Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415334 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1620 Dátum: 2020. December 26. - 16:12:09 »

Hát a V-max lövedék arra való hogy prérikutyákat meg biszbasz rágcsálókat pumpáljon föl vele az ember.
Erre Itt válaszolok!  Mert hamarosan kapunk!  Türelmetlenül Stoel
http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,110.0.html

Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1621 Dátum: 2020. December 26. - 17:08:53 »

A 223 nem szecskázza szét a rókát?
A 17HMR-ben nekem az tetszett meg hogy szinte semmi kárt nem tesz a gereznában. Amit meglőttem vele az mind meg lett, úgy hogy sok rosszat nem tudok mondani róla.
Igaz vásárlás előtt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy inkább 223 vagy esetleg 17Hornet-et veygek-e?   Ördög

De igen. Elég csúnya melót végez. Nálam semmi jelentősége, mert hozzá sem nyúlok a rókához.

Lehet, rosszul fogalmaztam az előbb és féreérthető volt, de azért döntöttem a .223 mellett - a .17HMR. ellen - mert azzal már lőhető az őz is. Elég sok tarvadat lövök, mivel nálunk a hiv. vadászon kívül nem nagyon lövi senki. Ma reggel is kettőt lőttem.

Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1622 Dátum: 2020. December 26. - 17:12:42 »

Hát a V-max lövedék arra való hogy prérikutyákat meg biszbasz rágcsálókat pumpáljon föl vele az ember.

Szerintem az a legnagyobb baj vele, hogy iszonyatos sebessége van. Tudom, nem kell hinni a gyártónak, de 1000 m/s. feletti.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1623 Dátum: 2020. December 26. - 17:16:25 »

A 223 nem szecskázza szét a rókát?
A 17HMR-ben nekem az tetszett meg hogy szinte semmi kárt nem tesz a gereznában. Amit meglőttem vele az mind meg lett, úgy hogy sok rosszat nem tudok mondani róla.
Igaz vásárlás előtt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy inkább 223 vagy esetleg 17Hornet-et veygek-e?   Ördög

Esetleg messengeren tudnék képet küldeni, hogy milyen. Volt olyan, hogy szinte "felrobbant" a lapocka körüli rész.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1624 Dátum: 2020. December 26. - 17:20:43 »

Üdv én a helyedben kipróbálnám a PPU termékeket egy haver RWS t lő 223 ból ő elégedett vele.


A PPU-ra ránézek. Az RWS-nek "nemnormális" ára van. Ugyanez a bajom a Normával is, viszont nem lehet rossz a 3,6 grammos Oryx.

Milyen puskája van a barátodnak?
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 26. - 17:49:47 írta Pyrus » Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1625 Dátum: 2020. December 27. - 08:44:26 »

A PPU-ra ránézek. Az RWS-nek "nemnormális" ára van. Ugyanez a bajom a Normával is, viszont nem lehet rossz a 3,6 grammos Oryx.

Milyen puskája van a barátodnak?

Izs-18.Elnézegetem néha a Youtubon a ruszkikat lődözik a Barnanyul több változatát meg a tök tuggya milyen soseláttam lőszereket persze 99% ban vashüvelyes vasköpenyes lőszerek és még azzal is jól muzsikálnak ha odafigyel rá.A király sütés mellett.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1626 Dátum: 2020. December 27. - 08:51:15 »

Igen sajnos több gyártó lőszerét olyan áron adják hogy kezdem azt gondolni hogy aranyozott.Főleg hogy ha kiszabadulok lőtérre akkor lőni is szeretek.Amig boltban vettem a lőszert nem volt szabad összeszámolni hogy mennyibe került .Áldom az eszemet hogy már akkor sem dobtam el az üres hüvelyt jó lessz az még alapon.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1627 Dátum: 2020. December 28. - 18:58:12 »

Sokszor elfelejti a tisztelt fórumozó közösség,hogy a fórumunk nagyobb része nyílt. Bárki olvashatja. Emiatt még csak célzásokat sem kellene tenni semmi olyasmire, ami jogszabályokba ütközhet. Akit zavarnak a nemiszervek ne menjen b@szni. Akit zavar a puska hangja,maradjon a vízipisztolynál. A téma további-akárcsak célzatos fejtegetése - sem kívánatos. Kérem tudomásul venni!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1628 Dátum: 2020. December 28. - 20:12:29 »

Kedves Kezdő373! Türelmetlenül
Ha még egyszer elkezded,többet nem fogod. Ördög
Ha pedig provokálni szeretnél,mint valami csejencsétlen  Ördög légy szíves kímélj meg minket. Köszi.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1629 Dátum: 2021. Március 27. - 20:33:21 »


Volt szerencsém kipróbálni. Egyáltalán nem volt rossz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1630 Dátum: 2021. Március 27. - 20:50:36 »

Lehet, hogy jó, de nekem nem tetszik. :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1631 Dátum: 2021. Március 27. - 21:05:15 »

Lehet, hogy jó, de nekem nem tetszik. :Mosolyog
Azt,hogy szép,nem írtam róla én sem. Mosolyog Viszont amire kitalálták,arra tökéletesen megfelel.A zárszerkezet pedig kifejezetten praktikus.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1632 Dátum: 2021. Március 27. - 22:20:12 »

Azt,hogy szép,nem írtam róla én sem. Mosolyog Viszont amire kitalálták,arra tökéletesen megfelel.A zárszerkezet pedig kifejezetten praktikus.


Szerintem nagyon jó kis szerkezet, nagyon jól lehet vele ismételni illetve kicsi az elakadás esélye  és amennyire tudom ez a 22lr változat a nagy kaliberű változat alapján lett létrehozva.
Az pedig már csak érdekesség, hogy a tusban eredetileg beépítettek egy taktikai kést illetve plusz tárnak helyet. Ami figyelembe véve az eredeti felhasználást elég praktikus lehet ( bár nem értek hozzá csak gondolom Mosolyog ) A Steyr alapból így is adja el csomagban. (De a linken ugyanez a verzió van, csak ebben jobban látszik a kialakítás)

 https://www.gotenda.com/product/issc-scout-ultimate-22lr-20-1-2-20-unf-syn-w-tact-knife/
 Emelem


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1633 Dátum: 2021. Március 27. - 22:36:29 »

Szerintem nagyon jó kis szerkezet, nagyon jól lehet vele ismételni illetve kicsi az elakadás esélye  és amennyire tudom ez a 22lr változat a nagy kaliberű változat alapján lett létrehozva.
Az pedig már csak érdekesség, hogy a tusban eredetileg beépítettek egy taktikai kést illetve plusz tárnak helyet. Ami figyelembe véve az eredeti felhasználást elég praktikus lehet ( bár nem értek hozzá csak gondolom Mosolyog ) A Steyr alapból így is adja el csomagban. (De a linken ugyanez a verzió van, csak ebben jobban látszik a kialakítás)

 https://www.gotenda.com/product/issc-scout-ultimate-22lr-20-1-2-20-unf-syn-w-tact-knife/
 Emelem
Könnyű,jól kiegyensúlyozott puska,nagyon tetszett a zárszerkezet,amivel tényleg villámgyors az ismétlés. Lőtéren szórakozni éppen megfelel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1634 Dátum: 2021. Március 28. - 09:02:07 »

Könnyű,jól kiegyensúlyozott puska,nagyon tetszett a zárszerkezet,amivel tényleg villámgyors az ismétlés. Lőtéren szórakozni éppen megfelel.

Biatlon puskáknak van hasonló, tényleg nagyon jól kézreáll.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: