Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415135 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1500 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 16:43:49 »

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a CZ455-öt használók felé:

Adott ugye, hogy cserélhető a cső, ami nagyszerű.
Én személy szerint úgy használnám, hogy dúvadazni a 22 wmr mini-set-et venném meg hozzá, céllövészetre pedig a 22 LR csövet használnám. A céltávcsövet fixen hagynám a tokon és beállítanám mindkét csőhöz, s a cső-cserék során a már feljegyzett beállítással (pl. kattanások száma a toronynál)  állítanám oda, ahová az adott csőnél épp szükséges. Még ilyet nem csináltam, és nem tudom, mennyire életképes ez, de meglátjuk. Ezzel kapcsolatban is várnék véleményt (de csak szalonképeset  Ördög) .

A fentiek tükrében az lenne a kérdésem, hogy ha a 22 wmr csövet kiszedem és céllövészet után újra visszarakom, akkor a már korábban beállított pontosság megmarad-e, vagy újra be kell lőni, mert a csövet eltávolítottuk? Van-e annyira stabil a cső visszaszerelésének módja (két csavarral oldalról kell, ahogy láttam), hogy elég legyen csak a tornyon a már bejegyzett kattintásokkal visszaállítani azt a 22 wmr-hez, vagy újra be kell lőni? Mi a tapasztalat (ha esetleg próbálta már valaki)?

Ha hülye a kérdés elnézést kérek. Gondoltam oldható szerelékre is, de a Komlói gyártója lebeszélt róla ennél a típusnál. Inkább a weaver-sínt javasolta, de arra pedig a fegyvermester mondta, hogy ha nyílt irányzékkal akarom használni a 22LR csövet (mert kezdetben ezt akartam), akkor nem biztos, hogy a nyílt irányzékból valamit is látni fogok a weaver-síntől. Ezért maradtam annál a megoldásnál, hogy a céltávcsövet beállítanám a mindkét csőhöz és fix szerelékkel használnám.

Válaszokat előre is köszönöm Nektek!

Üdv.: Beregi  Emelem

Üdv!

Mindenképp a vastag csövet  választanám ,  mindkét kaliberhez ,  thumbhole  agyazással  , bipod-al   ( céllövészetre sokkal kényelmesebb )     és valami minőségi  ballisztikai tornyos céltávcsővel ( ami bírja a tekergetést )  és  legalább 16-18 szeres nagyítási tartományig állítható ! 

Egy lövésztársam  használ ilyen puskát .22lr kal-be , már kérdeztem  tőle ezt a csőcsere dolgot , azt mondta már többször kivette-visszarakta , de nem kellet újra belőni , beállt  vissza a helyére ! 



Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1501 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 20:11:43 »

Szia!

Én kiszámolnám, hogy a betétcső ára hány lövésből térül meg.
Másrészt pedig -habár csőcserét még sosem csináltam- annyi minden horgász, túrázó, kerékpáros, stb... cuccommal próbáltam meg szarakodni, hogy saját tapasztalatból mondom nem éri meg. Végül mindig az jött ki, hogy vagy drágábbra jött ki, vagy drágábbra + sz.pással együtt.

 Emelem


Hát, 35Ft vs 100Ft, az elég erős differencia  Emelem
Így meg kevesebb mint ezer lövés alatt megtérül, ami kispuskával nem valami sok Stoel
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1502 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 20:16:18 »

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a CZ455-öt használók felé:

Adott ugye, hogy cserélhető a cső, ami nagyszerű.
Én személy szerint úgy használnám, hogy dúvadazni a 22 wmr mini-set-et venném meg hozzá, céllövészetre pedig a 22 LR csövet használnám. A céltávcsövet fixen hagynám a tokon és beállítanám mindkét csőhöz, s a cső-cserék során a már feljegyzett beállítással (pl. kattanások száma a toronynál)  állítanám oda, ahová az adott csőnél épp szükséges. Még ilyet nem csináltam, és nem tudom, mennyire életképes ez, de meglátjuk. Ezzel kapcsolatban is várnék véleményt (de csak szalonképeset  Ördög) .

A fentiek tükrében az lenne a kérdésem, hogy ha a 22 wmr csövet kiszedem és céllövészet után újra visszarakom, akkor a már korábban beállított pontosság megmarad-e, vagy újra be kell lőni, mert a csövet eltávolítottuk? Van-e annyira stabil a cső visszaszerelésének módja (két csavarral oldalról kell, ahogy láttam), hogy elég legyen csak a tornyon a már bejegyzett kattintásokkal visszaállítani azt a 22 wmr-hez, vagy újra be kell lőni? Mi a tapasztalat (ha esetleg próbálta már valaki)?

Ha hülye a kérdés elnézést kérek. Gondoltam oldható szerelékre is, de a Komlói gyártója lebeszélt róla ennél a típusnál. Inkább a weaver-sínt javasolta, de arra pedig a fegyvermester mondta, hogy ha nyílt irányzékkal akarom használni a 22LR csövet (mert kezdetben ezt akartam), akkor nem biztos, hogy a nyílt irányzékból valamit is látni fogok a weaver-síntől. Ezért maradtam annál a megoldásnál, hogy a céltávcsövet beállítanám a mindkét csőhöz és fix szerelékkel használnám.

Válaszokat előre is köszönöm Nektek!

Üdv.: Beregi  Emelem

Szia!

Én is Cz455 felhasználó vagyok .22lr kaliberem van. Thumbhole verzió, vastag cső, nyílt irányzék nélkül.
Természetesen Én sem bírtam ki, hogy ne szedjem darabokra.
Azt tapasztaltam, hogy a csövet rögzítő csavarok meghúzási nyomatéka függvényében változik a cső szórásképe is. Csőcsere esetén erre azért érdemes odafigyelni. Ha érdekel, akkor megnézem a jegyzeteimben, hogy mekkora nyomatékkal lett a legjobb a szórás.

Üdv, Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1503 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 22:17:19 »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.  Igen
Úgy gondolom, hogy meg fogom venni a synthetic verziót 22 LR csővel és megveszem hozzá a 22 WMR mini-set-et.
Most ennyi van rá. A thumbhole-verzió nagyon tetszik, de sajnos annyi most nincs rá.
Milyen árfekvésben van egy ilyen ballisztikai tornyos céltávcső? Nekem egy Seeadler 8x50-es céltávcső maradt meg a 30-06  -osról. Azt terveztem befogni. Nem tudom, mennyire bírja a tekergetést, de remélem, hogy nem lesz gond vele. Tud valaki esetleg ebben okosat mondani?

Tamás, megköszönném, ha megnéznéd a jegyzeteidet a nyomaték kapcsán. Azt mivel tudnám mérni? Sajnos ebben a témában avatatlan vagyok.
Ha nem lenne muszáj, nem szórakoznék a kivehetős csővel, de a Feleségem szeret lőtéren lyuggatni és elképzelhető, hogy lesz belőle egyhamar akár verseny is, mert lassan túlnő rajtam. Szóval büszke vagyok rá.  Vigyorog
Ő használná lőtéren a 22 LR-t. Nekem maradna a 22 WMR.

Van még az a verzió is (hogy ne kelljen csavargatni a távcsövet), hogy a céltávcső a 22 WMR-csővel együtt lekerül a tokról és a 22LR-t nyílt irányzékkal használnánk. A Komlói gyártója azt tanácsolta, hogy csinálna egy fix-szereléket, melyet recés csavarral (nagy és érdesített fejű, kézzel is szorítható csavar) látna el, hogy kézzel is oldani lehessen. Azt nem tudom, hogy mennyire lehet hajszálpontosan ugyanoda rögzíteni, ahol volt előzőleg. Mert csak úgy érne valamit és úgy lenne pontos.

A további segítséget előre is nagyon köszönöm Mindenkinek!  Igen

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1504 Dátum: 2017. Augusztus 29. - 22:53:04 »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.  Igen
Úgy gondolom, hogy meg fogom venni a synthetic verziót 22 LR csővel és megveszem hozzá a 22 WMR mini-set-et.
Most ennyi van rá. A thumbhole-verzió nagyon tetszik, de sajnos annyi most nincs rá.
Milyen árfekvésben van egy ilyen ballisztikai tornyos céltávcső? Nekem egy Seeadler 8x50-es céltávcső maradt meg a 30-06  -osról. Azt terveztem befogni. Nem tudom, mennyire bírja a tekergetést, de remélem, hogy nem lesz gond vele. Tud valaki esetleg ebben okosat mondani?

Tamás, megköszönném, ha megnéznéd a jegyzeteidet a nyomaték kapcsán. Azt mivel tudnám mérni? Sajnos ebben a témában avatatlan vagyok.
Ha nem lenne muszáj, nem szórakoznék a kivehetős csővel, de a Feleségem szeret lőtéren lyuggatni és elképzelhető, hogy lesz belőle egyhamar akár verseny is, mert lassan túlnő rajtam. Szóval büszke vagyok rá.  Vigyorog
Ő használná lőtéren a 22 LR-t. Nekem maradna a 22 WMR.

Van még az a verzió is (hogy ne kelljen csavargatni a távcsövet), hogy a céltávcső a 22 WMR-csővel együtt lekerül a tokról és a 22LR-t nyílt irányzékkal használnánk. A Komlói gyártója azt tanácsolta, hogy csinálna egy fix-szereléket, melyet recés csavarral (nagy és érdesített fejű, kézzel is szorítható csavar) látna el, hogy kézzel is oldani lehessen. Azt nem tudom, hogy mennyire lehet hajszálpontosan ugyanoda rögzíteni, ahol volt előzőleg. Mert csak úgy érne valamit és úgy lenne pontos.

A további segítséget előre is nagyon köszönöm Mindenkinek!  Igen

 Emelem


Én is a Syntheticet vettem, részben említett indok miatt, és egyébként semmi gond nincs vele. Még a boltos is meglepődött, hogy jé, ezt ilyen olcsón hozzuk?....
Ha később lesz időd/pénzed csinálni, csináltatni egy fa tust, azzal tudod igazán kihozni belőle a maximumot, mert a syntheticbe nem egyszerű visszatenni ugyanúgy a vasat, nem mindig lesz lengőcsöves. Ez egyébként szerintem a fával sincs ez másképp, konstrukciós sajátosság, de azzal nekem nincs tapasztalatom.
Sokkal többet jelent a darabod gyártási szóródása, a cső állapota, satöbbi, mint az, hogy Varmint modell-e. Nagyjából 25mm-es szórásra számíts 50m-en, és annál szinte biztos hogy jobb lesz drága patronnal, de nem adnak rá garanciát. Az enyém 525db-os federallal tud ilyen 2-2.5cm-t, CCI SV-vel felét, Geco és Rws Targettel kisebbet, de nem vagyok olyan jó lövő, hogy ki tudjam próbálni, mennyi az annyi pontosan.
Majd ha megvetted, utána mutatok pár netről összekukázott képet, milyen csöveket is adtak ki anno a modell megjelenésekor.

A távcsővel szerintem inkább az lesz a gondod, hogy nagy az irányzójele, és a lapot nem fogod jól látni, illetve célozni sem a legkönnyebb papírra precízen kicsi nagyítással.
Vadászatra teljesen jó, de én is lecseréltem a 7x50-es meoptát rögtön egy gagyi 3-9x40-re, mert egyszerűen zavart, hogy a "bajor tüske" vagy mi teljesen betakarja a célt alulról, és fekete célon a tüske tetejét se mindig látni jól.

A Nyomatékra: Veszel egy hozzá való imbuszkulcsot, azt hiszem 3mm-es kell hozzá, és a hosszabb szárát bereszeled mondjuk 5cm-nél. Utána csak egy akasztós konyhai, vagy horgász mérleg kell, és kiszámolod, hogy hány cm-es erőkaron hány kg húzás mekkora nyomatékot jelent. 
Én vettem minden puskám lényegesebb csavarjához valókat, így szuperül tudok távcsövet felszerelni például.
Favágó módszer, de működik, és jól ismételhető. Persze a nyomatékkulcs kicsit pontosabb, de az is nagyságrendekkel jobb, mint az érzetre húzás.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1505 Dátum: 2017. Augusztus 30. - 07:40:29 »

Feleségem szeret lőtéren lyuggatni és elképzelhető, hogy lesz belőle egyhamar akár verseny is, mert lassan túlnő rajtam. Szóval büszke vagyok rá.  Vigyorog

Nem nézel neki az egun-on egy öreg Walther vagy Anschütz sport kispuskát? Néhányszáz euróért adják őket, igazi sportfegyverek. Olimpiát nem nyerne velük, de amatőr versenyekre (szerintem) bőven jók, jobbak mint a CZ. Nekem BRNO .22LR-em van, jó kis puska, jó kis sütése van, de a német öregurak azért más kategória.
Naplózva
puskamániás
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #1506 Dátum: 2017. Augusztus 30. - 12:32:35 »

a frommerben van fég 68 kb 50 mátyásért. amatőr sportlőni tökéletes.
Naplózva
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1507 Dátum: 2017. Augusztus 30. - 23:11:48 »

Az alábbi linken látható, hogyan lehet cserélni a CZ 455 csövét:

Szintén ezt a típust néztem ki, amíg nem hoztátok szóba fel sem tűnt nekem, hogy cserélhető a csöve.
Gondolkodtam egy Eugunos beszerzésben is, de a nekem tetsző 22WMR kaliberben kockázatokat rejthet egy Anschütz, Weinrauch, vagy más német remek az esetleges kilőtt, vagy nem karbantartott cső okán.
Nekem a hetvenes-nyolcvanas, esetleg a korai kilencvenes években gyártott germán kisgolyós fegyverek tetszenek.
Ezek a mai gyártmányai a szóban forgó márkáknak, valami igénytelen "kovboj" felhasználóknak készülnek. Végtelen egyszerű formavilág, nyílt irányzék, na az minek!
Hol van már a régi Anschütz 1430-as kecses vonala, mert azt nem venné meg a kovboj! Németország hanyatlik, ezen jól lemérhető! De nem akarok politizálni...
Szóval venni fogok én is egy CZ 455-öst, mert annak még rendes puska formája van! Az is lehet, hogy FS modell lesz, mert amióta megláttam...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1508 Dátum: 2017. Szeptember 04. - 13:30:41 »

Nem nézel neki az egun-on egy öreg Walther vagy Anschütz sport kispuskát? Néhányszáz euróért adják őket, igazi sportfegyverek. Olimpiát nem nyerne velük, de amatőr versenyekre (szerintem) bőven jók, jobbak mint a CZ. Nekem BRNO .22LR-em van, jó kis puska, jó kis sütése van, de a német öregurak azért más kategória.

Kedves Borzgróf!

Igen, príma puskák az Anschützök, de lehet, hogy mire hazaérsz vele, nem lesz olcsóbb, s mindenki tegye a kezét a szívére, egy használt öreg vagy egy új puska ugyanannyiért? Elég sokan az utóbbira fognak ugrani, az tuti!
Nekem van egy CZ455 Tumbhole-m 22 LR kaliberben. Gyári RWS Target Rifle lőszert használok (ca 38 Ft/db), egy vacak kis MilDot-os, 30.000 Ft-os Hawke 3-9x40 front parallaxos távcső van rajta, a gyári alumínium szerelékkel és a gyári direkt sütést sem cseréltem le a versenyzésre alkalmasabb Timney sütésre.
Nem tartom magamat kiváló vagy kiemelkedő vagy egyszerűen jó lövőnek, sosem hencegnék ilyennel, pláne, hogy ritkán is lövök, de csatolok két képet, amit 74 méterről lőttem lőpadból, lőzsákról. Remélem könnyen megtalálod, hogy a képeken, mikor húztam bele a sütésbe, szóval szerintem ezek a 455-ösök, annyira nem vacakok… Hát még ha bedding is lenne alatta, meg egy jó távcső! Nevet

Üdv.: P.p.



Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1509 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 22:30:28 »

Kedves Borzgróf!

Igen, príma puskák az Anschützök, de lehet, hogy mire hazaérsz vele, nem lesz olcsóbb, s mindenki tegye a kezét a szívére, egy használt öreg vagy egy új puska ugyanannyiért? Elég sokan az utóbbira fognak ugrani, az tuti!
Nekem van egy CZ455 Tumbhole-m 22 LR kaliberben. Gyári RWS Target Rifle lőszert használok (ca 38 Ft/db), egy vacak kis MilDot-os, 30.000 Ft-os Hawke 3-9x40 front parallaxos távcső van rajta, a gyári alumínium szerelékkel és a gyári direkt sütést sem cseréltem le a versenyzésre alkalmasabb Timney sütésre.
Nem tartom magamat kiváló vagy kiemelkedő vagy egyszerűen jó lövőnek, sosem hencegnék ilyennel, pláne, hogy ritkán is lövök, de csatolok két képet, amit 74 méterről lőttem lőpadból, lőzsákról. Remélem könnyen megtalálod, hogy a képeken, mikor húztam bele a sütésbe, szóval szerintem ezek a 455-ösök, annyira nem vacakok… Hát még ha bedding is lenne alatta, meg egy jó távcső! Nevet

Üdv.: P.p.


Meggyőzni nem akarlak semmiről, a véleményemet mondtam el. Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1510 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 23:33:21 »

Ezt tudja egy 20 éves Anschütz 50 méterről, diopterrel. A 10 lövés 7 lukban  van. Vagyis a puska tudna jobbat is, csak a lövész ügyetlen  Ördög



Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1511 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 08:38:46 »

Ezt tudja egy 20 éves Anschütz 50 méterről, diopterrel. A 10 lövés 7 lukban  van. Vagyis a puska tudna jobbat is, csak a lövész ügyetlen  Ördög



Le kellene cserélned azt a moslékkavarót egy CZ-re..... Mellesleg az a recés biszbasz se dísznek van a diopter tetején, néha tekergesd ha unatkozol  Ördög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1512 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 10:32:57 »

Szervusztok!

Meggyőzni nekem sem áll szándékomban senkit, az Anschütz kispuskák híresen jók és ha egy puskának gazdája van és nem tulajdonosa, azaz nincs szétbarmolva, nyilván jók most is (ahogy a mellékelt ábra mutatja). Amire én céloztam csak annyi, hogy tudni kel elfogadni, hogy ebben a kategóriában az Anschützön is túl van élet, mint ahogy optikáknál a Zeissen és S&B-en túl.    Emelem

Üdv.: P.p.
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1513 Dátum: 2017. December 18. - 09:23:30 »

Üdv urak!
Valóra vált régi álmom és Anschütz tulaj lettem  Taps
Ám: valami nem az igazi. Több mint egy tucat lőszert kipróbáltam, de még mindig hiányzik az a bizonyos "lukba-luk" érzés.
Csatolom a lőlapokat, megtisztelnétek, ha véleményt mondanátok az ügyről. Én bénázok valamit vagy ez a puska ennyit tud?
Várom a véeményeket, tapasztalatokat, tanácsokat, ötleteket.
Köszönöm!  Emelem







Üdv bajtársak!

A fórumtárs által kipróbált .22-es lőszerek közül melyik lehet legalkalmasabb dúvadazni a ballisztikai tulajdonságok alapján?
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1514 Dátum: 2017. December 18. - 09:53:39 »

Wave 

Azért azt hozzátenném hogy az egy Varmint csöves fegyver , vastagabb csővel mint az átlag ,  ami a szórásképet nagyban befolyásolja , azaz javítja ! 

Minnél vastagabb egy fegyvercső , annál jobb a szóráskép !      ez érvényes a 0.22nél is 

A fentebb leírt tényhez szeretnék ismertetőt.
Mitől pontosabb a vastagabb cső?
Köszönöm előre ús!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: