Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415397 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1455 Dátum: 2017. április 24. - 11:24:13 »

Csak szóbeli ígéretet kaptam rá, szóval nem biztos még a dolog.
Ötszázezer és egymillió közötti lövésszám az nagyon sok? (klubfegyver volt)
   Taps


Sanyoo: Nem olyan mértékben csokkos, mint a srétes, de a komolyabb légpuskák és kispuskák sok esetben szűkebbek néhány ezred mm-rel(0.001"-0.002") a torkolatnál, mint a  töltényürnél.
Építés előtt kimérik, a cső melyik vége szűkebb, és az lesz a torkolat felé, vagy direkt belehónolnak egy minimális szűkülést.
Állítólag vágni sem lenne szabad a csőből, csak hosszas kaliberezés után ott, ahol egy lokális szűkebb szakasz van a csőben.


Vagy 12 éve egy lőtéri kiárusításkor vettem vagy hatot, hát nem a Toz-8-assal egy szintű fegyver, ez már egy (vagy több) grádiccsal feljebb van, mindenki, akinek jutott belőle, meg volt vele elégedve.... csakhát egy kicsit durung a lelkem, nem egy kifejezetten vadászni való puska az biztos, inkább lőtérre való......
Az egyik vadásztárs elhagyta a tárat, mikor venni akart, többe lett volna, mint amennyiért a puskát vettük.......
(nem emlékszem, hogy bármelyikben is lett volna lövésszámláló.... ha jól kalkuláltam, 1 millió lövés 50 éven keresztül minden egyes nap 54 lövés........... csakhogy legyen egy kis összehasonlítási alap..... Vigyorog)

Rosszul nem jársz a vassal...... persze attól is függ hogyéaggyák..?? Vállat von
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1456 Dátum: 2017. április 24. - 12:32:06 »

Vagy 12 éve egy lőtéri kiárusításkor vettem vagy hatot, hát nem a Toz-8-assal egy szintű fegyver, ez már egy (vagy több) grádiccsal feljebb van, mindenki, akinek jutott belőle, meg volt vele elégedve.... csakhát egy kicsit durung a lelkem, nem egy kifejezetten vadászni való puska az biztos, inkább lőtérre való......
Az egyik vadásztárs elhagyta a tárat, mikor venni akart, többe lett volna, mint amennyiért a puskát vettük.......
(nem emlékszem, hogy bármelyikben is lett volna lövésszámláló.... ha jól kalkuláltam, 1 millió lövés 50 éven keresztül minden egyes nap 54 lövés........... csakhogy legyen egy kis összehasonlítási alap..... Vigyorog)

Rosszul nem jársz a vassal...... persze attól is függ hogyéaggyák..?? Vállat von
 Emelem

A millió lövésről csak annyit, hogy a 40 éves edző suhanc korában ezzel lőtt OB-t, naponta gyakoroltak szinte, és már azelőtt is komolyabban versenyeztek vele, szóval reális a dolog.

Ez egylövetű, de a cz 452 tártölcsére és tárja rámegy egy az egyben, ha minden igaz. Csak akkoriban talán nem volt engedélyezett sportra az ismétlő, ezért beletettek egy kivehető fémlemezt. A tölcsér meg vagy 3 euró hozzá, plusz a tár. A tusa is tárasnak van kiképezve.

Az ára 30eFt lenne műszakival, nyílt irányzékokkal együtt, mert sajnos az lejárt neki tavaly. Lehetne olcsóbb, de ha nincs elkopva, nekem ennyit megérne.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1457 Dátum: 2017. április 24. - 13:12:19 »

A millió lövésről csak annyit, hogy a 40 éves edző suhanc korában ezzel lőtt OB-t, naponta gyakoroltak szinte, és már azelőtt is komolyabban versenyeztek vele, szóval reális a dolog.

Ez egylövetű, de a cz 452 tártölcsére és tárja rámegy egy az egyben, ha minden igaz. Csak akkoriban talán nem volt engedélyezett sportra az ismétlő, ezért beletettek egy kivehető fémlemezt. A tölcsér meg vagy 3 euró hozzá, plusz a tár. A tusa is tárasnak van kiképezve.

Az ára 30eFt lenne műszakival, nyílt irányzékokkal együtt, mert sajnos az lejárt neki tavaly. Lehetne olcsóbb, de ha nincs elkopva, nekem ennyit megérne.

Úgy emlékszem ezeket 10, vagy 12-árt adták (akkor...), persze ezeken is meglátszottak az évek, az összeset látatlanba hoztuk el, lövés nélkül.
Sokkal finomabb a működése, mint a TOZ-nak, és amit egy vadásztársam vett lőterezni, az kiválóan lőtt, sokkal jobban, mint amit a srác TOZ-zal lőtt általában. A konzervdobozos Lapua, később SK nagyon jó volt bele.
Magamnak nem hoztam, én rányúltam egy biathlon Anschütz-re.
Biztos jó puskát veszel, ezeket elég nehéz tönkretenni.
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1458 Dátum: 2017. április 24. - 13:21:49 »

Úgy emlékszem ezeket 10, vagy 12-árt adták (akkor...), persze ezeken is meglátszottak az évek, az összeset látatlanba hoztuk el, lövés nélkül.
Sokkal finomabb a működése, mint a TOZ-nak, és amit egy vadásztársam vett lőterezni, az kiválóan lőtt, sokkal jobban, mint amit a srác TOZ-zal lőtt általában. A konzervdobozos Lapua, később SK nagyon jó volt bele.
Magamnak nem hoztam, én rányúltam egy biathlon Anschütz-re.
Biztos jó puskát veszel, ezeket elég nehéz tönkretenni.
 Emelem

Köszönöm a tippeket, sokat segítettél  Vigyorog

Én is ezt hallottam, csak a torkolat felől való tisztításról mondták, hogy könnyen kinyírja, kikoptatja a koronát és a cső utolsó pár centiméterét, ami nagyon nem egészséges.

Pénteken meg tudom nézni elvileg, majd jelentkezem, ha volt érdekesség  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1459 Dátum: 2017. április 24. - 15:42:24 »

A millió lövésről csak annyit, hogy a 40 éves edző suhanc korában ezzel lőtt OB-t, naponta gyakoroltak szinte, és már azelőtt is komolyabban versenyeztek vele, szóval reális a dolog.

Ez egylövetű, de a cz 452 tártölcsére és tárja rámegy egy az egyben, ha minden igaz. Csak akkoriban talán nem volt engedélyezett sportra az ismétlő, ezért beletettek egy kivehető fémlemezt. A tölcsér meg vagy 3 euró hozzá, plusz a tár. A tusa is tárasnak van kiképezve.

Az ára 30eFt lenne műszakival, nyílt irányzékokkal együtt, mert sajnos az lejárt neki tavaly. Lehetne olcsóbb, de ha nincs elkopva, nekem ennyit megérne.

Amiről irtam hogy van itt a faluba egy , azt is azért adták el mert táras és  gyorsítós , és ahogy írtad is az nem engedélyezett ( versenyen)  + a gyorsító se ,  és nem akartak vacakolni az átalakításával !   az 45eFt volt   
egy 4-16x42 delta van rajta  ,  én Geco patronnal próbáltam ( fekve, bipoddal)   60m-en egybefüggő csoportokat lő
   
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1460 Dátum: 2017. április 24. - 16:38:04 »

Amiről irtam hogy van itt a faluba egy , azt is azért adták el mert táras és  gyorsítós , és ahogy írtad is az nem engedélyezett ( versenyen)  + a gyorsító se ,  és nem akartak vacakolni az átalakításával !   az 45eFt volt   
egy 4-16x42 delta van rajta  ,  én Geco patronnal próbáltam ( fekve, bipoddal)   60m-en egybefüggő csoportokat lő
   

Köszönöm a tanácsokat, viszek magammal kislámpát, aztán belenézek a csőbe, majd csak megmutatja magát, van-e értelme "precíziósabb" gyakorlásra megvenni.
Gondolom csodákat nem szabad várni tőle, de azért a szekrényt se akarom feleslegesen tölteni, akkor inkább várok.

Ebből kettő van a lőtéren, az egyiket használják egy távcső miatt, de ha minden igaz megnézhetem mindkettőt, és ha jó napja van az edzőnek választhatok.
Esetleg tudsz pár szót mondani róla, mi az amit érdemes mérlegelni, ha választhatok?
Arra gondolok, hogy ha az egyiknek mondjuk kopottabb a huzagolása, de egyenletes, a másik csak foltokban kopottabb, vagy a zárdugattyúban valami?
Kívülről mindkettő élt már meg jobb napot, de az most nem fontos nagyon.

Üdv Emelem

Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1461 Dátum: 2017. április 24. - 16:46:41 »


Esetleg tudsz pár szót mondani róla, mi az amit érdemes mérlegelni, ha választhatok?
Arra gondolok, hogy ha az egyiknek mondjuk kopottabb a huzagolása, de egyenletes, a másik csak foltokban kopottabb, vagy a zárdugattyúban valami?


Szerintem csak próbáld ki mindkettőt. Fél- fél doboz lőszer után szerintem jól fogsz dönteni.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1462 Dátum: 2017. április 24. - 20:46:40 »


Esetleg tudsz pár szót mondani róla, mi az amit érdemes mérlegelni, ha választhatok?
Arra gondolok, hogy ha az egyiknek mondjuk kopottabb a huzagolása, de egyenletes, a másik csak foltokban kopottabb, vagy a zárdugattyúban valami?
Kívülről mindkettő élt már meg jobb napot, de az most nem fontos nagyon.

Üdv Emelem



Csak azt tudom mondani, amit az elöttem szóló forumtárs is tanácsolt , próbáld ki mindkettőt!  lőjj velük amennyit tudsz


 Kivülről sokmindent úgyse látsz , gondolom kissé ütött-kopott vasak, ( az egy dolog)  rozsda ne legyen sehol , a biztosító működjön rajt , meg a 2 hüvelyvonó karom ne legyen törve

Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1463 Dátum: 2017. április 27. - 14:27:56 »

Csak azt tudom mondani, amit az elöttem szóló forumtárs is tanácsolt , próbáld ki mindkettőt!  lőjj velük amennyit tudsz


 Kivülről sokmindent úgyse látsz , gondolom kissé ütött-kopott vasak, ( az egy dolog)  rozsda ne legyen sehol , a biztosító működjön rajt , meg a 2 hüvelyvonó karom ne legyen törve



Hát, végül is meggondolta magát a tisztelt klub-elnökség, így nem lesz Brnóm  Rííí Rííí

Muszáj leszek akkor új gyártású CZ 455-nél maradni.

Valaki esetleg tud ismerőstől eladót?

Vadászaprón látni nagyon ritkán, de sokszor drágábban, mint az új  Vállat von
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1464 Dátum: 2017. április 30. - 18:02:49 »

Hát, végül is meggondolta magát a tisztelt klub-elnökség, így nem lesz Brnóm  Rííí Rííí

Muszáj leszek akkor új gyártású CZ 455-nél maradni.

Valaki esetleg tud ismerőstől eladót?

Vadászaprón látni nagyon ritkán, de sokszor drágábban, mint az új  Vállat von



Végül is beköltözött egy új CZ455,  american synthetic változat a szekrénybe  Taps  Ördög

Kevesen  használnak ilyen típust, vagy csak simán nincs mit róla megvitatni?
Alig találni néhány hsz. - t erről a modellről Stoel

 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1465 Dátum: 2017. április 30. - 22:12:59 »



Végül is beköltözött egy új CZ455,  american synthetic változat a szekrénybe  Taps  Ördög

Kevesen  használnak ilyen típust, vagy csak simán nincs mit róla megvitatni?
Alig találni néhány hsz. - t erről a modellről Stoel

 Emelem

Szerintem jo vasart csinaltal a synthetic valtozattal........
Ha semi mast nem veszunk alapul csak az interchangeable csovet  Kávé maris nyert ugyed van  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1466 Dátum: 2017. Május 01. - 09:47:18 »



Végül is beköltözött egy új CZ455,  american synthetic változat a szekrénybe  Taps  Ördög

Kevesen  használnak ilyen típust, vagy csak simán nincs mit róla megvitatni?
Alig találni néhány hsz. - t erről a modellről Stoel

 Emelem

Szia!

Nekem a cz455 laminált thumbhole verzió van. A sütésén sokat lehet javítani ezzel: Yodave's trigger kit
http://www.yodaveproducts.com/

...és ugyaninnen érdemes egy erősebb -gyorsabb- ütőszeg rugót is venni, ha már kifizeted a postát. Természetesen ezek nélkül is van élet, de érezhető javulást okoz a fegyver működésében.

Leginkább csak papírra lövöldözök vele. Nagyon pontos fegyver.
Gyakorolj sokat!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1467 Dátum: 2017. Május 01. - 10:15:44 »

Szia!

Nekem a cz455 laminált thumbhole verzió van. A sütésén sokat lehet javítani ezzel: Yodave's trigger kit
http://www.yodaveproducts.com/

...és ugyaninnen érdemes egy erősebb -gyorsabb- ütőszeg rugót is venni, ha már kifizeted a postát. Természetesen ezek nélkül is van élet, de érezhető javulást okoz a fegyver működésében.

Leginkább csak papírra lövöldözök vele. Nagyon pontos fegyver.
Gyakorolj sokat!

Szia! Köszi a tippeket!

Neked milyen betűvel kezdődik a sorozatszám?
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #1468 Dátum: 2017. Május 04. - 20:02:10 »

Tisztelt Urak! Találkozott már valamelyikőtök balkezes (balos zárdugattyú) 22-el? Érdemes -e egyáltalán kersgélni. A közeli lőtéren csak fekve lehet lőni és nekem elég nyűgös ,és hosszú minden lövés ill.töltés után felvenni az ideális poziciót.Vadászatnál (-amíg volt),nem  volt zavaró a dolog mármint a jobbkezes zár ,másrészt szabadabban mozgott az ember meg úgy jött a dolog magától is. .Kösz előre is : r.
Naplózva
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #1469 Dátum: 2017. Május 04. - 20:19:51 »

Tisztelt Urak! Találkozott már valamelyikőtök balkezes (balos zárdugattyú) 22-el? Érdemes -e egyáltalán kersgélni. A közeli lőtéren csak fekve lehet lőni és nekem elég nyűgös ,és hosszú minden lövés ill.töltés után felvenni az ideális poziciót.Vadászatnál (-amíg volt),nem  volt zavaró a dolog mármint a jobbkezes zár ,másrészt szabadabban mozgott az ember meg úgy jött a dolog magától is. .Kösz előre is : r.


http://www.nepo.sk/hu/termekek/fegyverek/kisobu/ceska_zbrojovka_cz/cz_452_2e_american_lh__22lr
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: