Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415388 alkalommal)
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #1590 Dátum: 2020. Február 19. - 09:42:02 »

Ezt találtam még, ami szimpatikus lenne:

https://www.egun.de/market/item.php?id=8185549
Naplózva
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #1591 Dátum: 2020. Február 19. - 09:47:26 »

Én eddig 2 puskát hoztam be Németországból és az ügyintézés nagyon flottul ment*. Itthon kb 2x 20 perc sorban állással a rendőrségen, a kinti ügyintézést pedig egy passaui vadászbolt intézte. Én kimentem a puskákért, de a vadászboltos hölgy jelezte, hogy van pár magyar visszatérő ügyfele. Ha szeretném beszél velük és megoldják ők a behozatalt. Szóval nem is kell kimenned. Ha komoly a szándék, privát üzenetben tudok segíteni, küldök elérhetőséget a vadászbolthoz.

És ehhez még egy kis kérdezősködés:

Jól értelmezem, hogy ha sikerül megnyerni egy licitálást, akkor a vételár és a feltüntetett szállítási díj kifizetésével a fegyver elkerül egy adott vadászboltba, ahol intézhetik az exportot, és onnan az én dolgom a hazahozatal, meg az itthoni adminisztráció + annak a költsége? A kinti papírmunka mekkora összeg?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1592 Dátum: 2020. Február 19. - 10:25:22 »

És ehhez még egy kis kérdezősködés:

Jól értelmezem, hogy ha sikerül megnyerni egy licitálást, akkor a vételár és a feltüntetett szállítási díj kifizetésével a fegyver elkerül egy adott vadászboltba, ahol intézhetik az exportot, és onnan az én dolgom a hazahozatal, meg az itthoni adminisztráció + annak a költsége? A kinti papírmunka mekkora összeg?
65-70 Euro
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1593 Dátum: 2020. Február 19. - 10:52:16 »

És ehhez még egy kis kérdezősködés:

Jól értelmezem, hogy ha sikerül megnyerni egy licitálást, akkor a vételár és a feltüntetett szállítási díj kifizetésével a fegyver elkerül egy adott vadászboltba, ahol intézhetik az exportot, és onnan az én dolgom a hazahozatal, meg az itthoni adminisztráció + annak a költsége? A kinti papírmunka mekkora összeg?

Igen, miután megnyerted a licit írj az eladónak, hogy hova postázza. Kifizeted a vételárat. Bemész a Rendőrségre, megszerzed a behozatali papírokat. Ehhez a fegyver adataira szükség van, ezt az eladótól kérd el. Papírokat szkenneld be, küldd el a vadászboltnak. Az import papírok alapján intézik az export dokumentumokat. Ez kb 1-2 hét. A fegyver behozatalában pedig tud segíteni a vadászboltos a kapcsolatai révén.
Ahogy Vegeza írta. 70€ az ügyintézés, illetékkel együtt.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1594 Dátum: 2020. Február 19. - 11:07:31 »

És ehhez még egy kis kérdezősködés:

Jól értelmezem, hogy ha sikerül megnyerni egy licitálást, akkor a vételár és a feltüntetett szállítási díj kifizetésével a fegyver elkerül egy adott vadászboltba, ahol intézhetik az exportot, és onnan az én dolgom a hazahozatal, meg az itthoni adminisztráció + annak a költsége? A kinti papírmunka mekkora összeg?

Mondjuk 335,44 forintos árfolyamnál  OOO nem biztos, hogy az Egunt erőltetném egy .22lr puskánál. Hacsak nem valami fasza kis biatlon vagy más sportpuska.
https://egun.de/market/item.php?id=8168388
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #1595 Dátum: 2020. Május 18. - 17:18:56 »



   Tisztelettel.

  Szeretném tanácsotokat kérni, 17 hmr kaliberű fegyvert szeretnék alkalmi használatra a rászánt összegből cz 455 synt vagy rossi varmint 17hmr ami jelenleg kapható. A rossi fegyverekröl kevés az infó, szívesen vennék véleményeket tanácsokat, vagy ha valaki tud 140000 ft-ig,
 eladó fegyvert ebben a kaliberben megköszönném.


        Köszönettel:Zest
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1596 Dátum: 2020. Május 19. - 06:01:27 »


   Tisztelettel.

  Szeretném tanácsotokat kérni, 17 hmr kaliberű fegyvert szeretnék alkalmi használatra a rászánt összegből cz 455 synt vagy rossi varmint 17hmr ami jelenleg kapható. A rossi fegyverekröl kevés az infó, szívesen vennék véleményeket tanácsokat, vagy ha valaki tud 140000 ft-ig,
 eladó fegyvert ebben a kaliberben megköszönném.


        Köszönettel:Zest
Üdv a Rossi ugye elvileg olasz olyan amilyen de ippen láttam egyet 105 ezeré a vadászaprón mongyuk az 22wmr de talán kevésbé ritka a lőszer
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1597 Dátum: 2020. Május 19. - 16:52:15 »

Üdv a Rossi ugye elvileg olasz olyan amilyen de ippen láttam egyet 105 ezeré a vadászaprón mongyuk az 22wmr de talán kevésbé ritka a lőszer

A Rossi-t a Brazilok gyártják  , nem az olaszok .
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1598 Dátum: 2020. Május 22. - 06:30:13 »

A Rossi-t a Brazilok gyártják  , nem az olaszok .
Közben nekem is leesett  Stoel
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
martonmark
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1599 Dátum: 2020. Augusztus 27. - 07:49:09 »

Üdv a vadásznak!

Szeretnék egy kis segítséget kérni .22 LR kispuskám megvásárlásához, maximum 130.000 forintig. A konkrét kiszemeltem a Savage MARK II FV-SR. Azonban van még számos márka ebben az árkategóriában (Savage, Mossberg, Ruger például). A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezek közül, vagy ebben az árkategóriában bármelyikkel? Használtan Magyarországon a TOZ-8 kerül ennyibe, így inkább viszonylag újat szeretnék ebben az árkategóriában.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #1600 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 09:49:37 »

Üdv a vadásznak!

Szeretnék egy kis segítséget kérni .22 LR kispuskám megvásárlásához, maximum 130.000 forintig. A konkrét kiszemeltem a Savage MARK II FV-SR. Azonban van még számos márka ebben az árkategóriában (Savage, Mossberg, Ruger például). A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezek közül, vagy ebben az árkategóriában bármelyikkel? Használtan Magyarországon a TOZ-8 kerül ennyibe, így inkább viszonylag újat szeretnék ebben az árkategóriában.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv csörgess meg hátha tudok neked valami jót 20 342 0653
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1601 Dátum: 2020. Augusztus 31. - 13:50:58 »

Üdv a vadásznak!

Szeretnék egy kis segítséget kérni .22 LR kispuskám megvásárlásához, maximum 130.000 forintig. A konkrét kiszemeltem a Savage MARK II FV-SR. Azonban van még számos márka ebben az árkategóriában (Savage, Mossberg, Ruger például). A kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezek közül, vagy ebben az árkategóriában bármelyikkel? Használtan Magyarországon a TOZ-8 kerül ennyibe, így inkább viszonylag újat szeretnék ebben az árkategóriában.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

Savage, Marlin, Ruger, stb... puskákat próbáltam (igaz .17-est, de az agyazása ugyanez), de mindegyik "gyerek méret" volt. Nem tudom milyen magas vagy, de nekem (185 cm) mindegyik baromi rövid volt. Ha újat szeretnél, érdemes CZ-t nézni, az egy fokkal jobban állt kézre.
Illetve ha van rá mód, Egunról vagy itthoni használt Anschützöt, vagy hasonlót nézz.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kezdő373
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1602 Dátum: 2020. December 24. - 15:51:32 »

Sziasztok! Boldog Karit!

Olvasgattam a fórumot voltak vegyes hozzászólások. Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Kispuska vásárlása előtt álok, szeretnék egy normális pontos puskát vásárolni, főleg dúvadazás vagy is
vadász célokra vásárolnám. Nem vagyok milliomos de úgy vagyok vele 1x kell megvenni. (de persze nem vagyok a tárcám ellensége)
CZ457 VARMINT a kiszemelt, 0.22 WMR kaliberben. Fontos hogy táras legyen a fegyver min (3db) és vadászias kinézete legyen.
Amivel még szemezgetek azok az Anschutz kispuskák amik brutál drágák...
Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek nekem meg az is fontos hogy a kompaktabb legyen. A kérdés a következő hogy max 100 m ig használva. Egy rövidebb csövű Anschutz új ami táras,annyival pontosabb amennyivel drágább??? Használja valaki a Fent említett CZ típúst? Kérdeznék tőle 1-2 dolgot!  Táncol Emelem
Naplózva

Nevet
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1603 Dátum: 2020. December 24. - 16:53:48 »

Sziasztok! Boldog Karit!

Olvasgattam a fórumot voltak vegyes hozzászólások. Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Kispuska vásárlása előtt álok, szeretnék egy normális pontos puskát vásárolni, főleg dúvadazás vagy is
vadász célokra vásárolnám. Nem vagyok milliomos de úgy vagyok vele 1x kell megvenni. (de persze nem vagyok a tárcám ellensége)
CZ457 VARMINT a kiszemelt, 0.22 WMR kaliberben. Fontos hogy táras legyen a fegyver min (3db) és vadászias kinézete legyen.
Amivel még szemezgetek azok az Anschutz kispuskák amik brutál drágák...
Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek nekem meg az is fontos hogy a kompaktabb legyen. A kérdés a következő hogy max 100 m ig használva. Egy rövidebb csövű Anschutz új ami táras,annyival pontosabb amennyivel drágább??? Használja valaki a Fent említett CZ típúst? Kérdeznék tőle 1-2 dolgot!  Táncol Emelem


Üdv! 


Ruger American ,22 Win.Mag.     
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1604 Dátum: 2020. December 24. - 17:16:07 »

Sziasztok! Boldog Karit!

Olvasgattam a fórumot voltak vegyes hozzászólások. Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Kispuska vásárlása előtt álok, szeretnék egy normális pontos puskát vásárolni, főleg dúvadazás vagy is
vadász célokra vásárolnám. Nem vagyok milliomos de úgy vagyok vele 1x kell megvenni. (de persze nem vagyok a tárcám ellensége)
CZ457 VARMINT a kiszemelt, 0.22 WMR kaliberben. Fontos hogy táras legyen a fegyver min (3db) és vadászias kinézete legyen.
Amivel még szemezgetek azok az Anschutz kispuskák amik brutál drágák...
Azt tudom hogy az olimpia puskák az  Anschutz 64és54 ezek verhetetlenek de ugye ezek 1 lövetűek, és hosszú csövűek nekem meg az is fontos hogy a kompaktabb legyen. A kérdés a következő hogy max 100 m ig használva. Egy rövidebb csövű Anschutz új ami táras,annyival pontosabb amennyivel drágább??? Használja valaki a Fent említett CZ típúst? Kérdeznék tőle 1-2 dolgot!  Táncol Emelem

Szia! Üdv a fórumon!

Nekem volt/van néhány kisgolyósom  22lr. 22WMR. és 17HMR kaliberekben, kizárólag Anschütz és cz.
Mindkettő nagyon jó szerintem, persze az Anschütz az mégis csak Anschütz. Ördög De egy nagy golyós áráért kispuskát venni, ahhoz fanatikusnak kell lenni.
Szerintem a cz-ben nem fogsz csalódni.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: