Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415351 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1605 Dátum: 2020. December 24. - 17:34:15 »

Sziasztok! Boldog Karit!

Olvasgattam a fórumot voltak vegyes hozzászólások. Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Kispuska vásárlása előtt álok, szeretnék egy normális pontos puskát vásárolni, főleg dúvadazás vagy is
vadász célokra vásárolnám. Nem vagyok milliomos de úgy vagyok vele 1x kell megvenni. (de persze nem vagyok a tárcám ellensége)
CZ457 VARMINT a kiszemelt, 0.22 WMR kaliberben. Fontos hogy táras legyen a fegyver min (3db) és vadászias kinézete legyen.
Amivel még szemezgetek azok az Anschutz kispuskák amik brutál drágák...
Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek nekem meg az is fontos hogy a kompaktabb legyen. A kérdés a következő hogy max 100 m ig használva. Egy rövidebb csövű Anschutz új ami táras,annyival pontosabb amennyivel drágább??? Használja valaki a Fent említett CZ típúst? Kérdeznék tőle 1-2 dolgot!  Táncol Emelem

Esetleg  alsókulcsos fegyveren , nem gondolkodtál  ,  vadászias  kinézet  , és  tárkapacítás  van bőven , nem mellesleg nagyon könnyen kezelhető pontos fegyverek

a neten keresgélve találtam egy eladó  db-ot  Mohácson ,    egy Henry H001M  tipust  .22wmr kaliberbe


Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1606 Dátum: 2020. December 25. - 09:02:53 »

Sziasztok! Boldog Karit!

Olvasgattam a fórumot voltak vegyes hozzászólások. Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Kispuska vásárlása előtt álok, szeretnék egy normális pontos puskát vásárolni, főleg dúvadazás vagy is
vadász célokra vásárolnám. Nem vagyok milliomos de úgy vagyok vele 1x kell megvenni. (de persze nem vagyok a tárcám ellensége)
CZ457 VARMINT a kiszemelt, 0.22 WMR kaliberben. Fontos hogy táras legyen a fegyver min (3db) és vadászias kinézete legyen.
Amivel még szemezgetek azok az Anschutz kispuskák amik brutál drágák...
Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek nekem meg az is fontos hogy a kompaktabb legyen. A kérdés a következő hogy max 100 m ig használva. Egy rövidebb csövű Anschutz új ami táras,annyival pontosabb amennyivel drágább??? Használja valaki a Fent említett CZ típúst? Kérdeznék tőle 1-2 dolgot!  Táncol Emelem
Boldog Karácsonytot Ha vadászni duvadazni veszel kisgolyóst azt a tanácsot adnám hogy válassz.222 kalibert inkább mert a lőszer ára ugyan picit magasabb de a 22WMR korlátozottabban használható kaliber és én is úgy voltam vele hogy van olcsó wmr lőszer de természetesen a puska a legdrágábbat lőtte jól.A wmr el több rókát is lőttem 40-150 m között amit 50 ről lőttem meg azon még a nap is átsütött egy pillanatra akkora lőcsatornát vágott a golyó de bizony 120-130 méteren már csihad annyit hogy 5 ből négy elment meglett mind de az ölőerő rohamosan csökken.Saját tapasztalatom hogy a 22wmr 100 méterig jó kis kaliber utána rohamosan csökken a tudás.A 222-223 kaliberekkel 200méterig vidáman bennevagy egy rókában és ott is marasztalja.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #1607 Dátum: 2020. December 25. - 21:07:59 »

Boldog Karácsonytot Ha vadászni duvadazni veszel kisgolyóst azt a tanácsot adnám hogy válassz.222 kalibert inkább mert a lőszer ára ugyan picit magasabb de a 22WMR korlátozottabban használható kaliber és én is úgy voltam vele hogy van olcsó wmr lőszer de természetesen a puska a legdrágábbat lőtte jól.A wmr el több rókát is lőttem 40-150 m között amit 50 ről lőttem meg azon még a nap is átsütött egy pillanatra akkora lőcsatornát vágott a golyó de bizony 120-130 méteren már csihad annyit hogy 5 ből négy elment meglett mind de az ölőerő rohamosan csökken.Saját tapasztalatom hogy a 22wmr 100 méterig jó kis kaliber utána rohamosan csökken a tudás.A 222-223 kaliberekkel 200méterig vidáman bennevagy egy rókában és ott is marasztalja.
Üdv! Korábban írtad a 6.5-es topicban hogy elkészült a fegyvered. Tapasztalatok? Kíváncsi lennék rá, akár magánban is.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1608 Dátum: 2020. December 25. - 23:27:34 »

Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek
No meg .22LR kaliberüek....
Lacinak igaza van, 80-100 meteren a WMR nagyon elveszik. Akkor már inkább .22Hornet, vagy a 222-223-as. Kérdés mit szeretnél igazán. Olcsón pattogtatni, akkor LR, ha messzebb is szeretnél lőni, akkor az említettek.  Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1609 Dátum: 2020. December 26. - 08:15:24 »

Nekem volt egy 22lr Anschutz-öm. Nagyon pontos volt. Pár rókát lőttem vele, meg lőtéren játszani jó volt, nomeg a disznóvágásnál is jól jött. De ezen kívűl nem igazán használtam ki. Vadőrnek a csapdákat  üríteni jó lehet, de vadászni van ennél jobb. Én is jobb választásnak gondolom 222-223-ast. Végűl az enyémet elkótyavetyéltem 135-ért. Nagyon szép állapotú,  nagyon pontos szekrénypuska volt.  Nem érzem a hiányát, a 243-as mellett. Vállat von







Ezvolt az.
Naplózva

Jó szelet!
Kezdő373
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1610 Dátum: 2020. December 26. - 09:24:19 »

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Próbáltam megköszönni privátba is sokatoknak de még a fórum használatával vannak nehézségeim! Vállat von
Ha esetleg a fent említett puskákból lenne valakinek porosodó szépállapotú darabja az érdekelhet.....
CZ457 varmint
ANSCHÜTZ /táras/ vagy esetleg 1 lövetű

Köszönöm  Emelem
Naplózva

Nevet
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1611 Dátum: 2020. December 26. - 13:28:06 »

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Próbáltam megköszönni privátba is sokatoknak de még a fórum használatával vannak nehézségeim! Vállat von
Ha esetleg a fent említett puskákból lenne valakinek porosodó szépállapotú darabja az érdekelhet.....
CZ457 varmint
ANSCHÜTZ /táras/ vagy esetleg 1 lövetű

Köszönöm  Emelem

Szia!

Egun nem opció? .22 hornetből van fent pár ígéretes darab.
https://www.egun.de/market/item.php?id=12838219
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1612 Dátum: 2020. December 26. - 14:25:24 »

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Próbáltam megköszönni privátba is sokatoknak de még a fórum használatával vannak nehézségeim! Vállat von
Ha esetleg a fent említett puskákból lenne valakinek porosodó szépállapotú darabja az érdekelhet.....
CZ457 varmint
ANSCHÜTZ /táras/ vagy esetleg 1 lövetű

Köszönöm  Emelem

Sziasztok!

Kedves Kezdő373!

Én sem szeretnélek lebeszélni az áhított kaliberről, de inkább csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Tavaly akartam venni egy .17HMR-r, aztán lett belőle .223 Rem.  Taps

Nem akarok elkanyarodni a témától, de nagyon nem bántam meg! Elég sok őzet és rókát lövök, őzre ugye a jogi környezet miatt nem lehet használni a 17-est. Nekem bejött a Savage Axis II-es. Viszont a lőszert nem bírom eltalálni hozzá....  Vállat von  A Hornady Spire Pointnak nem volt tökéletes a szórása, viszont jó volt a vadtestben a hatása. Most a 3,5 grammos Vmaxot lövöm, ezzel nagyon pontos, viszont még egy gida mellüregében is felrobban, nem üt át semmit. Nem tetszik.












Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1613 Dátum: 2020. December 26. - 15:03:09 »

Sziasztok!

Kedves Kezdő373!

Én sem szeretnélek lebeszélni az áhított kaliberről, de inkább csatlakoznék az előttem szólókhoz.

Tavaly akartam venni egy .17HMR-r, aztán lett belőle .223 Rem.  Taps

Nem akarok elkanyarodni a témától, de nagyon nem bántam meg! Elég sok őzet és rókát lövök, őzre ugye a jogi környezet miatt nem lehet használni a 17-est. Nekem bejött a Savage Axis II-es. Viszont a lőszert nem bírom eltalálni hozzá....  Vállat von  A Hornady Spire Pointnak nem volt tökéletes a szórása, viszont jó volt a vadtestben a hatása. Most a 3,5 grammos Vmaxot lövöm, ezzel nagyon pontos, viszont még egy gida mellüregében is felrobban, nem üt át semmit. Nem tetszik.
Üdv én a helyedben kipróbálnám a PPU termékeket egy haver RWS t lő 223 ból ő elégedett vele.









« Utoljára szerkesztve: 2020. December 26. - 17:00:52 írta Horrido » Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1614 Dátum: 2020. December 26. - 15:07:21 »

A hornet mai napig nagy szerelem de nem egy ballisztikai bajnok az a kaliber sem sajnos.Az egyetlen ami mellette szól hogy már lehet tölteni a maradék hüvelyt.De egy elég macerás kis kaliber töltés szempontjából.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1615 Dátum: 2020. December 26. - 15:10:12 »


Nem akarok elkanyarodni a témától, de nagyon nem bántam meg! Elég sok őzet és rókát lövök, őzre ugye a jogi környezet miatt nem lehet használni a 17-est. Nekem bejött a Savage Axis II-es. Viszont a lőszert nem bírom eltalálni hozzá....  Vállat von  A Hornady Spire Pointnak nem volt tökéletes a szórása, viszont jó volt a vadtestben a hatása. Most a 3,5 grammos Vmaxot lövöm, ezzel nagyon pontos, viszont még egy gida mellüregében is felrobban, nem üt át semmit. Nem tetszik.


A 223 nem szecskázza szét a rókát?
A 17HMR-ben nekem az tetszett meg hogy szinte semmi kárt nem tesz a gereznában. Amit meglőttem vele az mind meg lett, úgy hogy sok rosszat nem tudok mondani róla.
Igaz vásárlás előtt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy inkább 223 vagy esetleg 17Hornet-et veygek-e?   Ördög
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1616 Dátum: 2020. December 26. - 15:14:34 »

Hát a V-max lövedék arra való hogy prérikutyákat meg biszbasz rágcsálókat pumpáljon föl vele az ember.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1617 Dátum: 2020. December 26. - 15:16:03 »

A 223 nem szecskázza szét a rókát?
A 17HMR-ben nekem az tetszett meg hogy szinte semmi kárt nem tesz a gereznában. Amit meglőttem vele az mind meg lett, úgy hogy sok rosszat nem tudok mondani róla.
Igaz vásárlás előtt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy inkább 223 vagy esetleg 17Hornet-et veygek-e?   Ördög
Nem mindig szalonképes
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #1618 Dátum: 2020. December 26. - 15:16:52 »


HA tölteni kell a róka akkor csak fejbe a 223-sal.

A 223 nem szecskázza szét a rókát?
A 17HMR-ben nekem az tetszett meg hogy szinte semmi kárt nem tesz a gereznában. Amit meglőttem vele az mind meg lett, úgy hogy sok rosszat nem tudok mondani róla.
Igaz vásárlás előtt én is sokat gondolkoztam rajta, hogy inkább 223 vagy esetleg 17Hornet-et veygek-e?   Ördög
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1619 Dátum: 2020. December 26. - 16:00:10 »

HA tölteni kell a róka akkor csak fejbe a 223-sal.

Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: