Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415230 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1470 Dátum: 2017. Május 04. - 20:29:45 »

Köszönöm! Holnap rá is kérdezek a boltban .Többen is dicsérték a tulajt ,hogy rendes és segít intézni a papír munkát is.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1471 Dátum: 2017. Május 04. - 21:28:59 »

Tisztelt Urak! Találkozott már valamelyikőtök balkezes (balos zárdugattyú) 22-el? Érdemes -e egyáltalán kersgélni. A közeli lőtéren csak fekve lehet lőni és nekem elég nyűgös ,és hosszú minden lövés ill.töltés után felvenni az ideális poziciót.Vadászatnál (-amíg volt),nem  volt zavaró a dolog mármint a jobbkezes zár ,másrészt szabadabban mozgott az ember meg úgy jött a dolog magától is. .Kösz előre is : r.

Szia! Egunon elöfordul, érdemes nézelődni.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1472 Dátum: 2017. Május 08. - 14:17:15 »

Köszönöm! Holnap rá is kérdezek a boltban .Többen is dicsérték a tulajt ,hogy rendes és segít intézni a papír munkát is.

Van Savage MARK 2 GL változat, ez is balos
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1473 Dátum: 2017. Május 16. - 15:34:53 »

Szervusztok!

Ingerelt:
Igen, cserélhető a CZ 455-ökön a cső, lehet választani 17HMR és 22WMR között, tavaly 50-53.000 volt a miniset ára, ami nem egy egetverő költség, ellenben mindig cserélgethetsz és korrigálhatod a távcső állítását. A lőszer darabár 120-130 Ft között mozog idehaza és szűk a választék, csakúgy, mint a használhatósága. Én sokat mérlegeltem és nem vettem, szerintem az említett két kaliber kb a kihasználhatatlan kategória, hacsak nem a szárnyas kártevők gyakori elejtése a cél.
Ezt a cikket már belinkeltem már párszor, de nem győzöm „szajkózni”:

http://www.shootinguk.co.uk/guns/ammunition/shot-gun-cartridges/best-pest-control-cartridge-38560


Tamás:
Nekem is 455 Thumbhole van, neked nem rövid a tus? 😃
Alapvetően nekem a sütéssel nincs bajom. Ezzel a Yodavea KIT-tel mi fog történni, kevésbé lesz „nyúlós” és gyorsabban fog sütni?

Üdv.: P.pocok
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1474 Dátum: 2017. Május 16. - 20:44:05 »

Szervusztok!

Ingerelt:
Igen, cserélhető a CZ 455-ökön a cső, lehet választani 17HMR és 22WMR között, tavaly 50-53.000 volt a miniset ára, ami nem egy egetverő költség, ellenben mindig cserélgethetsz és korrigálhatod a távcső állítását. A lőszer darabár 120-130 Ft között mozog idehaza és szűk a választék, csakúgy, mint a használhatósága. Én sokat mérlegeltem és nem vettem, szerintem az említett két kaliber kb a kihasználhatatlan kategória, hacsak nem a szárnyas kártevők gyakori elejtése a cél.
Ezt a cikket már belinkeltem már párszor, de nem győzöm „szajkózni”:

http://www.shootinguk.co.uk/guns/ammunition/shot-gun-cartridges/best-pest-control-cartridge-38560


Tamás:
Nekem is 455 Thumbhole van, neked nem rövid a tus? 😃
Alapvetően nekem a sütéssel nincs bajom. Ezzel a Yodavea KIT-tel mi fog történni, kevésbé lesz „nyúlós” és gyorsabban fog sütni?

Üdv.: P.pocok


Szia Pocok!

Nekem pont méret a tus. A készlet segítségével az elsütőerőt és a billentyű útját tudod az igényeidhez igazítani.
Én nem vadászom vele, csak lőlapra lövök. Nekem sokat segített ez a kis okosítás.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1475 Dátum: 2017. Május 20. - 23:20:01 »

Szia Pocok!

Nekem pont méret a tus. A készlet segítségével az elsütőerőt és a billentyű útját tudod az igényeidhez igazítani.
Én nem vadászom vele, csak lőlapra lövök. Nekem sokat segített ez a kis okosítás.

Tamás.

Szervusz!

Jó Neked! Nevet  Nekem nem, de nézte már pár ember tőlem alacsonyabb ember is, ő is azt mondta, hogy rövid.  Mosolyog   No mindegy, már ki van fizetve!
Köszi az infót, én is csak lőlaplikasztásra használom. Mosolyog

üdv.: P.p.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1476 Dátum: 2017. Május 21. - 13:24:54 »

Szervusz!

Jó Neked! Nevet  Nekem nem, de nézte már pár ember tőlem alacsonyabb ember is, ő is azt mondta, hogy rövid.  Mosolyog   No mindegy, már ki van fizetve!
Köszi az infót, én is csak lőlaplikasztásra használom. Mosolyog

üdv.: P.p.

Tegyél rá egy gumitalpat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1477 Dátum: 2017. Május 22. - 15:53:02 »

Tegyél rá egy gumitalpat!


Az van rajta, gyárilag elég vastag. Ha még vastagabb kerülne fel már hülyén nézne ki szerintem.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1478 Dátum: 2017. Május 23. - 00:24:15 »

Akkó tégy rá tushosszabbítót... Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1479 Dátum: 2017. Május 23. - 09:40:17 »

Az van rajta, gyárilag elég vastag. Ha még vastagabb kerülne fel már hülyén nézne ki szerintem.

Igazat megvallva, elég sok elvárással találkoztam már lőtéren .22-es kispuskával kapcsolatban, de, hogy egy puska felé, amit csak lőlap likasztgatásra használ valaki, az elvárás legyen, hogy hogy nézzen ki, azzal szemben, hogy kényelmes-e a használójának, vagy, hogy pontosan tud-e vele lőni?! (...a cső lő, de a tus talál alcímen találhatóak archaikus, de lehet, hogy már idejét múlt (??) írások e témában a széleskörű szakirodalomban.... Vigyorog) .......... Röhög Röhög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1480 Dátum: 2017. Május 23. - 15:57:26 »

Igazat megvallva, elég sok elvárással találkoztam már lőtéren .22-es kispuskával kapcsolatban, de, hogy egy puska felé, amit csak lőlap likasztgatásra használ valaki, az elvárás legyen, hogy hogy nézzen ki, azzal szemben, hogy kényelmes-e a használójának, vagy, hogy pontosan tud-e vele lőni?! (...a cső lő, de a tus talál alcímen találhatóak archaikus, de lehet, hogy már idejét múlt (??) írások e témában a széleskörű szakirodalomban.... Vigyorog) .......... Röhög Röhög

Hát nézd, most nem szeretnék ezen a Krieghoff idézeten elindulva sokat reszelni, kíváncsi voltam Tamás véleményére a tus hosszával kapcsolatban és kb ennyi. Mivel nem használom vadászatra, így ez a dolog nem okoz akkora funkcionalista problémát, de esetleg Pável a CZ élén gondolhatott volna arra, hogy egy állítható válltámasszal feloldhatja ezt a hiányosságot.
Az esztétikum és a funkció kapcsolatára egy apró anekdota: barátom megkérte az édesapját, hogy hegesszen neki egy fém keretet amit falusi turizmusból fakadó vendégfogadáskor használhat. A mű el is készült és funkcióját tekintve sikeres lehetett volna, ha az öreg nem az otthon talált többféle, eltérő formájú hulladékvasból készítette volna el. Szóval attól, hogy valami funkcionalista, még nem feltétlenül ördögtől való elvárás, hogy nézzen is ki esztétikusan. Ennyit talán még egy 0.22-estől sem illik elsajnálni!   Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1481 Dátum: 2017. Május 23. - 17:11:30 »

Ez is egy megoldás lehet! Alápakolsz amennyit kell, ez ápol és eltakar!

https://www.vadasz-bolt.hu/tusvedo-huzat-borbol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1482 Dátum: 2017. Május 24. - 11:20:56 »

Hát nézd, most nem szeretnék ezen a Krieghoff idézeten elindulva sokat reszelni, kíváncsi voltam Tamás véleményére a tus hosszával kapcsolatban és kb ennyi. Mivel nem használom vadászatra, így ez a dolog nem okoz akkora funkcionalista problémát, de esetleg Pável a CZ élén gondolhatott volna arra, hogy egy állítható válltámasszal feloldhatja ezt a hiányosságot.
Az esztétikum és a funkció kapcsolatára egy apró anekdota: barátom megkérte az édesapját, hogy hegesszen neki egy fém keretet amit falusi turizmusból fakadó vendégfogadáskor használhat. A mű el is készült és funkcióját tekintve sikeres lehetett volna, ha az öreg nem az otthon talált többféle, eltérő formájú hulladékvasból készítette volna el. Szóval attól, hogy valami funkcionalista, még nem feltétlenül ördögtől való elvárás, hogy nézzen is ki esztétikusan. Ennyit talán még egy 0.22-estől sem illik elsajnálni!   Emelem


Vagy készíttethetsz egy távtartó elemet valami szép fából a tusa és a már meglévő tusatalp közé.
Színben elüt majd tőle, de attól még egészen csinosan meg lehet csinálni gondolom  Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1483 Dátum: 2017. Május 24. - 12:35:05 »

Hát nézd, most nem szeretnék ezen a Krieghoff idézeten elindulva sokat reszelni, kíváncsi voltam Tamás véleményére a tus hosszával kapcsolatban és kb ennyi. Mivel nem használom vadászatra, így ez a dolog nem okoz akkora funkcionalista problémát, de esetleg Pável a CZ élén gondolhatott volna arra, hogy egy állítható válltámasszal feloldhatja ezt a hiányosságot.
Az esztétikum és a funkció kapcsolatára egy apró anekdota: barátom megkérte az édesapját, hogy hegesszen neki egy fém keretet amit falusi turizmusból fakadó vendégfogadáskor használhat. A mű el is készült és funkcióját tekintve sikeres lehetett volna, ha az öreg nem az otthon talált többféle, eltérő formájú hulladékvasból készítette volna el. Szóval attól, hogy valami funkcionalista, még nem feltétlenül ördögtől való elvárás, hogy nézzen is ki esztétikusan. Ennyit talán még egy 0.22-estől sem illik elsajnálni!   Emelem


Eddig találkoztam fél, egy, és másfél inch vastag gumitalpakkal.... de az is lehet, hogy sokkal nagyobb a választék. Egyik sem randa, mert harmonikus kinézete van a hossz eltérés dacára a puskáknak kivétel nélkül velük.
El kellett döntenem, hogy a legértékesebb és talán a legkönnyebben piacra dobható puskámnál mi a fontosabb, hogy hagyjam meg eredeti hosszúságúra a tust, ezáltal maradjon nagyon szép, harmonikus a fegyver kinézete, de ne tudjak vele lőni hidegben, vastag lesruhában. Vállat von
Valószínűleg eléggé el nem itélhető módon megrondítottam a kinézetét, és levágattam a tusból, ezen már ne múljon semmi az igazság pillanatánál. Ha eladnám, tennék rá hosszabb tusatalpat, vagy tegyen rá az új tulaj. Egy orangután felépítésű ember pedig legfeljebb nem az én puskámat veszi meg.... zág shón Vigyorog Vigyorog...
Mivel van saját negatív tapasztalat, és ezenkívül alsó hangon legalább egy elbénázott turkács volt az ára, hogy elég drága dolog nem feláldozni a komfortos lövés oltárán a "szépséget", én ebbe a hibába többet nem fogok esni...
Persze te természetesen, ha másként látod a dolgokat, az szíved joga, és a saját puskáddal úgyis azt csinálsz, amit akarsz......... Emelem
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #1484 Dátum: 2017. Május 25. - 16:30:54 »

Tisztelt Urak! Találkozott már valamelyikőtök balkezes (balos zárdugattyú) 22-el? Érdemes -e egyáltalán kersgélni. A közeli lőtéren csak fekve lehet lőni és nekem elég nyűgös ,és hosszú minden lövés ill.töltés után felvenni az ideális poziciót.Vadászatnál (-amíg volt),nem  volt zavaró a dolog mármint a jobbkezes zár ,másrészt szabadabban mozgott az ember meg úgy jött a dolog magától is. .Kösz előre is : r.

Szép Napot,  Emelem

Találkoztam vele, balkezes vagyok én is. Savage Mark II. balos kivitelben fa tussal. Hajszálpontos kezes darab. A beszerzéshez, a Magnumvadász stábot keresd, segítőkészek voltam mikor én vettem. Bár azt, hogy épp lesz e, nem tudom. Anno 2 db volt belőle összesen, és 4,5 hét alatt ért ide... De megérte Mosolyog

K.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: