Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415298 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1515 Dátum: 2017. December 18. - 10:03:23 »


Üdv bajtársak!

A fórumtárs által kipróbált .22-es lőszerek közül melyik lehet legalkalmasabb dúvadazni a ballisztikai tulajdonságok alapján?

Milyen körülmények között estek a lövések?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1516 Dátum: 2017. December 18. - 13:06:59 »


Üdv bajtársak!

A fórumtárs által kipróbált .22-es lőszerek közül melyik lehet legalkalmasabb dúvadazni a ballisztikai tulajdonságok alapján?

Minél kisebb a szórásképp, annál alkalmasabb  Vállat von . Már ha Te is fogsz tudni a kiválasztott márkával hasonló távon hasonló szórásképet lőni.
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1517 Dátum: 2017. December 18. - 14:08:11 »

A lövések gondolom lőpályán lettek kivitelezve papírra.
Tudom,hogy fegyver és lőszer párosításonként változhat a szórás de engem az érdekelne elsősorban,hogy lőpor mennyiség és lövedék kialakítás tekintetében melyik mundjuk az általánosan leginkább bevált márka és típus 0.22lr esetében? Persze vadászati célra.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1518 Dátum: 2017. December 18. - 15:52:02 »

A lövések gondolom lőpályán lettek kivitelezve papírra.
Tudom,hogy fegyver és lőszer párosításonként változhat a szórás de engem az érdekelne elsősorban,hogy lőpor mennyiség és lövedék kialakítás tekintetében melyik mundjuk az általánosan leginkább bevált márka és típus 0.22lr esetében? Persze vadászati célra.


Milyen tipusú a puska , mert azt nem irtad ?   Vállat von
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1519 Dátum: 2017. December 18. - 16:17:08 »


Milyen tipusú a puska , mert azt nem irtad ?   Vállat von

Nincs ilyen kaliberű fegyverem,de legyen mondjuk Toz.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1520 Dátum: 2017. December 18. - 16:29:22 »

Nagyon függ a dolog a fegyver típusától,a règebben a toz8,ami a családban volt jól dolgozott Remington Sellős jackettel,durva lőszer,roncsol,de hatásos,a kínai Norinco szintèn ezzel volt alkalmas vadászati cèlra,a cseh zkm szèriában a CCI stinger szerepelt nagyon jól. Sajnos az új mikrohullámú puskákról nincs infóm,mert egy sincs az ismerősi körben. A fent említett puskàkkal ès lőszerekkel mind lőttem,főkènt cèlra ès szárnyas dúvadra.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1521 Dátum: 2017. December 18. - 16:41:04 »

Nagyon függ a dolog a fegyver típusától,a règebben a toz8,ami a családban volt jól dolgozott Remington Sellős jackettel,durva lőszer,roncsol,de hatásos,a kínai Norinco szintèn ezzel volt alkalmas vadászati cèlra,a cseh zkm szèriában a CCI stinger szerepelt nagyon jól. Sajnos az új mikrohullámú puskákról nincs infóm,mert egy sincs az ismerősi körben. A fent említett puskàkkal ès lőszerekkel mind lőttem,főkènt cèlra ès szárnyas dúvadra.

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam a toz-8 nál , pedig kipróbáltam jó pár darabot a lőtéren ,  a remington  löszert egyáltalán nem szerette ,  úgy a CCI stingert és az RWS  High velocityt se
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1522 Dátum: 2017. December 18. - 16:41:34 »

A lövések gondolom lőpályán lettek kivitelezve papírra.

Míly meglepő, de nem ez volt a kérdés lényege!

Állványból, vagy feltámasztva, vagy, vagy....?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1523 Dátum: 2017. December 18. - 17:04:51 »

A lövések gondolom lőpályán lettek kivitelezve papírra.
Tudom,hogy fegyver és lőszer párosításonként változhat a szórás de engem az érdekelne elsősorban,hogy lőpor mennyiség és lövedék kialakítás tekintetében melyik mundjuk az általánosan leginkább bevált márka és típus 0.22lr esetében? Persze vadászati célra.

Ha azt akarod, hogy megfogja, és ne szenvedjen a vad, akkor keress üreges  (hollow point) hegyű cuccot, amit jól lő a puska.
Ha kicsi a test, ez a lassú ólomlövedék majdnem deformálás lélkül átszalad rajta, és csak vadkínzó szerszám lesz belőle, pláne ha nem jó a lövés.
A lőpor mennyiséghez semmi közöd, azt a gyár annyit tesz bele, és olyat, amilyet és amennyit jónak lát.... a lövedékkel tudsz operálni.
A kis gyors szarokat, 40 grain alatti lövedék és emelt sebesség, általában kevesebb puska hordja jól, de ez sem biztos, ki kell annyit próbálni, amennyihez csak hozzáférsz....
Ezek filléres göncök, és bármelyik 50-es lőtéren kipróbálhatóak.
Nem túl szakérteni... próbálni, próbálni, próbálni..!!
Aztán meg gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, és nem a vadon!!
 Emelem


Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1524 Dátum: 2017. December 18. - 17:48:47 »

Köszönöm mindenkinek!


Ez nem kifejezetten csak ide tartozik,de már felmerült ezért megkérdezném,hogy a vastagabb csőfalú puskák mitől pontosabbak? Minek tudható ez be?
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1525 Dátum: 2017. December 18. - 18:05:22 »

Köszönöm mindenkinek!


Ez nem kifejezetten csak ide tartozik,de már felmerült ezért megkérdezném,hogy a vastagabb csőfalú puskák mitől pontosabbak? Minek tudható ez be?


A kevesebb csorezges miatt.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1526 Dátum: 2017. December 19. - 18:10:24 »

Köszönöm mindenkinek!


Ez nem kifejezetten csak ide tartozik,de már felmerült ezért megkérdezném,hogy a vastagabb csőfalú puskák mitől pontosabbak? Minek tudható ez be?

Sok mindenki mondja rá a csőrezgésre, ami szerintem inkább nagykaliberben lényeges, mint ennél, de fogjuk rá, hogy a csőrezgés miatt. (hogy megmaradjon a békesség). Biztos az is számít valamennyit.
Na meg azért, mert a jóval nehezebb csövet sokkal könnyebb a célon tartani, ha már ráállt egyszer. Stoel
Sínes állványból (nem belövőpad) szerintem elenyésznek a különbségek a vastag cső javára, és inkább kijön a gyártási minőség és szóródás közötti különbség.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #1527 Dátum: 2017. December 19. - 19:14:31 »

Köszönöm mindenkinek!


Ez nem kifejezetten csak ide tartozik,de már felmerült ezért megkérdezném,hogy a vastagabb csőfalú puskák mitől pontosabbak? Minek tudható ez be?
Valamelyik Amcsi fórumon olvastam,  hogy ezeknél a kis kalibereknél a vastagabb csőnek a jelentősége a sűrü egymás utáni lövések esetén a hőelvezetésnél jelentkezik. Nem melegszik a cső annyira így nem romlik a szóráskép. Hogy igaz-e nem próbáltam. Az én 17-es HMr-em csöve nem vastag, ugyanakkor vastagabb mint a másik nagy golyósaim csöve. Viszont így is méreg pontos, bár két lövésnél többet egymás után,  még nem lőttem vele vadászati körülmények között.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1528 Dátum: 2017. December 19. - 19:24:50 »

Sok mindenki mondja rá a csőrezgésre, ami szerintem inkább nagykaliberben lényeges, mint ennél, de fogjuk rá, hogy a csőrezgés miatt. (hogy megmaradjon a békesség). Biztos az is számít valamennyit.
Na meg azért, mert a jóval nehezebb csövet sokkal könnyebb a célon tartani, ha már ráállt egyszer. Stoel
Sínes állványból (nem belövőpad) szerintem elenyésznek a különbségek a vastag cső javára, és inkább kijön a gyártási minőség és szóródás közötti különbség.


Meg még  pl  a  tokszerkezet hogy rögzül a tusba , a töltényűr és átmeneti kúp mérete (a Match tőltényűr szűkebb és rövidebb )   , a huzagolás menetemelkedése ( lassabb vagy gyorsabb lőszerhez  tervezték)  , a huzagolás között mennyi ólomlerakódás van , a csőkorona állapota   stb
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1529 Dátum: 2017. December 28. - 19:30:59 »

Köszönöm mindenkinek a választ!

Azért feszíti a kíváncsiságom a csőfal vastagsága,mert hozzám került egy régi .22-es aminek a cső felénél anno korrodációból fakadóan a cső külső oldalán  folytonossági hiány van. Kb 0.5mm
A belső oldal makulátlan. Szeretném felújítani ami szerintem a csőfal vékonyodásával járna. De nem akarom,hogy az egyébként jól működő fegyver emiatt a pontosságából veszítsen.

Szerintem a Ti javaslatotok is az lesz,hogy ha jól működik hagyjam,de azért megkérdem mert a műszaki részéhez laikus vagyok:

Mi erre a megoldás,kivitelezhető?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: