Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415445 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Május 09. - 19:49:20 »

Szasz Girgesz !
 A 022LR és a a 022WM között az a különbség, hogy a 022LR az kb 50 méterig vagy annál egy kicsit messzebb -- attól függ milyen lőszert használsz --  a 022WM 100 méterig vagy a' körül használható, akár dúvadazásra, célbalövésre, stb.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Május 13. - 08:48:58 »

Sorakozó!

Naplózva

Renkecz Rafael
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 13. - 09:56:41 »

Szerintem az utolsó a sorban egy NDK gyártmányú lőszer.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 13. - 09:57:53 »

Szia Cortez!

Igazi tornasor.  Vigyorog Igen Sajnos én nem értek a 0,22-esekhez... kommentálnád a képet ha szépen megkérlek?

Viktor
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 13. - 11:00:23 »

Szia Cortez!

Igazi tornasor.  Vigyorog Igen Sajnos én nem értek a 0,22-esekhez... kommentálnád a képet ha szépen megkérlek?

Viktor

Szerintem ez csak egy kis jelleg-kép, hogy melyik gyártó milyen maggal dolgozik. Az első 3 fúrt hegyű, azok elég jól expandáló, "goromba" kis lőszerek, nagyon nagy sebességgel. A Sallerbéla jellegű, esetlegesen fúrt hegyű lőszerek kisebb sebességű, de szintén hatékony lőszerek, mert általában nagyobb magtömeggel gyártják őket. Tapasztalatom szerint (legalábbis egy Marlin 925 esetén) szebb szórást produkálnak mint hiper-velocity társaik. A céllövő lőszerek, mint a "ruszki", vagy a magyar, vagy ilyesmi a REX, vagy a kedvencem a Remington Cyclone fúratlanok, ezért a fúrás pontatlanságából eredő szórásképromlás nem tapasztalható, ha tárolás nélkül nem sértik őket, halálpontosak. Nekem a Cyclone-al van tapasztalatom, az befogott puska esetén 50-ről lazán összeszakadt. Ami pedig a CCI-beniszonyatosan szimpatikus: olyan pontosan illesztik a magot a hüvelybe, hogy végigsimítva nem érzi az ember a hüvelynyakat, nem lötyög a mag... Na ezt pl. a Remington nem tudja.

Bocsi, hogy belekotyogtam...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 13. - 13:54:40 »




Szerintem ez csak egy kis jelleg-kép, hogy melyik gyártó milyen maggal dolgozik. Az első 3 fúrt hegyű, azok elég jól expandáló, "goromba" kis lőszerek, nagyon nagy sebességgel. A Sallerbéla jellegű, esetlegesen fúrt hegyű lőszerek kisebb sebességű, de szintén hatékony lőszerek, mert általában nagyobb magtömeggel gyártják őket. Tapasztalatom szerint (legalábbis egy Marlin 925 esetén) szebb szórást produkálnak mint hiper-velocity társaik. A céllövő lőszerek, mint a "ruszki", vagy a magyar, vagy ilyesmi a REX, vagy a kedvencem a Remington Cyclone fúratlanok, ezért a fúrás pontatlanságából eredő szórásképromlás nem tapasztalható, ha tárolás nélkül nem sértik őket, halálpontosak. Nekem a Cyclone-al van tapasztalatom, az befogott puska esetén 50-ről lazán összeszakadt. Ami pedig a CCI-beniszonyatosan szimpatikus: olyan pontosan illesztik a magot a hüvelybe, hogy végigsimítva nem érzi az ember a hüvelynyakat, nem lötyög a mag... Na ezt pl. a Remington nem tudja.

Bocsi, hogy belekotyogtam...

Így van. Ami feltűnő lehet, hogy a CCI hüvelye hosszabb a többiénél.
A hétvégén mindegyikkel tettem pár próbalövést. A CCI marha gyors, de valóban pontatlanabb a S&B-nál. Viszont 50m 5cm magaslövésnél 100-on megközelítőleg pontba lő. A többinél ez inkább 10cm köről van.
Egyébként a sebesség különbség füllel prímán hallható, nagyon drasztikus.
A magyar "Céllövőt" a hétvégi zöldvadászaton kaptam, eredeti csomagolásban 1964-es gyártási évével 10 évvel idősebb tőlem gyozo.
Nagyjából megegyező teljesítményt nyújt a S&B standard lőszerrel.
Vgaby: Az utolsó lőszer aljába egy  E jelölés van, ha segít a meghatározásban.
   
Naplózva

Renkecz Rafael
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 13. - 14:10:46 »

Szia Cortez!

Igazi tornasor.  Vigyorog Igen Sajnos én nem értek a 0,22-esekhez... kommentálnád a képet ha szépen megkérlek?

Viktor

Hát én sem vagyok egy 0.22-es zseni, vannak itt sokkal hozzáértőbbek tőlem, de mostanában foglalkoztatott a téma,  a képet pedig topic színesítésként tettem fel.  Wave 
Naplózva

Renkecz Rafael
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 13. - 14:16:35 »




Szerintem ez csak egy kis jelleg-kép, hogy melyik gyártó milyen maggal dolgozik. Az első 3 fúrt hegyű, azok elég jól expandáló, "goromba" kis lőszerek, nagyon nagy sebességgel. A Sallerbéla jellegű, esetlegesen fúrt hegyű lőszerek kisebb sebességű, de szintén hatékony lőszerek, mert általában nagyobb magtömeggel gyártják őket. Tapasztalatom szerint (legalábbis egy Marlin 925 esetén) szebb szórást produkálnak mint hiper-velocity társaik. A céllövő lőszerek, mint a "ruszki", vagy a magyar, vagy ilyesmi a REX, vagy a kedvencem a Remington Cyclone fúratlanok, ezért a fúrás pontatlanságából eredő szórásképromlás nem tapasztalható, ha tárolás nélkül nem sértik őket, halálpontosak. Nekem a Cyclone-al van tapasztalatom, az befogott puska esetén 50-ről lazán összeszakadt. Ami pedig a CCI-beniszonyatosan szimpatikus: olyan pontosan illesztik a magot a hüvelybe, hogy végigsimítva nem érzi az ember a hüvelynyakat, nem lötyög a mag... Na ezt pl. a Remington nem tudja.

Bocsi, hogy belekotyogtam...

Így van. Ami feltűnő lehet, hogy a CCI hüvelye hosszabb a többiénél.
A hétvégén mindegyikkel tettem pár próbalövést. A CCI marha gyors, de valóban pontatlanabb a S&B-nál. Viszont 50m 5cm magaslövésnél 100-on megközelítőleg pontba lő. A többinél ez inkább 10cm köről van.
Egyébként a sebesség különbség füllel prímán hallható, nagyon drasztikus.
A magyar "Céllövőt" a hétvégi zöldvadászaton kaptam, eredeti csomagolásban 1964-es gyártási évével 10 évvel idősebb tőlem gyozo.
Nagyjából megegyező teljesítményt nyújt a S&B standard lőszerrel.
Vgaby: Az utolsó lőszer aljába egy  E jelölés van, ha segít a meghatározásban.
   

E= Eley. Talán a legjobb (és legdrágább) 22.es sportlőszerek. Rendszerint az Eley Tenex-el  nyerik a világversenyeket. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 13. - 14:20:36 »

A kedvenceim:

CCI Velocitor (a minősége fogott meg)
Remington "Darázs" Yellow Jacket HP (valóban mint a villám, gyors, de kicsit ilyen "hol ide csap, hol oda")
Remington Cyclone (nem néztem volna ki ilyen erőt a kis dögből)





Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog

És egy pár különböző márkájú hüvely:

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 13. - 14:20:54 »

E betűs fenékjelöléssel tudtommal Eley lőszerek kerültek piacra.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 13. - 14:21:19 »

E betűs fenékjelöléssel tudtommal Eley lőszerek kerültek piacra.

Bocs, közben Horrido válaszolt, megelőzve engem.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 13. - 14:23:05 »

Ezt süsd el az államvizsgán is... Bion Bion
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 13. - 14:34:06 »



E= Eley. Talán a legjobb (és legdrágább) 22.es sportlőszerek. Rendszerint az Eley Tenex-el  nyerik a világversenyeket. Wave

Gondolod az lenne? Ősöreg lőszer, legalább 30 éves.
Apósom lőszeres dobozának legmélyén volt pár darab.
Én meg azt hittem valami ruszki krumpli.
Naplózva

Renkecz Rafael
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 13. - 14:36:44 »


Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog


Csak óvatosan! Maga a gyújtó is beleküldi a lövedéket a deszkába.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 13. - 14:40:06 »


Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog


Csak óvatosan! Maga a gyújtó is beleküldi a lövedéket a deszkába.

Természetesen... Műászerészfogók, és mindig eltartom a magot magamtól, a hüvely meg köztem meg van egy nagy vaslemez, vagy 5mm vastag... Jobban félek én, mint hinnéd... Csak ezt a 3mat szedtem szét, többet nem is akarok.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: