfordulhat! Hibás a lőszer, például! Vagy túl messzire lőttek, az adott kaliberhez képest!  A .22--el talán attól, hogy kevés benne a lendület, és így könnyebben elfordul, ha akadályba ütközik! Már rövid távon is!
Naplózva

Üdv:
Huta
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Július 08. - 21:19:26 »

Sziasztok !

Amit mondott a lőtérvezető az teljesmértékben igaz !
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Július 08. - 21:22:14 »

Itt ezen a linken találtok sok érdekes infót !
http://www.chuckhawks.com/energy_transfer.htm
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Július 08. - 21:24:57 »

Üdv mindenkinek!
Lenne hozzátok egy kérdésem! Mátrafüredre jártam suliba! Az utolsó évben redszeresen jártunk is le lőni a kisöblű golyós lőtérre!
Az új lőtérvezetőtől hallottam a követkető állítást!
" Az USA hadsereg vizsgálta a különböző kaliberű lőszerek hatását a szervezetben! A 0.22 es kisöblű kaliberről azt írták le, hogy mikor az a testbe (zselataniba) csapódik elfordúlva keresztbe halada tovább és így nagyobb rést ütve a testen!"
 Az osztály nagy része nem értett ezzel egyet, köztük én sem!
Erről szeretném kikérni a véleméyneteket! Van-e valóság alapja!

Üdvözlettel: Fabrigo!

A .223-as hadilőszer direkt így lett tervezve! Hátul van a tömegközéppontja, ezért ellenállásba ütközve gyakran elfordul! A lött seb sebészi ellátása is rendkívül nehéz emiatt! Kérdezz meg tapasztalt katonaorvost!
Egyébként a lövedék vadtestben elfordulásáról Kittenberger Kálmán is írt nem egészen 100 éve! Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Július 08. - 21:47:12 »

Sanyoo Igen
A 0.22  nel nem megbizhatoan mukodott a dolog ( nem mindig fordult  mert nem ez lett volna a dolga ) ezert aztan egy rakas penzt beleoltek, hogy kifejlesszek a testben bukdacsolo lovedeket. Ami aztan sikerult is ( ahogy irtad) De akkor meg jott a masik problama, , mert a nagy toltet miatt darabokra szakadt  Vigyorog nem kellett bukdacsolnia mert ott volt a repeszhatas. Ez pont olyan mint a hidrodinamikai hatas. Labor korulmenyek kozott mindig mukodott az eletben mar kevesbe.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Július 08. - 22:09:02 »

" Labor korulmenyek kozott mindig mukodott az eletben mar kevesbe. " ---imádkozz, hogy ne kelljen kipróbálnod magadon a hatását, még ha nem is működik mindíg! Szomorú
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Július 08. - 22:11:03 »

Üdv mindenkinek!
Köszönöm szépen a válaszokat!
Legalább ezzel is okosabb lettem, és azt hiszem mehet az osztály fele elnézést kérni :Mosolyog :Mosolyog

Üdv: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Július 17. - 13:07:49 »

Sziasztok.Milyen jó minőségű .22 LR lőszert ajánlanátok,ólomhegyüt, lyuk nélkül?Fúrt hegyűt próbáltuk a Rem.Yellow. Jacket-ot, most valami tömöret próbálnánk ki, dúvadazásra.Köszi.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Július 17. - 13:31:54 »

Szia!
Én a Lapuat használtam. Hihetetlen pontos.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Július 17. - 13:41:17 »

Sziasztok.Milyen jó minőségű .22 LR lőszert ajánlanátok,ólomhegyüt, lyuk nélkül?Fúrt hegyűt próbáltuk a Rem.Yellow. Jacket-ot, most valami tömöret próbálnánk ki, dúvadazásra.Köszi.

Remington Thunderbolt, de sokkal pontosabb volt a kissé fúrt hegyű Cyclone, ami szintén "round nose" lövedék. A tömege is megvan a maga nemében (!), sokkal nehezebb a darázsnál.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: